ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pašman na vodi

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by AssadNaPodmornici 12/10/2018, 22:09

Većina dalmatinskih naselja su ružna i gladna a na najljepšim lokacijama na svitu.. Odi u Milnu Hvar ili Rukavac Vis.. Dok ovo njegovo ne izgleda tako betonski ružno,  Mislim većina dalmatinske obale zjapi prazna vrijeme je da se nešto gradi ..

AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by AssadNaPodmornici 12/10/2018, 22:11

Leviathan2 wrote:aaah, investicije
magicna rjec
hehe
vec je ionako prestrasno ici na jadran od tolikog betona, trpaaaj
Očito nisi baš puno vidio jadran . Naravno obala uz kopno je uništena i ružna međutim otoci zjape prazni i vape za investicijama
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21006
2018-06-14


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Leviathan2 12/10/2018, 22:11

Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Pa lipo je to ali ljepše bi bilo uz par restorana i 30ak bovi za vezanje xd
to je ok, al ovaj nema namjeru napraviti konobe, niti ista drugo dalmatinskog spirita, ovi renderi  gore su svjedoci totalnog odsustva bilo kakvog osjecaja za autentično i autohtono...za umjerenost i odnose između arhitekture i prirode. ovo je gomila betona koja je izdominirala prostor.
dalmatinska naselja su pitoma i pitoreskna, ovo je tvornicka tipska proizvodnja...2 kata, 5 prozora....štanceraj, ništa drugo...
jednom riječju...užas.
za mene nema nis gore od te tvornicke gradnje
sad mi je nudio lik u italiji kucu u nizu, nekih 250 kvadrata za 120 000 eura, vjerovatno bi se dala fino preprodat, sterah ga ukurac jer tim nakaznostima mi se gadi i prilazit a kamoli jednu posjedovat

_________________
Pašman na vodi - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Leviathan2 12/10/2018, 22:12

AssadNaPodmornici wrote:
Leviathan2 wrote:aaah, investicije
magicna rjec
hehe
vec je ionako prestrasno ici na jadran od tolikog betona, trpaaaj
Očito nisi baš puno vidio jadran . Naravno obala uz kopno je uništena i ružna međutim otoci zjape prazni i vape za investicijama
i onda ces imati rusne i unistene otoke od kojih ce turisti bjezat ko mujo od prasetine
de malo kontaj gdje je car turizma, i toonog elitnog koji donosi najvise love

_________________
Pašman na vodi - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by epikur37 12/10/2018, 22:13

Protiv ovakve stihije...ova strana pašmana prema Kornatima je prekrasna s par lijepih vala i nizom ribarskih kućica uz obalu.

Svojedobno sam zamal kupio terenčić poljoprivredni ali ga neki purger ugrabio prije, malo otvoreno prema jugu ali prvi red...

Pašman je superiška...ništa nedirat.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by darth_vader 12/10/2018, 22:14

Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Nisam se nikada kreta u toj regiji pa ne znam šta je tamo ... Ako je tamo goli otok neka se gradi i razvija.. Podrška neoliberalnom kapitalizmu nadam se da neki lokalni dotepenac Hdzovac neće kočiti investiciju radi mita
a ja se iskreno nadam da mu lokalna uprava nece dat dozvolu da zabetonira i unakazi pola tog prelijepog otoka...
investicije DA, ali u apsolutnoj harmoniji s prirodom, tradicijom i kulturnim nasljeđem.


:vaultboy1

Potencijalna katastrofa...  uzdamo se u našu poslovičnu administraciju da ga mine želja za pizdarijama.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by darth_vader 12/10/2018, 22:16

Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Pa lipo je to ali ljepše bi bilo uz par restorana i 30ak bovi za vezanje xd
to je ok, al ovaj nema namjeru napraviti konobe, niti ista drugo dalmatinskog spirita, ovi renderi  gore su svjedoci totalnog odsustva bilo kakvog osjecaja za autentično i autohtono...za umjerenost i odnose između arhitekture i prirode. ovo je gomila betona koja je izdominirala prostor.
dalmatinska naselja su pitoma i pitoreskna, ovo je tvornicka tipska proizvodnja...2 kata, 5 prozora....štanceraj, ništa drugo...
jednom riječju...užas.

:tu
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by epikur37 12/10/2018, 22:24

Pašman na vodi - Page 2 43788020_270134467041759_7121698213681168384_n


ovde bilo...

e sad di je ovaj amer naum io iz slika se ne da iščitati ali kao da je tu negdje
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by RayMabus 12/10/2018, 23:05

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Nisam se nikada kreta u toj regiji pa ne znam šta je tamo ... Ako je tamo goli otok neka se gradi i razvija.. Podrška neoliberalnom kapitalizmu nadam se da neki lokalni dotepenac Hdzovac neće kočiti investiciju radi mita
Pa ja koliko vidin po obliku vale ovo ti je ono di Ante Gotovina uzgaja tune tj istočni kraj Pašmana.... bar po ovoj vali koliko ja vidin oblik tog reljefa
Ispravak, Gotovina je na Ugljanu a ovo je ispod i nalazi se na južnoj strani otoka Pašmana

Pašman na vodi - Page 2 Carte?map=viamichelin&z=10&lat=43.95687&lon=15.38758&width=550&height=382&format=png&version=latest&layer=background&debug_pattern=
RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by RayMabus 12/10/2018, 23:08

Boga mi dobra mu je ta lokacija, Južna strana otoka Pašman a s druge strane Kornati i ovdje s obje strane uvale i poluotočić
Boga mi lokacija vrh

Pašman na vodi - Page 2 Sddefault
RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by epikur37 12/10/2018, 23:16

RayMabus wrote:Boga mi dobra mu je ta lokacija, Južna strana otoka Pašman a s druge strane Kornati i ovdje s obje strane uvale i poluotočić
Boga mi lokacija vrh

Pašman na vodi - Page 2 Sddefault


Ovo je kod zaglava, iznad je msm. uvala Slanica ili Slatinica...sjajna uvala s konobom...divlja riba i odlično vino...

No ono što mene najviše veže za Pašman je Ćokovac i monasi u njemu, znači monasi...ne običan red.

Otići gore, biti na misi u tom skromnom prostoru iz kojeg duhovnost probija...neponovljivo, nema te katedrale koja to može napraviti.  I sad tu treba napraviti kičeraj oko0lo i cirkus.

nein.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Guest 12/10/2018, 23:22

AssadNaPodmornici wrote:Većina dalmatinskih naselja su ružna i gladna a na najljepšim lokacijama na svitu.. Odi u Milnu Hvar ili Rukavac Vis.. Dok ovo njegovo ne izgleda tako betonski ružno,  Mislim većina dalmatinske obale zjapi prazna vrijeme je da se nešto gradi ..

Ovo njegovo ne znam kako izgleda ali ono šta je do sada napravio su skalamerije izbetonizirane bez ikakve duše i ljepote. Ako furamo autohtono furamo autohtono. Ovo šta se predlaže u ovakvim projektima je mahom prilagođavanje čitavog otoka vlastitim idejama a to onda niti ispadne lijepo ni tradicionalno ni ništa. Tamo takve stvari prolaze jer oni nemaju dugu povijest, mi imamo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by aben 12/10/2018, 23:25

pašman ni otok, to je samo de vlaškog kopna ko je ostalo malo odvojeno morem



_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Leviathan2 12/10/2018, 23:31

aben wrote:pašman ni otok, to je samo de vlaškog kopna ko je ostalo malo odvojeno morem


ajukurac :aw

_________________
Pašman na vodi - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by epikur37 12/10/2018, 23:32

Leviathan2 wrote:
aben wrote:pašman ni otok, to je samo de vlaškog kopna ko je ostalo malo odvojeno morem


ajukurac :aw

međubodulsko cimanje al je ljepši od ugljana pa pizde
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by aben 12/10/2018, 23:33

Leviathan2 wrote:
aben wrote:pašman ni otok, to je samo de vlaškog kopna ko je ostalo malo odvojeno morem


ajukurac :aw

zamisli nojgori de bosne, okruži ga morem, i to ti je ustvari pašman

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by aben 12/10/2018, 23:34

epikur37 wrote:
Leviathan2 wrote:
aben wrote:pašman ni otok, to je samo de vlaškog kopna ko je ostalo malo odvojeno morem


ajukurac :aw

međubodulsko cimanje al je ljepši od ugljana pa pizde


pašman ni lipšji ni od miseca, a kamoli će biti od ugljana...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Eroo 12/10/2018, 23:36

MaximusDecimusMiridije wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Većina dalmatinskih naselja su ružna i gladna a na najljepšim lokacijama na svitu.. Odi u Milnu Hvar ili Rukavac Vis.. Dok ovo njegovo ne izgleda tako betonski ružno,  Mislim većina dalmatinske obale zjapi prazna vrijeme je da se nešto gradi ..

Ovo njegovo ne znam kako izgleda ali ono šta je do sada napravio su skalamerije izbetonizirane bez ikakve duše i ljepote. Ako furamo autohtono furamo autohtono. Ovo šta se predlaže u ovakvim projektima je mahom prilagođavanje čitavog otoka vlastitim idejama a to onda niti ispadne lijepo ni tradicionalno ni ništa. Tamo takve stvari prolaze jer oni nemaju dugu povijest, mi imamo.

Nedavno sam dobio u pregled jedan diplomski rad, u kojem je prikazana obnova i rekonstrukcija jedne kuće za odmor na otoku Krku.
Na cca stotinjak strana su prikazani svi karakteristični mediteranski stilovi gradnje i njihov utjecaj na  pojedina područja u Dalmaciji,
s naglaskom na otok Krk, naravno. Bio sam frapiran šta sam sve u tom svijetu vidio a da nisam registrirao...Dakle, građenje bilo čega i
bilo gdje u Dalmaciji ne smiješ prepustiti ukusu napuhanih bogataša.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74937
2016-07-22


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by epikur37 12/10/2018, 23:42

aben wrote:
epikur37 wrote:
Leviathan2 wrote:
aben wrote:pašman ni otok, to je samo de vlaškog kopna ko je ostalo malo odvojeno morem


ajukurac :aw

međubodulsko cimanje al je ljepši od ugljana pa pizde


pašman ni lipšji ni od miseca, a kamoli će biti od ugljana...

eto na
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Eroo 12/10/2018, 23:49

Leviathan2 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Leviathan2 wrote:aaah, investicije
magicna rjec
hehe
vec je ionako prestrasno ici na jadran od tolikog betona, trpaaaj
Očito nisi baš puno vidio jadran . Naravno obala uz kopno je uništena i ružna međutim otoci zjape prazni i vape za investicijama
i onda ces imati rusne i unistene otoke od kojih ce turisti bjezat ko mujo od prasetine
de malo kontaj gdje je car turizma, i toonog elitnog koji donosi najvise love

Dalmacija mora prestat s onim  kako im je ove godino došlo više turista nego lani za xy procenata.
Treba se ustaviti na ovim brojkama i počet podizati kvalitet (broj zvjezdica, ako baš hoćete) u
postojećim kapacitetima. Rast masovnog turizma treba zaustaviti ...
Uostalom, u Dalmaciji se mora i živjeti.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74937
2016-07-22


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Hektorović 12/10/2018, 23:57

Eroo wrote:Dakle, građenje bilo čega i
bilo gdje u Dalmaciji ne smiješ prepustiti ukusu napuhanih bogataša.

Kažem, ovome dopustiti projekt, ako nađe novce, no samo ako se arhitektonski izvede kako treba.

Za sad ne zadovoljava...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Pašman na vodi - Page 2 Empty Re: Pašman na vodi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum