ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 36 of 50 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 43 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 17/2/2019, 22:18

Rabarbara wrote:
night sky wrote:
Maggie19 wrote:
night sky wrote:
Rabarbara wrote:
Pa već sam gore napisala. Nema smisla, ali ja jednostavno volim pričati s Abendom. A vi ne morate čitati. Ja preskačem ono što mi nije zanimljivo...  :)



 k9mentara je bio u polusaljivom tonu....smajlic :D taj,jel.... nema zle krvi, ni ista slicno ;)......
:-D
Tako abend djeluje na zene..sve "podivljaju" koje se s njim "kontrestaju" ;-P


zele ga preodgojiti.....u najboljem slucaju razumjeti :D......

zene vole red :D
Teško će ga itko razumjeti s tom kombinacijom bodulskog dijalekta i engleskog koje miksa.   pirat

Ono što moram priznati je da mu se svašta može napisati, ali stvarno nikad nije izgubio kontrolu i opsovao sugovornika. Ma što da mu se napiše. A na ovakvom forumu je to već puno. :)

Ma nije stvar u ženskoj potrebi da se sve dovede u red. Ja sam tu nova i nemam često priliku s bilo kime pričati. Vi se svi odavno znate, ja tek upoznajem forumaše. A i kad progovorim s nekim uglavnom se posvađamo, jer ne vučem dovoljno u desno i samim time se ne uklapam u opće poželjne političke stavove.


nije opsovao ali je znao biti brutalno grub.....
cak i prema mativki :|....koja fakat ima strpljenja sa tako kompliciranom dusicom :D.....

night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 22:18

Gnječ wrote:
Maggie19 wrote:
tocno, tipicni zenski sindrom ;-D
A, on k'o vjetar ;-p

u Istri istrijankama često uspijeva preodgajanje:

Denkverbot - Page 36 51486409_2052734848156445_5769060682565681152_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fzag2-1
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 22:21

night sky wrote:
Rabarbara wrote:
night sky wrote:
Maggie19 wrote:
night sky wrote:



 k9mentara je bio u polusaljivom tonu....smajlic :D taj,jel.... nema zle krvi, ni ista slicno ;)......
:-D
Tako abend djeluje na zene..sve "podivljaju" koje se s njim "kontrestaju" ;-P


zele ga preodgojiti.....u najboljem slucaju razumjeti :D......

zene vole red :D
Teško će ga itko razumjeti s tom kombinacijom bodulskog dijalekta i engleskog koje miksa.   pirat

Ono što moram priznati je da mu se svašta može napisati, ali stvarno nikad nije izgubio kontrolu i opsovao sugovornika. Ma što da mu se napiše. A na ovakvom forumu je to već puno. :)

Ma nije stvar u ženskoj potrebi da se sve dovede u red. Ja sam tu nova i nemam često priliku s bilo kime pričati. Vi se svi odavno znate, ja tek upoznajem forumaše. A i kad progovorim s nekim uglavnom se posvađamo, jer ne vučem dovoljno u desno i samim time se ne uklapam u opće poželjne političke stavove.


nije opsovao ali je znao biti brutalno grub.....
cak i prema mativki :|....koja fakat ima strpljenja sa tako kompliciranom dusicom :D.....
Znam. Toliko dugo već pišem da barem na ovoj temi znam sve učesnike. 
Zato ga ni ne štedim. On mi je uvijek prvi na udaru.  :]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/2/2019, 22:27

Rabarbara wrote:
aben wrote:
Rabarbara wrote:
aben wrote:
Rabarbara wrote:




nešto slično,
ali mene ne kači prodaja, najam, jo to sve činin na crno.





ne moreš spajati čestice bez građevinske dozvole:)




na ne ploćuj jo nikakov pdv:)

Imam samo tvoje iskustvo a i ti sigurno nemaš rješenje o tih 29% pa nemam pojma što ste zapravo tada platili. Mi smo živjeli u kući koju je ćaća naslijedio i obnovio. Sestra i šogor su 80-tih kupovali kuću, ali se ne sjećaju koliki porez su platili. Pitala sam ih. :)

Ovo boldano sam se zagrcnula.  Fakat sam naivna. Zaboravila sam da si bodul i cijelo vrijeme se ponašam kao da nisi.  
Aj sad napiši da građevinsku dozvolu nemaš (ili barem legalizaciju) jer je kuća izgrađena na negrađevinskom zemljištu da se zagrcnem još jednom.  :D

Shvaćam da ne plaćaš skoro pa ništa. Dobro je nemoj više. Izazvat ćeš gnjev i kod Velikih hrvata, ne samo kod nas malih.  :P

nemun rješenje, samo potvrdu

nemun građevinsku dozvolu
Što piše na potvrdi? Plaćanje poreza na nekretninu u iznosu--- za iznos.... koji je zapravo 29% vrijednosti... ili?

To znam. Rekao si da nemaš građevinsku, pitam te nešto drugo.  :D 

Je li ti kuća izgrađena barem na građevinskom zemljištu? Jesu li te 4 čestice unutar građevinske zone?

Ako je zemljište građevinsko možeš tražiti Rješenje o uvjetima građenja (jer si na legalizaciju već zakasnio) i na osnovu njega spojiti 4 čestice u potkućnicu i okućnicu.. To ako kuća nema više od 400 m2 bruto površine. Ako je veća onda moraš tražiti lokacisjku dozvolu. 
U tim primjerima se mogu cijepati i spajati građevinske čestice. 
Mislim da se poljoprivredne ne mogu cijepati (osim u izuzetnim slučajevima), ali se mogu spajati i objediniti u veće. 

Ako je kojim slučajem  kuća izgrađena prije 1.2.1968. treba ti samo potvrda o postojanju objekta prije no što su bile obvezne građevinske dozvole i možeš spojiti čestice zbog potreba okućnice.


imun osnovicu i uploćeni porez.

kuća je izgrođenana prije 150 godin, ali sun je jo premini.
međutin, ne želin dobiti papiri jer mine tribaju.
to sun se interesiro ka sun misli prodati, ali to me prošlo....

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/2/2019, 22:28

Godine 1959. porezni sustav bio je obogaćen jednim novim porezom – porezom na ukupni prihod građana. Uvođenjem tog poreza u porezni sustav dolazi do
promjena u načinu ocjene ekonomske snage poreznog obveznika-fizičke osobe, i to
tako da se njegova ekonomska snaga stečena iz različitih mogućih izvora utvrđenih
zakonom oporezivala tako da su se primjenom proporcionalne stope oporezivali
pojedinačni prihodi ostvareni iz tih izvora, a ukoliko je zbroj svih njegovih prihoda (tzv. ukupni prihod građana) premašivao zakonom utvrđeni iznos, taj se višak
oporezivao primjenom progresivne tarife. Maksimalna stopa u toj tarifi dosizala je
visinu čak do 80%.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Maggie19 17/2/2019, 22:30

Gnječ wrote:
Maggie19 wrote:
night sky wrote:
Maggie19 wrote:
night sky wrote:



 k9mentara je bio u polusaljivom tonu....smajlic :D taj,jel.... nema zle krvi, ni ista slicno ;)......
:-D
Tako abend djeluje na zene..sve "podivljaju" koje se s njim "kontrestaju" ;-P


zele ga preodgojiti.....u najboljem slucaju razumjeti :D......

zene vole red :D
tocno, tipicni zenski sindrom ;-D
A, on k'o vjetar ;-p

u Istri istrijankama često uspijeva preodgajanje:

Denkverbot - Page 36 51486409_2052734848156445_5769060682565681152_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fzag2-1
Hahahaha, predobar ;-D

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/2/2019, 22:32

su se suglasile da će: utvrditi jedinstvene
stope posebnog poreza na promet proizvoda, promijeniti ljestvicu oporezivanja na
razliku između prometne i građevinske vrijednosti nekretnina (najniža stopa od
10% primijenit će se na osnovicu od 3000 dinara133, a najviša od 50% na osnovicu
veću od 50.000 dinara)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/2/2019, 22:32

stope poreza na dohodak od igara na sreću iznosit će
od 15% (na osnovicu veću od 50.000 do 200.000 dinara) do 30% (na osnovicu više
od 10 milijuna dinara), osigurati da se porez iz ukupnog prihoda građana plaća
primjenom jedinstvene porezne tarife (najniža stopa od 3% primjenjivala bi se na
osnovicu od 500 tisuća a najviša od 80% na osnovicu veću od 10 milijuna dinara).

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 22:37

aben wrote:
Rabarbara wrote:
aben wrote:
Rabarbara wrote:
aben wrote:





nešto slično,
ali mene ne kači prodaja, najam, jo to sve činin na crno.





ne moreš spajati čestice bez građevinske dozvole:)




na ne ploćuj jo nikakov pdv:)

Imam samo tvoje iskustvo a i ti sigurno nemaš rješenje o tih 29% pa nemam pojma što ste zapravo tada platili. Mi smo živjeli u kući koju je ćaća naslijedio i obnovio. Sestra i šogor su 80-tih kupovali kuću, ali se ne sjećaju koliki porez su platili. Pitala sam ih. :)

Ovo boldano sam se zagrcnula.  Fakat sam naivna. Zaboravila sam da si bodul i cijelo vrijeme se ponašam kao da nisi.  
Aj sad napiši da građevinsku dozvolu nemaš (ili barem legalizaciju) jer je kuća izgrađena na negrađevinskom zemljištu da se zagrcnem još jednom.  :D

Shvaćam da ne plaćaš skoro pa ništa. Dobro je nemoj više. Izazvat ćeš gnjev i kod Velikih hrvata, ne samo kod nas malih.  :P

nemun rješenje, samo potvrdu

nemun građevinsku dozvolu
Što piše na potvrdi? Plaćanje poreza na nekretninu u iznosu--- za iznos.... koji je zapravo 29% vrijednosti... ili?

To znam. Rekao si da nemaš građevinsku, pitam te nešto drugo.  :D 

Je li ti kuća izgrađena barem na građevinskom zemljištu? Jesu li te 4 čestice unutar građevinske zone?

Ako je zemljište građevinsko možeš tražiti Rješenje o uvjetima građenja (jer si na legalizaciju već zakasnio) i na osnovu njega spojiti 4 čestice u potkućnicu i okućnicu.. To ako kuća nema više od 400 m2 bruto površine. Ako je veća onda moraš tražiti lokacisjku dozvolu. 
U tim primjerima se mogu cijepati i spajati građevinske čestice. 
Mislim da se poljoprivredne ne mogu cijepati (osim u izuzetnim slučajevima), ali se mogu spajati i objediniti u veće. 

Ako je kojim slučajem  kuća izgrađena prije 1.2.1968. treba ti samo potvrda o postojanju objekta prije no što su bile obvezne građevinske dozvole i možeš spojiti čestice zbog potreba okućnice.


imun osnovicu i uploćeni porez.

kuća je izgrođenana prije 150 godin, ali sun je jo premini.
međutin, ne želin dobiti papiri jer mine tribaju.
to sun se interesiro ka sun misli prodati, ali to me prošlo....
Nema veze što si je minja (kuća ili barem veliki dio sadašnjeg stanja), je postojala prije 1.2.1968. i ako dobiješ takovu potvrdu iz katastra i ureda za prostorno planiranje, ne treba ti građevinska dozvola za spajanje čestica. 

To što je nećeš prodavati nema veze s uređenjem papira. I ti ćeš kao i tvoji stari ostaviti djeci nesređenu dokumentaciju?
Cijela Dalmacija je takva. Brigo moja prijeđi na slijedeću generaciju.   geek
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 22:43

aben wrote:Godine 1959. porezni sustav bio je obogaćen jednim novim porezom – porezom na ukupni prihod građana. Uvođenjem tog poreza u porezni sustav dolazi do
promjena u načinu ocjene ekonomske snage poreznog obveznika-fizičke osobe, i to
tako da se njegova ekonomska snaga stečena iz različitih mogućih izvora utvrđenih
zakonom oporezivala tako da su se primjenom proporcionalne stope oporezivali
pojedinačni prihodi ostvareni iz tih izvora, a ukoliko je zbroj svih njegovih prihoda (tzv. ukupni prihod građana) premašivao zakonom utvrđeni iznos, taj se višak
oporezivao primjenom progresivne tarife. Maksimalna stopa u toj tarifi dosizala je
visinu čak do 80%.
Aha. Znači ipak nije bila jedinstvena stopa poreza na nekretnine tih 29 %. 

Porez na promet nekretninama ovisio je o masu drugih faktora. 
A s obzirom da smo živjeli u socijalizmu bilo je normalno da se oporezuje sve iznad neke granice, ali su to mudro povezali s porezom na nekretnine pa opleti koga možeš i kad možeš. 
Sinko dragi, danas ti je ista priča. To je ono što sam ti pokušavala objasniti, na jednoj strani smanje, na drugo dodaju ali ga nazovu nekim drugim imenom. 
Naplate se kad mogu i gdje mogu. A mogu uvijek. Ako nikako a ono kroz PDV. Njega stvarno nitko ne može izbjeći u cijelosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 22:52

previše je tu postotaka sve mi se zmanatalo...stavit ću jednu tipičnu istarsku svakodnevnu štoriju

Denkverbot - Page 36 108b75s
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 22:58

Gnječ wrote:previše je tu postotaka sve mi se zmanatalo...stavit ću jednu tipičnu istarsku svakodnevnu štoriju

Denkverbot - Page 36 108b75s
Bi reć da je ni kapila. :D

Kako se na istrijanskom kaže mamama koje su se dobro slagale sa susjedima?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/2/2019, 23:00

Rabarbara wrote:
aben wrote:
Rabarbara wrote:
aben wrote:
Rabarbara wrote:

Imam samo tvoje iskustvo a i ti sigurno nemaš rješenje o tih 29% pa nemam pojma što ste zapravo tada platili. Mi smo živjeli u kući koju je ćaća naslijedio i obnovio. Sestra i šogor su 80-tih kupovali kuću, ali se ne sjećaju koliki porez su platili. Pitala sam ih. :)

Ovo boldano sam se zagrcnula.  Fakat sam naivna. Zaboravila sam da si bodul i cijelo vrijeme se ponašam kao da nisi.  
Aj sad napiši da građevinsku dozvolu nemaš (ili barem legalizaciju) jer je kuća izgrađena na negrađevinskom zemljištu da se zagrcnem još jednom.  :D

Shvaćam da ne plaćaš skoro pa ništa. Dobro je nemoj više. Izazvat ćeš gnjev i kod Velikih hrvata, ne samo kod nas malih.  :P

nemun rješenje, samo potvrdu

nemun građevinsku dozvolu
Što piše na potvrdi? Plaćanje poreza na nekretninu u iznosu--- za iznos.... koji je zapravo 29% vrijednosti... ili?

To znam. Rekao si da nemaš građevinsku, pitam te nešto drugo.  :D 

Je li ti kuća izgrađena barem na građevinskom zemljištu? Jesu li te 4 čestice unutar građevinske zone?

Ako je zemljište građevinsko možeš tražiti Rješenje o uvjetima građenja (jer si na legalizaciju već zakasnio) i na osnovu njega spojiti 4 čestice u potkućnicu i okućnicu.. To ako kuća nema više od 400 m2 bruto površine. Ako je veća onda moraš tražiti lokacisjku dozvolu. 
U tim primjerima se mogu cijepati i spajati građevinske čestice. 
Mislim da se poljoprivredne ne mogu cijepati (osim u izuzetnim slučajevima), ali se mogu spajati i objediniti u veće. 

Ako je kojim slučajem  kuća izgrađena prije 1.2.1968. treba ti samo potvrda o postojanju objekta prije no što su bile obvezne građevinske dozvole i možeš spojiti čestice zbog potreba okućnice.


imun osnovicu i uploćeni porez.

kuća je izgrođenana prije 150 godin, ali sun je jo premini.
međutin, ne želin dobiti papiri jer mine tribaju.
to sun se interesiro ka sun misli prodati, ali to me prošlo....
Nema veze što si je minja (kuća ili barem veliki dio sadašnjeg stanja), je postojala prije 1.2.1968. i ako dobiješ takovu potvrdu iz katastra i ureda za prostorno planiranje, ne treba ti građevinska dozvola za spajanje čestica. 

To što je nećeš prodavati nema veze s uređenjem papira. I ti ćeš kao i tvoji stari ostaviti djeci nesređenu dokumentaciju?
Cijela Dalmacija je takva. Brigo moja prijeđi na slijedeću generaciju.   geek

imun potvrdu, ali dalje ne ću hoditi. kuća je uređena, a reprezentaciju u državnin knjigami nesmatran neurednošću; naime, obaveza registriranja postojanja kuće je nasilje


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/2/2019, 23:03

Rabarbara wrote:
aben wrote:Godine 1959. porezni sustav bio je obogaćen jednim novim porezom – porezom na ukupni prihod građana. Uvođenjem tog poreza u porezni sustav dolazi do
promjena u načinu ocjene ekonomske snage poreznog obveznika-fizičke osobe, i to
tako da se njegova ekonomska snaga stečena iz različitih mogućih izvora utvrđenih
zakonom oporezivala tako da su se primjenom proporcionalne stope oporezivali
pojedinačni prihodi ostvareni iz tih izvora, a ukoliko je zbroj svih njegovih prihoda (tzv. ukupni prihod građana) premašivao zakonom utvrđeni iznos, taj se višak
oporezivao primjenom progresivne tarife. Maksimalna stopa u toj tarifi dosizala je
visinu čak do 80%.
Aha. Znači ipak nije bila jedinstvena stopa poreza na nekretnine tih 29 %. 

Porez na promet nekretninama ovisio je o masu drugih faktora. 
A s obzirom da smo živjeli u socijalizmu bilo je normalno da se oporezuje sve iznad neke granice, ali su to mudro povezali s porezom na nekretnine pa opleti koga možeš i kad možeš. 
Sinko dragi, danas ti je ista priča. To je ono što sam ti pokušavala objasniti, na jednoj strani smanje, na drugo dodaju ali ga nazovu nekim drugim imenom. 
Naplate se kad mogu i gdje mogu. A mogu uvijek. Ako nikako a ono kroz PDV. Njega stvarno nitko ne može izbjeći u cijelosti.

irelevantno je jel jedinstven, i irelevantno je puštu li te nadrugon mestu lišo- činjenica da si neopljačkan drugdi ne zahtjevo aplauz niti donosti opravdanje za prvotnu pljačku.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 23:05

aben wrote:

imun potvrdu, ali dalje ne ću hoditi. kuća je uređena, a reprezentaciju u državnin knjigami nesmatran neurednošću; naime, obaveza registriranja postojanja kuće je nasilje

:D
Bokte iz kojeg si ti materijala napravljen?


Treba te sačuvati za sjeme. I pokazivati kao rijetku vrstu koja nikako ne smije izumrijeti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 23:08

aben wrote:

irelevantno je jel jedinstven, i irelevantno je puštu li te nadrugon mestu lišo- činjenica da si neopljačkan drugdi ne zahtjevo aplauz niti donosti  opravdanje za prvotnu pljačku.
Stvar je u tome da na osnovu jednog primjera daješ zaključak za sve druge. To čak nije ni ona teorija gavranova, vidiš jednog, drugog, trećeg,  crni su,  pa zaključiš da su SVI gavranovi crni. 

Ti si nakon prvog to zaključio. A ni on nije bio crn nego šućmurast. :p

Odoh uhvatit neki lijep san. Dosta je bilo pametovanja. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 23:13

Rabarbara wrote:
Gnječ wrote:previše je tu postotaka sve mi se zmanatalo...stavit ću jednu tipičnu istarsku svakodnevnu štoriju

Denkverbot - Page 36 108b75s
Bi reć da je ni kapila. :D

Kako se na istrijanskom kaže mamama koje su se dobro slagale sa susjedima?

neznam heheh...ali evo kako to izgleda iz malo drukčije perspektive:

Istrijanka se otrovala gljivama pa vikala o seksu sa susjedom

Jedva smo čekali da muž ode u polje, da mu vidimo leđa, susjed bi me žestoko j...., vikala je u bolničkoj sobi Istrijanka koja se otrovala panterovom muharom. Detaljno je sve opisivala. Liječnički tim istarske bolnice (op. a., podaci poznati redakciji 24sata) svim je sredstvima pokušavao primiriti ženu, no otrov je na nju djelovao kao serum istine. - Nije se mogla obuzdati. Šokiranom suprugu je u jednom trenu prekipjelo slušati detalje prevare. Vjerojatno ga je bilo i sram što pola bolnice sluša pa je naprasno otvorio vrata i fizički krenuo na suprugu - kaže nam liječnica koje je prije dvadesetak godina bila na dežurstvu kad je došao spomenuti par, piše 24sata.

- Uspjeli smo supruga poslati na zrak, a žena je u bunilu bila dva sata. Što je najgore, svega se poslije sjećala iako to nije uobičajeno – kaže liječnica. Sezona je gljiva pa Ivan Širić, profesor s Agronomskog fakulteta koji predaje gljivarstvo, upozorava da se u berbu i konzumaciju gljiva ne upuštaju oni koji nemaju dovoljno saznanja i ne savjetuju se sa stručnjacima, piše 24sata. Naš najveći stručnjak za gljive Romano Božac, svjedočio ponašanju ljudi otrovanih ovom gljivom i kaže: “Ponašaju se jako neugodno, izgovarajući brojne nezamislive neugodne riječi, uvrede i slično”., donosi 24sata.

https://istarski.hr/node/53104-istranka-se-otrovala-gljivama-pa-vikala-o-seksu-sa-susjedom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/2/2019, 23:16

Rabarbara wrote:
aben wrote:

irelevantno je jel jedinstven, i irelevantno je puštu li te nadrugon mestu lišo- činjenica da si neopljačkan drugdi ne zahtjevo aplauz niti donosti  opravdanje za prvotnu pljačku.
Stvar je u tome da na osnovu jednog primjera daješ zaključak za sve druge. To čak nije ni ona teorija gavranova, vidiš jednog, drugog, trećeg,  crni su,  pa zaključiš da su SVI gavranovi crni. 

Ti si nakon prvog to zaključio. A ni on nije bio crn nego šućmurast. :p

Odoh uhvatit neki lijep san. Dosta je bilo pametovanja. :)

pa ni ne mislin jo da je recimo oficirima bilo tako. ali to je sve besides the point. isto ponašanje moga oca je kažnjeno s 29, a mene s 4 %. thats it

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/2/2019, 23:19

Gnječ wrote:

neznam heheh...ali evo kako to izgleda iz malo drukčije perspektive:

Istrijanka se otrovala gljivama pa vikala o seksu sa susjedom

Jedva smo čekali da muž ode u polje, da mu vidimo leđa, susjed bi me žestoko j...., vikala je u bolničkoj sobi Istrijanka koja se otrovala panterovom muharom. Detaljno je sve opisivala. Liječnički tim istarske bolnice (op. a., podaci poznati redakciji 24sata) svim je sredstvima pokušavao primiriti ženu, no otrov je na nju djelovao kao serum istine. - Nije se mogla obuzdati. Šokiranom suprugu je u jednom trenu prekipjelo slušati detalje prevare. Vjerojatno ga je bilo i sram što pola bolnice sluša pa je naprasno otvorio vrata i fizički krenuo na suprugu - kaže nam liječnica koje je prije dvadesetak godina bila na dežurstvu kad je došao spomenuti par, piše 24sata.

- Uspjeli smo supruga poslati na zrak, a žena je u bunilu bila dva sata. Što je najgore, svega se poslije sjećala iako to nije uobičajeno – kaže liječnica. Sezona je gljiva pa Ivan Širić, profesor s Agronomskog fakulteta koji predaje gljivarstvo, upozorava da se u berbu i konzumaciju gljiva ne upuštaju oni koji nemaju dovoljno saznanja i ne savjetuju se sa stručnjacima, piše 24sata. Naš najveći stručnjak za gljive Romano Božac, svjedočio ponašanju ljudi otrovanih ovom gljivom i kaže: “Ponašaju se jako neugodno, izgovarajući brojne nezamislive neugodne riječi, uvrede i slično”., donosi 24sata.

https://istarski.hr/node/53104-istranka-se-otrovala-gljivama-pa-vikala-o-seksu-sa-susjedom
:D 
Dakle, treba se čuvati ove gljve. Slična je sunčanici, a zapravo je gljiva istine. 

Denkverbot - Page 36 800px-Amanita_pantherina_2013_G1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by night sky 17/2/2019, 23:21

Gnječ wrote:
Rabarbara wrote:
Gnječ wrote:previše je tu postotaka sve mi se zmanatalo...stavit ću jednu tipičnu istarsku svakodnevnu štoriju

Denkverbot - Page 36 108b75s
Bi reć da je ni kapila. :D

Kako se na istrijanskom kaže mamama koje su se dobro slagale sa susjedima?

neznam heheh...ali evo kako to izgleda iz malo drukčije perspektive:

Istrijanka se otrovala gljivama pa vikala o seksu sa susjedom

Jedva smo čekali da muž ode u polje, da mu vidimo leđa, susjed bi me žestoko j...., vikala je u bolničkoj sobi Istrijanka koja se otrovala panterovom muharom. Detaljno je sve opisivala. Liječnički tim istarske bolnice (op. a., podaci poznati redakciji 24sata) svim je sredstvima pokušavao primiriti ženu, no otrov je na nju djelovao kao serum istine. - Nije se mogla obuzdati. Šokiranom suprugu je u jednom trenu prekipjelo slušati detalje prevare. Vjerojatno ga je bilo i sram što pola bolnice sluša pa je naprasno otvorio vrata i fizički krenuo na suprugu - kaže nam liječnica koje je prije dvadesetak godina bila na dežurstvu kad je došao spomenuti par, piše 24sata.

- Uspjeli smo supruga poslati na zrak, a žena je u bunilu bila dva sata. Što je najgore, svega se poslije sjećala iako to nije uobičajeno – kaže liječnica. Sezona je gljiva pa Ivan Širić, profesor s Agronomskog fakulteta koji predaje gljivarstvo, upozorava da se u berbu i konzumaciju gljiva ne upuštaju oni koji nemaju dovoljno saznanja i ne savjetuju se sa stručnjacima, piše 24sata. Naš najveći stručnjak za gljive Romano Božac, svjedočio ponašanju ljudi otrovanih ovom gljivom i kaže: “Ponašaju se jako neugodno, izgovarajući brojne nezamislive neugodne riječi, uvrede i slično”., donosi 24sata.

https://istarski.hr/node/53104-istranka-se-otrovala-gljivama-pa-vikala-o-seksu-sa-susjedom



haha..... gnjec :), uvijek iscupas nekaj zanimljivog  ,nuobicajnog oz svog kraja......
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/2/2019, 23:21

Rabarbara wrote:
aben wrote:

imun potvrdu, ali dalje ne ću hoditi. kuća je uređena, a reprezentaciju u državnin knjigami nesmatran neurednošću; naime, obaveza registriranja postojanja kuće je nasilje

:D
Bokte iz kojeg si ti materijala napravljen?


Treba te sačuvati za sjeme. I pokazivati kao rijetku vrstu koja nikako ne smije izumrijeti.

libertarijanskoga.

vi se slobodno povijojte državi, jo ne ću. život je neshvatljiv fenomen, neponovljiv. a vrimena imomo malo. jo živin u toj kući ko da je prova. ne tribo mi ničigova dozvola za to.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 36 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 36 of 50 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 43 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum