ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dokle više...

Page 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Dokle više... Empty Dokle više...

Post by T. Fri 28 Dec - 9:33

DJEČAK U BOLNICI

ROTVAJLER IZGRIZAO TROGODIŠNJAKA KOD ŠIBENIKA: Javio se i vlasnik psa, no dječakov otac demantira njegove riječi
 
Foto: Hrvoje Jelavic/PIXSELL Autor: Danas.hr   09:10 28.12.2018
Dokle više... Pxl_191014_9178740

‘Sina mi je pas bacio na pod na prsa i počeo ga trgati. Ja sam se bacio na psa i povlačio ga sa sina. Priskočio je tada i vlasnik kafića i pomogao mi te smo uspjeli otrgnuti psa s djeteta. Odmah smo išli na Hitnu u Šibenik’, opisuje krvavi napad otac trogodišnjaka koji je srećom bio odjeven u zimsku jaknu pa pseći zubi nisu stigli do plućnog krila


Dječak star tri godine od božićnog poslijepodneva leži u šibenskoj bolnici s ranama od ugriza rotvajlera. Rane se nalaze ispod desne lopatice i to otvorena rana kože, potkožja i mišića te manja rana bočno na prsnom košu. Roditelji kažu kako je u nesreći sreća ta što je mališan imao debelu zimsku odjeću pa ugrizi nisu jači.

Nemili događaj zbio se na Božić oko 17 sati i 30 minuta kada je obitelj izlazila iz jednog kafića u Ražnju.
“Kad smo izlazili iz kafića, vidjeli smo ispred dva rotvajlera kako šetaju bez brnjice i povodca. Oni su se, čim su nas ugledali, zaletjeli prema nama te smo krenuli natrag u unutrašnjost kafića da se zaštitimo. Međutim, supruga mi, ulazeći, nije stigla zatvoriti vrata te se jedan rotvajler bacio na našeg sina starog tri godine i četiri mjeseca, a drugi na našeg psića. Sina mi je pas bacio na pod na prsa i počeo ga trgati. Ja sam se bacio na psa i povlačio ga sa sina. Priskočio je tada i vlasnik kafića i pomogao mi te smo uspjeli otrgnuti psa s djeteta. Odmah smo išli na Hitnu u Šibenik”, ispričao je dječakov otac Marin L. za Slobodnu Dalmaciju.

‘Psi su stalno u kontaktu s ljudima i nisu agresivni’


Vlasnik rotvajlera Branko M. kaže kako se radilo o napadu jednog, a ne dva psa te da je za napad odgovorna njegova rotvajlerica.
“Moj sin od 12 godina i kći od 13 bili su u objektu preko puta toga kafića kada su oni izišli sa svojim psom. Moja kuja rotvajlerica krenula je na njihova psa, ne na dječaka, otrgla se mom sinu koji ju je vodio na povodcu. Mislim da se ozlijeđeni dječak našao između nje i njihova psa, na kojeg je krenula. Kažem vam stvarno kako je samo ona krenula prema njima, ni jedan moj drugi pas. Inače imam dva rotvajlera, jednu čivavu, jednog jorkširca i jednog mješanca. Bila mi je veterinarska služba i utvrdili su kako su moji psi redovito cijepljeni. Stalno su u kontaktu s ljudima i nisu agresivni”, tvrdi on dodajući kako je događaj pogodio i njegovu obitelj.

Unatoč njegovoj priči, dječakov otac tvrdi da je iste pse i dan nakon napada vidio bez povodca i brnjice što je navodno uobičajeno.
U šibenskoj policiji utvrdili su, pak, kako su u napadu sudjelovala dva rotvajlera, a vlasnika će prekršajno prijaviti.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
prekršaj je sama činjenica držanja takvih pasa na javnom mjestu bez povodca i brnjice...
ovo je međutim za zatvor...
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by newuser Fri 28 Dec - 9:40

Jasno da je za zatvora, vlasnik si psa ne držiš do njega odgovorno, kriv si. Inače te krvoločne pasmine bih zabranio pogotovo u naseljenim mjestima. Policija-kazna-zatvor.
avatar
newuser

Posts : 1994
2015-09-09


Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by newuser Fri 28 Dec - 9:41

Nekada su mi se oni mali psići činili smješni, no sada smatram da su to najbolji psi.
avatar
newuser

Posts : 1994
2015-09-09


Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by darth_vader Fri 28 Dec - 9:46

Kaja će napisati nepristran pravorijek, siguran sam... uglavnom, roditelji nisu smjeli dijete voditi gdje
ljudi šeću pse jer ih ovi lako zamjene za plijen... ili tako nešto...drugi put će pripaziti malo, a uostalom psi nisu i ne mogu biti agresivni,  nego ih djeca znaju nepotrebno uznemiriti svojim strahom recimo. Djecu treba doma držati tako da peseki mogu trčati po parkovima i igralištima bez uznemiravanja raznoraznih klinaca koji bi isto trčali i igrali se te tako dražili njihove nagone.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by T. Fri 28 Dec - 9:53

hrvatskoj policiji bilježim čvrsti '-'...
ispada po njihovoj prekršajnoj prijavi da je vlasnik na javnom mjestu pokazao veseljka...

_________________
Dokle više... Unname11
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by debotoijusto Fri 28 Dec - 9:59

jasambrend wrote:Kaja će napisati nepristran pravorijek, siguran sam... uglavnom, roditelji nisu smjeli dijete voditi gdje
ljudi šeću pse jer ih ovi lako zamjene za plijen... ili tako nešto...drugi put će pripaziti malo, a uostalom psi nisu i ne mogu biti agresivni,  nego ih djeca znaju nepotrebno uznemiriti svojim strahom recimo. Djecu treba doma držati tako da peseki mogu trčati po parkovima i igralištima bez uznemiravanja raznoraznih klinaca koji bi isto trčali i igrali se te tako dražili njihove nagone.

njih dvoje coporativno a ja i brat sami :D

debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by danni1 Fri 28 Dec - 10:36

Jebeni primitivci. Žive i spavaju s tim đukelama ko da su još uvijek u pećinama.

_________________
Dokle više... Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by Guest Fri 28 Dec - 10:38

"U vrhunskim restoranima u gradu Peixianu pokrajine Jiangsu – izvještava Craig S. Smith u New York Timesu - 'pseći brudet', kako bi mi nazvali takvu vrstu pripreme, kuha se u kotlićima. Glava, rep, noge i ostali dijelovi obogate se začinima, želudac puni iznutricama te pirja."


Dokle više... 74978007-family-having-chinese-new-year-dinner


Iz kućice u lonac.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by crvenkasti Fri 28 Dec - 10:41

Po meni, kanarinac je puno bolji od psa.
Ne moraš ga šetati, manje jede, a i ne grize.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by Leviathan2 Fri 28 Dec - 10:42

crvenkasti wrote:Po meni, kanarinac je puno bolji od psa.
Ne moraš ga šetati, manje jede, a i ne grize.
riba je jos bolja,
malo jede, ne galami i kad malo poraste mos je pojesti

_________________
Dokle više... Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by crvenkasti Fri 28 Dec - 10:46

Leviathan2 wrote:
crvenkasti wrote:Po meni, kanarinac je puno bolji od psa.
Ne moraš ga šetati, manje jede, a i ne grize.
riba je jos bolja,
malo jede, ne galami i kad malo poraste mos je pojesti

a jel grize?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by darth_vader Fri 28 Dec - 10:48

kofein wrote:"U vrhunskim restoranima u gradu Peixianu pokrajine Jiangsu – izvještava Craig S. Smith u New York Timesu - 'pseći brudet', kako bi mi nazvali takvu vrstu pripreme, kuha se u kotlićima. Glava, rep, noge i ostali dijelovi obogate se začinima, želudac puni iznutricama te pirja."


Dokle više... 74978007-family-having-chinese-new-year-dinner


Iz kućice u lonac.


Ovo je malo brutalno doduše... :D
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by Leviathan2 Fri 28 Dec - 10:49

crvenkasti wrote:
Leviathan2 wrote:
crvenkasti wrote:Po meni, kanarinac je puno bolji od psa.
Ne moraš ga šetati, manje jede, a i ne grize.
riba je jos bolja,
malo jede, ne galami i kad malo poraste mos je pojesti

a jel grize?
ne, osim ako nemas piranhu

_________________
Dokle više... Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by Leviathan2 Fri 28 Dec - 10:50

jasambrend wrote:
kofein wrote:"U vrhunskim restoranima u gradu Peixianu pokrajine Jiangsu – izvještava Craig S. Smith u New York Timesu - 'pseći brudet', kako bi mi nazvali takvu vrstu pripreme, kuha se u kotlićima. Glava, rep, noge i ostali dijelovi obogate se začinima, želudac puni iznutricama te pirja."


Dokle više... 74978007-family-having-chinese-new-year-dinner


Iz kućice u lonac.


Ovo je malo brutalno doduše... :D
zast brutalno
tradicionalno jelo ko i janjetina kod nas, il odojak
mislim, cemu drama ako nisi kaja :D

_________________
Dokle više... Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by danni1 Fri 28 Dec - 10:51

jasambrend wrote:
kofein wrote:"U vrhunskim restoranima u gradu Peixianu pokrajine Jiangsu – izvještava Craig S. Smith u New York Timesu - 'pseći brudet', kako bi mi nazvali takvu vrstu pripreme, kuha se u kotlićima. Glava, rep, noge i ostali dijelovi obogate se začinima, želudac puni iznutricama te pirja."


Dokle više... 74978007-family-having-chinese-new-year-dinner


Iz kućice u lonac.


Ovo je malo brutalno doduše... :D
Možda. Svakako manje brutalno od toga da psi jedu djecu, što je kod nas izgleda normalno.

_________________
Dokle više... Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by marcellus Fri 28 Dec - 11:26

Leviathan2 wrote:zast brutalno
tradicionalno jelo ko i janjetina kod nas, il odojak
mislim, cemu drama ako nisi kaja :D

A i janjetina je znala lajat tu i tamo, sjećam se još u socijalizmu je bila velika afera jer su prodavali pečene pse pod janjetinu u nekom restoranu gdje su partijske budže krkale

kasnije je i u Hrvatskoj bilo nešt slično mislim na staroj cesti prema rijeci

_________________
Dokle više... 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by marcellus Fri 28 Dec - 11:27

braća cigani

https://www.vecernji.hr/lifestyle/rome-pozvali-da-kolju-pse-i-prodaju-ih-kao-hranu-925921

_________________
Dokle više... 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by darth_vader Fri 28 Dec - 11:29

Smanjite svi malo doživljaj ili ćete dobiti po piksi od Kaje... da ne bi bilo nismo znali...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by danni1 Fri 28 Dec - 11:35

marcellus wrote:braća cigani

https://www.vecernji.hr/lifestyle/rome-pozvali-da-kolju-pse-i-prodaju-ih-kao-hranu-925921
To je samo kulturološka razlika. trebali bi upoznavati i druge kulture ako ne želimo ostati zatucani balkanci.

_________________
Dokle više... Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by marcellus Fri 28 Dec - 11:39

danni1 wrote:
marcellus wrote:braća cigani

https://www.vecernji.hr/lifestyle/rome-pozvali-da-kolju-pse-i-prodaju-ih-kao-hranu-925921
To je samo kulturološka razlika. trebali bi upoznavati i druge kulture ako ne želimo ostati zatucani balkanci.
:tu

_________________
Dokle više... 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Dokle više... Empty Re: Dokle više...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum