ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Serbinho-3 26/9/2018, 10:59

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/vesti/englezi-su-jugo-proglasili-najgorim-autom-na-svetu-a-onda-im-je-ovaj-vranjanac/t4d1zgg
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26389
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Serbinho-3 26/9/2018, 10:59

Ovi nikako da se skinu sa ovog Juga.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26389
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Guest 26/9/2018, 11:21

od dvotaktnog plastikantca bio je bolji
trabant
ali
politika je politika
Wartburg je bio bolji
posebno kasnija vw verzija
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Šandor Winnetou 26/9/2018, 11:40

"Jugo" je automobil koji je svojevremeno bio san svakog Jugoslovena, što zbog pristupačne cene, što zbog potrošnje, što zbog cene rezervnih delova i izdržljivosti samog vozila...

Ne znam od čega da počnem da se smijem Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1f602  Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1f602  Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1f602

_________________
Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Noor 26/9/2018, 11:43

tre wrote:"Jugo" je automobil koji je svojevremeno bio san svakog Jugoslovena, što zbog pristupačne cene, što zbog potrošnje, što zbog cene rezervnih delova i izdržljivosti samog vozila...

Ne znam od čega da počnem da se smijem Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1f602  Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1f602  Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1f602
šta se ti smeješ, moj ujak uzeo novog saaba, pa ga žena razapela što nije uzeo yugo...
šta jes, jes....zna žena šta valja
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by marcellus 26/9/2018, 11:48

pizzon wrote:od dvotaktnog plastikantca bio je bolji
trabant
ali
politika je politika
Wartburg je bio bolji
posebno kasnija vw verzija

trabant i wartburg nikad nisu prodavani na zapadu. u Engleskoj i u SAD

yugo je

a inače ne znam kakva je ovo vijest yugo je u svim izborima najgoreg automobila tisućljeća premoćno pobijedio. Ameri na drugo mjesto obično stave AMC gremlin, Ford Pinto, Chevrolet Vegu.

Europljanima iza Yuga obično dođu Austin Alegro / Marina, Renault Dauphine, Alfa Sud / Arna, tak...

_________________
Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by marcellus 26/9/2018, 11:56

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_automobiles_considered_the_worst



_________________
Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Guest 26/9/2018, 12:33

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Šandor Winnetou 26/9/2018, 12:33

Noor wrote:
tre wrote:"Jugo" je automobil koji je svojevremeno bio san svakog Jugoslovena, što zbog pristupačne cene, što zbog potrošnje, što zbog cene rezervnih delova i izdržljivosti samog vozila...

Ne znam od čega da počnem da se smijem Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1f602  Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1f602  Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1f602
šta se ti smeješ, moj ujak uzeo novog saaba, pa ga žena razapela što nije uzeo yugo...
šta jes, jes....zna žena šta valja
Vjerojatno mu se poslje cijeli život ispričavala bom

_________________
Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by epikur37 26/9/2018, 12:40

Neki dan vidim jednog, vozi ispred mene, prducka, idalje vozi...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Hektorović 26/9/2018, 12:50

epikur37 wrote:Neki dan vidim jednog, vozi ispred mene, prducka, idalje vozi...

Moji su ga uzeli krajem 80tih ko prvo auto... pokvario se do mostara... a u mostaru nije bilo rezervnog dijela...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Guest 26/9/2018, 12:52

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:Neki dan vidim jednog, vozi ispred mene, prducka, idalje vozi...

Moji su ga uzeli krajem 80tih ko prvo auto... pokvario se do mostara... a u mostaru nije bilo rezervnog dijela...

Tko im je kriv kada nisu znali da je to auto samo za malo vozikanja po gradu i da ne podnosi neku veću kilometražu u jednom komadu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Guest 26/9/2018, 12:53

FIAT 127
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Guest 26/9/2018, 12:55

Gnječ wrote:FIAT 127

Jugo je samo loša kopija tog inače solidnog malog auta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Guest 26/9/2018, 13:04

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:FIAT 127

Jugo je samo loša kopija tog inače solidnog malog auta.

nije kopija nego jedna od verzija FIAT 127.

evo novi concept FIAT 127



Fiat 127 - a tribute to Pio Manzù
This concept proposes, in a modern interpretation, the masterpiece of Pio Manzù; the legendary Fiat 127, which I personally consider to be absolutely one of the stylistically most balanced economy cars. The project was first published by designboom.com on March 19, 2013 and then widely published at international level by various blogs and online magazines

The resurrection of the Fiat 127, as it's about a car designed according to the stylistic criteria of the 70s, is quite risky. While the European retro models currently to be found in the market are based on automobiles designed in the 1950's or decades before, the Fiat 127 was among the first truly innovative cars of the 1970's, conceived with a functional style, clean volumes and simple lines. By accentuating their vintage character, the time distance helps to stylistically distinguish the "retro" models from "normal" cars. However, the reconsideration of a rather modern model runs the risk of making it already ?old? with a not particularly attractive effect. So, I have attempted to unite past and future in a proportionally updated car with a design loyally inspired by the model launched in 1971, including high-tech solutions.

http://davidobendorfer.com/_en/_127/127.html

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by marcellus 26/9/2018, 13:26

Noor wrote:
tre wrote:"Jugo" je automobil koji je svojevremeno bio san svakog Jugoslovena, što zbog pristupačne cene, što zbog potrošnje, što zbog cene rezervnih delova i izdržljivosti samog vozila...

Ne znam od čega da počnem da se smijem Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1f602  Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1f602  Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1f602
šta se ti smeješ, moj ujak uzeo novog saaba, pa ga žena razapela što nije uzeo yugo...
šta jes, jes....zna žena šta valja

iskreno većina saabova novijih je bila smeće. Šasija i getriba opel vektre jedinice, s turbo motorom. Problem je što bi se getriba razletjela svaki put kad se stisne gas. Auti nimalo za preporuku, skupi ko mercedes a kvarljivi ko fiat s tim da na fiatu nisi ko moja frendica koja je imala saba kabrio morao jednom godišnje mijenjat mjenjač.
nije čudo da su propali

_________________
Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Eroo 26/9/2018, 13:31

Stariji vjerojatno znaju, a mlađi niti ne, kako su testirali "dihtanje".
Kopirali (djelomično) Japance. Japanci bi dali mačku u auto, zatvorili i držali
je unutra preko noći. Ako je ujutro bila mrtva znali bi da je dihtanje OK. 
U Kragujevcu su to isto napravili ...ako bi mačku našli ujutro unutra
onda je bilo sve OK, a ako ne tražili bi gde se pogrešilo.
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by marcellus 26/9/2018, 13:32

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:FIAT 127

Jugo je samo loša kopija tog inače solidnog malog auta.

zapravo, nije. Jugo je odbačeni fiatov projekt nasljednika fiata 127, s istom šasijom i motorom.

kad su šefovi vidjeli dizajn, poslali su dizajnere natrag za crtaći stol i napravljeno je kompletno novo podvozje i platforma, što je kasnije postao prvi punto.

a projekt koji su odbacili su proslijedili kragujevcu, u kom nisu ništa promijenili niti su razvili auto do kraja, iako je ono što su dobili od talijana bilo u jako ranoj fazi razvoja i kao takvo zapravo nespremno za serijsku proizvodnju. Ali za razvoj nisu imali ni novca ni kapaciteta.

slična je priča sa stojadinom, odbačeni projekt fiata 128 s petim vratima, tada popularna karoserijska forma (i danas isto). Ispalo je da je je šasija preslaba kad se ukloni stražnja greda, i da bi trebala brojna ojačanja koja bi digla cijenu i težinu. Zato se na stojadinima nikad vrata nisu dobro zatvarala i otvarala a još su manje dihtala: Šasija se savijala, deformirala i sprječavala da se normalno otvore vrata.

tako da su to dali zastavi, a jedino što su tamo napravili je da su maknuli jedan od tri lista opruga sa stražnje osovine kako bi auto bio malo mekši na lošim jugoslaviše cestama. Problem je što je time zbog loše šasije nestabilan auto samo potao još manje stabilan.

_________________
Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by epikur37 26/9/2018, 14:32

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Skoda_110r



Stari je imao sportsku škodu....to mi je i dan danas super auto, premda mi je san ajkula :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Hektorović 26/9/2018, 14:54

Speare Shaker wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:Neki dan vidim jednog, vozi ispred mene, prducka, idalje vozi...

Moji su ga uzeli krajem 80tih ko prvo auto... pokvario se do mostara... a u mostaru nije bilo rezervnog dijela...

Tko im je kriv kada nisu znali da je to auto samo za malo vozikanja po gradu i da ne podnosi neku veću kilometražu u jednom komadu.

Ma znalo se, al valjda mladost ludost :D

Prvih 100 kilometara i pokvari se :D

Nakon 2 godine više nije bio za ništa, a i došla je 90-91 i prva dobra lova...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu Empty Re: Englezi proglasili YUGO najgorim na Svetu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum