ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Abenologija

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by Noor 1/1/2019, 01:06

mativka wrote:
Noor wrote:
mativka wrote:
Noor wrote:
mativka wrote:
hahahahaha,
ajd sutra ćemo kada sve zamre ga na prepad uhvatiti :))))
odričem se svih poljubaca koje bi meni mogao uputiti, u tvoju korist
(znači, neš dobit ni jedan od "mojih" :P )
Ma, nema veze. Nek on nama samo dobro stoji...dovoljno :)
khm...:D

:^0
:rofl :rofl :rofl
s tvojom željom i on će bit zadovoljan :D :D

Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/1/2019, 01:07

mativka wrote:
Rabarbara wrote:Svima sretna Nova, a abenu laka noć.

Mate jesi li izdržala na braniku logiranih na Silvestrovo? :)
Zahvaljujući Abenu - jesam....(dužnik sam mu)
Ali i Norka je dala svoj doprinos :)

Sretna i tebi Ra....lupamo šakom o stol u ovoj ;)
Lijepo je imati nekog na koga možeš računati, bez obzira je li virtualno prijateljstvo ili u ono u RL.

Imala sam davno na Iskonu seriju besanih noći. Tada je uz mene bilo jedno drago biće koje je dežuralo sa mnom, nasmijavalo me i umalo tonu toplih riječi za me. I dan danas smo lege :x

Nikad mu nisam vratila usluge, ali budem. Nekad. Negdje.

lupaj šakom o stol, ako misliš da će to napraviti zaokret u nekim događajima. Ako to nije tvoj način (lupanje šakom po stolu) napravi onako kako možeš. Bez lupanja, mirno, ali odlučno. I nemoj se žderati ako ti ne uspije od prvi put. Shvati to kao generalnu probu.

P.S.
Ne obaziri se na primisli kojih ima bezbroj, a još manje na zlurade komentare...većini je teško povjerovati (zbog nedoživljenog) da postoje i takve muško ženske relacije... ali to je ionako u ovom trenutku za tebe irilevantno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 1/1/2019, 01:11

Rabarbara wrote:
mativka wrote:
Rabarbara wrote:Svima sretna Nova, a abenu laka noć.

Mate jesi li izdržala na braniku logiranih na Silvestrovo? :)
Zahvaljujući Abenu - jesam....(dužnik sam mu)
Ali i Norka je dala svoj doprinos :)

Sretna i tebi Ra....lupamo šakom o stol u ovoj ;)
Lijepo je imati nekog na koga možeš računati, bez obzira je li virtualno prijateljstvo ili u ono u RL.

Imala sam davno na Iskonu seriju besanih noći. Tada je uz mene bilo jedno drago biće koje je dežuralo sa mnom, nasmijavalo me i umalo tonu toplih riječi za me. I dan danas smo lege :x

Nikad mu nisam vratila usluge, ali budem. Nekad. Negdje.

lupaj šakom o stol, ako misliš da će to napraviti zaokret u nekim događajima. Ako to nije tvoj način (lupanje šakom po stolu) napravi onako kako možeš. Bez lupanja, mirno, ali odlučno. I nemoj se žderati ako ti ne uspije od prvi put. Shvati to kao generalnu probu.

P.S.
Ne obaziri se na primisli kojih ima bezbroj, a još manje na zlurade komentare...većini je teško povjerovati (zbog nedoživljenog) da postoje i takve muško ženske relacije... ali to je ionako u ovom trenutku za tebe irilevantno.
Da, lijepo rečeno....
Ostarjeti ćemo zajedno :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 1/1/2019, 01:12

Meni je teško sklapati prijateljstva ali kada ih osjetim, to je za mene - dio mog postojanja.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/1/2019, 01:15

mativka wrote:
Rabarbara wrote:Vidim da ste se Metkom opet pofajtale. 
Ma nije to ni tako loše kako izgleda.  bom


Kad si kažete sve što imate, možete početi ispočetka.

Pa makar i s ignoriranjem. :)
Bila sam iskrena i rekla u prošloj godini što mislim....
No, evo Nove, a i dalje tako mislim...
Pa u redu je da si joj rekla.
Ne ulazim u to tko je u pravu, ali to je definitivno veliki napredak za tebe, jer neizrečeno frustrira. 
Dakle, iskorak si već napravila. Mali ali ne manje bitan od drugih koje ćeš napraviti jer ti je puna kapa.

Metka s tim nema problema, ona ne može ne reći i to je dobro za nju.
Ok, malo je manje dobro za okolinu, ali ima pravo ugoditi prvo sebi. king

I ima jedna dobra osobina koju si možda krivo okarakterizirala kao nedosljednost.
Teško onima koji se pod svaku cijenu drže svog mišljenja čak i kad shvate da nisu bili u pravu. To nije dosljednost nego glupa tvrdoglavost koju znamo skupo plaćati, a nikom ne služi na dobrobit.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 1/1/2019, 01:17

Biti prijatelj sebi, to mi je cilj :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 1/1/2019, 01:18

Nedosljednost u smislu kršćanstva, a traži izlike u Hildergardi.....
Spram nje ponekad si djelujem kao križar...

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/1/2019, 01:20

mativka wrote:
Da, lijepo rečeno....
Ostarjeti ćemo zajedno :)
Ovo ima smisla.  :D

Uvijek me vrate forumu neki meni dragi ljudi, koji su nesvjesno pozitivno utjecali na moj život. Usudim se reći da su mi ga neki i oplemenili. Naučila sam jako puno bez da sam bila svjesna da učim. Toliko zajedničkih trenutaka, suza, smijeha, svađa, pomirenja, pametovanja, prepucavanja.  Lijepih i ružnih trenutaka proživljenih u jednom ograničenom okviru koji nudi tipkovnica i monitor, a ništa manje intenzivno proživljenih od onih u RL.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 1/1/2019, 01:22

Rabarbara wrote:
mativka wrote:
Da, lijepo rečeno....
Ostarjeti ćemo zajedno :)
Ovo ima smisla.  :D

Uvijek me vrate forumu neki meni dragi ljudi, koji su nesvjesno pozitivno utjecali na moj život. Usudim se reći da su mi ga neki i oplemenili. Naučila sam jako puno bez da sam bila svjesna da učim. Toliko zajedničkih trenutaka, suza, smijeha, svađa, pomirenja, pametovanja, prepucavanja.  Lijepih i ružnih trenutaka proživljenih u jednom ograničenom okviru koji nudi tipkovnica i monitor, a ništa manje intenzivno proživljenih od onih u RL.
S razlikom da sam ja od početka svjesna :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/1/2019, 01:28

mativka wrote:Nedosljednost u smislu kršćanstva, a traži izlike u Hildergardi.....
Spram nje ponekad si djelujem kao križar...
Uh, nije moglo gore područje prigovaranja.  affraid


Nije tvoje da njoj sudiš i učiš je kojim putem je krenula. 
Ima pravo pogledati i što se krije u grmlju dok hoda svojom cestom. To znači da je učvrstila vjeru, upoznala svoj put, sigurna je na njemu. Ne boji se da će skrenuti s glavnog puta ako gleda okolicu i sporedne putiće.

A još manje je tvoje da sebe uspoređuješ s njom.

Jednako tako nije njeno da sudi tebi na tom području.
Svaka ima svoj put, nosi svoj križ i o načinu na koji ga nosi može suditi samo Bog, ne ja, ne ti, ne bilo tko ovozemaljski.

Oprosti, možda ovo nije odgovor koji si željela, ali je iskren. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/1/2019, 01:30

mativka wrote:Meni je teško sklapati prijateljstva ali kada ih osjetim, to je za mene - dio mog postojanja.
Odmah ti moram reći da sve ima rok trajanja pa i prijateljstva. Odnosi se istroše, prestanu, ljudi se otuđe. To je normalno. 
Stavi ih na pravo mjesto, ne diži ih u nebesa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/1/2019, 01:33

mativka wrote:
Rabarbara wrote:
mativka wrote:
Da, lijepo rečeno....
Ostarjeti ćemo zajedno :)
Ovo ima smisla.  :D

Uvijek me vrate forumu neki meni dragi ljudi, koji su nesvjesno pozitivno utjecali na moj život. Usudim se reći da su mi ga neki i oplemenili. Naučila sam jako puno bez da sam bila svjesna da učim. Toliko zajedničkih trenutaka, suza, smijeha, svađa, pomirenja, pametovanja, prepucavanja.  Lijepih i ružnih trenutaka proživljenih u jednom ograničenom okviru koji nudi tipkovnica i monitor, a ništa manje intenzivno proživljenih od onih u RL.
S razlikom da sam ja od početka svjesna :)
Nekad jesi, nekad nisi.
Jače su one neugodne lekcije od onih koje su servirane s dekoracijom.

Postaneš svjestan vrijednosti onih gorih tek kad prođe neko vrijeme. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/1/2019, 01:47

mativka wrote:Biti prijatelj sebi, to mi je cilj :)
:)
U startu imaš otpor prema tome što bi to zapravo podrazumjevalo, jer to smatraš sebičnošću. 

No, možda da to prijateljstvo prema sebi shvatiš kao nešto privremeno, dok se ne vratiš u balans.
Možda nećeš osjećati toliku krivicu ako bude postavljeno s ograničenim rokom trajanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 1/1/2019, 01:53

Rabarbara wrote:
mativka wrote:Meni je teško sklapati prijateljstva ali kada ih osjetim, to je za mene - dio mog postojanja.
Odmah ti moram reći da sve ima rok trajanja pa i prijateljstva. Odnosi se istroše, prestanu, ljudi se otuđe. To je normalno. 
Stavi ih na pravo mjesto, ne diži ih u nebesa.
Dio mene, ne njih....

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/1/2019, 01:54

Ithildin wrote:

Stvar s lingamom.. I prije unakita mislila sam da je lingam. Ali! Nedostajale su mu tockice. :) Mislim, navikla sam na pjegavi lingam pa mi je ovaj bez tockica/pjegica bio zbunjujuc. :D
Učinilo mi se da si znala da je lingam u pitanju.
Ako dođe u dodir s kiselinom moraš ga ispolirati, a onda izgubi pjegice. 
Ali djeluje jednako, nema izmjena svojstava niti štete zbog poliranja. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 1/1/2019, 01:55

Rabarbara wrote:
mativka wrote:Biti prijatelj sebi, to mi je cilj :)
:)
U startu imaš otpor prema tome što bi to zapravo podrazumjevalo, jer to smatraš sebičnošću. 

No, možda da to prijateljstvo prema sebi shvatiš kao nešto privremeno, dok se ne vratiš u balans.
Možda nećeš osjećati toliku krivicu ako bude postavljeno s ograničenim rokom trajanja.
Da :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/1/2019, 01:55

mativka wrote:
Rabarbara wrote:
mativka wrote:Meni je teško sklapati prijateljstva ali kada ih osjetim, to je za mene - dio mog postojanja.
Odmah ti moram reći da sve ima rok trajanja pa i prijateljstva. Odnosi se istroše, prestanu, ljudi se otuđe. To je normalno. 
Stavi ih na pravo mjesto, ne diži ih u nebesa.
Dio mene, ne njih....
Kako misliš dio tebe, a ne njih? Ne razumijem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by mativka 1/1/2019, 01:57

Rabarbara wrote:
mativka wrote:
Rabarbara wrote:
mativka wrote:Meni je teško sklapati prijateljstva ali kada ih osjetim, to je za mene - dio mog postojanja.
Odmah ti moram reći da sve ima rok trajanja pa i prijateljstva. Odnosi se istroše, prestanu, ljudi se otuđe. To je normalno. 
Stavi ih na pravo mjesto, ne diži ih u nebesa.
Dio mene, ne njih....
Kako misliš dio tebe, a ne njih? Ne razumijem.
Dio mene koji ne traži ništa.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/1/2019, 02:18

Mate, kako bi muškarci rekli, imam puno utakmica u nogama. Nije da sam ih tražila i željela, mislila sam da će mi u životu ići puno lakše, ali... nekako mi je namijenjen turbulentan život s puno padova i dizanja, uspona, vrhova i doline (suza).... Prihvatila sam taj svoj život kakav da je i smijem se kad bi normalna osoba vrištala, jer znam da mi vrisak neće pomoći, samo će me dublje ukopati i ustaviti u namjeri da se iščupam. I prestala sam njurgati i pitati se zašto je to tako, odlučila sam prigrliti taj moj život, ma kako usran bio. 

I lakše je... puno lakše. 

Ne mogu ti pomoći nikako osim možda nekim svojim proživljenim nedaćama koje za nagradu ostave uz gorak okus i zrno mudrosti, koja nije nužno naša, ali nakon tih iskustava postane naša.
To su po veličini otprilike mudrosti otkrivanja tople vode, ali su provjerene i ako ništa imaš još jednu potvrdu da djeluju.

-Jutro je uvijek pametnije od noći. Noću smo u stanju zabluziti u neke čudne strahove i bezizlaznost. Taj noćni sat ima svoju moć, pojačava i dobro i loše u našoj psihi. 
Nekad treba samo preživjeti noć, dan donosi rješenje. Najlakše se preživi u snu. Nađi način kako zaspati i pola problema si riješila.
-Proživjela sam puno loših stvari, a neke su se stvarno i dogodile. Većina su bile samo moja fikcija.
-Nauči se smijati. Puno smijati, ne samo smješkati, nego onako na glas. 
Prvenstveno se nauči nasmijati na svoj račun prije svih drugih pa te smijeh drugih neće povrijediti.
-Odvoji ljude na bitne i nebitne. Nikad ne dozvoli sebi da te nebitne osobe povrijede, ma što rekle, kako se ponašale i što mislile. Zapamti, nebitne su, nebitno je što govore i kako te doživljavaju. Kad te povrijede tebi bitni ljudi, zapitaj se, možda ipak negdje griješiš. Ako griješiš, mijenjaj se. Možeš se mijenjati.
-Vjera. Vjera je ključ svega. Ne samo vjera u Boga, nego vjera u ljude, dobrotu, pozitivan ishod, vjera u to da iza svega stoji nešto što je u konačnici možda bolje za nas nego ono što mi očekujemo i želimo. Samo iskrena vjera donosi mir i sreću čovjeku, jer ne dozvoljava trovanje duše strahovima i sumnjama. 

Eto. Dođe Nova ja ja se raspištoljila i pišem. Zbog tebe ili zato što sama utvrđujem gradivo, ili oboje...  
Nebitno. Popila sam dovoljno kave da mi se ne spava, ionako nemam pametnija posla.   drunken
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/1/2019, 02:22

mativka wrote:
Rabarbara wrote:
mativka wrote:
Rabarbara wrote:
mativka wrote:Meni je teško sklapati prijateljstva ali kada ih osjetim, to je za mene - dio mog postojanja.
Odmah ti moram reći da sve ima rok trajanja pa i prijateljstva. Odnosi se istroše, prestanu, ljudi se otuđe. To je normalno. 
Stavi ih na pravo mjesto, ne diži ih u nebesa.
Dio mene, ne njih....
Kako misliš dio tebe, a ne njih? Ne razumijem.
Dio mene koji ne traži ništa.
Možda ne traži ali očekuje.

Što je još lošije nego otvoreno tražiti (kad odmah ustanoviš na čemu si) jer ako se odnos svede samo na tvoje davanje bez da barem približno dobiješ zauzvrat, ti ćeš se prije ili kasnije osjećati zakinutom.

Jednosmjerne ulice mogu biti samo roditelj dijete, a već u obrnutom smjeru ne ide. 
Sve ostalo je dam-daš. Ne materijajno, materijalno, kajgod,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by Guest 1/1/2019, 02:36

Mate. 
Hoćeš li moći zaspati? Vidjet ćeš, sutra će sve ovo izgledati drugačije. Ni približno ovako teško kao sada. Abenologija - Page 16 3214182331
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Abenologija - Page 16 Empty Re: Abenologija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum