ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by veber 20/10/2015, 22:54

Vegvísir wrote:
veber_1 wrote:
Vegvísir wrote: Jednom kad spalim most, ne žalim puno već gledam vatricu kako gori i oko nje grijem ionako uvijek hladne ruke. :^0  S nekima ga gradiš iznova, a s nekima jednostavno odustaneš.
ja kada rušim most, a to je rijetko.srušim ga temeljito, a da sam siguran preorem i pristupne ceste.
i ne gradim ga ponovo.

Sad mi u ušima odzvanja glazbena tema iz Bridge on the River Kwai filma. :^0
temeljit sam u svemu. i ako vec rusim most, zelim to temeljito obavit. u biti, ne oprastam niti zaboravljam.

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by Guest 20/10/2015, 22:57

veber_1 wrote:
Vegvísir wrote:
veber_1 wrote:
Vegvísir wrote: Jednom kad spalim most, ne žalim puno već gledam vatricu kako gori i oko nje grijem ionako uvijek hladne ruke. :^0  S nekima ga gradiš iznova, a s nekima jednostavno odustaneš.
ja kada rušim most, a to je rijetko.srušim ga temeljito, a da sam siguran preorem i pristupne ceste.
i ne gradim ga ponovo.

Sad mi u ušima odzvanja glazbena tema iz Bridge on the River Kwai filma. :^0
temeljit sam u svemu. i ako vec rusim most, zelim to temeljito obavit. u biti, ne oprastam niti zaboravljam.

Zlopamtilo tvrdog srca. :vidiga:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by Guest 20/10/2015, 23:01

aben wrote:čekoj, a ča ti je to reći oprostiti? 
nimo nišće loše ne oprostiti, ljudi govoru kako un ki ne oprosti ne more pojti napri, da čovika to opterećivo i slične gluposti. un ki ni nišće krivo učini se nemo ča loše osićati.

Riječ oprostiti ne znači ništa, ali osjetiti oprost je već nešto.

Ako me sjećanje ne vara, rekao si da ti ne opraštaš. Želiš li reći da ti nišće krivo ne činiš, i u skladu s tim moreš pojti napri (nemam pojma što pišem, ali po sluhu ja to, onako)...:)
Imam osjećaj, da itekako opraštaš....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by veber 20/10/2015, 23:02

Vegvísir wrote:
veber_1 wrote:
Vegvísir wrote:
veber_1 wrote:
Vegvísir wrote: Jednom kad spalim most, ne žalim puno već gledam vatricu kako gori i oko nje grijem ionako uvijek hladne ruke. :^0  S nekima ga gradiš iznova, a s nekima jednostavno odustaneš.
ja kada rušim most, a to je rijetko.srušim ga temeljito, a da sam siguran preorem i pristupne ceste.
i ne gradim ga ponovo.

Sad mi u ušima odzvanja glazbena tema iz Bridge on the River Kwai filma. :^0
temeljit sam u svemu. i ako vec rusim most, zelim to temeljito obavit. u biti, ne oprastam niti zaboravljam.

Zlopamtilo tvrdog srca. :vidiga:
zasto? vrijedi i u drugom smjeru. ako vrijedi drveni most cu zamijeniti armiranobetonskim i o svom trosku asfaltirati prilazne ceste.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by kic 20/10/2015, 23:04

dijagram wrote:
kic wrote:oprostiti ne znaci zaboraviti, jer ako se zaboravi, nema se sto oprostiti..
to je ona seksova floskula, mi cemo oprostiti,ali ne zaboraviti,..a onda to svaki pa i nepismeni branitelj izgovara iako mu nije ni jasno sto govori:)
tako postupaju vjernici katolici,a ja se nekako slabo bogu molim pa se ne slazem s tim frazama.
ja mislim da nije rijec o frazi, neke stvari treba pamtiti, ali krscanstvo nije pasivno u svojoj biti da treba stvari prihvatiti kakve jesu, oprost se moze dobiti ako se u srcu shvati sto se dogodilo i gdje se pogrijesilo, sve se moze oprostiti na taj nacin, ja nisam krscanin ali shvacam to..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by Guest 20/10/2015, 23:05

veber_1 wrote:
Vegvísir wrote:
veber_1 wrote:
Vegvísir wrote:
veber_1 wrote:
Vegvísir wrote: Jednom kad spalim most, ne žalim puno već gledam vatricu kako gori i oko nje grijem ionako uvijek hladne ruke. :^0  S nekima ga gradiš iznova, a s nekima jednostavno odustaneš.
ja kada rušim most, a to je rijetko.srušim ga temeljito, a da sam siguran preorem i pristupne ceste.
i ne gradim ga ponovo.

Sad mi u ušima odzvanja glazbena tema iz Bridge on the River Kwai filma. :^0
temeljit sam u svemu. i ako vec rusim most, zelim to temeljito obavit. u biti, ne oprastam niti zaboravljam.

Zlopamtilo tvrdog srca. :vidiga:
zasto? vrijedi i u drugom smjeru. ako vrijedi drveni most cu zamijeniti armiranobetonskim i o svom trosku asfaltirati prilazne ceste.

Ma zajebavam se. U principu se uglavnom slažem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by kic 20/10/2015, 23:07

grijeh ne moze biti veci od bozje ljubavi, samo smo malo postali preoholi kao civilizacija i vise ne gledamo u te apsolute..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by veber 20/10/2015, 23:08

Ok onda :)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by kic 20/10/2015, 23:11

samo postoji i druga strana u krscanskom duhu koju je Ratzinger prepoznao u Karamazovima kad je rekao da na kraju vremena za istim stolom ne mogu sjediti krvopija i zrtva..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by dijagram 20/10/2015, 23:14

kic wrote:
dijagram wrote:
kic wrote:oprostiti ne znaci zaboraviti, jer ako se zaboravi, nema se sto oprostiti..
to je ona seksova floskula, mi cemo oprostiti,ali ne zaboraviti,..a onda to svaki pa i nepismeni branitelj izgovara iako mu nije ni jasno sto govori:)
tako postupaju vjernici katolici,a ja se nekako slabo bogu molim pa se ne slazem s tim frazama.
ja mislim da nije rijec o frazi, neke stvari treba pamtiti, ali krscanstvo nije pasivno u svojoj biti da treba stvari prihvatiti kakve jesu, oprost se moze dobiti ako se u srcu shvati sto se dogodilo i gdje se pogrijesilo, sve se moze oprostiti na taj nacin, ja nisam krscanin ali shvacam to..
Moze se oprostiti i neki oprastaju svasta, a neki bogami nista, treci opet tek ponesto:)
To je individualno, ovisi o osobi i o situaciji.
Ovo seksovo jest fraza,pokupio je to od biskupa, a mediji usadili u glavurde i onih najtupljih.
Koji kurac ja imam oprastati agresoru sto je agresor.
Nemam s tim nikakvih problema, onisu to sto jesu, sto im imam oprastati, apsolutno nista.
Slicno je s kojekakvim isprikama, one mi ne znace nista osim onih koje su gotovo uvredljive jer su kao uvjetovane nekom protuuslugom.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18697
2015-08-09


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by kic 20/10/2015, 23:21

dijagram wrote:


Moze se oprostiti i neki oprastaju svasta, a neki bogami nista, treci opet tek ponesto:) to je individualno, ovisi o osobi i o situaciji.Ovo seksovo jest fraza,pokupio je to od biskupa, a mediji usadili u glavurde i onih najtupljih.Koji kurac ja imam oprastati agresoru sto je agresor.Nemam s tim nikakvih problema, onisu to sto jesu, sto im imam oprastati, apsolutno nista.Slicno je s kojekakvim isprikama, one mi ne znace nista osim onih koje su gotovo uvredljive jer su kao uvjetovane nekom protuuslugom.
ja nemam nikakvih problema s tvojim stavom, ali ja sam rekao da oprost mora doci iznutra, Hrvati nisu pogrijesili u svojim ocima, i ako jesu to je u nesrazmjerno manjem udjelu od drugih aktera, ti govoris o nametnutom osjecaju izvana koji na kraju preraste u samoprezir - famozni white guilt recimo, to je blesavo i glupo i u biti smo na istoj liniji, samo svak svonim rijecima..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by dijagram 20/10/2015, 23:28

kic wrote:
dijagram wrote:


Moze se oprostiti i neki oprastaju svasta, a neki bogami nista, treci opet tek ponesto:) to je individualno, ovisi o osobi i o situaciji.Ovo seksovo jest fraza,pokupio je to od biskupa, a mediji usadili u glavurde i onih najtupljih.Koji kurac ja imam oprastati agresoru sto je agresor.Nemam s tim nikakvih problema, onisu to sto jesu, sto im imam oprastati, apsolutno nista.Slicno je s kojekakvim isprikama, one mi ne znace nista osim onih koje su gotovo uvredljive jer su kao uvjetovane nekom protuuslugom.
ja nemam nikakvih problema s tvojim stavom, ali ja sam rekao da oprost mora doci iznutra, Hrvati nisu pogrijesili u svojim ocima, i ako jesu to je u nesrazmjerno manjem udjelu od drugih aktera, ti govoris o nametnutom osjecaju izvana koji na kraju preraste u samoprezir - famozni white guilt recimo, to je blesavo i glupo i u biti smo na istoj liniji, samo svak svonim rijecima..
to je samo jedan primjer, moze se primjeniti i na sasvim drukcije.
razvode se ljudi i kaze im socijalna 'strucna' radnica
kljucno je da si zbog buducnosti oprostite jedno drugom sve sto imate.
meni je to smijesno jer radilo se o nasilniku koji je mlatio i gazio zenu ko vola u kupusu
sto bi to ona njemu imala oprostiti, a pogotovo sto bi on njoj imao oprostiti:)
e sad, ima osoba kojima to nije smijesno, razumijem da smo razliciti,u mnogim stvarima i jako razliciti.
svatko po svom izboru.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18697
2015-08-09


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by kic 20/10/2015, 23:34

to je Oprah filozofija - uvijek su obje strane krive za razvod i problem, a i vidio sam kako institucije to rade naocigled zele biti blagi pomiritelji, a u biti lijeno misle da im je lakse tako obavljati posao.. oprost nema smisla ako ne dolazi iznutra, da se ne ponavljam, sve ostalo je drusteno i institucionalno nasilje.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by dijagram 20/10/2015, 23:38

kic wrote:to je Oprah filozofija - uvijek su obje strane krive za razvod i problem, a i vidio sam kako institucije to rade naocigled zele biti blagi pomiritelji, a u biti lijeno misle da im je lakse tako obavljati posao.. oprost nema smisla ako ne dolazi iznutra, da se ne ponavljam, sve ostalo je drusteno i institucionalno nasilje.
to su cue od krizmanicke i slicnih:)
kakve gluposti rade nije za vjerovati
al jebga, valja zivjeti i s takvima
i jos jedan mali osvrt na bibliju, mene ide ona: strance,moja su ti vrata uska, ne poznajem te...tako nekako ide:)
kad dodje vrijeme i najblizeg mozes marsnuti s praga kao psa, jer on to zasluzuje
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18697
2015-08-09


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by kic 20/10/2015, 23:47

slazem se i sa zadnjom recenicom, ako ne valja, ne valja..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by dijagram 20/10/2015, 23:48

kic wrote:slazem se i sa zadnjom recenicom, ako ne valja, ne valja..
nego, sto si ti kad nisi krscanin?
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18697
2015-08-09


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by betty.boop 21/10/2015, 06:59

alien
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by Guest 22/10/2015, 11:58

sto ne bih mogao oprostiti..nista naravno...jednom te guja ujede,trisku imas na oprezu uvijek,da joj glavu skines,ako pokusa ponovo..slikovito receno naravno..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by night sky 22/10/2015, 15:13

a mislim, oprostiti... što to znači? jednom počinjena šteta se više neda ispraviti, pagotovo ako se radi o nečem bitnom.

sitnice ne opraštam, pređem preko njih, kao da se nisu ni desile. nitko nije savršen i to smatram pod normlanim.
ali bitne... mogu jednom proći, kad se dese dvaput nad njima visi ogroman upitnik, a kod trećeg zbogom. izigrano povjerenje,nebitno jel od važne ili nevažne osobe je...izigrano povjerenje. sumnja će uvijek postojati, a život je prekratak za petljanja s nekim tko nije na istoj valnoj dužini.
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by L'âme 24/10/2015, 13:56

Oprostiti,u smislu biti u miru sa sobom u odnosu na osobu koja nas je povrijedila rjecju,djelom ili propustom.
Inace,upis ti je razborit,nalazim se:)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by v_vlado 30/10/2015, 13:19

Kad mi se ptica posere na glavu....
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Sto nikad ne biste mogli oprostiti? - Page 6 Empty Re: Sto nikad ne biste mogli oprostiti?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum