ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pašman na vodi

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by aben 13/10/2018, 08:00

T. wrote:Odgovor je u osnivanju ministarstva za lijepo, što zagovaram već godinama...
Jer nije dovoljno da građevina udovoljava zakonima i dokumentima prostornog uređenja, da bi se smjela dopustiti gradnja...
uz ministarstvo istine, ministarstvo pravde bi napokon riješilo problem slobode gradjana

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by RayMabus 13/10/2018, 08:00

Tamo u zadarskoj županiji triba svin apartmanima nabit poreze 

Čuj skup in je podvodni tunel Zadar Ugljan

Puka bi ti ja poreze na aparatmane tu u županiji pa vidija kako je tunel jeftin 

Neradi se tunel radi tunela nego radi Zadra da imaš urbani centar tu i povezanost sa otocima a istodobno nenarušava panoramu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by aben 13/10/2018, 08:01

da, mostovi su poznati po narušavanju panorame

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by RayMabus 13/10/2018, 08:11

Da je drug Tito živ imali bi vi svi podvodni tunel.....
al do Golog otoka
RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by RayMabus 13/10/2018, 08:26

Jeftinije nije uvik bolje 

Ako radiš dole most u vukojebini donjoj tj na Pašmanu prvo nagrđuješ tu prirodu a drugo dobija si nešto di ti to netriba a ljudi žive u urbanim centrima 

Samo vi gradite apartmane, posli ćemo udarit porez i iz toga financirati podvodni tunel Zadar Ugljan 

Triba razmišljati dugoročno
RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by T. 13/10/2018, 08:46

RayMabus wrote:Evo i aj ti sad meni reci jesu oni normalni

Na ulici je meni ispred balkona ( prva dva stana s južne strane prvi kat su moja)Pašman na vodi - Page 4 71284941..

Nikad u životu nisan glasa na lokalnim izborima i eto sad fino uzela Akcija mladih jedno misto u gradskom poglavarstvu

A pa kad ćete vi meni tamo onda ću ga i ja vama tako

Ovakva zgrada nikada ne bi mogla biti izgrađena, čak ni u kaštelima, da je oformljeno ministarstvo za lijepo...
T.
T.

Posts : 17138
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Guest 13/10/2018, 08:54

Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Jel otok prazan ? Znaš li ti šta znači investicija od pola milijarde dolara za RH ekonomiju? Koliko će ta investicija godišnje poslova osigurati i poreza platiti?
Mislim kakav je taj otok Pašman nisam nikada bia nigdje sjevernije od šolte xd
sve sam ti napisala :)

Pašman na vodi - Page 4 Pasman10

On po svom starom običaju ništa nije razumio. Projekt je estetski i kulturološki gledano čista katastrofa koja bi vjerojatno neko vrijeme donosila profit, a dugoročno bi se svakako pretvorila i u ekonomsku katastrofu.
Nevjerojatna mi je ta potreba nekih skupina da sve na kraju pretvore u neku vrstu univerzalnog kič Disney-landa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by darth_vader 13/10/2018, 09:08

Amerikanci su najbolji kad ostanu u Americi...nešto poput Srba...  :|
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by crvenkasti 13/10/2018, 09:19

Kad se izgradi, Pašman će biti više na vodi od Beograda.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Guest 13/10/2018, 09:52

AssadNaPodmornici wrote:Nisam se nikada kreta u toj regiji pa ne znam šta je tamo ... Ako je tamo goli otok neka se gradi i razvija.. Podrška neoliberalnom kapitalizmu nadam se da neki lokalni dotepenac Hdzovac neće kočiti investiciju radi mita

ja znam  što je tamo jer mi pomajka ima vikendicu u ždrelcu.. vrištali su kad se pravila šetnica i plaža umjesto prirodnog kamenjara, vjerojatno će vrištati i sada iako mladi odlaze s otoka.. glavno da se vrišti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by aben 13/10/2018, 10:07

Speare Shaker wrote:
Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Jel otok prazan ? Znaš li ti šta znači investicija od pola milijarde dolara za RH ekonomiju? Koliko će ta investicija godišnje poslova osigurati i poreza platiti?
Mislim kakav je taj otok Pašman nisam nikada bia nigdje sjevernije od šolte xd
sve sam ti napisala :)


On po svom starom običaju ništa nije razumio. Projekt je estetski i kulturološki gledano čista katastrofa koja bi vjerojatno neko vrijeme donosila profit, a dugoročno bi se svakako pretvorila i u ekonomsku katastrofu.
Nevjerojatna mi je ta potreba nekih skupina da sve na kraju pretvore u neku vrstu univerzalnog kič Disney-landa.
irelevantno je bi li i koliko bi dugo donosi profit, mišanje fašistov u privatne poslove je glovni uzrok hrvacke bijede. a zbog čega? zbog vrijedjanja ukusa šake ljudi.
normalni ljudi nemaju ukusa. i to ne govorin jo, to govori tonči huljić, industrija patika na štikle, cela merika i svas svit.
hrvacke šume su zaustave devastaciju jalove sjeverozapadne obale ugljana hotelima i bazenima, jer dvi crnike ke namo živi imaju pravo na život.


diznilend? fuck yeah

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Guest 13/10/2018, 10:12

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Jel otok prazan ? Znaš li ti šta znači investicija od pola milijarde dolara za RH ekonomiju? Koliko će ta investicija godišnje poslova osigurati i poreza platiti?
Mislim kakav je taj otok Pašman nisam nikada bia nigdje sjevernije od šolte xd
sve sam ti napisala :)


On po svom starom običaju ništa nije razumio. Projekt je estetski i kulturološki gledano čista katastrofa koja bi vjerojatno neko vrijeme donosila profit, a dugoročno bi se svakako pretvorila i u ekonomsku katastrofu.
Nevjerojatna mi je ta potreba nekih skupina da sve na kraju pretvore u neku vrstu univerzalnog kič Disney-landa.
irelevantno je bi li i koliko bi dugo donosi profit, mišanje fašistov u privatne poslove je glovni uzrok hrvacke bijede. a zbog čega? zbog vrijedjanja ukusa šake ljudi.
normalni ljudi nemaju ukusa. i to ne govorin jo, to govori tonči huljić, industrija patika na štikle, cela merika i svas svit.
hrvacke šume su zaustave devastaciju jalove sjeverozapadne obale ugljana hotelima i bazenima, jer dvi crnike ke namo živi imaju pravo na život.


diznilend? fuck yeah
eto, ovdje sam nekim čudom na abenovoj strani.. ne možemo zadržati kamenjar i drač i očekivati da će mladi ostati krčiti drač... to neće raditi ni u irskoj.. postoji grupica zaluđenih ekologa koji žele da sve bude po starom.. ja sam i za vegas u lici ali me itko ne razumije  bom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Guest 13/10/2018, 10:16

evo recimo na ušću neretve zeleni ne daju graditi objekte za zdravstveni turizam.. zato imamo govnjaru u sklepanom drvenom wc-u i ilegalne plastično-drvene nastambe na najljepšem dijelu ušća.. privatan posjed i nitko ništa ne može.. e .. tu se aben ne bi složio sa mnom.. bolje privatna govnjara nego kapitalistički objekt

Pašman na vodi - Page 4 N54lug
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by epikur37 13/10/2018, 10:26

Bolje biti na oprezu od betonjaza a napose ovako grandioznih na osjetljivom pojasu. Atraktivnost jadrana i jeste u izvornom ambijentu....slazem se da treba pratiti potraznju do neke mjere ali paziti na cijelu sliku.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by crvenkasti 13/10/2018, 10:29

Imamo toliko otoka koji stoje bezveze u moru.

Treba ih prodavati jedan po jedan i s tom lovom vraćati dugove.

Hrvatska je mirna sigurno još 10 godina,
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Guest 13/10/2018, 10:30

metilda wrote:
 ne možemo zadržati kamenjar i drač i očekivati da će mladi ostati krčiti drač... to neće raditi ni u irskoj.. postoji grupica zaluđenih ekologa koji žele da sve bude po starom.. ja sam i za vegas u lici ali me itko ne razumije  bom

Problem je u tome da ne možemo promovirati Hrvatsku ili barem jadransku obalu kao Mediteran kakav je nekad bio i graditi Disney-land kič konstrukcije po toj istoj obali kako to rade neke druge mediteranske zemlje, a da ne ugrozimo taj marketinški gledano izvanredan slogan koji nas zapravo i dijeli od zemalja poput Španjolske i drugih i daje nam autentičnost u ponudi kakvu oni nemaju ili imaju u puno manjoj mjeri.
Estetska katastrofa projekta pri tome dobiva na značaju koji se ne vidi na prvi pogled.
Znam da djeluje zbunjujuće, ali ako to sve uzmemo u obzir ispada da su kamen i drač dugoročno gledano ekonomski puno isplativije opcije od univerzalnog kič Disney-landa koji će prije ili kasnije doživjeti ekonomsku katastrofu i ostaviti iza sebe ne samo tu estetsku skalameriju od hrpe građevina nego i ekonomsku pustoš. 
Riječ je o diverzifikaciji ponude, nasuprot principu ujednačavanja, a ta se diverzifikacija sve više pokazuje kao itekako ekonomski isplativa jednostavno zato jer većina turista ipak ne očekuje univerzalne kič Disney-land projekte svugdje gdje se pojave u svijetu. Na taj se način gubi neki temeljni smisao posjećivanja drugih zemalja, putovanja i turizma, jer kog ćeš vraga iz Koreje putovati do Hrvatske ako univerzalni kič Disney-land imaš i u svojoj zemlji?
Kukumavčenje zaluđenih pripadnika nove univerzalne ekološke religije doduše ovdje ipak predstavlja problem, ali puno manje u samom turizmu, a više recimo zato jer smo zbog takvih odustali od gradnje hidroelektrane Ombla koja bi onako usput riješila i problem opskrbe dubrovačkog područja pitkom vodom, a i zbog takvih proizvodimo najskuplju struju iz vjetroelektrana umjesto da u unutrašnjosti napravimo jednu lijepu fisijsku nuklearku i tako riješimo problem opskrbe najjeftinijom strujom u cijeloj zemlji, a sigurno bi nešto ostalo i za izvoz i to u vrijeme kada je struja na tržištu najskuplja.


Last edited by Speare Shaker on 13/10/2018, 10:38; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by epikur37 13/10/2018, 10:38

Vulgarni kapitalizam treba ukrotiti.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by aben 13/10/2018, 10:41

Speare Shaker wrote:
metilda wrote:
 ne možemo zadržati kamenjar i drač i očekivati da će mladi ostati krčiti drač... to neće raditi ni u irskoj.. postoji grupica zaluđenih ekologa koji žele da sve bude po starom.. ja sam i za vegas u lici ali me itko ne razumije  bom

Problem je u tome da ne možemo promovirati Hrvatsku ili barem jadransku obalu kao Mediteran kakav je nekad bio

unda nemojmo.

fašisti uvika mislu da znaju ča je dobro za sve svoje podčinjene. vrhunac oholosti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by aben 13/10/2018, 10:43

metilda wrote:evo recimo na ušću neretve zeleni ne daju graditi objekte za zdravstveni turizam.. zato imamo govnjaru u sklepanom drvenom wc-u i ilegalne plastično-drvene nastambe na najljepšem dijelu ušća.. privatan posjed i nitko ništa ne može.. e .. tu se aben ne bi složio sa mnom.. bolje privatna govnjara nego kapitalistički objekt

Pašman na vodi - Page 4 N54lug

govna su nojbolji izbor kad je riječ o fašistima.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Guest 13/10/2018, 10:46

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
metilda wrote:
 ne možemo zadržati kamenjar i drač i očekivati da će mladi ostati krčiti drač... to neće raditi ni u irskoj.. postoji grupica zaluđenih ekologa koji žele da sve bude po starom.. ja sam i za vegas u lici ali me itko ne razumije  bom

Problem je u tome da ne možemo promovirati Hrvatsku ili barem jadransku obalu kao Mediteran kakav je nekad bio

unda nemojmo.

:D Tebi treba zakonom zabraniti da se baviš turizmom.  :W
Upravo je taj slogan i turistička ponuda u skladu sa njim jedan od glavnih razloga sve uspješnijih turističkih sezona kod nas. Da smo ostali isključivo na ponudi tipa sunce + more, ne bi se maknuli puno dalje od prihoda kakve smo imali krajem osamdesetih, oko 1,7 milijarda USD (za cijelu SFRJ), a ove nove rekordne godine se očekuje 12 milijarda i to eura.
Turisti sve više očekuju nešto više od toga, jer sunce + more imaju u svojoj ponudi brojne zemlje po cijelom svijetu i to sve više njih.
Estetsku katastrofu ovaj puta neću ni spomenuti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Guest 13/10/2018, 10:51

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
metilda wrote:
 ne možemo zadržati kamenjar i drač i očekivati da će mladi ostati krčiti drač... to neće raditi ni u irskoj.. postoji grupica zaluđenih ekologa koji žele da sve bude po starom.. ja sam i za vegas u lici ali me itko ne razumije  bom

Problem je u tome da ne možemo promovirati Hrvatsku ili barem jadransku obalu kao Mediteran kakav je nekad bio

unda nemojmo.

:D Tebi treba zakonom zabraniti da se baviš turizmom.  :W
Upravo je taj slogan i turistička ponuda u skladu sa njim jedan od glavnih razloga sve uspješnijih turističkih sezona kod nas. Da smo ostali isključivo na ponudi tipa sunce + more, ne bi se maknuli puno dalje od prihoda kakve smo imali krajem osamdesetih, oko 1,7 milijarda USD (za cijelu SFRJ), a ove nove rekordne godine se očekuje 12 milijarda i to eura.
Turisti sve više očekuju nešto više od toga, jer sunce + more imaju u svojoj ponudi brojne zemlje po cijelom svijetu i to sve više njih.
Estetsku katastrofu ovaj puta neću ni spomenuti.

Uostalom, svojevremeno kada je zarada od turizma iznosila nekih 7 milijarda eura, protivnici tog isključivog principa sunce + more su opravdano navodili kako sam grad Beč zaradi isto toliko na godišnjoj razini, a nema ni sunca ni mora.
Zato turistički živi od prodaje svoje kulture koja zapravo sve više postaje temelj onog ekstra profita od turizma o kakvom zemlje tipa sunce + more  ne mogu niti sanjati.
Srećom pa mi osim sunca i mora itekako imamo konja za trku i u tom dijelu kulturološke turističke ponude, samo to trebamo jasno prepoznati, a toga sve više postajemo svjesni pa nam se naravno svake godine događaju rekordne turističke sezone.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 4 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum