ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mađarska vlada zabranila beskućnike

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 4 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by orion 13/12/2018, 20:28

pismejker wrote:
orion wrote:
pismejker wrote:
orion wrote:eto, zabranili beskućnike....uskoro će dekret o visini, težini, boji krvnih zrnaca i sličnih karakteristika...uglavnom biće za svakog ponešto  :]

Eto,samo balkanski menthalni sklop moze ovako sto izvuci kao zakljucak...Nego de mi reci,ti bi zakonom potakla beskucnike...?..
Sto u drzavu uredjenoj imaju beskucnici raditi?Ne shvatas da bi tako samo drzavu napucila kriminalcima,ilegalcima i ostalima.. :clown



abokte .... nije štos zabraniti beskućnike, štos je učiniti državu da funkcionira tako da svi ljudi imaju krov nad glavom.
stos je sto je -Madjarska prilicno sredjena drzava,a sve ostal oje na pojedincu,da radi,zaradi,postigne ugled kod banke,i digne kredu za stan i kucu..funkcionira u mnogim zemljama,sto ne i u Madjarskoj..
U svabiji ima hrpetina beskucnika,Pena...vidjao sam ih po gradu prije godinu dvi,a poslije nigdje..navodno ima nekih objekata za njih,ali samo spavanje i obroci..ostalo vrijeme moraju traziti posao..dobijaju dzeparac koji spizde na duhan i cugu,i nisu uopce motivirani za nalazenje posla...
ja bih otisao i korak dalje..pustio ih da krepu.. :cleanteeth


u mom selu nema beskućnika,  tek par jadnika koji žive u prihvatilištu i po kontejnerima sakupljaju  plastičnu ambalažu, pa prodajom kupuju pivce za žifce. Tak da, ako ćemo po narodnoj poskočici da sit gladnom ne vjeruje,  ja problem beskućnika doživljavam kao humaitarni....
Jasno je da je problem kopleksniji, upravo zbog toga trebalo bi biti jasno da se ne može riješiti represivnim metodama.

orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 4 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by Guest 13/12/2018, 20:30

pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
tja,..meni oni djeluju vise kao oni...sto ciste prirodu od raznog otpada..stetu koju nanose ne bih rekao stetom,osim u malom broju slucajeva...
A sad poglemo jednog todorića...7 milijardi ojrova zamracenje...nije bas sitnis.. king

Nije to do njihovog poštenja, kojega nemaju osim u tragovima, nego do prilike, a znaš poslovicu da prilika čini lopova.
Da je do njih, da su imali onakvu priliku kakvu je imao Todorić, prešišali bi ga samo tako. :) Po počinjenoj šteti, naravno.
I nije baš riječ o nekoj vrsti čistača prirode, jer se zna dogoditi da čitave četvrti u naseljima ostani bez raznih šahtova, a o kablovima, posebno bakrenim da se i ne govori.


E da je,moj Šejkeru....No prilika uvijek ne cini lopova..Ima i casnih nacija koje se postivaju malo vise unutar sebe..dakako da u svakom zitu ima kukolja.. :cleanteeth

Naravno da sama prilika uvijek ne čini lopova, ali da lopov ne dobije priliku, ne bi niti postao lopovom.
Nađe se i u svakom kukolju i nešto žita i to ti je priča o Romima i to skoro pa u cijelom svijetu. Ne volim generalizacije, ali tako stoje stvari u velikoj većini, kada su oni u pitanju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 4 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by Guest 13/12/2018, 20:33

Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:
pismejker wrote:jos su Hrvati pocetkom 90tih i potkraj 80tih masovno isluiu Madjarsku kupovati hranu...

Isključivo iz financijskih razloga. Namirnice su im bile puno jeftinije, a daleko od toga da su bile i kvalitetnije. Dapače.

Itakako kvalitetnije..jeftinije su bile cisto radi tecaja,a imali su i brutalnu ponudu,siroku i kvalitetnu...
Hajde ne opricaj kojesta,NITKO JOS nije uspio napravit ista blizu kao sto je vajkrem,da ne spominjem ostalo.. :cleanteeth

Ma koješta. Puno lošije lkvalitete nego naši proizvodi. U prosjeku, naravno.
Ali i to je prolazilo kod naših kupaca, jer oni prije svega gledaju na cijenu, ali svejedno najviše drže do domaćeg, ako si ga mogu priuštiti.
Nemam pojma što je vajkrem pa to ne mogu komentirati.
Najjednostavnija stvar koja se moze komentirati,a komentiras ti hranu,itekako.. :D
Dakle ,vajkrem je viskozan mazivi friski sir,slican kajmaku onom polutecnom,fine boje dukata...miris i okus..ludilo..

Vajkrem je ONO iz cega su iznikli sVI pokusaji diljem Europe da naprave mazivi friski sir..i u RH ima pokusaja..
na zapadu,odnosno EU cuo si sigurno za Philadelphia krem sir..otuzno..nis blizu Vajkremu..

Kad kazem kvaliteta,mislm na sto manje koristenje tehnologije u procesu proizvodnje ,a vise po nekoj ogranicenoj poludomacoj proizvodnji...

TU se krije kvaliteta..domaca receptura i maksimalna primjena neindustrijskih procesa...

Suseno dimljeno meso..ehh,da smo si blize i cesce,nakupio bih hrpu toga i naranio te,pa onda pitaokako jest...

Danas,madjarska poljoprivreda je prilicno industrijalizirana,ALI,domacinstva,sela su ostala kak oje Weber rekao kaod da u zaglavljena u 50tim godinama 20st...TO je u biti dobro i prednost za selo i naciju..jedu dobro kako su jeli i prije 50godina.. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 4 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by Guest 13/12/2018, 20:39

pismejker wrote:
Speare Shaker wrote:

Nemam pojma što je vajkrem pa to ne mogu komentirati.
Najjednostavnija stvar koja se moze komentirati,a komentiras ti hranu,itekako.. :D
Dakle ,vajkrem je viskozan mazivi friski sir,slican kajmaku onom polutecnom,fine boje dukata...miris i okus..ludilo..

Ja komentiram hranu? I još itekako? Stvarno ne znam odakle ti to. Mislim da se broj takvih mojih upisa može nabrojati na prste. Dobro, ne baš na prste, ali ne niti puno više.
Uglavnom komentiram vino koje preferiram od sličnih napitaka, a tebi omiljeno pivo zapravo uopće ne volim.
Pa super da je vajkrem tako ukusan, ali kažem, nemam pojma o čemu je riječ pa ne mogu komentirati.
Što se tiče kvalitete mađarske hrane, stvarno mi nije poznato da su podobivali makar približno nagrada za kvalitetu po kojekakvim svjetskim sajmovima kao hrvatske namirnice, a i to ponešto govori.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 4 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by veber 13/12/2018, 20:43

bio sam u bugarskoj. vrijeme stalo. za ne bilivit. osim na crnom moru. cijene za nas beznačajne. pivo i ćevapi 10kn.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 4 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by veber 13/12/2018, 20:48

a i u srbiji. jebote ručak s litrom vina i cijelim slijedom od supe pa do čvarkuše 100kn i manje.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 4 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by Guest 13/12/2018, 22:45

Istina jest da izgleda da je u nekim drzavama vrijeme stalo..no to ne vidim bas kao nes lose..
U Madjarskoj nije bilo masovnog lopovluka i potkradanja drzave,pa se nije nes niti izgradilo posebno..zato su ljudi morali ostati usmjereni na primarne djelatnosti..poljoprivreda i posel u nekoj opskurnoj firmici..ali dugorocno to je dobro..
evo u RH ,dolaskom slobode i Neovisnosti,pride neke verzije kapitalizma,svi se odjedared pogospodili,nece da pajceke i kravice uzgajaju i od toga zivu..nego bi svi u odjela uskocili,srednju klasu zapadnih vozila vozili,kod privatnika radili,i opcenito odjedared na poljoprivredu i stocarstvo kao na fuj-gledali...
Vrijeme je pokazalo da je to potpuno pogresno..RH ne moze nicim konkurirati na visem nivou starijim kapitalistickim drzavama zapada,a urusila je u sebi ono sa cime je mogla..poljoprivreda i stocarstvo,i neke industrije vezane iskljucivo za to..donekle to jos malo i postoji,ali sto sad..
stranci dolaze investirali bi,a kad vide tug ičemer,okrenu se i odu.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 4 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by Guest 13/12/2018, 22:49

veber wrote:a i u srbiji. jebote ručak s litrom vina i cijelim slijedom od supe pa do čvarkuše 100kn i manje.


U kovinu sam bio nekoliko dana,malo mjesto,rustikalno i tiho..ima mali privatni hotel..klopa za 10-jeftina,a mlade pićetine uvijek po nekoliko za sankom..dojdes,smjestis se, recepcionerki prisapnes dok ti ide pokazati sobu,da ti treba diskretno drustvo mlade zene,tutnes joj 20 ojra odmah,smjestis se..tush..u pola sata najvise ti cura pokuca na vrata...j kad sam bio,cure su bili istinski mlade..18-19 godina.. farao
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 4 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by Guest 13/12/2018, 22:50

nepohabane.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 4 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum