ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Sefirot 29/4/2014, 12:52

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Opa... sad da netko kaže... "ma ne, to je izmišljotina protiv kršćana". Ne, to su stvari koje se na žalost događaju, a koje zločince štite. Takve i sve druge zločine treba procesuirati te kakzniti ne samo zločinca nego i sve nadređene. 'Ako su svećenici znali i ranije što se događa, čak i štitili dotičnog svećenika, i nisu to prijavili policiji i DORH-u, već su unutar Crkve vagali što će s tim napraviti, onda govorimo o kaznenom djelu', objašnjava odvjetnik Anto Nobilo.

Nakon vijesti o pedofilskom slučaju nekadašnjeg bibinjskog župnika don Nedjeljka Ivanova koja je jučer potresla javnost, nanovo se otvorilo pitanje zataškavanja slučajeva pedofilije u Crkvi. U Večernjem listu možemo pročitati kako su "kolege svećenici godinama sve znali", kao i da je navodnog pedofila štitio svećenik iz vrha Zadarske nadbiskupije protiv kojeg se u Rimu vodi postupak zbog silovanja jedne mlade redovnice. A jučer je u istom listu objavljeno kako je priče svjedoka koji su se javili medijima "nadbiskup Puljić dostavio nadležnima, Kongregaciji za nauk vjere". Kako su "nadležni" za takve slučajeve u Republici Hrvatskoj kao sekularnoj državi policija i DORH, a ne Kongregacija za nauk vjere, interesirali smo se kod odvjetnika te glasnogovornika zadarske policije što bi policija trebala napraviti i što radi po pitanju istrage i utvrđivanja odgovornosti onih koji su zataškavali navodne slučajeve pedofilije. Crkva je sama vagala što će učiniti? "Ovdje valja postaviti pitanje i individualne kaznene odgovornosti svećenika, kao i pitanje odgovornosti Crkve i toga kako se Crkva odnosi prem takvim pojavama. Ako su svećenici znali i ranije što se događa, pa čak i štitili dotičnog svećenika, i nisu to prijavili policiji i DORH-u, već su unutar Crkve vagali što će s tim napraviti, onda se tu pokazuje jedna tolerantan stav Crkve prema takvim svećenicima. Svaka osoba je prema zakonu dužna prijaviti kazneno djelo, pa se tako već na prvu informaciju valjalo reagirati i sve prijaviti policiji i DORH-u", kazao je u razgovoru za Danas.hr odvjetnik Anto Nobilo. Policija, kaže nam Nobilo, mora utvrditi je li bilo zataškavanja i prikrivanja ovog slučaja od strane odgovornih osoba u nadbiskupiji jer to je također kazneno djelo. Ukoliko postoji sumnja u zataškavanje, valja se ispitati i kaznena odgovornost onih koji su u tome sudjelovali. U tijeku je istraga... Glasnogovornik policije u Zadru Žodan Elis kazao je za Danas.hr kako su, u trenutku kada su doznali za sumnje u pedofiliju, o svemu izvijestili DORH. "Medijski natpisi su osnova za pokretanje izvida i mi već nekoliko dana surađujemo s DORH-om kako bi se utvrdilo je li počinjeno kazneno djelo ili ne. Dakle, i po pitanju navodnih slučajeva pedofilije i po pitanju zataškavanja iste", kaže nam Elis.

http://danas.net.hr/crna-kronika/policija-istrazuje-je-li-crkva-zataskavala-pedofiliju prestanite štiti zločince.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by genitalni_herpes 2/5/2014, 14:37

kazneno djelo je zataškavanje...trebaju svi bit kažnjeni..a što se tiče naslova, sranje je i laž u startu...moš mislit što sam zataškavao pedofiliju...
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Sefirot 2/5/2014, 14:43

genitalni, Crkva je zajednica vjernika. Na čelu imaš hijararhiju koja je zataškavala, a ako si u toj grupaciji, čak i prešućivanjem bi trebao snositi odgovornost.

Ajmo jednostavnije. Izgleda da kad netko postane vjernik da mu se pomuti um...

mafijaški kum ima svoju obitelj koja ne zna za njegove poslove. Policija dolazi po njega, raskrinkava ga, pohvata sve njegove pomoćnike zajedno sa njih i zatvore ih. Zapljenjuje se imovina što naravno utjeće i na obitelj koja ne zna ništa i izravno nije vezana za mafijaške zločine.

Lopov nije samo onaj koji krade nego i onaj koji drži ljestve ali i onaj koji ih vozi.... kao i onaj koji ne zna ali ih ugošćuje da bi im dao alibi.

upravo zato sam ja napustio zločinačku organizaciju i ni mrtav više u to...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by genitalni_herpes 2/5/2014, 14:47

a ništa, onda treba nas 80% treba u zatvor ako se to dokaže....treba i cijela policija u zatvor...cijeli HDZ....cijela prosvjeta....svi zaposlenici u Bizovcu u toplicama...
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Patriot_1 2/5/2014, 14:47

genitalni_herpes wrote:kazneno djelo je zataškavanje...trebaju svi bit kažnjeni..a što se tiče naslova, sranje je i laž u startu...moš mislit što sam zataškavao pedofiliju...
Ma sefirot laže dok zjane!No,,hvala Bogu za njega,on meni pomaže u vjeri,kad ga čitam,još sam snažniji u vjeri,jer on je dokaz da je Isus Mesija i Bog koji je pobjedio sotonu!
Naime,nama kršćanima je jasno da on služi sotoni,a kad vidiš toliku averziju,,ma bolesnu skroz na kršćanstvo,onda ti je jasno,,,što Đavo mrzi,,,TO JE BOŽJE!"Bože hvala ti za Isusa koji je svojom smrću ,sve sile tame pobjedio i bjednicima ih učinio!"
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Sefirot 2/5/2014, 14:50

Pošto si rekao da lažem, pozivam te da argumentiraš da lažem... dokaži... gdje ja to lažem?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Sefirot 2/5/2014, 14:52

Patriot_1 wrote:
genitalni_herpes wrote:kazneno djelo je zataškavanje...trebaju svi bit kažnjeni..a što se tiče naslova, sranje je i laž u startu...moš mislit što sam zataškavao pedofiliju...
Naime,nama kršćanima je jasno da on služi sotoni,a kad vidiš toliku averziju,,ma bolesnu skroz na kršćanstvo,onda ti je jasno,,,što Đavo mrzi,,,TO JE BOŽJE!"Bože hvala ti za Isusa koji je svojom smrću ,sve sile tame pobjedio i bjednicima ih učinio!"

Aha... logika...  :D  kome vi služite po toj tvojoj logici ako je i više nego vidljivo da mrzite sve nekršćansko? zaista ne samo da je to pitanje nego pokazujete svoju licemjernost. opet i opet i opet...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by genitalni_herpes 2/5/2014, 14:54

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
genitalni_herpes wrote:kazneno djelo je zataškavanje...trebaju svi bit kažnjeni..a što se tiče naslova, sranje je i laž u startu...moš mislit što sam zataškavao pedofiliju...
Naime,nama kršćanima je jasno da on služi sotoni,a kad vidiš toliku averziju,,ma bolesnu skroz na kršćanstvo,onda ti je jasno,,,što Đavo mrzi,,,TO JE BOŽJE!"Bože hvala ti za Isusa koji je svojom smrću ,sve sile tame pobjedio i bjednicima ih učinio!"

Aha... logika...  :D  kome vi služite po toj tvojoj logici ako je i više nego vidljivo da mrzite sve nekršćansko? zaista ne samo da je to pitanje nego pokazujete svoju licemjernost. opet i opet i opet...
ne znam...meni se čini da ne mrzim sve nekršćansko, više mi se čini da ti sve kršćansko mrziš (no ni ne kriješ to)...al dobro nije to tema...iako mi je interesatno da bi svi trebali bit kažnjeni, ako je to tako, zakon nam je stvarno u govnima..
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by genitalni_herpes 2/5/2014, 14:56

a očito nešto pravno ne kužim...
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Sefirot 2/5/2014, 15:05

pa kako bi se to reflektiralo na vjernike.. oni koji nisu izravno krivi.... prvo sankcioniranjem svećenstva koji su počinili išta, smanjio bi se broj onih koji mogu držati službu, to utjeće na vjernike, zar ne? nadalje, da se sankcionira crkva tako da mora platiti, objavila bi bankrot kako je to već Crkva u SADu napravila. Vraćanje imovine koje, činjenično, došli na vrlo sumnjive načine...

ispalo bi da u nedostatku svećenstva još morate službe držati u garažama i kontejnerima te plaćati sve to što bi zapravo bilo dobro jer bi zaista pročistilo zajendicu i ostali bi samo oni koji nešto vrijede...

naravno, bilo bi dobro da počistite i ološ poput Aganora i sličnih spodoba...kvare vam prosjek...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Patriot_1 2/5/2014, 15:09

Ma nek mrzi,,ko ga šljivi!Jado!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by genitalni_herpes 2/5/2014, 15:10

o pa onda kužim, točno tako...nisam ni mislio na nešto drugo..dakle, nisam zataškavao pedofliju i neću bit kažnjen. Želim da se kazni svaki odgovoran pojedinac, nek se sve fino isfiltrira. Bit će sve fino čišće, nebitno garaža ili ne, to su nebitne stvari, čak prilično i pozitivne...
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Patriot_1 2/5/2014, 15:17

Sefirot wrote:pa kako bi se to reflektiralo na vjernike.. oni koji nisu izravno krivi.... prvo sankcioniranjem svećenstva koji su počinili išta, smanjio bi se broj onih koji mogu držati službu, to utjeće na vjernike, zar ne? nadalje, da se sankcionira crkva tako da mora platiti, objavila bi bankrot kako je to već Crkva u SADu napravila. Vraćanje imovine koje, činjenično, došli na vrlo sumnjive načine...

ispalo bi da u nedostatku svećenstva još morate službe držati u garažama i kontejnerima te plaćati sve to što bi zapravo bilo dobro jer bi zaista pročistilo zajendicu i ostali bi samo oni koji nešto vrijede...

naravno, bilo bi dobro da počistite i ološ poput Aganora i sličnih spodoba...kvare vam prosjek...
Ti i agnanor ste ,,,tu negdje!Svaki u svom području,,bad gay!Da sam , kao nekad,ateist,,,vidjevši količinu averzije jednog okultiste kaosto si  ti protiv,,, kršćanstva,samo zato bih smatrao okultizam zlom!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Sefirot 2/5/2014, 15:55

ne nasmijavaj me patriot..

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by kingkong 2/5/2014, 17:56

Ah...Sefirotove...logike: strpajmo u zatvor predsjednika države jer je država obeščastila mnoge...i da ne nabrajamo dalje. Ali poštovani se korisnik može mirno pokakiti i pipiskiti..napraviti 10001 stoj na trepavicama...Crkvu neće nadvladati ni vrata paklena. Ono što ja znam...korisnik nije u sukobu s Crkvom već sa samim Bogom..i ne bi mu volio biti u koži. Dokaz za to je njegov potpis a i jednom davno spomenuta tvrdnja da je Isus belzebub!

_________________
Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Bran_Do 3/5/2014, 14:50

Sefirot wrote:genitalni, Crkva je zajednica vjernika. Na čelu imaš hijararhiju koja je zataškavala, a ako si u toj grupaciji, čak i prešućivanjem bi trebao snositi odgovornost.

S obzirom da u Crkvu spada i običan vjernik, a ne samo i isključivo klerik, onda je zlonamjerno i bezobrazno reći "Crkva zataškavala" jer ispada da je običan, prosječan vjernik zataškavao nešto što nije znao.

Dakle, ako je i zataškavao dio svećenstva ili netko tko je visoko u hijerarhiji - to treba tako i formulirati, a ne generalizirati.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Sefirot 3/5/2014, 15:40

kingkong wrote:Ah...Sefirotove...logike: strpajmo u zatvor predsjednika države jer je država obeščastila mnoge...i da ne nabrajamo dalje. Ali poštovani se korisnik može mirno pokakiti i pipiskiti..napraviti 10001 stoj na trepavicama...Crkvu neće nadvladati ni vrata paklena. Ono što ja znam...korisnik nije u sukobu s Crkvom već sa samim Bogom..i ne bi mu volio biti u koži. Dokaz za to je njegov potpis a i jednom davno spomenuta tvrdnja da je Isus belzebub!

Crkva se izjeda, truli i raspada iznutra... i to jaaaako dugo.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Sefirot 3/5/2014, 15:43

Bran_Do wrote:
Sefirot wrote:genitalni, Crkva je zajednica vjernika. Na čelu imaš hijararhiju koja je zataškavala, a ako si u toj grupaciji, čak i prešućivanjem bi trebao snositi odgovornost.

S obzirom da u Crkvu spada i običan vjernik, a ne samo i isključivo klerik, onda je zlonamjerno i bezobrazno reći "Crkva zataškavala" jer ispada da je običan, prosječan vjernik zataškavao nešto što nije znao.

Dakle, ako je i zataškavao dio svećenstva ili netko tko je visoko u hijerarhiji - to treba tako i formulirati, a ne generalizirati.

Točno. Slažem se... no kad vjernici, bez provjere slijepo vjeruju onima koji su zataškavali i kad izađe na vidjelo brane te iste sve dok ih se ne osudi (ili čak i poslije) ... kako onda? Na taj dio si zaboravio? Problem je u slijepom vjerovanju. Štoviše, jedna, ne baš normalna vjernica još na iskon.hr-u na moje pitanje da li bi vjerovala svećeniku ili vlastitom djetetu da se djete požali da je svećenik bio..... jel... ona je izjavila da bi prije vjerovala svećeniku...
trebam li dalje govoriti?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Patriot_1 3/5/2014, 15:57

Sefirot wrote:
Bran_Do wrote:
Sefirot wrote:genitalni, Crkva je zajednica vjernika. Na čelu imaš hijararhiju koja je zataškavala, a ako si u toj grupaciji, čak i prešućivanjem bi trebao snositi odgovornost.

S obzirom da u Crkvu spada i običan vjernik, a ne samo i isključivo klerik, onda je zlonamjerno i bezobrazno reći "Crkva zataškavala" jer ispada da je običan, prosječan vjernik zataškavao nešto što nije znao.

Dakle, ako je i zataškavao dio svećenstva ili netko tko je visoko u hijerarhiji - to treba tako i formulirati, a ne generalizirati.

Točno. Slažem se... no kad vjernici, bez provjere slijepo vjeruju onima koji su zataškavali i kad izađe na vidjelo brane te iste sve dok ih se ne osudi (ili čak i poslije) ... kako onda? Na taj dio si zaboravio? Problem je u slijepom vjerovanju. Štoviše, jedna, ne baš normalna vjernica još na iskon.hr-u na moje pitanje da li bi vjerovala svećeniku ili vlastitom djetetu da se djete požali da je svećenik bio..... jel... ona je izjavila da bi prije vjerovala svećeniku...
trebam li dalje govoriti?
Nećeš valjda po toj jednoj osobi ocjenjivati sve druge?Uostalom,moglo bi biti i jedno i drugo!I djeca lažu!Treba ispitati stvar,a one svećenike koji to rade osuđujemo mi vjernici više nego vi!Jer do ugleda naše crkve,nama je više stalo!I do djece!Vjernici brane na početku zato što smo doživjeli masu puta da se svećenike blati samo zato jer netko hoće nauditi crkvi!Koliko sam samo lažnih optužbi ja pročitao,mama mia!I ispostavilo se da su bili samo ,,iz želje da se napakosti!Tko još danas slijepo vjeruje medijima?Osim tebe,kad pišu o crkvi loše!Kako rekoh,najviše pedofila su iz obitelji,zer je obitelj zlo?Kad otac može silovati djete,,što je grozota,može i svećenik,možeš i ti,ja!
Kad bi to uradili,jasno je da smo bolesnici!Ja sam za to da se svećenika pedofila duplo stožije kazni od pedofila koji nije svećenik!Oca još strožije od svećenika!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Sefirot 3/5/2014, 16:21

Neću, samo sam dao primjer gluposti patriote...

I djeca lažu no takvo što baš djete ne može izmisliti... no to je teška tematika za tebe....

nisam primjetio vaše osude... a ono što sam vidio... to je glađenje perom po guzici, a ne kritika.

Ja bi svećenika pedofila koristio za testiranje lijekova... bar da posluži za znanost, a ako crkne... nema velike žalosti.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju  Empty Re: Policija istražuje je li Crkva zataškavala pedofiliju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum