ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Hektorović Wed 26 Sep - 16:54

Speare Shaker wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:Neki dan vidim jednog, vozi ispred mene, prducka, idalje vozi...

Moji su ga uzeli krajem 80tih ko prvo auto... pokvario se do mostara... a u mostaru nije bilo rezervnog dijela...

Tko im je kriv kada nisu znali da je to auto samo za malo vozikanja po gradu i da ne podnosi neku veću kilometražu u jednom komadu.

Ma znalo se, al valjda mladost ludost :D

Prvih 100 kilometara i pokvari se :D

Nakon 2 godine više nije bio za ništa, a i došla je 90-91 i prva dobra lova...

Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Hektorović Wed 26 Sep - 16:56

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:FIAT 127

Jugo je samo loša kopija tog inače solidnog malog auta.

zapravo, nije. Jugo je odbačeni fiatov projekt nasljednika fiata 127, s istom šasijom i motorom.

kad su šefovi vidjeli dizajn, poslali su dizajnere natrag za crtaći stol i napravljeno je kompletno novo podvozje i platforma, što je kasnije postao prvi punto.

a projekt koji su odbacili su proslijedili kragujevcu, u kom nisu ništa promijenili niti su razvili auto do kraja, iako je ono što su dobili od talijana bilo u jako ranoj fazi razvoja i kao takvo zapravo nespremno za serijsku proizvodnju. Ali za razvoj nisu imali ni novca ni kapaciteta.

slična je priča sa stojadinom, odbačeni projekt fiata 128 s petim vratima, tada popularna karoserijska forma (i danas isto). Ispalo je da je je šasija preslaba kad se ukloni stražnja greda, i da bi trebala brojna ojačanja koja bi digla cijenu i težinu. Zato se na stojadinima nikad vrata nisu dobro zatvarala i otvarala a još su manje dihtala: Šasija se savijala, deformirala i sprječavala da se normalno otvore vrata.

tako da su to dali zastavi, a jedino što su tamo napravili je da su maknuli jedan od tri lista opruga sa stražnje osovine kako bi auto bio malo mekši na lošim jugoslaviše cestama. Problem je što je time zbog loše šasije nestabilan auto samo potao još manje stabilan.


Classic Clarkson :)
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by marcellus Wed 26 Sep - 17:20

inače na stojadinu sam učio vozit, valjda zato kasnije nikad nisam imo saobraćajku, ko je na tome naučio vozit brzo njemu ni ferari nije problem

_________________
Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Guest Wed 26 Sep - 17:31

marcellus wrote:inače na stojadinu sam učio vozit, valjda zato kasnije nikad nisam imo saobraćajku, ko je na tome naučio vozit brzo njemu ni ferari nije problem

Nije se tu moglo voziti nešto posebno brzo, u odnosu na današnje standarde, ali tko je na tim autima naučio mjenjati brzine, nijedan mjenjač mu kasnije nije mogao predstavljati problem. Čovjek nije mogao biti siguran je li uopće ubacio u neku brzinu, a kamoli da je znao u koju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by aben Wed 26 Sep - 17:43

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:FIAT 127

Jugo je samo loša kopija tog inače solidnog malog auta.

zapravo, nije. Jugo je odbačeni fiatov projekt nasljednika fiata 127, s istom šasijom i motorom.

kad su šefovi vidjeli dizajn, poslali su dizajnere natrag za crtaći stol i napravljeno je kompletno novo podvozje i platforma, što je kasnije postao prvi punto.

a projekt koji su odbacili su proslijedili kragujevcu, u kom nisu ništa promijenili niti su razvili auto do kraja, iako je ono što su dobili od talijana bilo u jako ranoj fazi razvoja i kao takvo zapravo nespremno za serijsku proizvodnju. Ali za razvoj nisu imali ni novca ni kapaciteta.

slična je priča sa stojadinom, odbačeni projekt fiata 128 s petim vratima, tada popularna karoserijska forma (i danas isto). Ispalo je da je je šasija preslaba kad se ukloni stražnja greda, i da bi trebala brojna ojačanja koja bi digla cijenu i težinu. Zato se na stojadinima nikad vrata nisu dobro zatvarala i otvarala a još su manje dihtala: Šasija se savijala, deformirala i sprječavala da se normalno otvore vrata.

tako da su to dali zastavi, a jedino što su tamo napravili je da su maknuli jedan od tri lista opruga sa stražnje osovine kako bi auto bio malo mekši na lošim jugoslaviše cestama. Problem je što je time zbog loše šasije nestabilan auto samo potao još manje stabilan.

moj patriot je 1985 sa zastavon 128 juri 30 km/h po krivudavoj cesti i unda sleti u provaliju od 30 cm, osto je doživotni invalid

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Serbinho-3 Wed 26 Sep - 17:45

Just A Car Geek: 1990 Yugo Cabriolet
Driving a bright yellow Yugo Cabriolet is a lot like wearing a bright yellow suit to a formal dinner; you'll draw a lot attention to yourse...


Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Yugo+cabriolet
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26481
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Serbinho-3 Wed 26 Sep - 17:51




Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 1f879a9e8d056682a069415b649e7475
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26481
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by marcellus Wed 26 Sep - 18:14

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:inače na stojadinu sam učio vozit, valjda zato kasnije nikad nisam imo saobraćajku, ko je na tome naučio vozit brzo njemu ni ferari nije problem

Nije se tu moglo voziti nešto posebno brzo, u odnosu na današnje standarde, ali tko je na tim autima naučio mjenjati brzine, nijedan mjenjač mu kasnije nije mogao predstavljati problem. Čovjek nije mogao biti siguran je li uopće ubacio u neku brzinu, a kamoli da je znao u koju.

kugla bi ispala pri bržem šaltanju pa bi porezao ruku na metalnu polugu

_________________
Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by marcellus Wed 26 Sep - 18:45

doduše niko pulić ju je mogo vozit, al jedan je niko pulić...


_________________
Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Guest Wed 26 Sep - 20:38

marcellus wrote:inače na stojadinu sam učio vozit, valjda zato kasnije nikad nisam imo saobraćajku, ko je na tome naučio vozit brzo njemu ni ferari nije problem
E ovo je ziva istina..ucio voziti na stojki,koja je krepacvala svako malo..u 30 sati plus kjos koji,upoznao sam zvijerku u dushu i polozio ispit iz prve..danas vidim kretenoidi uspjevaju poloziti ,a uce na dizelu koji ne moze niti krepati..
Nije mi samo jasno kako su negdar zene uspjevale POLOZITI voznju...sve su dobile crvenu knjizicu,a ne znaju izici sa parkinga... lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Noor Wed 26 Sep - 20:45

ma nemoj :)))
izazivam te na dvoboj :)

ja sam polagala na 128-mici
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Guest Wed 26 Sep - 20:48

Noor wrote:ma nemoj :)))
izazivam te na dvoboj :)

ja sam polagala na 128-mici
eeeee...znaci stara garda...respect..vjerovatno si od onog malog broja zena/zmajeva za volanom.. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Noor Wed 26 Sep - 20:55

pismejker wrote:
Noor wrote:ma nemoj :)))
izazivam te na dvoboj :)

ja sam polagala na 128-mici
eeeee...znaci stara garda...respect..vjerovatno si od onog malog broja zena/zmajeva za volanom.. :)
takav me glas bije :P
lokalna policija mi je nadjenula i umjetnicko ime :skriva se
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Guest Wed 26 Sep - 20:59

Noor wrote:
pismejker wrote:
Noor wrote:ma nemoj :)))
izazivam te na dvoboj :)

ja sam polagala na 128-mici
eeeee...znaci stara garda...respect..vjerovatno si od onog malog broja zena/zmajeva za volanom.. :)
takav me glas bije :P
lokalna policija mi je nadjenula i umjetnicko ime :skriva se  
90tih sam imao jednu curu,podosta slicnu Tebi,tada sam imao kockicu Trojkicu,a ona je opako voljela voziti..bila je malecka rastom,negdje oko 155/optimisticno receno..:D / i uvijek je poda guzicu morala staviti 2/3 jastucica,da moze zirkati kroz sofersajbu..onako se nagela naprijed i skoro naslonila na volan i fajtala sa njim,ali je vozila briljantno.. :20
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Noor Wed 26 Sep - 21:10

pismejker wrote:
Noor wrote:
pismejker wrote:
Noor wrote:ma nemoj :)))
izazivam te na dvoboj :)

ja sam polagala na 128-mici
eeeee...znaci stara garda...respect..vjerovatno si od onog malog broja zena/zmajeva za volanom.. :)
takav me glas bije :P
lokalna policija mi je nadjenula i umjetnicko ime :skriva se  
90tih sam imao jednu curu,podosta slicnu Tebi,tada sam imao kockicu Trojkicu,a ona je opako voljela voziti..bila je malecka rastom,negdje oko 155/optimisticno receno..:D / i uvijek je poda guzicu morala staviti 2/3 jastucica,da moze zirkati kroz sofersajbu..onako se nagela naprijed i skoro naslonila na volan i fajtala sa njim,ali je vozila briljantno.. :20
ja radim 55000 godisnje...s gustom, za sad jos :)
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Guest Wed 26 Sep - 21:16

pa ne znam da je bio toliko  los
licno sam stojadinom
vozio do splita u jednom dahu, sa kracim pauzama.
to je bio san auto na istoku eu. skode su bile
solidne, nasi kecevi prestiz.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Leviathan2 Wed 26 Sep - 21:59

ebate, vi bi od jugica da bude mercedes il rols rojs
a svasta
ja sam imao 55ticu i napravio 600 000 s njom,  jes da sam se namjenjao poluosovina i ramena al jebiga,  motor je na kraju izdahnuo totalno, nikakvi aditivi mu nisu mogli pomoci
onda sam otkrio audija
i to je to
sve ostalo sto sam probao je izvikaono smetje

_________________
Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Guest Thu 27 Sep - 8:39

Leviathan2 wrote:ebate, vi bi od jugica da bude mercedes il rols rojs

Bilo bi dovoljno da je bio na razini barem Fiata 127. Ali bio je daleko i od toga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Guest Thu 27 Sep - 10:32

Yugo je ubio i osakatio više ljudi nego Pol Pot.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Guest Thu 27 Sep - 10:38

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Serbinho-3 Thu 27 Sep - 10:38

It's got to be a Yugo convertible. Not only do you drive a Yugo, but with the top down, EVERYONE can see you.


Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Cabrio1
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26481
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu - Page 2 Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum