ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by Serbinho-3 Thu 13 Sep - 17:50

Evropski parlament danas je sa 420 glasa "za" podržao otvaranje pregovora o liberalizaciji viza za građane Kosova.

IZVOR: BETA, RTK ČETVRTAK, 13.09.2018. | 11:47 -> 13:00


li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova 20887399895a8fe492e420f164270160_v4_big



Izvestiteljka za liberalizaciju poslanica Tanja Fajon je pred početak glasanja rekla da je Kosovo ispunilo sve uslove i pozvala poslanike EP da podrže liberalizaciju viza.

Posle odluke EP, treba da počnu razgovori sa zemljama članicama EU kako bi se u daljem postupku o tome konačno izjasnili ministri unutrašnjih poslova zemalja članica EU. U ime EU razgovore sa zemljama članicama EU će voditi Tanja Fajon.

Prvobitno je bilo predviđeno da se o liberalizaciji viza za Kosovo u Evropskom parlamentu glasa u oktobru, ali su neke parlamentarne grupe zatražile da se o tome glasa na septembarskom zasedanju, saopštio je Odbor EP za građanske slobode, pravosuđe i unutrašnje poslove (LIBE).

Za usvajanje liberalizacije viza je potrebna kvalifikovana većina ministara unutrašnjih poslova EU.

Evropska komisija je 18. jula ove godine saopštila da je Kosovo ispunilo svih 95 uslova i predložila je Evropskoj uniji da liberalizuje vizni režim za građane Kosova, koji jedini u regionu još ne mogu da putuju bez viza u zemlje Šengenske zone.


https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=09&dd=13&nav_category=640&nav_id=1443227
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26388
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by Serbinho-3 Thu 13 Sep - 17:51

Bezanija Tours.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26388
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by RayMabus Thu 13 Sep - 18:00

Biometrijska putovnica na 90 dana u šest mjeseci

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2023676
RayMabus
RayMabus

Posts : 175454
2014-04-11


Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by kaya Thu 13 Sep - 18:20

Logičan sljed, jedino oni imaju vizu za sada.
Činjenica je da su Srbima maznuli teritorij, nisu oni nego Amerikanci u biti.
Ali Srbi nisu svjesni toga koliko njih u zemljama , okolnim i zapadnim zapravo simpatiziraju. Ne iz razloga da pakoste Srbima nego ne petljaju se u ništa , ne traže ništa , beru svoju brigu, integriraju se u društvo , ne nameću se domaćinima , ne traže privilegije , radnici su izuzetni , oni rade na bazenima s ribom a ne znaju plivati , i rade, jedan drži drugoga da ne padne ali rade. Na moru , nas ti kaže oprao sam aparat za kavu  u 23:00, oni..skuhat ce ti ju dok god ne zaključa uz smiješak a radi otprilike od 7 ujutro. Plus, lovu šalju svojima na Kosovo , Kosovo se razvilo.

Tako da nemojte se nadati da ce oni odseliti i vratiti vam Kosovo.


Last edited by kaya on Thu 13 Sep - 18:21; edited 1 time in total (Reason for editing : .)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by Serbinho-3 Thu 13 Sep - 18:23

Ovde kada kazes Albanci, sve najgore.

Ne znam u kojoj to zemlji su cenjeni.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26388
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by RayMabus Thu 13 Sep - 18:27

Od prvi siječnja iduće godine Njemačka daje radne kvote za zapadni Balkan pa ovo očito prepreka manje jer sad može u EU, nađe posao i izbori se za radnu vizu 

Kosovo sa tih svojih milijun i sedamsto i nešto ljudi i onako nije neki preveliki izvor radne snage, to će brzo tržište rada zapadne Europe progutat tko hoće radit
RayMabus
RayMabus

Posts : 175454
2014-04-11


Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by kaya Thu 13 Sep - 18:28

Serbinho-3 wrote:Ovde kada kazes Albanci, sve najgore.

Ne znam u kojoj to zemlji su cenjeni.

Gdje, u Italiji?
Mozda zbog kriminalnih organizacija, ja ti pricam o običnim ljudima.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by Eroo Thu 13 Sep - 18:32

Serbinho-3 wrote:Ovde kada kazes Albanci, sve najgore.

Ne znam u kojoj to zemlji su cenjeni.

Cijeli jug Italije (čizma i okolo) su podrijelom Arbanasi.
Govore jedan od albanskih dijalekata.
Eroo
Eroo

Posts : 74408
2016-07-22


Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by Guest Thu 13 Sep - 18:38

Serbinho-3 wrote:Ovde kada kazes Albanci, sve najgore.

Ne znam u kojoj to zemlji su cenjeni.

Pa recimo u Švicarskoj. Ima ih tamo ohoho i uglavnom su fizički radnici, ali su ipak cijenjeni, jer su dobri fizički radnici.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by RayMabus Thu 13 Sep - 18:39

Obično se računa da je 10% od ukupne populacije to šta bi na malo duži period ili trajno otišlo trbuhom za kruhom dakle 170 tisuća a to će tržište rada zapadne Europe progutat za nekih tri godine najkasnije
RayMabus
RayMabus

Posts : 175454
2014-04-11


Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by kaya Thu 13 Sep - 18:40

Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Ovde kada kazes Albanci, sve najgore.

Ne znam u kojoj to zemlji su cenjeni.

Cijeli jug Italije (čizma i okolo) su podrijelom Arbanasi.
Govore jedan od albanskih dijalekata.
Ne znam , južni Talijani su miks svega i svačega.
Imaju te kriminalne organizacije , Albanci , zato mozda ih s njima vezuju.
Ali oni se toliko integriraju u društvo da ti ne znas ništa o njima , samo da rade i sute.
Oni su te islamske vjere, valjda. Njima ne pada na pamet da otvaraju džamiju usred europe, ti nemaš pojma kom se oni mole u biti:) sta ne ?
Dobro Srbi s njima imaju problem i Kosovo su im uzeli i drugi su to odnosi.
Ja pišem o viđenju i dojmu ostalog svijeta s njima.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by kaya Thu 13 Sep - 18:41

RayMabus wrote:Obično se računa da je 10% od ukupne populacije to šta bi na malo duži period ili trajno otišlo trbuhom za kruhom dakle 170 tisuća a to će tržište rada zapadne Europe progutat za nekih tri godine najkasnije
Ma dobro, kad progutaju sve raspasti ce EU.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by kaya Thu 13 Sep - 18:42

Speare Shaker wrote:
Serbinho-3 wrote:Ovde kada kazes Albanci, sve najgore.

Ne znam u kojoj to zemlji su cenjeni.

Pa recimo u Švicarskoj. Ima ih tamo ohoho i uglavnom su fizički radnici, ali su ipak cijenjeni, jer su dobri fizički radnici.
Pa o tom ja govorim. Ne o mafiji.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by kaya Thu 13 Sep - 18:49

Mislim, ne mislim ja da se netko zuri družiti s njima i oženiti se njima:)
Drugi je to svijet , malo prvobitna zajednica , nego da su nenametljivi , rade, ne čuješ ih, trude se jezik naučiti . I to je sve sto znas o njima.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by Serbinho-3 Thu 13 Sep - 18:49

Mozda ih u Svici gotive, ovde ih lose gledaju i to generalno.

Ja ih ne uzimam u usta kao ni ostale, jer me ne zanimaju, ali lose imaju misljenje o Albancima, Rumunima, Hrvatima, Magreb ekipi, Francuzima, Nemcima, Englezima, Amerima...

Ruse gotive, Kneze isto ne vole kao ni Banglades i slicno.

Ne vole ni Crnce, dok smo mi za njih egzotika, jer realno nemamo kontakt a bliskost sa Rusima je plus.



Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26388
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by Serbinho-3 Thu 13 Sep - 18:51

Kada kazes Bugarin u Italiji, prvo pomisle lopov.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26388
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by kaya Thu 13 Sep - 18:52

Serbinho-3 wrote:Mozda ih u Svici gotive, ovde ih lose gledaju i to generalno.

Ja ih ne uzimam u usta kao ni ostale, jer me ne zanimaju, ali lose imaju misljenje o Albancima, Rumunima, Hrvatima, Magreb ekipi, Francuzima, Nemcima, Englezima, Amerima...

Ruse gotive, Kneze isto ne vole kao ni Banglades i slicno.

Ne vole ni Crnce, dok smo mi za njih egzotika, jer realno nemamo kontakt a bliskost sa Rusima je plus.



Ako pišeš o Talijanima, oni ti vole Hrvate . To ti je 1/1 .
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova Empty Re: li je EU spremna: Ukidaju vize za građane Kosova

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum