ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by crvenkasti 19/10/2018, 10:12

Užas: najgori smo na svijetu


KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Manager-100_0_0_468X10000

ZAGREB - Jučer je objavljena ljestvica globalne konkurentnosti za 2018. godinu, na kojoj se Hrvatska nalazi na 68. mjestu među 140 gospodarstava svijeta, s ocjenom od 60,1. Riječ je o velikom dokumentu koje se zove "Izvješće o globalnoj konkurentnosti 2018.-2019.", a koje objavljuje Svjetski gospodarski forum.

Analiza ima velik broj potkategorija, a u jednoj od njih, onoj o učinkovitosti javnog sektora, Hrvatska se nalazi na predzadnjem, 136. mjestu. Od Hrvatske je jedino gora Venezuela, zemlja koja se posljednjih godina bori s ogromnom gospodarskom krizom i siromaštvom.

A u kakvom se društvu nalazi Hrvatska?

S 2,3 boda (od ukupno sedam), Hrvatska se smjestila ispred Venezuele. Javnim sektorom ne može se pohvaliti ni susjedna Italija, kao ni Grčka. One su zauzele 135. odnosno 134. mjesto.

Od susjeda, Bosna i Hercegovina je na 128. mjestu. Srbija je 98. Slovenija je 102.

Najefikasniji javni sektor, da i to spomenemo, ima Singapur. Na drugom mjestu su Ujedinjeni Arapski Emirati, a treća je Švicarska.

U top deset još su se smjestili Ruanda, SAD, Hong Kong, Novi Zeland, Finska, Katar i Luksemburg. Njemačka je 11., Nizozemska 12, a Norveška je na 13. mjestu.

http://www.seebiz.eu/samo-venezuela-ima-losiji-javni-sektor-od-hrvatske/ar-183297/

------------------------------

Nemoguće da smo najgori. Zar nisu mjerili i Srbiju?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28802
2014-04-17


Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by vuksadinare 19/10/2018, 10:17

nitko en mjeri nego se vrsi anketa među građanstvom neke drzave koji daju ocjene svojoj upravi..mada zasluzeno kritike ali mi u hrvatskoj ne bi bili mi da jos malo ne dosolimo....nekidan je rodica od zene bila u bosni rjesavajuci neke papire...i to rjesavala tri dana..dok je u hrvatskoj rjesila za jedan dan
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by flumen 19/10/2018, 11:17

ono sto je u HR recimo miljama ispred Njemacke je sistem po kojem se lijekovi za kronicne pacijente narucuju.
nazoves svoju doktoricu, nestalo lijekova, ona utipka u pc, ti odes na bilo koju apoteku sa karticom i dobijes lijekove.
u njemackoj, bez cekanja satima u redu da te netko primi, pa recept, pa odlazak u apoteku i cekanje dok lijek stigne - jer nemaju sve sto ljudima treba...
tako da srati moze svatko, ali mogu navesti i druge primjere efikasnosti, gdje vecinu papira sredjujes telefonom ili e-mailom. samo treba pitat i pricat s ljudima koji tamo rade, a ne uvijek srat kako nista ne valja.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by Guest 19/10/2018, 11:21

Riječ je o istraživanju percepcije domaće javnosti o stanju u javnom sektoru, a ne o stanju samom. 
Dakle, riječ je o subjektivnoj, a ne objektivnoj kategoriji.
Ista stvar sa istraživanjem percepcije javnosti o korupciji jer korupciju samu je jako teško izmjeriti, ako je uopće moguće.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by Guest 19/10/2018, 11:21

Speare Shaker wrote:Riječ je o istraživanju percepcije domaće javnosti o stanju u javnom sektoru, a ne o stanju samom. 
Dakle, riječ je o subjektivnoj, a ne objektivnoj kategoriji.
Ista stvar sa istraživanjem percepcije javnosti o korupciji jer korupciju samu je jako teško izmjeriti, ako je uopće moguće.

Dakle, kvaka je ovdje u stanju duha hrvatske javnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by Guest 19/10/2018, 11:24

crvenkasti wrote:

Najefikasniji javni sektor, da i to spomenemo, ima Singapur. Na drugom mjestu su Ujedinjeni Arapski Emirati, a treća je Švicarska.

U top deset još su se smjestili Ruanda

:rofl
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by Guest 19/10/2018, 11:25

Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:

Najefikasniji javni sektor, da i to spomenemo, ima Singapur. Na drugom mjestu su Ujedinjeni Arapski Emirati, a treća je Švicarska.

U top deset još su se smjestili Ruanda

:rofl

Toliko i o toj temi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by flumen 19/10/2018, 11:25

slicno je i sa rjesavanjem izvoda u katastru, mozes online izvadit i imas kopiju. probaj to u Njemackoj :D
porezna centrala u zagrebu napr. svi mi kazu, moras tamo...ja nazovem a oni kazu posaljite sve postom u originalu i potom komunikacija e-mailom. kod svabe nema - ako kazu nacrtaj se, nacrtaj se...
HR je po mnogim pitanjima odlicna, samo sto su kod nas ljudi navikli mukte i na veresiju...pa onda seru kad nema mukte...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by Guest 19/10/2018, 11:32

Ja sam debelo razocaran u Svabiju..Odma kupim krpe i ajute i vratjam se Doli... :hiker
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by flumen 19/10/2018, 12:57

pismejker wrote:Ja sam debelo razocaran u Svabiju..Odma kupim krpe i ajute i vratjam se Doli... :hiker
lol! ne mo's ti bez rujke...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by Guest 19/10/2018, 13:07

A baš sam sinoć pisao za druga književnika Marka Tomaša u Pressingu N1 Protektorat koji je socijalist u duši - "daj bolan svima svega, potpiš' bilo šta, ne zanima me kako samo nek' "narod" dobije". :D


Ovo je moja omiljena tema - udri po grobarima Hrvata. Zasluženo na zadnjem mjestu.

Još malo pa ulazimo u 19-tu godinu "reformiranja javne uprave". cheers Bože, nitko nam ravan nije, dobro ne govorim činjenice... Samo je Venezuela ispred nas što govori o kakvom se drlogu radi.  KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske 1f602 

Nije sve apsolutno loše, ali na trivijalnim stvarima i primjerima društvo i država ne može osjetiti blagodati sustava, dapače... Zbog sustava je otjerano više od 500 tisuća ljudi zadnjih 18 godina iz Hrvatske.

Investitori s ovakvim totalnim drlogom od političara, katastrofalnim pravosuđem i javnom upravom nema što raditi ovdje. Dobro smo još i živi i dišemo što bi rekli ljudi svakodnevno.

Reforma će doći samo onda kad se 60% u startu instant otpusti, a onih 40% dobro pritisne kralježnica da krenu raditi i tu tko ne radi isto glava ode... ali ne, to tako neće biti.
Mašinerija politička mora imati poslove i zakone preko 15-20 godina koji ih svrstavaju u rang zaštićenih životinjskih vrsta, a odgovornost za svoj (ne)rad ne polažu apsolutno nikome.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by Guest 19/10/2018, 14:35

Fénix wrote:Samo je Venezuela ispred nas što govori o kakvom se drlogu radi.  KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske 1f602 

Ti stvarno vjeruješ da je po tom pitanju čak i Ruanda ispred nas?
Da ponovim, riječ je o istraživanju percepcije javnosti, a ne stvarnog stanja, pa rezultati zapravo svjedoče o stanju duha onih koji su sudjelovali u istraživanju (hrvatski građani - legendarni hrvatski defetizam).
No, to ne znači da je stanje dobro, jer nije, ali da rak raka ako je Ruanda ispred nas.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by Eroo 19/10/2018, 14:55

pismejker wrote:Ja sam debelo razocaran u Svabiju..Odma kupim krpe i ajute i vratjam se Doli... :hiker
Di doli? U Rusiju? pirat

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74970
2016-07-22


Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by Guest 19/10/2018, 15:43

Speare Shaker wrote:
Fénix wrote:Samo je Venezuela ispred nas što govori o kakvom se drlogu radi.  KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske 1f602 

Ti stvarno vjeruješ da je po tom pitanju čak i Ruanda ispred nas?
Da ponovim, riječ je o istraživanju percepcije javnosti, a ne stvarnog stanja, pa rezultati zapravo svjedoče o stanju duha onih koji su sudjelovali u istraživanju (hrvatski građani - legendarni hrvatski defetizam).
No, to ne znači da je stanje dobro, jer nije, ali da rak raka ako je Ruanda ispred nas.
Stvar je što ja ništa ne vjerujem već tvrdim skoro 15 godina ovo što sam sad rekao; kako je to smeće koje parazitira, truje, sahranjuje ljude po ovoj zemlji i iseljava ih iz nje i jedno je od 3 glavna krivca zadnjih 18 godina što živimo pakao prije pakla jer imaju moć i mogu običnog čovjeka bacati u očaj i tragedije.
Prvo su političari s najvećim polugama nakon čega dolazi drlog pravosuđe, a onda monstrum zvani sustav/birokracija.
Sve je nemoguće, sve nema alternativu, sve je preskupo, sve je neisplativo raditi i ulagati itd. itd. itd. jer ta 3 monstruma su stvorila poredak i mašineriju koja je svrha sebi i svojim ortacima i interesnim grupama. Obični ljudi su tu samo robovi koji će njihove potrebe i nedostatke popunjavati, a dojilo se i odgajalo na "antifašizmu" 1918. - 1990.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by abraham 19/10/2018, 16:27

[size=57]'Da sam ja napravio 1% onoga što radi Bandić, već bih gulio krumpire u Lepoglavi'[/size]
Komentirao je predsjednik HSS-a Milana Bandića kojeg danas čeka čitanje presude za aferu štandovi.




Ovo je samo jedan od pokazatelja bizarnosti, pokvrenosti i beznadja u DNRH. 

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske Empty Re: KATASTROFA: Samo Venezuela ima lošiji javni sektor od Hrvatske

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum