ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ispod Rive ću napravit tunel, do Kaštela most i metro, a umisto otkaza u Banovini ću zaposlit još ljudi

Go down

Ispod Rive ću napravit tunel, do Kaštela most i metro, a umisto otkaza u Banovini ću zaposlit još ljudi Empty Ispod Rive ću napravit tunel, do Kaštela most i metro, a umisto otkaza u Banovini ću zaposlit još ljudi

Post by debotoijusto Sun 29 Jan - 11:42

 Gradu Splitu trebaju razvoj, investicije, javni radovi. Ako se nema što raditi, ajmo napraviti sve ceste, ajmo napraviti vrtiće, škole, sve! Javni radovi zapošljavaju ljude, raste potrošnja i otvaraju se radna mjesta. Dakle, nije dobra priča "ti si uhljeb, ja ću ti dati otkaz". Ne! Ako je on uhljeb, netko ga je zaposlio.

Treba ga upitati: Gospodine, koje si struke? Izvoli to radit. Ako ne, prekvalificirat ćemo te. Znači, ja nisam nikada protiv razvoja, nego za razvoj. To je razlika između mene i drugih kandidata. Ja sam iz realnog sektora, znam što ljudi mogu i na koji ih način dovesti u situaciju da ne glavinjaju, nego da taj dan odrade.


Što ćete učiniti u Splitu, ako ponovno postanete gradonačelnik?

- Radi se o deset kapitalnih projekata u gradu. Za te projekte sam pokrenuo puno ljudi iz građevinske, odnosno arhitektonske struke. Gotova su idejna rješenja.

Koji su tih deset kapitalnih projekata?

– Prvo tunel koji će povezati Istočnu i Zapadnu obalu. Ta ideja traje već skoro sto godina, ali nitko nije imao hrabrost upustiti se u to, a to zapravo nije skupo. To se ne radi ispod Rive, nego na kraju Zapadne i Istočne obale. Znači, plastičnu cijev-tunel položilo bi se na dnu gradske luke, a time bi se povezao Zvončac s Bačvicama.

Drugi projekt je Istočna obala, na kojoj je sve izgrađeno, ali na platou gdje je željeznička stanica treba napraviti parkirališta, javne sadržaje, poslovne i turističke sadržaje. Direktno odatle se ide na Poljičku ulicu, odnosno Bračku, koja ide točno do Stobreča.

Treći projekt je lungomare od Žnjana do Stobreča. Četvrto – Vukovarsku ulicu treba dovesti sve do TTTS-a. Peti projekt – most od Splita do Kaštela svakako treba napraviti i povezati ga s tunelom do autoputa, do Vučevice.

Šesti projekt – izgraditi novi starački dom, koji bi bio subvencioniran, s minimalno dvije tisuće kreveta. Ali subvencionirano, dakle, tako da s tom penzijom i subvencijom može pokriti dom.

Sedmi projekt – akvapark je prebitan, jer dosta naše djece ide u Gardaland i troše novac pa je bolje da se izgradi ovdje. On se može napraviti na žnjanskom platou, na području Stobreča ili na Brdima. Time produžujemo sezonu, a to je za cijelu regiju, od Bosne, i cijelu Dalmaciju. Taj akvapark bi imao 200 do 300.000 kvadrata.

Osmi projekt je golf-teren, koji može biti i u Kaštelima ili Sinju, uglavnom na području Splitsko-dalmatinske županije, jer u Splitu nema takvog zemljišta, ali to moraju povući gradonačelnik Splita i župan.
Najbolja stvar je što postoje ljudi koji bi u sve to investirali, a za sve ćemo svakako povući novac iz europskih fondova.

Deveti projekt je metro Split – Kaštela, koji je mala investicija, jer pothodnik postoji.

Deseti projekt – sve gradske firme i kompletnu gradsku administraciju premjestiti u drugi dio Spaladium Arene, za koji postoji građevinska dozvola, samo treba početi graditi. Sredstva za to bi se namaknula prodajom Banovine za hotel, tako da će i to sve koštati – nula kuna.

Za ovo planiram pokrenuti javne radove kojima se može zaposliti više ljudi nego što ih je nezaposleno, nekoliko tisuća ljudi. I ovo može napraviti tko god bio gradonačelnik, ja ili netko drugi. Bez velikih radova nema razvoja.



http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/465848/zeljko-kerum-najavio-povratak-na-celo-splita-ispod-rive-cu-napravit-tunel-do-kastela-most-i-metro-a-umisto-otkaza-u-banovini-cu-zaposlit-jos-ljudi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30561
2014-04-12


Back to top Go down

Ispod Rive ću napravit tunel, do Kaštela most i metro, a umisto otkaza u Banovini ću zaposlit još ljudi Empty Re: Ispod Rive ću napravit tunel, do Kaštela most i metro, a umisto otkaza u Banovini ću zaposlit još ljudi

Post by debotoijusto Sun 29 Jan - 11:44

Znači, plastičnu cijev-tunel

he he he
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30561
2014-04-12


Back to top Go down

Ispod Rive ću napravit tunel, do Kaštela most i metro, a umisto otkaza u Banovini ću zaposlit još ljudi Empty Re: Ispod Rive ću napravit tunel, do Kaštela most i metro, a umisto otkaza u Banovini ću zaposlit još ljudi

Post by aben Sun 29 Jan - 11:49

imo tu dobrih ideja, prodati banovinu, lungomate do stobreča, i metro do kaštela
ali u ostalo se ne triba pačati država, 
a u spajanje meja sa bačvicama, po meni, niko

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ispod Rive ću napravit tunel, do Kaštela most i metro, a umisto otkaza u Banovini ću zaposlit još ljudi Empty Re: Ispod Rive ću napravit tunel, do Kaštela most i metro, a umisto otkaza u Banovini ću zaposlit još ljudi

Post by debotoijusto Sun 29 Jan - 12:06

aben wrote:imo tu dobrih ideja, prodati banovinu, lungomate do stobreča, i metro do kaštela
ali u ostalo se ne triba pačati država, 
a u spajanje meja sa bačvicama, po meni, niko

ima
zelj. stanica ruglo i neiskoristeni potencijal , lungobrale ;) isto nije los projekt ,  most st - favele kastila nuzno potreban , metro ( valjda laka zeljeznica ) spas za split ...
split je to , zeljko trump proda pricu bez problema i useli banovinu bez vladavine tj. odgovornosti za izreceno
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30561
2014-04-12


Back to top Go down

Ispod Rive ću napravit tunel, do Kaštela most i metro, a umisto otkaza u Banovini ću zaposlit još ljudi Empty Re: Ispod Rive ću napravit tunel, do Kaštela most i metro, a umisto otkaza u Banovini ću zaposlit još ljudi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum