ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 28 Jul - 14:10

violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:



Prvo,Thompsonu se dize pimpek na Mejdene i Brucea pa zna i "posuditi" neka njihova melodijska rjesenja. Drugo, "vitlanje macem" dio je "sword & sorcery" tema jer je heavy metal cesto inspiriran fantastikom. Trece, Bruce je povjecnicar pa se u njihovim pjesmama mogu pronaci teme brojnih vlastitih, ali i tudjih nacionalnih momenata..

Pa ča moroš biti povjesničar da moreš tematizirati nacionalne momente u pismi, ako želiš biti maslačak?

Puhhh.

(Sad sam te otpuhala.)

tu i tamo, ako dovoljno strpljivo čekoš, život ti serviro prvi red za fantastični autokoš, s trice;

to da ti zapravo voliš takovu seljačku glazbu, vitlanje mačevima, teški nacionalni kič- ali samo da ni s hrvatskin predznakon- pa to je neprocjenjivo:)

heavy seljacizam press

Znas li sto je neprocjenjivo? Uociti koliko malo stvari, zapravo, uopce znas. Mativku gnjavis zbog zareza, a vlastitu prazninu ne. zamjecujes.. Volim mnogo toga. Od melankolicnih zvukova blues slide gitara do distorziranih heavy-metal melodija.. Spomenula sam odakle potjece to "vitlanje macem" momenata (sword & sorcery tematika), spomenuh i ranije da se heavy-metal zanr vezuje uz (znanstvenu)fantastiku, okultizam, povijest. I ne, ne moras biti povjesnicar da bi obradjivao povijesne (i mitoloske) teme u pjesmama, ali to sto je Bruce povjesnicar predstavlja najbolje pojasnjenje cinjenice da se zabavlja i takvim temama..

Uzimam u obzir da ne volis heavy-metal, da ne znas mnogo o njemu, pa ne mislim ni nastavljati pojasnjavati zasto smatram da usporedba Brucea s Thompsonom ne stoji.
ne zun ča je to toliko neprocjenjivo u mojin neznonju. pitoj koga oćeš koliko bi ti šoldov do da sazno koliko jo malo znun- neš dobiti njanci pet kun.
to bi možda moglo biti neprocjenjivo samo meni;
evo, izvoli mi ukozati na moju prazninu.

jo sun se ko metalac tuko s pankerima dokle su još padale granate po nami, ne morin reći da smo imali neograničeni pristup glazbi kako vi danas, ali i did my share of exploration.  voli sun sepulturu, panteru, amorphis, nuclear assault, suicidal tendencies, testament, grave, slayer, pestilence, čak i skid row, white snake,  van halena, nosi uske gaće, imo kosu do guzice i pi peristil iz boce.
jedino nis voli iron maiden.

spomenula si zbog čega bruce vitla mače , još samo da vidimo zbog čega marko vitla.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 28 Jul - 14:14

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:

jer pomoć ni jednoko istina.
nekome je nacizam pomogo da sredi život, nekome ana bučević. a to su pizdarije i jedno i drugo.
ili religije;
ne moru sve biti u pravu, dakle nisu istina, ali držu ljude u livelu.
Po tome, jedino istina oslobađa. No, kako razlučiti što je istina, a što laž?
Većinu stvari pokušavamo prilagoditi sebi.
Ako laž udovoljava vlastitim potrebama, treba li težiti ka istini?
kako misliš po tome, ni po tome.
postoju razine oslobodjenja. ako si zbog kapitalizma prebogat da te to čini nesretnin, unda ti tribo neka pizdarija da te oraspoloži.
ako ti tribo konzistentan sustav za odgovor na pitanje zoč smo vode, unda ti ne bi preporuči samopoćne knjige:)


tribo li težiti istini, definitivno. tribo li totalno težiti, e to ne zun.
Ispravila sam se, tj. Obrisala nepotrebnu rečenicu koja nije imala veze s napisanim.
Zoč smo vode?
Vraćam se na ono tvoje pitanje od prije par stranica. Ja sam nezaposlena i potrebita :)

Mislim da nitko ne teži onome što ga može razočarati...

ne zun zoč smo vode, slučajno, reko bi milano ić:)

naravski da nike ne teži razočarenju, govorin da su stvori ke ljude nojčešće uveseljavaju- razočaravajuće
Razočaravajuće za ljude koje uveseljavaju ili za neke druge?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 28 Jul - 14:17

khm wrote:
u prirodi ce naci svu duhovnost

U prirodi ćeš naći samo prirodu i ništa više od nje.
Priroda nije izvor i temelj ljudske duhovnosti to su redom: apstrakcija, kultura, civilizacija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 28 Jul - 14:22

aben wrote:


jedino nis voli iron maiden.

Zanimljivo, ni ja.
Doduše, ja nikada u mladosti nisam bio u metalu, više u hard rocku.
Zapravo, od Maidena mi se donekle sviđala samo jedna stvar, a to je valjda njihova najbolja Run To The Hills.
Problem sa njima je previše infantilnog kreveljenja, znam da je dio žanra, ali toliku razinu lošeg ukusa nikako nisam mogao podnijeti čak niti u svojim jako mladim godinama kada se to čak i podrazumjeva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 28 Jul - 16:10

Speare Shaker wrote:
khm wrote:
u prirodi ce naci svu duhovnost

U prirodi ćeš naći samo prirodu i ništa više od nje.
Priroda nije izvor i temelj ljudske duhovnosti to su redom: apstrakcija, kultura, civilizacija.

priroda je velik pojam, ali zašto se u starom zavjetu, a i u novom, onda ništa ne može pošteno objasniti bez upotrebe prirode, spominjanje: pustinje, vinograda, žita..

zašto biblija nije wittgensteinova jednadžba silogizama onda samo-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 28 Jul - 16:55

violator wrote:
metilda wrote:
khm wrote:
metilda wrote:
khm wrote:

upravo dokazuješ da si kaša warrior as said

znaš li ti odakle dolaziš, kojim putem ideš i kamo ćeš stići?
ja znam..
zato u mojoj glavi nema kaše, osim što usprkos godinama sazrijevam iz dana u dan i to primjećujem s radošću.. ja u tebi ne vidim radost i to me žalosti

drž se ti svoje kaše..

što te je (opet) naljutilo?
to što sam primijetila tvoj stav da je bolje vratiti se štovanju bezbrojnih rimskih božanstava te lara i penata nego vjerovanje u 5 (samo 5) dogmi KC?
znaš li ti koje su to dogme ili 5 glavnih istina katoličke crkve?
Evo ih:

1) monoteizam (postojanje jednoga transcendentnoga Boga, različitoga od svijeta, čija je objava sadržana u Svetom pismu) i Trojstvo (u Bogu su tri osobe: Otac, Sin i Duh Sveti);
2) stvaranje i providnost (Bog je sve stvorio, sve uzdržava i svime upravlja);
3) utjelovljenje i otkupljenje (Sin je Božji postao čovjekom radi našega spasenja);
4) besmrtnost ljudske duše i uskrsnuće tijela;
5) posljednje stvari (raj ili pakao) uvjetovane su milošću Božjom i čovjekovim etičkim ponašanjem.


https://www.bitno.net/vjera/pitajte-svecenika/sto-je-crkvena-dogma/


ili te je naljutio moj komentar saudadine šaljive ilustracije.. na muškarcu je kockasti šal a na ženi se ne vide nacionalna obilježja (osim dlakavih nogu što bi trebalo značiti ognjištarsku zaostalost) - tu bi ilustraciju ja donedavno smatrala uvredljivom a sad mi je smiješna.. a sjetila sam se dok sam čistila zube zubnim koncem zašto se na ženi ne vide, po frljiću, nacionalna obilježja - nalaze se u vagini.. pa sam ga nabila na zubni konac..

eto, sad sam ti sve nacrtala pa gledaj da ti mladost ne prođe u ljutnji


Hej, hajdemo se nesto dogovoriti. Prestanite Kica i mene dovoditi u neke vase imaginarne veze. Nismo si bas toliko dobri...


Drugo, ona je ilustracija bila obicna sala.

I trece, Frljic me nervira. Vjerovali ili ne.

ali, svojevrimeno si ti dovodila u vezu masovnog i metildu;

jel to opet ko i s bruceom i markom- jedno more, drugo ne more?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 28 Jul - 17:14

Speare Shaker wrote:
aben wrote:


jedino nis voli iron maiden.

Zanimljivo, ni ja.
Doduše, ja nikada u mladosti nisam bio u metalu, više u hard rocku.
Zapravo, od Maidena mi se donekle sviđala samo jedna stvar, a to je valjda njihova najbolja Run To The Hills.
Problem sa njima je previše infantilnog kreveljenja, znam da je dio žanra, ali toliku razinu lošeg ukusa nikako nisam mogao podnijeti čak niti u svojim jako mladim godinama kada se to čak i podrazumjeva.

dovoljan je pogljedati covere njihovih ploč da se prosudi o sadržaju;
šareni artikl privloču žene i dicu:)

hard rockom me je otac uvjetovo, pa je to nešto ča čovik ne more razlikovati od sebe somoga. 
ali, mora se jasno povući granica: posli smrti bonza i bona- hard rock is no more.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 28 Jul - 17:49

aben wrote:
violator wrote:
Hej, hajdemo se nesto dogovoriti. Prestanite Kica i mene dovoditi u neke vase imaginarne veze. Nismo si bas toliko dobri...


Drugo, ona je ilustracija bila obicna sala.

I trece, Frljic me nervira. Vjerovali ili ne.

ali, svojevrimeno si ti dovodila u vezu masovnog i metildu;

jel to opet ko i s bruceom i markom- jedno more, drugo ne more?

aben, ne bacaj smutnju, što je bilo bilo je.. neka to ostane iza nas
saudade je borac i otkad sam saznala s čime se bori gledam je sasvim drugim očima, kao svoju nevjestu...
bio je mali nesporazum s kicom oko crteža, ali ja sam crtež doživjela šaljivim što je i bio...
treba vremena za otkriti zašto se netko ponaša kako se ponaša, a ispred monitora su ljudi od krvi i mesa sa tko zna kakvim problemima...
eto, da znaš za ubuduće, volim saudade..  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 28 Jul - 17:57

aben wrote:
šareni artikl privloču žene i dicu:)
Ovako nešto lijepo poput mog avatara?:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 28 Jul - 18:16

khm wrote:
Speare Shaker wrote:
khm wrote:
u prirodi ce naci svu duhovnost

U prirodi ćeš naći samo prirodu i ništa više od nje.
Priroda nije izvor i temelj ljudske duhovnosti to su redom: apstrakcija, kultura, civilizacija.

priroda je velik pojam, ali zašto se u starom zavjetu, a i u novom, onda ništa ne može pošteno objasniti bez upotrebe prirode, spominjanje: pustinje, vinograda, žita..  

zašto biblija nije wittgensteinova jednadžba silogizama onda samo-

Zato što su ljudi u ta stara vremena bili puno više upućeni na prirodu, njene cikluse i nasušno su ovisili o njoj u onom čisto egzistencijalnom smislu. Logično da su puno govorili o prirodi.
No, svejedno priroda nije temelj njihove duhovnosti, to je odnos prema ljudima i iz njega izveden njihov doživljaj Boga u kojeg su vjerovali.
Kada bi priroda bila temelj i izvor duhovnost onda bi životinje koje su u puno bližoj i bliskijoj vezi sa prirodom od nas bile "duhovnije" od čovjeka što je apsurdno za pretpostaviti.
Mi smo taj odnos odavno izgubili, na stranu činjenica da se iz rekreacijskih i razloga odmora povremeno okrećemo prirodi i njenim ciklusima i tamo tražimo odmak od povremeno zamarajuće ljudske kulture koja nas jako preokupira i koja zbog toga zahtjeva i razdoblja šutnje ili kako je to John Gray zgodno rekao barem za muškarce, boravak u pećini. Ali to vrijedi i za žene barem kada je odnos prema duhovnosti u pitanju.
No, ono najjače što mi imamo je naš um, prerada i razmjena informacija, pa dalje kultura i civilizacija.
Dakle, temelj ljudske duhovnosti je u našem umu (a um je ionako prije svega kulturološki fenomen, izveden je iz kulture i u funkciji je kulture, što je danas dobro poznato), svijesti, baratanju informacijama, kulturi i civilizaciji, a ne u prirodi.
Kad spominješ Wittgensteina, više puta sam napisao na forumu kako je logički pozitivizam s posebnim naglaskom na Bečkom krugu jedna žešća sprdnja od filozofije bez obzira na njegove osobne filozofijske domete dok se kretao unutar tog okvira.
Logički pozitivizam i njegov odnos prema fenomenu jezika je zamalo praktički uništio temelje filozofije i ono što ona po definiciji predstavlja: svako (iole smisleno) umovanje praktički o bilo čemu (filozofija ne trpi nametanje točno određenih tema za svoja promišljanja) koje se temelji bilo na činjenicama samim bilo na utemeljenim špekulacijama o njima i zadržava unutar ograda logike.
Svijest o takvoj temeljni prirodi filozofije je uz sve jači osjećaj besmislenosti čak i temeljnih postavki logičkog pozitivizma je mislim najzaslužnija za sve veče odustajanje od tog evidentno promašenog pristupa i pravca u modernoj filozofiji. U kojoj doduše ima svega i svačega nepoželjnog, a posebno težnje ka intelektualnoj provokativnosti iz razloga skretanja pozornosti na sebe, pa dakle i debelo previše narcisoidnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 28 Jul - 19:03

Kako prepoznati filozofa bez drame međuljudskih odnosa?:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 28 Jul - 19:07

mativka wrote:Kako prepoznati filozofa bez drame međuljudskih odnosa?:)

Bavi se filozofijom ilitiga filozofira.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 28 Jul - 19:15

Speare Shaker wrote:
mativka wrote:Kako prepoznati filozofa bez drame međuljudskih odnosa?:)

Bavi se filozofijom ilitiga filozofira.
Smatraš li sebe filozofom?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 28 Jul - 19:19

mativka wrote:
Speare Shaker wrote:
mativka wrote:Kako prepoznati filozofa bez drame međuljudskih odnosa?:)

Bavi se filozofijom ilitiga filozofira.
Smatraš li sebe filozofom?

"That is irelevant." - Seven of Nine
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 28 Jul - 19:21

Speare Shaker wrote:
mativka wrote:
Speare Shaker wrote:
mativka wrote:Kako prepoznati filozofa bez drame međuljudskih odnosa?:)

Bavi se filozofijom ilitiga filozofira.
Smatraš li sebe filozofom?

"That is irelevant." - Seven of Nine
Pa ako je borg, ima smisla :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 28 Jul - 23:01

metilda wrote:
aben wrote:
violator wrote:
Hej, hajdemo se nesto dogovoriti. Prestanite Kica i mene dovoditi u neke vase imaginarne veze. Nismo si bas toliko dobri...


Drugo, ona je ilustracija bila obicna sala.

I trece, Frljic me nervira. Vjerovali ili ne.

ali, svojevrimeno si ti dovodila u vezu masovnog i metildu;

jel to opet ko i s bruceom i markom- jedno more, drugo ne more?

aben, ne bacaj smutnju, što je bilo bilo je.. neka to ostane iza nas
saudade je borac i otkad sam saznala s čime se bori gledam je sasvim drugim očima, kao svoju nevjestu...
bio je mali nesporazum s kicom oko crteža, ali ja sam crtež doživjela šaljivim što je i bio...
treba vremena za otkriti zašto se netko ponaša kako se ponaša, a ispred monitora su ljudi od krvi i mesa sa tko zna kakvim problemima...
eto, da znaš za ubuduće, volim saudade..  :):
ali ni smutnja ako je bilo tako;
oprostiti ako je potriba, ma nika ne zaburaviti.

i, jebiga, nikoja bolest ne opravdava ljevičare. mi moremo razumiti kad glodan čovik ukrade kruva, ali nikako ne moremo reći da je kradja moralna- a pogotovo ne njenu institucionaliziranu varijantu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 28 Jul - 23:05

zaburaviti? aben!
mi bi tribali obilježavati dane, forumski pandan praznicima, samonda ne zaburavimo;

ithildin's rant day
metilda's meltdown day
spears's insult rampage day
kic's gay day
mativka's what-the-fuck day

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 28 Jul - 23:10

aben wrote:zaburaviti? aben!
mi bi tribali obilježavati dane, forumski pandan praznicima, samonda ne zaburavimo;

ithildin's rant day
metilda's meltdown day
spears's insult rampage day
kic's gay day
mativka's what-the-fuck day
Ehhh, Mativkin bi tako trebali slaviti gotovo svaki dan :)

Meni jednostavno nisu jasni ti međuljudski odnosi....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 28 Jul - 23:13

mativka wrote:
Meni jednostavno nisu jasni ti međuljudski odnosi....

Bez brige, nisu nikome.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 28 Jul - 23:14

mativka wrote:
aben wrote:
šareni artikl privloču žene i dicu:)
Ovako nešto lijepo poput mog avatara?:)

ne lipe ljude;
nego lipi, blještavi proizvodi privloču žene i dicu.
danaska sun bi u konzuma, mola butigica u prijeku u koj se red čeko medju stalažami. tako se pomalo gre napri prema blagajni, a jo ubijon vrime gljedajući artikle. sve neki lipi proizvodi, pažljivo upakironi, naprosto momu nedužne prolaznike- a sve škovace unutrima ke jo ne bi poi ni da ih oni meni plotu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 28 Jul - 23:15

mativka wrote:
aben wrote:zaburaviti? aben!
mi bi tribali obilježavati dane, forumski pandan praznicima, samonda ne zaburavimo;

ithildin's rant day
metilda's meltdown day
spears's insult rampage day
kic's gay day
mativka's what-the-fuck day
Ehhh, Mativkin bi tako trebali slaviti gotovo svaki dan :)

Meni jednostavno nisu jasni ti međuljudski odnosi....
borami:)

a, ča ti ni jasno?
ljudi vrtu nekoliko jednostavnih programov u krug, i to je to.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 28 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum