ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bilja rastura

Go down

bilja rastura Empty bilja rastura

Post by debotoijusto Sat 30 Dec - 14:46

stupnica u Europskom parlamentu, Biljana Borzan (SDP) vjerojatno je najaktivnija hrvatska europarlamentarka, a ono što njene inicijative čini osobito vrijednim jest da od toga korist ima veliki broj građana. Uspjela se izboriti za jednaku kvalitetu proizvoda na cijelom tržištu Europske unije, pa tako djeca u Hrvatskoj, čiji roditelji kupuju Hippove bio kašice, sada jedu potpuno isti proizvod kao ona u Njemačkoj. Slično je i s hrenovkama Wudy koje su se u Republici Hrvatskoj prodavale, a da u njima uopće nije bilo mesa (!), ili Nutelle koja je sadržavala manje kakaa.
Nedavno, Borzan se uspjela izboriti i za Uredbu o prekograničnoj dostavi paketa, što je hrvatskim građanima pojeftinilo tu poštansku uslugu, a njen izvještaj o doniranju i bacanju hrane jednoglasno je usvojen u EU parlamentu. Hrvatsku zastupnicu pitamo kako u tome uspijeva obzirom da njena politička opcija u EU parlamentu, Progresivni savez socijalista i demokrata (S&D), nema većinu, a njeni prijedlozi i inicijative odlično prolaze. Pitamo je je li u EU parlamentu drugačija praksa od one u Hrvatskom saboru: ako nemaš većinu, ni najgenijalnije stvari ne mogu proći.

Rad u Europskom parlamentu potpuno je drugačiji, inicijative i rad pojedinog zastupnika lakše nalaze prostor. Cijeni se argumentiran stav i ako ga imate, nije neobično da i ljevica i desnica glasaju jednako. Moj izvještaj o doniranju i bacanju hrane jednoglasno je usvojen jer čak i kolege iz stranaka koji žele da se EU raspadne, vide da je to problem. Istina je da pučani više guraju interes biznisa, a socijalisti građana, ipak smo svi svjesni kako moramo postići kompromis ako želimo imati dobre zakone. Puno ovisi i o vještinama pregovaranja i količini uloženog truda pojedinih zastupnika koji su zaduženi za dokument.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

bilja rastura Empty Re: bilja rastura

Post by debotoijusto Sat 30 Dec - 14:47

TELEGRAM: Je li vam vaš doskorašnji kolega u EU parlamentu, premijer Andrej Plenković, čestitao na postignućima čiju će korist osjetiti mnogi hrvatski građani? Postoji li ikakva komunikacija s njim otkako je otišao iz Bruxellesa?
BORZAN: Nakon što sam završila istraživanje, poslala sam mu pismo s molbom da u Vijeću Europe jače pritisnu kako bi se problem nejednake kvalitete riješio. U Parlamentu radim sve što mogu, ali posao u Vijeću treba obaviti hrvatska Vlada. Odgovor koji sam dobila nije pretjerano ohrabrujuć niti su u Vijeću Europe pretjerano aktivni oko tog pitanja.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

bilja rastura Empty Re: bilja rastura

Post by debotoijusto Sat 30 Dec - 14:48

TELEGRAM: Koliko ste u vašim inicijativama imali podršku ostalih hrvatskih zastupnika u EU parlamentu i osjeća li se među vama, zastupnicima, tako oštra podjela kakva vlada u Hrvatskom saboru?
BORZAN: Mislim da smo svi u korektnim odnosima. U Europskom parlamentu radimo u cilju zaštite hrvatskih nacionalnih interesa, tako da tu nema razilaženja osim ako su u pitanju ideološke rasprave poput prava žena i slično. Ne vjerujem da itko od njih ima nešto protiv mojih inicijativa. Osobno uvijek podupirem njihova nastojanja koja su dobra za Hrvatsku. Primjerice, osigurala sam potporu svoje političke grupe za inicijativu Marijane Petir kojom su zaštićeni interesi hrvatskog šumarstva i na kraju je to prošlo s tankom većinom.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

bilja rastura Empty Re: bilja rastura

Post by debotoijusto Sat 30 Dec - 14:51

TELEGRAM: Početkom 2017. bili ste imenovani izvjestiteljicom Europskog parlamenta za pregovore o Uredbi o prekograničnoj dostavi paketa, a krajem iste godine i izvjestiteljicom za različitu kvalitetu proizvoda na istoku i zapadu EU i bit ćete glavna autorica prvog dokumenta Europskog parlamenta o toj temi. Vaš izvještaj o smanjenju bacanja i povećanju doniranja hrane, gdje ste također bili glavna izvjestiteljica, jednoglasno je prihvaćen na Odboru za okoliš, zdravstvo i sigurnost hrane EU parlamenta. Kako to komentiraju ostali EU zastupnici iz Hrvatske? Ima li zavisti?
BORZAN: Meni je jako važno da mi kolege iz Hrvatske pomognu u lobiranju za izvješće o kvaliteti proizvoda, posebice kolege iz HDZ-a jer treba pridobiti dio europskih pučana da bi prošao dobar tekst. Znam pojedince iz EPP-a iz drugih država koji će me podržati, ali nadam se da će moji kolege, koji znaju koliko je to važno našim građanima, pomoći u lobiranju. Malo nas je i jači smo kad pušemo u ista jedra. Kod izvješća o povećanju doniranja hrane puno mi je pomogla izvrsna suradnja s kolegom Davorom Škrlecom.

http://www.telegram.hr/politika-kriminal/sjeli-smo-s-gospodom-borzan-zastupnicom-koja-je-u-europskom-parlamentu-ove-godine-odnijela-par-nemalih-pobjeda/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

bilja rastura Empty Re: bilja rastura

Post by marcellus Sat 30 Dec - 15:14

debotoijusto wrote:stupnica u Europskom parlamentu, Biljana Borzan (SDP) vjerojatno je najaktivnija hrvatska europarlamentarka, a ono što njene inicijative čini osobito vrijednim jest da od toga korist ima veliki broj građana. Uspjela se izboriti za jednaku kvalitetu proizvoda na cijelom tržištu Europske unije, pa tako djeca u Hrvatskoj, čiji roditelji kupuju Hippove bio kašice, sada jedu potpuno isti proizvod kao ona u Njemačkoj. Slično je i s hrenovkama Wudy koje su se u Republici Hrvatskoj prodavale, a da u njima uopće nije bilo mesa (!), ili Nutelle koja je sadržavala manje kakaa.
Nedavno, Borzan se uspjela izboriti i za Uredbu o prekograničnoj dostavi paketa, što je hrvatskim građanima pojeftinilo tu poštansku uslugu, a njen izvještaj o doniranju i bacanju hrane jednoglasno je usvojen u EU parlamentu. Hrvatsku zastupnicu pitamo kako u tome uspijeva obzirom da njena politička opcija u EU parlamentu, Progresivni savez socijalista i demokrata (S&D), nema većinu, a njeni prijedlozi i inicijative odlično prolaze. Pitamo je je li u EU parlamentu drugačija praksa od one u Hrvatskom saboru: ako nemaš većinu, ni najgenijalnije stvari ne mogu proći.

Rad u Europskom parlamentu potpuno je drugačiji, inicijative i rad pojedinog zastupnika lakše nalaze prostor. Cijeni se argumentiran stav i ako ga imate, nije neobično da i ljevica i desnica glasaju jednako. Moj izvještaj o doniranju i bacanju hrane jednoglasno je usvojen jer čak i kolege iz stranaka koji žele da se EU raspadne, vide da je to problem. Istina je da pučani više guraju interes biznisa, a socijalisti građana, ipak smo svi svjesni kako moramo postići kompromis ako želimo imati dobre zakone. Puno ovisi i o vještinama pregovaranja i količini uloženog truda pojedinih zastupnika koji su zaduženi za dokument.

lijepo, i nabijem na kurac svaku lijenu guzicu koja djeci daje gotove hippo kašice umjesto da ubaci bananu, krušku i jabuku u blender...

_________________
bilja rastura 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

bilja rastura Empty Re: bilja rastura

Post by Guest Sat 30 Dec - 15:14

Rastura....Još malo pa će i mudante pokazat...

bilja rastura 12577410
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

bilja rastura Empty Re: bilja rastura

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum