ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mađarska vlada zabranila beskućnike

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by veber 11/12/2018, 15:27

RayMabus wrote:
veber wrote:
marcellus wrote:
jasambrend wrote:
veber wrote:osim budimpešte i još par većih naselja, mađarska je šupa od države. sela izgledaju kao ona u jugi 50ih godina. a cigana u tri pm.


Meanwhile in Slavonija & Baranja-Mordor...a glavni grad nam pari selendra pored Budimpešte..

prema današnjoj budimpešti londonistan i parizabad djeluju malo onako bliskoistočno... budimpešta je predobra

a balaton odličan za jeftino partijanje iako meni nije neko ludilo
bil si na balatonu?
s istočne strane ako želiš plivat moraš hodat 4,5km, dobro ti ne plivaš. s istočne strane sve je puno vikendica i samo je zimi guba, ako ne puše košava. općenito je mađarska vukojebina. no od siofoka pa prema tamasiu ima puno jezerca veličine 1-2ha i na njima čamci vikse. belgijanci me odveli na jedan tulum na takvo jezero. doduše nisu mi rekli da je swinger party, ali jebga, zaboravili.
Vidi stvarno,.....vlak ide istočnom stranom ( Zagreb Budimpešta ) , prošao sam vlakom , dosta dugo jezero a tu su vikendice i pansioni dole , turizam ono

Nisan zna da je ovoliko plitak

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 1-s2.0-S0304377008000028-gr1
dvotračna je pruga. jedna glavna, a druga koja praktično okružuje jezero. zimi je lijepo. kada se istočno-južna strana zaledi, a košava stvori brda zaleđene vlage. a dere kao naša bura. siofok ti je zadnji veći grad prema budimpešti. na samom jezeru. inače balaton znači blatno jezero.

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by veber 11/12/2018, 15:29

vuksadinare wrote:
veber wrote:




moram naći fotku. burke i ja se slikali pokraj znaka. "SWINGER CLUB TAMASI" 850m left, aerodrom je blizu. nestvarno usred ničeg, aerodrom, klub, pokraj jezero. na parkingu par milja ojra, na pisti još više. za nevjerovat.
jesi ga bar posteno umocio kad si zavrsio na tom party fuksu :)
nisam.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by RayMabus 11/12/2018, 15:31

veber wrote:
RayMabus wrote:
veber wrote:
marcellus wrote:
jasambrend wrote:


Meanwhile in Slavonija & Baranja-Mordor...a glavni grad nam pari selendra pored Budimpešte..

prema današnjoj budimpešti londonistan i parizabad djeluju malo onako bliskoistočno... budimpešta je predobra

a balaton odličan za jeftino partijanje iako meni nije neko ludilo
bil si na balatonu?
s istočne strane ako želiš plivat moraš hodat 4,5km, dobro ti ne plivaš. s istočne strane sve je puno vikendica i samo je zimi guba, ako ne puše košava. općenito je mađarska vukojebina. no od siofoka pa prema tamasiu ima puno jezerca veličine 1-2ha i na njima čamci vikse. belgijanci me odveli na jedan tulum na takvo jezero. doduše nisu mi rekli da je swinger party, ali jebga, zaboravili.
Vidi stvarno,.....vlak ide istočnom stranom ( Zagreb Budimpešta ) , prošao sam vlakom , dosta dugo jezero a tu su vikendice i pansioni dole , turizam ono

Nisan zna da je ovoliko plitak

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 1-s2.0-S0304377008000028-gr1
dvotračna je pruga. jedna glavna, a druga koja praktično okružuje jezero. zimi je lijepo. kada se istočno-južna strana zaledi, a košava stvori brda zaleđene vlage. a dere kao naša bura. siofok ti je zadnji veći grad prema budimpešti. na samom jezeru. inače balaton znači blatno jezero.
Bija san jednu Novu godinu u Budimpešti ,, zimski praznici ,oko dva tjedna

Onda nije bilo zaleđeno a nije ni sad , to će možda za mjesec dana se smrznit kad udre prava zima
RayMabus
RayMabus

Posts : 176905
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by veber 11/12/2018, 15:38

to je bila 2006a ili 2007a, baš je bilo hladno. istočni dio se uvijek zaledi jer je plitak.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by RayMabus 11/12/2018, 15:44

veber wrote:to je bila 2006a ili 2007a, baš je bilo hladno. istočni dio se uvijek zaledi jer je plitak.
Pa zanimljivo je jezero , nisan to očekiva al pola puta do Budimpešte gledaš more , vlak ide uz samu obalu , nije loše uopće , odmaraš oći

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 43249683364_5e5992ca1b_b
RayMabus
RayMabus

Posts : 176905
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by veber 11/12/2018, 15:53

RayMabus wrote:
veber wrote:to je bila 2006a ili 2007a, baš je bilo hladno. istočni dio se uvijek zaledi jer je plitak.
Pa zanimljivo je jezero , nisan to očekiva al pola puta do Budimpešte gledaš more , vlak ide uz samu obalu , nije loše uopće , odmaraš oći

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 43249683364_5e5992ca1b_b
imaš hrpu kampova uz jezero i prugu. ima i dobrih restorana, mada nisam ljubitelj riječne ribe, nekako mi uvijek na mulj vuče. ima i par riječica koje se uljevaju, ljeti presuše, a sve je to u biti spojeno. mađarska ima hrpu jezera. prirodnih. i loše ćevape :D

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by RayMabus 11/12/2018, 15:56

A ćuj meni je more ispod kuće tako da nepatim za Balatonom ali moram priznat ono vlakom pa Zagreb Budimpešta pa očekuješ monotoniju a kad ono more

Lijepo lijepo nema šta , stvarno me ugodno iznenadilo
RayMabus
RayMabus

Posts : 176905
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by veber 11/12/2018, 16:03

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Tamasi10
s googla skinuo, ali bio sam na tom jezeru i sjećam se te splavi/kuće. tako ti je sve okolo balatona. hrpa jezerca s ovakvim vikendicama. bio sam u jednoj. dolje kuhinja, stol, stolice, peć, wc-kemijski. gore madraci na podu. i mir i tišina.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by RayMabus 11/12/2018, 16:07

Pa zanimljlivo je jezero a i sve je uređeno, drveća , staze , ono vidi se iz vlaka kad vlak ide uz samu obalu

To je tamo sroz ok
RayMabus
RayMabus

Posts : 176905
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by veber 11/12/2018, 16:14

zato se mađari i česi i slovaci i ostali utapaju kada dođu u dalmaciju. na ovim jezerima val je najviši 30cm, a većinu jezera prohodaš.

bili smo u starigradu, apartman. i otišli do jelse. žena i djeca navalila da odemo do makarske. i stari nono mi je rekao; purgeru ni ič, nevera če. nebo vedro, more bonaca. na ploter mi došlo da je sve pet.
poslušao sam starog. u par sati diglo se jugo da bi ostao u makarskoj.

mi ipak slušamo more, oni ne. misle da je jezero.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by RayMabus 11/12/2018, 16:18

Da plitko je , vidim na mapi 12 metara najdublje a većinom pličak

To ka Bačvice samo zeru veće

 Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 1f602
RayMabus
RayMabus

Posts : 176905
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by veber 11/12/2018, 16:24

RayMabus wrote:Da plitko je , vidim na mapi 12 metara najdublje a većinom pličak

To ka Bačvice samo zeru veće

 Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 1f602
zanimljivo da se nikad nisam okupao na jarunu, bideku, a vrag mi nije dao mira pa sam se na baćvicama, a pišaća kao i jarun. vjerovatno. doduše bio je kraj listopada pa nije bilo nikog.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by RayMabus 11/12/2018, 16:30

Na Jarunu san bija , jesen mislim , a ok ono je uređeno , šetnica , dobro je to da grad ima a liti neznan šta je to tamo , biće se svi naseru a ono nije baš neka velika vodena površina nego ka neka spojena jezerca tako da šta ja znan , nije mi baš za kupanje
RayMabus
RayMabus

Posts : 176905
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by veber 11/12/2018, 16:33

bljak!

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by RayMabus 11/12/2018, 16:38

veber wrote:bljak!
Da , malo je to površinski, baš gledam mapu, ono šetnica , priroda , malo nisu u gužvi i to a kupanje nisan baš siguran da bi se tu kupa
RayMabus
RayMabus

Posts : 176905
2014-04-11


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by Trinity 12/12/2018, 22:05

veber wrote:osim budimpešte i još par većih naselja, mađarska je šupa od države. sela izgledaju kao ona u jugi 50ih godina. a cigana u tri pm.
Točno.
U pograničnim dijelovima ima i Srba.
Uglavnom , teška ciganija.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by Guest 13/12/2018, 00:02

Tja..meni je Madjarska onako seoska i rustikalna duha..sto je Weberu minus,osim Cigojnera,meni je plus...
I dan danas madjarsko selo zivi,bogato je,mladi ne trce u gradove kao sumanuti,a svako domacinstvo i nadalje ima obicaje svinjo-kravo-konjo-kolje u zimu,svaka kuca dimi meso i mesne proizvode,a od svega sto uzgoje prave finalni proizvod,od povrca i voca prave salate i kompote,likere svasta nesto..Jako su gostoljubivi,i vrijedni...A hranu zanju itekako pripremiti..

Sve osim vecih gradova i treba biti seoskog stiha,ne kao u RH..svako selo,odjedared se pretvorilo u nagrdjena moderisticka mjesta,bez prave funkcije..Poljoprivreda je jaka i velika grana u Madjarskoj,u RH je poginula,sela prazna,a gradjanstvo u pecalbi..

cigani ko cigani..e to da je nekak,onako nefasisticki ukloniti... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by Guest 13/12/2018, 12:48

E da..Madjari su na puno visem kulturoloskom nivou nego bilo sto ispod Drave...Da nisu bili pod komjunistickom cizmom,nakon WW2,bili bi u vrhu Europe.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by Guest 13/12/2018, 12:53

Madjarsko selo..

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Szep-kepek-holloko-2-f5cn2d0gnk

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Holloko

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Img_0059

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 S1200

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 432498-svetik
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by Guest 13/12/2018, 12:55

Lijepa sela.. :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by veber 13/12/2018, 13:07

mađarska, rumunjska, bugarska, srbija, makedonija=cigani
vukojebin a bila i ostala. i bit će. ove tvoje fotke ko i kumrovec. lažne.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mađarska vlada zabranila beskućnike - Page 2 Empty Re: Mađarska vlada zabranila beskućnike

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum