ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Page 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by Guest 3/1/2019, 11:03

RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Meni se već ogadilo jer ako se ima namjera nešto kupit a ima stvar je jednostavna , F 16 ili Gripen , nemoraš 12 nego uzmi osam , dva dvosjeda i šest jednosjeda i kad obučiš pilote i ušemiš se nije problem kupit još četiri jednosjeda

Istina, ali problem je u tome da nama u slučaju ne samo rata nego i malo veće krize u regiji realno trebaju 24 komada i ne više od dva dvosjeda. Ali naravno da to ne trebamo kupiti odjednom nego ćemo u barem dva navrata.
Pa iz tih razloga je F16 favorit u odnosu na Gripena a Izrael i dalje u igri kao rezerva

F-16 je favorit iz dva jednostavna razloga. Prvi je besprijekorna borbena statistika, za razliku od Gripena (koji doduše jako dobro izgleda na paradi), a drugi nepouzdanost Šveđana kao isporučitelja rezervnih dijelova u slučaju rata. Kod F-16 je isporuka rezervnih dijelova u većem dijelu zagarantirana jer ga posjeduje veliki broj zemalja u svijetu.


Last edited by Speare Shaker on 3/1/2019, 11:05; edited 2 times in total

Guest
Guest


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by RayMabus 3/1/2019, 11:04

epikur37 wrote:
RayMabus wrote:
epikur37 wrote:A da uzmemo sukhoje ruske?
Čak i da nismo u Nato odgovor je ne. Pa jel ti znaš koliki je to avion ? Dva motora ima ,ko kuća je , veći od Mig 29 i napravljen da može s jedne strane Rusije na drugu. Pa šte će ti to ?

Da izbijemo na Đerdap.
Spamaš , to jednostavno nije avion za male države ili ti ga države nastale raspadom Yuge.Zato i postoji Mig 29 koji je uvjetno rečeno manji brat Suhoja
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by RayMabus 3/1/2019, 11:06

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Meni se već ogadilo jer ako se ima namjera nešto kupit a ima stvar je jednostavna , F 16 ili Gripen , nemoraš 12 nego uzmi osam , dva dvosjeda i šest jednosjeda i kad obučiš pilote i ušemiš se nije problem kupit još četiri jednosjeda

Istina, ali problem je u tome da nama u slučaju ne samo rata nego i malo veće krize u regiji realno trebaju 24 komada i ne više od dva dvosjeda. Ali naravno da to ne trebamo kupiti odjednom nego ćemo u barem dva navrata.
Pa iz tih razloga je F16 favorit u odnosu na Gripena a Izrael i dalje u igri kao rezerva

F-16 je favorit iz dva jednostavna razloga. Prvi je besprijekorna borbena statistika, za razliku od Gripena (koji doduše jako dobro izgleda na paradi), a drugi nepouzdanost Šveđana kao isporučitelja rezervnih dijelova u slučaju rata. Kod F-16 je isporuka rezervnih dijelova u većem dijelu zagarantirana jer ga posjeduje veliki broj zemalja u svijetu.
Da , ja isto mislim da će vojska naginjati F 16 jer to je nekako puno bolje za nas
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by dijagram 3/1/2019, 11:09

Speare Shaker wrote:
dijagram wrote:
Naravno da je Plenkiju Krsticevic dobar, nema nikog boljeg, a gorih na izvoz.
I posao je propao, nema vise nikakve sanse.
Sami smo se zajebali s postavljenim rokovima, a samozadano vrijeme nije uspjesno iskoristeno.
Ponistit ce se natjecaj jer nabavka nije izvrsena u zadanom roku, nema druge.
Raspisat ce se drugi, ovaj put vjerujem da ce se ozbiljnije uzeti u obzir sve ponudjene opcije.
Glede samog F-16, nudili su i Grci svoje, puno manje izraubane.
Nemaju tudje dodatke, te se moglo kupiti uz dodatne americke dogradnje.
No njih se nije islo ni pogledati, niti ozbiljno razmatrati.
Pretpostavljam da ce sada politika odraditi svoje.
Nesto novo, sto se moze normalno kupiti i da se posao obavi:)

Kao prvo, još nije potpuno izvjesno da je posao propao, jer je Bibi u stanju reći ne Amerikancima. Hoće li, to je druga priča.
Rokovi su tu najmanji problem.
Kao drugo, forumski "stručnjaci" bi rekli da su grčki avioni puno više izraubani zato jer su korišteni uglavnom na moru sa puno više soli u zraku nego Sredozemno pred Izraelom. :D
Svejedno, ovaj puta bi se mogla ozbiljno razmotriti i grčka ponuda uz naravno američku nadogradnju.
I dalje tvrdim kako bi kupnja novih F 16 Block 70 od SAD-a bilo najbolje riješenje, a hoće li se to dogoditi, vidjet ćemo.
Ako se dogodi, onda će to biti najbolja moguća posljedica propasti posla s Baracima, nebitno što će peta kolona po medijima podivljati, ali kako oporba u Hrvatskoj nema nikakve šanse na mogućim prijevremenim izborima, biti će to ipak koliko toliko kontrolirani bijes jer javnost ipak nije u stanju progutati toliku razinu neprekidne masovne histerije.
Ogadi se to s vremenom svima.
Ma Grcke sam naveo tek da se uoci mogucnost nabave polovnog jeftinog F-16 ali bez administrativnih zajebancija.
Vlada ce ponistiti ovaj natjecaj jer rok, mislim sutra, istice.
Ne mogu sad ici preko roka kojeg su sami zadali.
Mozda bi i isli kada bi bilo dojava o popustanju amerikanaca.
Na zalost toga nema. 
Receno je ne. Nema prodaje racunala s tudjim divljim softverom.
Da bi nesto takvo uspjelo valhjalo je raditi drukcije, vise, tise itd...
Na zalost nije.
O svemu slucajno znam vise od drugih.
E sad na koncu, moze li osobno Bibi nesto uglaviti i izvan rokova, pa tome se nadao upravo Krsticevic, i nije proslo dobro.
Osobno mi je zao zbog partnerstva s Izraelom.
Za same Barake, manje vise, mozemo kupiti i F-16 , mozemo i nesto drugo.
Polovno, novo, ali necemo imati ovo sto se nudilo s Izraelom.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by RayMabus 3/1/2019, 11:14

Nemislim da je partnerstvo sa Izraelom ovim prekinuto naime ovo je nama novi tip aviona i pilote moraš obučit a temeljna obuka ti je na Pilatusu u Hrvatskoj dok je osnovna obuka na mlaznom avionu gdje ?

Pa Izrael ,škola za vojne pilote na F 16

Tako da...
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by RayMabus 3/1/2019, 11:18

Škola za pilote :

Temeljna obuka Pilates Hrvatska

Temeljna obuka mlazni avion 

Obuka na avionu F 16

...

Izrael , škola za temeljnu obuku mlazni avion
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by epikur37 3/1/2019, 11:20

RayMabus wrote:Škola za pilote :

Temeljna obuka Pilates Hrvatska
Ovo mew zanima, odskora kreće u Zemuniku obuka za cesne i sl.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by dijagram 3/1/2019, 11:20

RayMabus wrote:Nemislim da je partnerstvo sa Izraelom ovim prekinuto naime ovo je nama novi tip aviona i pilote moraš obučit a temeljna obuka ti je na Pilatusu u Hrvatskoj dok je osnovna obuka na mlaznom avionu gdje ?

Pa Izrael ,škola za vojne pilote na F 16

Tako da...
Nije prekinuto ali nece se ni razvijati kako bi islo eventualnom nabavom upravo Baraka.
To je steta.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by RayMabus 3/1/2019, 11:28

dijagram wrote:
RayMabus wrote:Nemislim da je partnerstvo sa Izraelom ovim prekinuto naime ovo je nama novi tip aviona i pilote moraš obučit a temeljna obuka ti je na Pilatusu u Hrvatskoj dok je osnovna obuka na mlaznom avionu gdje ?

Pa Izrael ,škola za vojne pilote na F 16

Tako da...
Nije prekinuto ali nece se ni razvijati kako bi islo eventualnom nabavom upravo Baraka.
To je steta.
Oni i onako neznaju šta će s tim Baracima , neka ih drže u rezervi do daljnjega , možda ih uzmemo u slučaju rata
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by RayMabus 3/1/2019, 11:30

epikur37 wrote:
RayMabus wrote:Škola za pilote :

Temeljna obuka Pilates Hrvatska
Ovo mew zanima, odskora kreće u Zemuniku obuka za cesne i sl.
Da , učiš na slovenskom Pipistrelu iako odavno postoji obuka pilota tamo, mislim Luftfansa jer je Zadar idealan zbog klime Nijemcima
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by dijagram 3/1/2019, 11:32

poznavajuci imenjaka, kupit ce eskadrilu i prevoziti turiste po otocima
samo biznis, sve je to od sorosa naucio:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by RayMabus 3/1/2019, 11:34

Izrael nezna šta će s tim Baracima i općenito F 16 avionima kad nabave novije avione , e pa drži ih u garaži , dođe rat ja ću ih parkirat kod sebe pa nek ona druga strana razmišlja o tome jel leti il neleti
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by epikur37 3/1/2019, 11:41

dijagram wrote:poznavajuci imenjaka, kupit ce eskadrilu i prevoziti turiste po otocima
samo biznis, sve je to od sorosa naucio:)

:D samo se ti zezaj, bacit ćemo mi đir iznad zadra, povedi koga hoćeš ;)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by dijagram 3/1/2019, 11:46

epikur37 wrote:
dijagram wrote:poznavajuci imenjaka, kupit ce eskadrilu i prevoziti turiste po otocima
samo biznis, sve je to od sorosa naucio:)

:D samo se ti zezaj, bacit ćemo mi đir iznad zadra, povedi koga hoćeš ;)
i prikacit transparent i vuci, ...pravda za davida:)
to je sad aktualno
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by epikur37 3/1/2019, 11:48

dijagram wrote:
epikur37 wrote:
dijagram wrote:poznavajuci imenjaka, kupit ce eskadrilu i prevoziti turiste po otocima
samo biznis, sve je to od sorosa naucio:)

:D samo se ti zezaj, bacit ćemo mi đir iznad zadra, povedi koga hoćeš ;)
i prikacit transparent i vuci, ...pravda za davida:)
to je sad aktualno


E baš me nasmija :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by dijagram 3/1/2019, 11:48

epikur37 wrote:
dijagram wrote:
epikur37 wrote:
dijagram wrote:poznavajuci imenjaka, kupit ce eskadrilu i prevoziti turiste po otocima
samo biznis, sve je to od sorosa naucio:)

:D samo se ti zezaj, bacit ćemo mi đir iznad zadra, povedi koga hoćeš ;)
i prikacit transparent i vuci, ...pravda za davida:)
to je sad aktualno


E baš me nasmija :D
Znas me, zato sam tu B-)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by RayMabus 3/1/2019, 12:02

epikur37 wrote:
dijagram wrote:poznavajuci imenjaka, kupit ce eskadrilu i prevoziti turiste po otocima
samo biznis, sve je to od sorosa naucio:)

:D samo se ti zezaj, bacit ćemo mi đir iznad zadra, povedi koga hoćeš ;)
Nije ti ta baš škola jeftina pa ako nemisliš radit ka pilot....
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by epikur37 3/1/2019, 12:03

Već sam se raspitao u Bjelovaru a negdje 1000 EUR za lake letjelice.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by RayMabus 3/1/2019, 12:29

epikur37 wrote:Već sam se raspitao u Bjelovaru a negdje 1000 EUR za lake letjelice.
Pa ako nemisliš bit pilot nečega to je puno znaš
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by debotoijusto 3/1/2019, 14:15

Nakon što danima nije komentirao probleme s nabavkom vojnih zrakoplova od Izraela zbog protivljenja SAD-a, ministar Damir Krstičević izašao je pred novinare, javlja N1.
"Nisam znao niti je stručni tim to znao. Želio bih reći da je vlada SAD-a dala predodobrenje za prodaju Baraka. Država Izrael je imala 3.10.2017. svu potrebnu dokumentaciju", rekao je Krstičević
Američka administracija funkscionira vrlo jasno. Kako nitko nije znao za taj američki stav?
"Bio je međunarodni natječaj koji je obavljen po svim pravilima struke. Ključna odluka Vlade bila je da zbog složenosti projekta radimo država s državom, da se izbjegnu bilo kakvi partikularni interesi. Država Izrael je imala svu potrebnu dokumentaciju, uključujući i odobrenje od treće strane da može nuditi avion Hrvatskoj. Piše u tom papiru i prodaja", poručio je Krstičević.
Dali smo rok Izraelu do 11. siječnja da se očituje, otkrio je ministar.
Upitan zašto ne objavi predodobrenje, Krstičević odgovara:
'Države preuzimaju odgovornosti, sada je taj podatak klasificiran. Kad se zatvori taj proces. Vidjele su ga sve institucije', rekao je za N1.

Nisam znao niti je stručni tim to znao :ming1




[size=22]Želio bih reći da je vlada SAD-a dala predodobrenje za prodaju Baraka.

[/size]


odobrenje se pretvorilo u predodobrenje
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by debotoijusto 3/1/2019, 14:17

'Stojim iza toga kao ministar obrane i drago mi je da sam učinio sve da Vlada osigura ta sredstva i da Hrvatska krene u proces izbora aviona. Što se tiče cijele odgovornosti, ja sam tu. Već sam odlazio s funkcija, ratni sam zapovjednik i itekako znam što je odgovornost. Ne smatram da sam bilo što napravio protiv interesa Hrvatske. Uvijek sam spreman otići ako će moj odlazak pomoći Hrvatskoj. Ima i drugih stvari u životu', zaključio je ministar Krstičević.

nece otic , plenky ureduj
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om - Page 8 Empty Re: Ako posao propadne, i dalje računamo na suradnju sa SAD-om

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum