ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by veber 11/12/2018, 22:01

svisci motaju čokse.

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by Guest 11/12/2018, 22:02

veber wrote:naravno, glavnu stvar nisi naveo. tvornicu otvaraš jer je eu.

Iz toga slijedi još jedan zaključak. Da tvornice do sada nisu otvorene zato jer nismo do nedavno bili u EU.
I ne samo da nismo bili, nego nismo bili niti u planu za skori ulazak nego zajedno sa prije svega Srbijom, a onda i cijelim famoznim zapadnim Balkanom u kojem nitko nije vidio niti jednu Sloveniju npr., ali jeste ostatak Jugoslavije. Jednostavno da ne bi pokvarili nečije projekcije o poželjnom odnosu snaga u regiji.
Tu su igru "pokvarili" Amerikanci svojim zavrtanjem ruku Sloveniji iza leđa, usprkos podršci koju su Slovenci imali od Britanije, njihovog trabanta Nizozemske, ali manje više i svih ostalih članica EU iz tzv. stare Europe.
Dakle, tu je riječ o političkim razlozima između ostalih ili o volji političkih elita EU kamo da smjeste Hrvatsku. Na zapadni Balkan, naravno.
Kad već to nije uspjelo, sad nas i dalje drže da ne odmaknemo previše Srbiji kojoj se prepušta dio industrije u regiji, jer oni nemaju turizam pa bismo im, ako bi se industrijski razvili previše odmakli što se mnogima u Europi ne sviđa. Zato se od nas očekuje da postanemo neka vrsta europske Rise (Star Trek), mjesta za odmor, ali ništa više od toga. Itd. Mogao bih još puno toga izanalizirati, ali to ovdje ionako manje ili više nikoga ne zanima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by RayMabus 11/12/2018, 22:10

Ta stara Evropa upravo ima dvoje mrtvih, jedanajst ranjenih na božićnom sajmu u Strazburu gdje je i sjedište EP

Tko drugome jamu kopa sam u nju pada
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by Guest 11/12/2018, 22:10

marcellus wrote:

MOL je popušio jer smo im ostavili plinski biznis a dil je bio da oni investiraju u rafinerije a mi uzmemo plin.

Deal je bio da oni unište Inu kako bi razvijali Mol, i to je svima od početka tog skandaloznog posla poznato. To je bila prvotna namjera Račana i njegovog čovjeka za Inu Linića.
Uostalom, Davor Štern je rekao kako je šef Mola odmah nakon tog deala rekao da ga je strah da će puno kvalitetniji Inini stručnjaci tehnološki Mol staviti u drugi plan. Znaš koji je bio prvi potez nove uprave? 200 vrhunskih stručnjaka iz Ine je pod hitno dobilo nogu kako se to ne bi dogodilo. Na to naravno niti Račan niti Linić nisu reagirali. Dapače, oni su to Molu omogućili.
Pitaj Davora Šterna ako meni ne vjeruješ.
Dakle, Mol zaslužuje propast i to će se svakako i dogoditi, a glavni razlog čak nije taj da nemaju vlastitih naftnih nalazišta niti su u stanju pronaći nova po svijetu i staviti ih u funkciju stvaranja profita. Kada se istopi korist od uništavanja Ine, progutat će ih jači igrači, jer je Mol jednostavno čisto stručno gledano hrpa nesposobnjakovića.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by marcellus 11/12/2018, 22:11

Speare Shaker wrote:
veber wrote:naravno, glavnu stvar nisi naveo. tvornicu otvaraš jer je eu.

Iz toga slijedi još jedan zaključak. Da tvornice do sada nisu otvorene zato jer nismo do nedavno bili u EU.
I ne samo da nismo bili, nego nismo bili niti u planu za skori ulazak nego zajedno sa prije svega Srbijom, a onda i cijelim famoznim zapadnim Balkanom u kojem nitko nije vidio niti jednu Sloveniju npr., ali jeste ostatak Jugoslavije. Jednostavno da ne bi pokvarili nečije projekcije o poželjnom odnosu snaga u regiji.
Tu su igru "pokvarili" Amerikanci svojim zavrtanjem ruku Sloveniji iza leđa, usprkos podršci koju su Slovenci imali od Britanije, njihovog trabanta Nizozemske, ali manje više i svih ostalih članica EU iz tzv. stare Europe.
Dakle, tu je riječ o političkim razlozima između ostalih ili o volji političkih elita EU kamo da smjeste Hrvatsku. Na zapadni Balkan, naravno.
Kad već to nije uspjelo, sad nas i dalje drže da ne odmaknemo previše Srbiji kojoj se prepušta dio industrije u regiji, jer oni nemaju turizam pa bismo im, ako bi se industrijski razvili previše odmakli što se mnogima u Europi ne sviđa. Zato se od nas očekuje da postanemo neka vrsta europske Rise (Star Trek), mjesta za odmor, ali ništa više od toga. Itd. Mogao bih još puno toga izanalizirati, ali to ovdje ionako manje ili više nikoga ne zanima.

mislim da se ne radi samo o tome, nego su uvjeti za poslovanje ovdje stvarno očajni (korupcija, porezi, stalno mijenjanje zakona)

što se srbije tiče mislim da će oni ipak u konačnici rusima

_________________
Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by veber 11/12/2018, 22:12

znam da si a priori uvijek u pravu.
no kao što ssam naveo prije. još uvijek ima podtke na serveru, hyundai je odavno odustao od rvacke. čista matematika i nedostatak stručnjaka. to što ti, longi ili svetoje mrljate po tipkovnicama nije program. i da za napisat program, moraš biti stručan. na ovom forumu uz mene samo esko zna napisat strojni program. ali s obzirom da nas je 20 i dvije žene prosjek je super.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by Guest 11/12/2018, 22:12

RayMabus wrote:Ta stara Evropa upravo ima dvoje mrtvih, jedanajst ranjenih na božićnom sajmu u Strazburu gdje je i sjedište EP

Tko drugome jamu kopa sam u nju pada

To je jako malo u odnosu na ono što im se tek sprema. Pad produktivnosti i ekonomsko zaostajanje zbog maloumne politike podrške invaziji iz trećesvjetskih vukojebina jer će im se na socijalne programe kao pijavice zalijepiti velika većina takvih migranata.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by marcellus 11/12/2018, 22:13

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:

MOL je popušio jer smo im ostavili plinski biznis a dil je bio da oni investiraju u rafinerije a mi uzmemo plin.

Deal je bio da oni unište Inu kako bi razvijali Mol, i to je svima od početka tog skandaloznog posla poznato. To je bila prvotna namjera Račana i njegovog čovjeka za Inu Linića.
Uostalom, Davor Štern je rekao kako je šef Mola odmah nakon tog deala rekao da ga je strah da će puno kvalitetniji Inini stručnjaci tehnološki Mol staviti u drugi plan. Znaš koji je bio prvi potez nove uprave? 200 vrhunskih stručnjaka iz Ine je pod hitno dobilo nogu kako se to ne bi dogodilo. Na to naravno niti Račan niti Linić nisu reagirali. Dapače, oni su to Molu omogućili.
Pitaj Davora Šterna ako meni ne vjeruješ.
Dakle, Mol zaslužuje propast i to će se svakako i dogoditi, a glavni razlog čak nije taj da nemaju vlastitih naftnih nalazišta niti su u stanju pronaći nova po svijetu i staviti ih u funkciju stvaranja profita. Kada se istopi korist od uništavanja Ine, progutat će ih jači igrači, jer je Mol jednostavno čisto stručno gledano hrpa nesposobnjakovića.

speare, o kakvim stručnjacima pričamo?

Iz INA-e je izdvojeno sve što vrijedi prije nego je prodana MOL-u (plinacro, dina, itd) ili je prodano ispod žita (bijele noći), ili je politički prokockano (polja u siriji). Mađarima smo prodali lanac benzinskih pumpi, jednu beznadno zastarjelu rafineriju (rijeka) i jednu koja je oduvije bila beznadna (sisak).

_________________
Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by marcellus 11/12/2018, 22:14

deal s mađarima je bio da će oni uložiti u obnovu rafinerija, a mi preuzeti skladište plina.

niti jedno se nije dogodilo.

_________________
Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by RayMabus 11/12/2018, 22:15

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Ta stara Evropa upravo ima dvoje mrtvih, jedanajst ranjenih na božićnom sajmu u Strazburu gdje je i sjedište EP

Tko drugome jamu kopa sam u nju pada

To je jako malo u odnosu na ono što im se tek sprema. Pad produktivnosti i ekonomsko zaostajanje zbog maloumne politike podrške invaziji iz trećesvjetskih vukojebina jer će im se na socijalne programe kao pijavice zalijepiti velika većina takvih migranata.
E pa nek uživaju
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by Guest 11/12/2018, 22:24

marcellus wrote:

mislim da se ne radi samo o tome, nego su uvjeti za poslovanje ovdje stvarno očajni (korupcija, porezi, stalno mijenjanje zakona)

što se srbije tiče mislim da će oni ipak u konačnici rusima

Mislim, stvarno mi je već pun kufer tih priča o katastofalnoj ulozi korupcije u ekonomskom životu zemlje. Ljudi koji to rade ili nemaju pojma ili su interesno vezani za imidž boraca protiv korupcije (Petrović iz TI), jer im o tome ovise prihodi.
Reći ću po ne znam koji put, korupcija se u Aziji, posebno Japanu, a također i u Kini (Indiju da i ne spominjem) smatra troškom reprezentacije i najnormalnijim dijelom ekonomskog pa i društvenog života. Veća je prosječno nego u EU i to čak višestruko u nekim zemljama. Također, u pravilu je ima puno više u demokracijama nego u autoritarnim ili totalitarnim uređenjima, pa zato nitko ipak ne želi ustoličenje takvih režima zato da bi se smanjila korupcija.
Sredinom osamdesetih je u SAD-u postojao čitav pokret za etičkim gospodarenjem koji je nastojao smanjiti korupciju u trećesvjetskim vokojebinama, ali ne iz idelaističkih razloga ili zbog težnje za visokim koralnim standardima nego zato jer su se američki poslovni ljudi pokazali manje sposobnima za podmazivanje lokalnih dužnosnika od konurencije pa su gubili ogromne količine profita zbog toga.
Kod nas te spike ionako uglavnom prodaju neuspješni političari koji ništa smisleno nisu u stanju reći, a i naš narod često nasjeda na takve priče o poštenju, da bi dijelom oprao svoju nečistu savjest jer svi vole nešto dobiti preko veze i preko reda bez obzira na veliko verbalno poštenje, a i zato jer jednostavno obični ljudi nemaju pojma o činjenicama niti ih je briga za iste.
Što se Srbije tiče, ništa im neće drugo niti preostati, ali do tada će proči poprilično vremena. Za nas bolje, jer će tako do kraja pokvariti svoje odnose sa EU zbog čega će se smanjiti pritisci u staroj Europi za održanjem kakvog takvog balansa moći u regiJonu što znači da će barem neki među tim političkim elitama odustati od kočenja Hrvatske da ne bi previše odmakla Srbiji. Je li to bolje i za Srbiju, nije me briga. Neko oni o tome odlučuju.


Last edited by Speare Shaker on 11/12/2018, 22:32; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by veber 11/12/2018, 22:25

marc, kakav si ti to novinar?
bijele noći su od rusa natjerane na prodaju.
tvoj kradezej je imao figu u džepu što se tiće siska. u startu je bilo gašenje rafinerije.
dalje imamo "redukciju" rječke i polako gašenje.
naši frendovi ameri sile lng plutajući terminal
ivana, e, ivana jedna od najljepših žena, no platforme. šaljemo plin u italiju.
kako nam se vraća? s 30% zraka.

no, imamo rvacku. ili je dimentosi koje si počeo slavit.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by Guest 11/12/2018, 22:29

marcellus wrote:

speare, o kakvim stručnjacima pričamo?

Iz INA-e je izdvojeno sve što vrijedi prije nego je prodana MOL-u (plinacro, dina, itd) ili je prodano ispod žita (bijele noći), ili je politički prokockano (polja u siriji). Mađarima smo prodali lanac benzinskih pumpi, jednu beznadno zastarjelu rafineriju (rijeka) i jednu koja je oduvije bila beznadna (sisak).

O onima koji su činili kičmu dotadašnjeg razvoja Ine i čije su radove potpuno uništili Račan i Linić i praktički kompletna lijeva strana političke scene u Hrvata kada je bila na vlasti brojnim lošim potezima koje sad neću nabrajati, vjerujem da ih dijelom znaš i sam. Nisu to samo Bijele noći i Sirija, koju uostalom i nismo potpuno izgubili, bar ne formalno-pravno.
Kojim točno stručnjacima?
Pitaj Davora Šterna ako toga nisi svjestan (a trebao bi biti ako ništa drugo barem zato jer sam te ja upoznao sa tom činjenicom), on je u nekim kontakt emisijama na radio i tv programima izlazio i sa konkretnim imenima, a ponavljam, riječ je o oko 200 ljudi koji su praktički odjednom istjerani iz Ine i to brzo nakon straha koji je za sudbinu Mola kojega bi mogla progutati Ina izrazio šef te firme. Kud on okom, tud  hrvatska politika skokom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by veber 11/12/2018, 22:39

bijele noći?
pa putin je nacionalizirao. sirija? pa putin se malo upleo.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by Guest 11/12/2018, 22:42

veber wrote:bijele noći?
pa putin je nacionalizirao. sirija? pa putin se malo upleo.

Ma u Siriji je naša politika totalno zasrala stvar. Srećom, pa barem formalno-pravno nismo ostali bez izgleda za očuvanjem tih naftnih polja, a hoćemo li ih i kada staviti u funkciju kao vlasnici, to je već drugo pitanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by veber 11/12/2018, 22:59

nikaj od toga, niti se itko sjeća. ošla maca bez repa na prozor, još će mi vatrogasce zvat :D

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by Guest 11/12/2018, 23:18

veber wrote:znam da si a priori uvijek u pravu.
no kao što ssam naveo prije. još uvijek ima podtke na serveru, hyundai je odavno odustao od rvacke. čista matematika i nedostatak stručnjaka. to što ti, longi ili svetoje mrljate po tipkovnicama nije program. i da za napisat program, moraš biti stručan. na ovom forumu uz mene samo esko zna napisat strojni program. ali s obzirom da nas je 20 i dvije žene prosjek je super.

Nebitno je tko je ovom presmiješnom forumu dovoljno stručan za napisati takav program. Ono što je bitno da na području barem dvije županije, a naveo sam i koje, ima dovoljno stručnjaka koji su to u stanju za pokrivanje potreba otvaranja jednog pogona o kakvom je riječ sa par tisuća zaposlenih.
Hyundai ili netko drugi, manje je važno.
I da, ima ih dovoljno spremnih da to učine za čak osjetno manju plaću nego u nekom od Hyundai pogona u Europi. Po tom pitanju sam jako stručan, jer odlično poznajem mentalitet ljudi na tom području, neću reći zašto.
I da, Hyundai možda i jeste odustao od takvog projekta u Hrvatskoj, možda i nije, prije će biti da jesu nego obrnuto. Ali to je sve samo privremeno, jer se stvari lako mogu okrenuti u smjeru da bi i njima ulaganje u poneki pogon u Hrvatskoj moglo postati dovoljno atraktivno da ga pokušaju ostvariti tako da bih se ja radije klonio isključivih izjava makar i samo da se kasnije ne bih doveo u situaciju opravdavanja zašto sam pogriješio u najavama.
Pri čemu čak i nije toliko važno hoćemo li mi učiniti neke posebne korake i mjere da bi postali atraktivni za takva ulaganja. Kvaka je u mogućoj promjeni bitnih okolnosti na svjetskom tržištu koje bi takva ulaganja same po sebi mogle učiniti dovoljno atraktivnima, čak i neizbježnima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by marcellus 11/12/2018, 23:21

veber wrote:bijele noći?
pa putin je nacionalizirao. sirija? pa putin se malo upleo.

bijele noći su prodane u bescjenje, a ne nacionalizirane, i to mislim nedugo nakon što je jeljcin otišao s vlasti dok se još putin nije ni konsolidirao skroz

_________________
Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by marcellus 11/12/2018, 23:22

a putin se upleo u Siriju? Gle kurca. Čudo jedno.

zato pametna politika ne radi onakve gluposti ko pusićka, niti staje na stranu ovog ili onog dok ne zna kako će rat završit

_________________
Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by RayMabus 11/12/2018, 23:29

Speare Shaker wrote:
veber wrote:znam da si a priori uvijek u pravu.
no kao što ssam naveo prije. još uvijek ima podtke na serveru, hyundai je odavno odustao od rvacke. čista matematika i nedostatak stručnjaka. to što ti, longi ili svetoje mrljate po tipkovnicama nije program. i da za napisat program, moraš biti stručan. na ovom forumu uz mene samo esko zna napisat strojni program. ali s obzirom da nas je 20 i dvije žene prosjek je super.

Nebitno je tko je ovom presmiješnom forumu dovoljno stručan za napisati takav program. Ono što je bitno da na području barem dvije županije, a naveo sam i koje, ima dovoljno stručnjaka koji su to u stanju za pokrivanje potreba otvaranja jednog pogona o kakvom je riječ sa par tisuća zaposlenih.
Hyundai ili netko drugi, manje je važno.
I da, ima ih dovoljno spremnih da to učine za čak osjetno manju plaću nego u nekom od Hyundai pogona u Europi. Po tom pitanju sam jako stručan, jer odlično poznajem mentalitet ljudi na tom području, neću reći zašto.
I da, Hyundai možda i jeste odustao od takvog projekta u Hrvatskoj, možda i nije, prije će biti da jesu nego obrnuto. Ali to je sve samo privremeno, jer se stvari lako mogu okrenuti u smjeru da bi i njima ulaganje u poneki pogon u Hrvatskoj moglo postati dovoljno atraktivno da ga pokušaju ostvariti tako da bih se ja radije klonio isključivih izjava makar i samo da se kasnije ne bih doveo u situaciju opravdavanja zašto sam pogriješio u najavama.
Pri čemu čak i nije toliko važno hoćemo li mi učiniti neke posebne korake i mjere da bi postali atraktivni za takva ulaganja. Kvaka je u mogućoj promjeni bitnih okolnosti na svjetskom tržištu koje bi takva ulaganja same po sebi mogle učiniti dovoljno atraktivnima, čak i neizbježnima.
Ako je samo poneki pogon u ovom tekstu pogon za autoindustriju , onda čitaj ovdje


https://www.jabuka.tv/sibenik-aluminijski-div-iscupan-iz-stecaja-krece-s-proizvodnjom-dijelova-za-ferrari-audi-i-mercedes/
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by Guest 11/12/2018, 23:38

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:Pa.tako i rekoh Šejkeru koji uvjerave sve oko sebe da RH ima uvjeta za takvu industriju...E pa cinjenica jest da nema..Da ima,vec bi takvi pogoni radili u RH 15-20 godina.. :cleanteeth

Činjenica je da u RH postoje uvjeti za otvaranje nekoliko takvih pogona, nitko nije rekao da postoje za masovnu proizvodnju na razini ne naravno Njemačke ili Francuske, čak ne niti Češke, ali definitivno uvjeti za nekoliko takvih pogona postoje.
Ili da budem precizniji, definitivno postoje uvjeti za otvaranje pogona sa par tisuća zaposlenih u barem dvije županije, Varaždinskoj i Međimurskoj. Dobro poznajem stanje u obje županije i znam što govorim.
Zapravo, nikada ne govorim o temi o kojoj ne znam ništa, što je na ovom forumu ne samo uobičajena stvar nego čak bih rekao i neka vrsta prestiža.
E sad, zašto do sada nije došlo do ulaganja u takve pogone, to je jako složeno pitanje.


U biti Šejkeru vrlo jednostavno pitanje..Pa da ti odgovorim..Kao sto rekoh autoindustrija je vrlo kompleksna i skupa zajebancija..

Trazi od same drzave da bar po pitanju zakona i Pravosudja radi kao svicarska vura,jerbo,jasno je da su tu ulaganja reda desetina milijardi ojrova,sto bi opet,neke zakonski nesredjene drzave i vlasti mogle dovesti u napast,da vide kao sansu da autoindustriju prepozna kao personalnu Zlatnu Koku..da ju peljesi na ovaj ili onaj nacin..ili,da autoindustrija prepozna koruptivnost na svim nivoima, i to vidi kao mogucnost,da drugi veliki igrac stavi vlast i drzavu na platni spisak i da drugoj firmi prednost po pitanju svega...u svakom slucaju autoindustrija gubi..

Autoindustrija je posel na drzavno m nivoju,i trazi od same drzave da bude fit,snazna,stabilna,uredjena u Zakonskom okviru i na svim nivoima..to nije posel na županijskim nivoima..
Evo svabija je napeta kao celicna sajla po tom pitanju..visestruke autoindustrije stavljaju na kusnju sve nivoe svapske drzave,iako ona cuka kao svicarska vura...
sama drzava bi morala biti na nivou sa kojeg bi mogla voditi sve zadace vezane u njenoj domeni,koje se ticu autoindustrije...pride jos sto bi uz takvu investiciju,odmah u startu bilo potrebno vezati i staviti u full pogon masu vezanih industrija..plastike,stakle,celika,tekstila,umjetnih masa,elektricnih instalacija,elektricnih uredjaja,trebalo bi otvoriti i firme koje rade kontrolu kvaliteta odljevnih i ostalih metalnih profila i djelova..blablabla.mogu do sutra...

i opet,na kraju,dolazimo do ljuctva,onog masovnog za montazu JEDNOSTAVNIJIH komponenti..i platiti ih,barem u nivou europskog nivoa..i cijeli set kvalificiranih mastera i doktora strojarstva,sa plejadom diplinzenjera,ali na svapskom nivou...

To bi bilo tako krupan posel,da bi prakticno ozivoi cijelu privredu RH..no,opet,za to je potreban ozbiljan i posten zakonski okvir i Pravosudje...

sto reci,kad u drzavi postoji dvostruko zakonodavstvo..jedno za one sa lovom,i drugo,za one bez nje...

svi koji i bar malo bace oko na neku drzavu po pitanju investicija,prvo je pretresu svojim timovima odvjetnika i ekspertima za ono podrucje za koje su zainteresirani... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano) - Page 4 Empty Re: Ništa od tvornice Hyundaija (očekivano)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum