ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kujundžić: Napravit ćemo sve da ljudi prestanu pušiti. To je zlo

Go down

Kujundžić: Napravit ćemo sve da ljudi prestanu pušiti. To je zlo Empty Kujundžić: Napravit ćemo sve da ljudi prestanu pušiti. To je zlo

Post by newuser 11/10/2018, 11:21

MINISTAR zdravstva Milan Kujundžić izjavio je uoči sjednice vlade kako vjeruje da će se oko poskupljenja cigareta pronaći kompromisno rješenje, a u hrvatskom saboru, gdje će se raspravljati o zahtjevu oporbe za njegovu smjenu, očekuje "lijepi razgovor".
Kujundžić je poručio kako o tome hoće li cigarete poskupjeti treba pitati ministra financija Zdravka Marića i vladu, a on će uvijek zagovarati mjere koje će zaštititi zdravlje djece.
"Za poskupljenje treba pitati ministra Marića i vladu, a mene kad upitate, uvijek ću reći: kao liječnik, kao ministar zdravstva i kao čovjek zagovarat ću mjere koje će zaštititi djecu da sutra nemaju bolest. Racionalni ljudi uvijek traže kompromisna rješenja i vjerujem da će takvo i biti pronađeno", rekao je Kujundžić dodavši da nema brzih rješenja.
"Zdravlje je iznad financija"
"Jeste li vi spremni boriti se da djeca - vaša i sva hrvatska djeca, ne budu u svijetu alkohola, pušenja i da sutra nemaju karcinom usne, faringsa, epifaringsa?" upitao je novinare pred Banskim dvorima poručivši da je poskupljenje cigareta i alkohola jedina dokazana učinkovita mjera protiv toga.
Na upit je li ta mjera dobra da se pokriju rupe u zdravstvu, odgovorio je kako to njega manje zanima:
"Ne mogu reći da me ne muče novci u zdravstvu, ali puno manje... Zdravlje je iznad financija, iznad zakona i svih problema koje imamo."
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Kujundžić kaže kako je o eventualnom poskupljenju cigareta i alkohola razgovarao s premijerom Andrejom Plenkovićem koji "potpuno razumije da je pušenje veliko zlo i podržava da treba učiniti sve da što manje ljudi puši".
O raspravi o smjeni: "To je dobro"
Osvrnuo se i na današnju raspravu u saboru o njegovoj smjeni, koju je zatražila oporba, rekavši da očekuje "lijepi razgovor":
"Ja mislim da je to dobro i kamo sreće da oporba traži više. Neka se spreme razgovarati o tome što su ostavili iza sebe i što je napravljeno."
Na pitanje je li razmišljao o odstupanju s mjesta ministra jer predstavlja teret premijeru, Kujundžić je odgovorio kako bi to učinio kada bi procijenio da doista jest teret.
"Kada bih procijenio da sam teret, da sam napravio nešto loše, isti tren bih to napravio. Zasad nisam tako nešto registrirao", izjavio je Kujundžić.

Index.hr
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Kujundžić: Napravit ćemo sve da ljudi prestanu pušiti. To je zlo Empty Re: Kujundžić: Napravit ćemo sve da ljudi prestanu pušiti. To je zlo

Post by newuser 11/10/2018, 11:26

Po meni je licemjerno od svake države i vlade povećavati cijene cigareta, alkohola i sličnih proizvoda te se pozivati na zdravlje ljudi. Jasno da na ovakvim artiklima samo bitna zarada i koliko će državi ići, ako je uistinu stalo do zdravlja ljudi onda treba zabraniti proizvodnju takvih stvari.
Iako nisam niti siguran koliko su te cigarete uopće loše, čini mi se da je trend povećanja pušača opet otpočeo. Mnoge doktore koje znam su pušači, čak i oni koji rade oko pluća :D
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Kujundžić: Napravit ćemo sve da ljudi prestanu pušiti. To je zlo Empty Re: Kujundžić: Napravit ćemo sve da ljudi prestanu pušiti. To je zlo

Post by vili40 12/10/2018, 06:26

newuser wrote:Po meni je licemjerno od svake države i vlade povećavati cijene cigareta, alkohola i sličnih proizvoda te se pozivati na zdravlje ljudi. Jasno da na ovakvim artiklima samo bitna zarada i koliko će državi ići, ako je uistinu stalo do zdravlja ljudi onda treba zabraniti proizvodnju takvih stvari.
Iako nisam niti siguran koliko su te cigarete uopće loše, čini mi se da je trend povećanja pušača opet otpočeo. Mnoge doktore koje znam su pušači, čak i oni koji rade oko pluća :D
naravno,ne samo da je licemjerno nego je to već postalo gadljivo.Polomili se oni za narodno zdravlje zato smo i spali na ispod 4 miliona.
vili40
vili40

Male
Posts : 10729
2015-08-02


Back to top Go down

Kujundžić: Napravit ćemo sve da ljudi prestanu pušiti. To je zlo Empty Re: Kujundžić: Napravit ćemo sve da ljudi prestanu pušiti. To je zlo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum