ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/2/2019, 23:21

Rabarbara wrote:
aben wrote:

imun potvrdu, ali dalje ne ću hoditi. kuća je uređena, a reprezentaciju u državnin knjigami nesmatran neurednošću; naime, obaveza registriranja postojanja kuće je nasilje

:D
Bokte iz kojeg si ti materijala napravljen?


Treba te sačuvati za sjeme. I pokazivati kao rijetku vrstu koja nikako ne smije izumrijeti.

libertarijanskoga.

vi se slobodno povijojte državi, jo ne ću. život je neshvatljiv fenomen, neponovljiv. a vrimena imomo malo. jo živin u toj kući ko da je prova. ne tribo mi ničigova dozvola za to.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 23:22

ova mi je vrh. smijem se već skoro sat vremena dok čitam abenove prosere i postotke kako pada pa se diže pa ga Rabarbara opet opali pa aben padne pa se pridigne ali ne za dugo...e aben rabarbara će te poglodat do kostiju...hahahah... :D

Denkverbot - Page 37 51318453_2042680569161873_6412265029080449024_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent.fzag2-1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 23:22

aben wrote:
Rabarbara wrote:
aben wrote:

irelevantno je jel jedinstven, i irelevantno je puštu li te nadrugon mestu lišo- činjenica da si neopljačkan drugdi ne zahtjevo aplauz niti donosti  opravdanje za prvotnu pljačku.
Stvar je u tome da na osnovu jednog primjera daješ zaključak za sve druge. To čak nije ni ona teorija gavranova, vidiš jednog, drugog, trećeg,  crni su,  pa zaključiš da su SVI gavranovi crni. 

Ti si nakon prvog to zaključio. A ni on nije bio crn nego šućmurast. :p

Odoh uhvatit neki lijep san. Dosta je bilo pametovanja. :)

pa ni ne mislin jo da je recimo oficirima bilo tako. ali to je sve besides the point. isto ponašanje moga oca je kažnjeno s 29, a mene s 4 %. thats it
U ovakvim situacijama sam skeptična jer se uvijek sjetim one izreke- Vrč ide na vod dok se ne razbije. 
Pazi da jednom ne platiš sve ovo ča si izbjegavao sve ove godine. I da ti dođe na naplatu kad budeš imao najmanje novaca da platiš. 
Karma je kuja. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/2/2019, 23:24

Rabarbara wrote:
aben wrote:
Rabarbara wrote:
aben wrote:

irelevantno je jel jedinstven, i irelevantno je puštu li te nadrugon mestu lišo- činjenica da si neopljačkan drugdi ne zahtjevo aplauz niti donosti  opravdanje za prvotnu pljačku.
Stvar je u tome da na osnovu jednog primjera daješ zaključak za sve druge. To čak nije ni ona teorija gavranova, vidiš jednog, drugog, trećeg,  crni su,  pa zaključiš da su SVI gavranovi crni. 

Ti si nakon prvog to zaključio. A ni on nije bio crn nego šućmurast. :p

Odoh uhvatit neki lijep san. Dosta je bilo pametovanja. :)

pa ni ne mislin jo da je recimo oficirima bilo tako. ali to je sve besides the point. isto ponašanje moga oca je kažnjeno s 29, a mene s 4 %. thats it
U ovakvim situacijama sam skeptična jer se uvijek sjetim one izreke- Vrč ide na vod dok se ne razbije. 
Pazi da jednom ne platiš sve ovo ča si izbjegavao sve ove godine. I da ti dođe na naplatu kad budeš imao najmanje novaca da platiš. 
Karma je kuja. :)

vridi li to za svu pljačku?
čeko li tebe neko brutalno razbojstvo jer te nika nisu opljačkali? ili silovanje? vridi li tu karma?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 23:24

Gnječ wrote:ova mi je vrh. smijem se već skoro sat vremena dok čitam abenove prosere i postotke kako pada pa se diže pa ga Rabarbara opet opali pa aben padne pa se pridigne ali ne za dugo...e aben rabarbara će te poglodat do kostiju...hahahah... :D

Denkverbot - Page 37 51318453_2042680569161873_6412265029080449024_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent.fzag2-1

A jbg zalutao je na moj teren. Slučajno. 
Ali dobro se drži.  :D

Laku noć narode. Vrime je...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 23:27

aben wrote:
Rabarbara wrote:
aben wrote:

pa ni ne mislin jo da je recimo oficirima bilo tako. ali to je sve besides the point. isto ponašanje moga oca je kažnjeno s 29, a mene s 4 %. thats it
U ovakvim situacijama sam skeptična jer se uvijek sjetim one izreke- Vrč ide na vod dok se ne razbije. 
Pazi da jednom ne platiš sve ovo ča si izbjegavao sve ove godine. I da ti dođe na naplatu kad budeš imao najmanje novaca da platiš. 
Karma je kuja. :)

vridi li to za svu pljačku?
čeko li tebe neko brutalno razbojstvo jer te nika nisu  opljačkali? ili silovanje? vridi li tu karma?
Na čudan način tumačiš karmu.  :)

Ali to je druga tema.

Moram u krpe, ne mogu više, drugi put. Već spavam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 17/2/2019, 23:28

Rabarbara wrote:
Gnječ wrote:

neznam heheh...ali evo kako to izgleda iz malo drukčije perspektive:

Istrijanka se otrovala gljivama pa vikala o seksu sa susjedom

Jedva smo čekali da muž ode u polje, da mu vidimo leđa, susjed bi me žestoko j...., vikala je u bolničkoj sobi Istrijanka koja se otrovala panterovom muharom. Detaljno je sve opisivala. Liječnički tim istarske bolnice (op. a., podaci poznati redakciji 24sata) svim je sredstvima pokušavao primiriti ženu, no otrov je na nju djelovao kao serum istine. - Nije se mogla obuzdati. Šokiranom suprugu je u jednom trenu prekipjelo slušati detalje prevare. Vjerojatno ga je bilo i sram što pola bolnice sluša pa je naprasno otvorio vrata i fizički krenuo na suprugu - kaže nam liječnica koje je prije dvadesetak godina bila na dežurstvu kad je došao spomenuti par, piše 24sata.

- Uspjeli smo supruga poslati na zrak, a žena je u bunilu bila dva sata. Što je najgore, svega se poslije sjećala iako to nije uobičajeno – kaže liječnica. Sezona je gljiva pa Ivan Širić, profesor s Agronomskog fakulteta koji predaje gljivarstvo, upozorava da se u berbu i konzumaciju gljiva ne upuštaju oni koji nemaju dovoljno saznanja i ne savjetuju se sa stručnjacima, piše 24sata. Naš najveći stručnjak za gljive Romano Božac, svjedočio ponašanju ljudi otrovanih ovom gljivom i kaže: “Ponašaju se jako neugodno, izgovarajući brojne nezamislive neugodne riječi, uvrede i slično”., donosi 24sata.

https://istarski.hr/node/53104-istranka-se-otrovala-gljivama-pa-vikala-o-seksu-sa-susjedom
:D 
Dakle, treba se čuvati ove gljve. Slična je sunčanici, a zapravo je gljiva istine. 

Denkverbot - Page 37 800px-Amanita_pantherina_2013_G1



znam samo dvije vrste za koje sam sigurna fa su jestibe, i ako ih sama uberem..vrganj i lisicice....ostalo nema sanse.... ni da probam.....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 23:29

Rabarbara wrote:
Gnječ wrote:

neznam heheh...ali evo kako to izgleda iz malo drukčije perspektive:

Istrijanka se otrovala gljivama pa vikala o seksu sa susjedom

Jedva smo čekali da muž ode u polje, da mu vidimo leđa, susjed bi me žestoko j...., vikala je u bolničkoj sobi Istrijanka koja se otrovala panterovom muharom. Detaljno je sve opisivala. Liječnički tim istarske bolnice (op. a., podaci poznati redakciji 24sata) svim je sredstvima pokušavao primiriti ženu, no otrov je na nju djelovao kao serum istine. - Nije se mogla obuzdati. Šokiranom suprugu je u jednom trenu prekipjelo slušati detalje prevare. Vjerojatno ga je bilo i sram što pola bolnice sluša pa je naprasno otvorio vrata i fizički krenuo na suprugu - kaže nam liječnica koje je prije dvadesetak godina bila na dežurstvu kad je došao spomenuti par, piše 24sata.

- Uspjeli smo supruga poslati na zrak, a žena je u bunilu bila dva sata. Što je najgore, svega se poslije sjećala iako to nije uobičajeno – kaže liječnica. Sezona je gljiva pa Ivan Širić, profesor s Agronomskog fakulteta koji predaje gljivarstvo, upozorava da se u berbu i konzumaciju gljiva ne upuštaju oni koji nemaju dovoljno saznanja i ne savjetuju se sa stručnjacima, piše 24sata. Naš najveći stručnjak za gljive Romano Božac, svjedočio ponašanju ljudi otrovanih ovom gljivom i kaže: “Ponašaju se jako neugodno, izgovarajući brojne nezamislive neugodne riječi, uvrede i slično”., donosi 24sata.

https://istarski.hr/node/53104-istranka-se-otrovala-gljivama-pa-vikala-o-seksu-sa-susjedom
:D 
Dakle, treba se čuvati ove gljve. Slična je sunčanici, a zapravo je gljiva istine. 

Denkverbot - Page 37 800px-Amanita_pantherina_2013_G1

e to je to. ako sumnjaš da te muž ili žena vara ili sumnjaš da te ortak u poslu želi zajebat i opljačkat samo im skuhaš ili napraviš fritaju s tom gljivom i za pol sata sva istina izlazi na vidjelo. sto posto (već kad se priča o postocima ) provjereno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Maggie19 17/2/2019, 23:32

Ovo treba podijelit po forumu, neka svi degustiraju ;-D

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 23:43

Maggie19 wrote:Ovo treba podijelit po forumu, neka svi degustiraju  ;-D

samo moraš paziti sa doziranjem jer ova je gljiva najotrovnija. Otrov ove gljive ne može se uništiti nikakvom termičkom niti bilo kojom drugom obradom. Smrtno je opasna i zabranjena je svaka njezina upotreba u bilo kakve svrhe. u bilo koje svrhe misli se na serum istine. ali ako malo posoliš jelo kao sa tartufima recimo onda djeluje tako da ljudi propjevaju i tu više ne vrijedi ona in vino veritas...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/2/2019, 09:43

violator wrote:
melkijades wrote:

Evo jednog zavjerenickog momenta. Nesto malo razmisljam o postavkama transhumanizma i mogucem razvoju tog naseg spajanja s digitalnom tehnologijom. Mislim, citav taj proces nagovora na nj i prikazivanja njegove neizbjeznosti. Kako bi taj nagovor izgledao.. I zapravo shvatih da je on vec zapoceo odavno. Trenutno smo u toj nekoj fazi gdje se nastoje brisati razlike izmedju spolova (posast transrodnih osoba), a nagovor na transhum. postavke vrsi se i kojekakvim sladunjavim filmicima tipa Alita (Marvel) kojima se nastoji suptilnijom propagandom utjecati i na najmladje jer se "ono" smjesta u humanoidnog kiborga. Imamo jednu scena u kojoj Hugo veli Aliti: "You are the most human person I have ever met."

Wtf!?

I da, podsjeca na Blade Runnera "more human than human" trenutak, ali drustveni kontekst (80e) ne dozivljavam ni priblizno slicnim...

Uglavnom, mozda zabrijavam, ali nesto mi je jaaako pomaknuto u svemu tome. Gledala sam film s odredjenim odmakom i osjecala njegovu toksicnost.

je li nagovaranje uopće potrebno, imam dojam da nije..

ljudi žele isprobati nove stvari i uvijek će, kao tetoviranje svakog milimetra na koži, just because.. sad je samo pitanje je li to dead end rukavac ili se otvara vektor budućnosti u tome..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Maggie19 18/2/2019, 09:54

Gnječ wrote:
Maggie19 wrote:Ovo treba podijelit po forumu, neka svi degustiraju  ;-D

samo moraš paziti sa doziranjem jer ova je gljiva najotrovnija. Otrov ove gljive ne može se uništiti nikakvom termičkom niti bilo kojom drugom obradom. Smrtno je opasna i zabranjena je svaka njezina upotreba u bilo kakve svrhe. u bilo koje svrhe misli se na serum istine. ali ako malo posoliš jelo kao sa tartufima recimo onda djeluje tako da ljudi propjevaju i tu više ne vrijedi ona in vino veritas...
salim se, naravno.
Ja istinu izvucem i bez psihoaktivnih tvari ;-P

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/2/2019, 10:57

kic wrote:
violator wrote:
melkijades wrote:

Evo jednog zavjerenickog momenta. Nesto malo razmisljam o postavkama transhumanizma i mogucem razvoju tog naseg spajanja s digitalnom tehnologijom. Mislim, citav taj proces nagovora na nj i prikazivanja njegove neizbjeznosti. Kako bi taj nagovor izgledao.. I zapravo shvatih da je on vec zapoceo odavno. Trenutno smo u toj nekoj fazi gdje se nastoje brisati razlike izmedju spolova (posast transrodnih osoba), a nagovor na transhum. postavke vrsi se i kojekakvim sladunjavim filmicima tipa Alita (Marvel) kojima se nastoji suptilnijom propagandom utjecati i na najmladje jer se "ono" smjesta u humanoidnog kiborga. Imamo jednu scena u kojoj Hugo veli Aliti: "You are the most human person I have ever met."

Wtf!?

I da, podsjeca na Blade Runnera "more human than human" trenutak, ali drustveni kontekst (80e) ne dozivljavam ni priblizno slicnim...

Uglavnom, mozda zabrijavam, ali nesto mi je jaaako pomaknuto u svemu tome. Gledala sam film s odredjenim odmakom i osjecala njegovu toksicnost.

je li nagovaranje uopće potrebno, imam dojam da nije..  

ljudi žele isprobati nove stvari i uvijek će, kao tetoviranje svakog milimetra na koži, just because.. sad je samo pitanje je li to dead end rukavac ili se otvara vektor budućnosti u tome..

Ne mislim na nagovaranje kao nagovaranje vec stvaranje mindseta prena kojem je prihvatljivo od sebe stvarati kiborga. Pace, to se prihvaca kao nuzan korak u razvoju covjexanstva. Transhumanisticke ideje nisu novog vijeka, ali za razliku od cyber punka u kojem su itekako prikazane negativne strane ovakvih intervencija, zajedno sa sirim drustvenim kontekstom u kojem dominiraju korporacije, u danasnje vrijeme filmovi poput Alite pripremaju teren za one najmladje...

Transhumanizam, odnosno transhumanisticko drustvo, smatram najodvratnijim nacinom naseg "nadogradjivanja" i jos uvijek vjerujem da je sljedeci evolutivni skok onaj spiritualnog karaktera.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/2/2019, 11:06


odgovaram na nepostojeće postove

Denkverbot - Page 37 1f47b
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/2/2019, 11:12

A ja nepostojecim likovima, ako vec cjepidlacimo...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/2/2019, 11:13


k(r)ul
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/2/2019, 11:15

violator wrote:
kic wrote:
violator wrote:
melkijades wrote:

Evo jednog zavjerenickog momenta. Nesto malo razmisljam o postavkama transhumanizma i mogucem razvoju tog naseg spajanja s digitalnom tehnologijom. Mislim, citav taj proces nagovora na nj i prikazivanja njegove neizbjeznosti. Kako bi taj nagovor izgledao.. I zapravo shvatih da je on vec zapoceo odavno. Trenutno smo u toj nekoj fazi gdje se nastoje brisati razlike izmedju spolova (posast transrodnih osoba), a nagovor na transhum. postavke vrsi se i kojekakvim sladunjavim filmicima tipa Alita (Marvel) kojima se nastoji suptilnijom propagandom utjecati i na najmladje jer se "ono" smjesta u humanoidnog kiborga. Imamo jednu scena u kojoj Hugo veli Aliti: "You are the most human person I have ever met."

Wtf!?

I da, podsjeca na Blade Runnera "more human than human" trenutak, ali drustveni kontekst (80e) ne dozivljavam ni priblizno slicnim...

Uglavnom, mozda zabrijavam, ali nesto mi je jaaako pomaknuto u svemu tome. Gledala sam film s odredjenim odmakom i osjecala njegovu toksicnost.

je li nagovaranje uopće potrebno, imam dojam da nije..  

ljudi žele isprobati nove stvari i uvijek će, kao tetoviranje svakog milimetra na koži, just because.. sad je samo pitanje je li to dead end rukavac ili se otvara vektor budućnosti u tome..

Ne mislim na nagovaranje kao nagovaranje vec stvaranje mindseta prena kojem je prihvatljivo od sebe stvarati kiborga. Pace, to se prihvaca kao nuzan korak u razvoju covjexanstva. Transhumanisticke ideje nisu novog vijeka, ali za razliku od cyber punka u kojem su itekako prikazane negativne strane ovakvih intervencija, zajedno sa sirim drustvenim kontekstom u kojem dominiraju korporacije, u danasnje vrijeme filmovi poput Alite pripremaju teren za one najmladje...

Transhumanizam, odnosno transhumanisticko drustvo, smatram najodvratnijim nacinom naseg "nadogradjivanja" i jos uvijek vjerujem da je sljedeci evolutivni skok onaj spiritualnog karaktera.

zato dobro stoji ono "agenda", jer je propaganda..

literatura pogotovo SF je uvijek malo pripremao naraštaje, Clarke i Asimov kao proroci iz Starog Vijeka..

nekad se vjerovalo da će indijanska spiritualnost biti budućnost, a ono.. ne vidim to baš-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/2/2019, 11:19

Pa paganizam uzvraca udarac..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/2/2019, 11:20


https://nova-akropola.hr/shop/knjige/filozofija-nahuatl/

https://nova-akropola.hr/shop/knjige/mudrost-indijanca/

https://nova-akropola.hr/shop/knjige/dusa-indijanca/

https://nova-akropola.hr/shop/knjige/djetinjstvo-indijanskog-djecaka/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/2/2019, 11:21

Pa velim ti, sve se to vraca... Samo s novim.momentima. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/2/2019, 11:22

violator wrote:Pa paganizam uzvraca udarac..

A new hope

Kod nas nema ni hramova ni oltara osim onih u prirodi. Smatralo se svetogrđem izgraditi zgradu za Njega koga se može licem u lice susresti u tajnovitim i sjenovitim prolazima prastare šume ili u suncem obasjanim njedrima djevičanskih prerija, na vrtoglavim šiljcima i vrhuncima ogoljele stijene i ondje prijeko na draguljima optočenom noćnom nebu! On ne treba manju katedralu!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum