ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Recept za veće plaće u RH

Page 8 of 16 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by Leviathan2 Sun 27 May - 2:39

nis, idem malo van iz kontejnera uzet zraka pa na hrkanje, laku noc vam zelim

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by Guest Sun 27 May - 2:39

ajd laku notj...odoh uciti Elite..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by abraham Sun 27 May - 6:56

"Zašto je Hrvatska loša za biznis? Evo, ovih par dana u Poljskoj još mi je više potvrdilo ono što znam, a to je ako se ne promijeni odnos politike prema biznisu - nemamo nikakve šanse. Pričam jučer s menadžericom IT tvrtke od 500 zaposlenih. Pametna cura koja vodi team od 60 ljudi. Proizvode softverska rješenja - nešto kao naši Infinum i 5 minuta. Pitam kolike su neto plaće i koliko su opterećenja na plaće? Kaže ona - neto plaća programera je 3000 Eur, a na to se ukupno plaća 30% doprinosa i poreza! EEJ, 30%!!! Znači ukupni bruto je 3900 Eur za poslodavca u Poljskoj. Znate li koliko je u Hrvatskoj? Ako živite u ZG na plaću od 3000 Eur neto poslodavac će platiti još 3148 Eur državi!! Znači 6148 Eur je bruto trošak za poslodavca u HR! Preko 100%!!!


Ovo je jebena katastrofa , ukoliko je istina. Mislim zvuci nevjerojatno. Da, Gdansk je super grad. Jebeni space shuttle za gradove u DNRH. Piao sam prije 5-6 godina da cete na rad u Poljsku i svi su mislili da sam blesav. Danas????? Kila mozga ... Poljaka, Ceska, Slovacka a uskoro i Rumunjska.......

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14054
2014-04-14


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by Guest Sun 27 May - 7:15

ma recept za vece place u HR je da Iknar dodje na vlast, jer ce on raskrcit korov, to jest korov ce od njega pobjec glavom bez obzira, i odma sve profunkcionira jer nije toliko stvar u sustavu koliko je u korovu. Dakle, glasajte za Gromovnika Iknara, ili nemojte, ionako vas nece pitat on previse kad pocmu frcat munje okolo...
:aw
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by Guest Sun 27 May - 7:39

abraham wrote:"Zašto je Hrvatska loša za biznis? Evo, ovih par dana u Poljskoj još mi je više potvrdilo ono što znam, a to je ako se ne promijeni odnos politike prema biznisu - nemamo nikakve šanse. Pričam jučer s menadžericom IT tvrtke od 500 zaposlenih. Pametna cura koja vodi team od 60 ljudi. Proizvode softverska rješenja - nešto kao naši Infinum i 5 minuta. Pitam kolike su neto plaće i koliko su opterećenja na plaće? Kaže ona - neto plaća programera je 3000 Eur, a na to se ukupno plaća 30% doprinosa i poreza! EEJ, 30%!!! Znači ukupni bruto je 3900 Eur za poslodavca u Poljskoj. Znate li koliko je u Hrvatskoj? Ako živite u ZG na plaću od 3000 Eur neto poslodavac će platiti još 3148 Eur državi!! Znači 6148 Eur je bruto trošak za poslodavca u HR! Preko 100%!!!


Ovo je jebena katastrofa , ukoliko je istina. Mislim zvuci nevjerojatno. Da, Gdansk je super grad. Jebeni space shuttle za gradove u DNRH. Piao sam prije 5-6 godina da cete na rad u Poljsku i svi su mislili da sam blesav. Danas????? Kila mozga ... Poljaka, Ceska, Slovacka a uskoro i Rumunjska.......

-Porez na dohodak  -...-  Socijalni doprinosi (HZZO + MO)
Hrvatska36%-...-37,2%
Poljska32%-...-36,12%
Njemačka47,5%-...-40,21%
Švedska61.85-...-38.42
.
.

e pa nije istina
no istina je da što si veći bedak i što veće gluposti pričaš, to si popularniji u narodu, možeš čak dogurati i do savjetnika predsjednice poput autora članka

plaće rastu ako je politika moralna, a ako je politika nemoralna onda ne
visina plaća nema nikakve veze s količinom novca u opticaju, odnosno ukupnom zaduženošću gospodarstva, sasvim je slučajno da države koje imaju više kredita imaju više novca i veće plaće

tako da dok god su nam lopovi na vlasti neće biti bolje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by abraham Sun 27 May - 7:53

Provjeriti cu detaljnije ali ovako je nekako. Naime ti sa poslodavcem uvijek pregovaras o bruto placi. Onad ti poslodavac odbija porez na prihod koji se razlikuje od opcine do opcine do 2-3%. Zato se uvijek pregovara o bruto placi. Poslodavac jos placa i porez za poslodavce koji je negdje oko 31-32% i ti kao uposlenik nemas nista s time. To je socijalno davanje. Nisam iskopao detalje na netu ali cu provejriti detaljnije. Moguce da se radi o raznim metodama obracuna?? Ja placam(poslodavac odbija ) nekih 29% poreza na placu.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14054
2014-04-14


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by RayMabus Sun 27 May - 8:00

Bitna je pristojna plaća a ne veća, najgore je kad osjetiš da si potcjenjen

Ljude netreba plaćati više nego pristojno
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by Guest Sun 27 May - 8:13

abraham wrote:Provjeriti cu detaljnije ali ovako je nekako. Naime ti sa poslodavcem uvijek pregovaras o bruto placi. Onad ti poslodavac odbija porez na prihod koji se razlikuje od opcine do opcine do 2-3%. Zato se uvijek pregovara o bruto placi. Poslodavac jos placa i porez za poslodavce koji je negdje oko 31-32% i ti kao uposlenik nemas nista s time. To je socijalno davanje. Nisam iskopao detalje na netu ali cu provejriti detaljnije. Moguce da se radi o raznim metodama obracuna?? Ja placam(poslodavac odbija ) nekih 29% poreza na placu.

riječ je o plaći od 3000 EUR netto, znači maksimalna stopa poreza na dohodak, bar što se tiče Poljske i Hrvatske, možda se u Švedskoj progresivni porez primjenjuje na nekoj plaći većoj od 3000, doprinosi za zdravstveno i mirovinsko su isti bez obzira na visinu

to što se nešto zove porez za poslodavce ne znači da se ne plaća iz tvog bruta, a najvjerojatnije se radi o ovim izdvajanjima za socijalno osiguranje jer je otprilike isti postotak, očito je da to "poslodavac" plaća po zaposlenom radniku, i da će cijenu prebaciti na plaću radnika a ne pokrivati iz vlastitog džepa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by RayMabus Sun 27 May - 8:15

Na Balkanu je radnik potcjenjen ali Hr je ušla u EU robovi mogu vani i idu također EU firme dolaze ovamo ma koliko ih oni blokirali 

Radnik je zupčanik u stroju bez njih stroj staje
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by Guest Sun 27 May - 8:17

RayMabus wrote:Bitna je pristojna plaća a ne veća, najgore je kad osjetiš da si potcjenjen

Ljude netreba plaćati više nego pristojno

ako imaš pristojnu plaću i kupiš previše robe i usluga, onda nećemo imati što izvoziti

ako si ti možeš priuštiti ljetovanje, onda ćeš zauzeti mjesto u hotelu koje bi trebao dobiti strani turist

mi ne želimo da naš narod konzumira, nego stranci

cilj je što više izvesti roba i usluga da imamo što bolju bilancu

pristojna plaća je prepreka tom cilju, kompetitivan si ako je tvoj rad jeftin
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by RayMabus Sun 27 May - 8:20

Pristojna plaća znači da ti radnici neće odlaziti jer skuže da su potcjenjeni i neće ti zabušavati nego će odradit svoje 

Kod nas ima hrpa bolovanja jer ljudi zabušaju a to konta kad me neplaćaš odo ja malo na bolovanje
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by RayMabus Sun 27 May - 8:22

Nema produktivnosti ako ga plaćaš manje, odlaze zabušavaju uzimaju bolovanja
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by RayMabus Sun 27 May - 8:30

Nemoš ti bit produktivan ako ti dobri radnici počnu odlaziti 

Nijemačka upravo takve radnike traži 

Ja u deset godina nemam dana bolovanja 

Nemoš mene uspoređivati s nekim tko je svake godine najmanje jednom na bolovanju
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by jastreb Sun 27 May - 8:32

Leteca Pegla wrote:ma recept za vece place u HR je da Iknar dodje na vlast, jer ce on raskrcit korov, to jest korov ce od njega pobjec glavom bez obzira, i odma sve profunkcionira jer nije toliko stvar u sustavu koliko je u korovu. Dakle, glasajte za Gromovnika Iknara, ili nemojte, ionako vas nece pitat on previse kad pocmu frcat munje okolo...
:aw
Misliš li da bi Fetucio,Iknar je gay i Burzum to gledali skrštenije ruku?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by RayMabus Sun 27 May - 8:33

Ta priča da ćete vi biti produktivniji od Njemačke jer dajete manje plaće objesite mačku o rep 

Neš ti sine bit produktivan sa ovima koji su ti ostali nakon šta su pravi radnici otišli tamo gdje ih se cijeni čitaj plaća pristojno
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by abraham Sun 27 May - 8:34

Živi Zid wrote:
abraham wrote:Provjeriti cu detaljnije ali ovako je nekako. Naime ti sa poslodavcem uvijek pregovaras o bruto placi. Onad ti poslodavac odbija porez na prihod koji se razlikuje od opcine do opcine do 2-3%. Zato se uvijek pregovara o bruto placi. Poslodavac jos placa i porez za poslodavce koji je negdje oko 31-32% i ti kao uposlenik nemas nista s time. To je socijalno davanje. Nisam iskopao detalje na netu ali cu provejriti detaljnije. Moguce da se radi o raznim metodama obracuna?? Ja placam(poslodavac odbija ) nekih 29% poreza na placu.

riječ je o plaći od 3000 EUR netto, znači maksimalna stopa poreza na dohodak, bar što se tiče Poljske i Hrvatske, možda se u Švedskoj progresivni porez primjenjuje na nekoj plaći većoj od 3000, doprinosi za zdravstveno i mirovinsko su isti bez obzira na visinu

to što se nešto zove porez za poslodavce ne znači da se ne plaća iz tvog bruta, a najvjerojatnije se radi o ovim izdvajanjima za socijalno osiguranje jer je otprilike isti postotak, očito je da to "poslodavac" plaća po zaposlenom radniku, i da će cijenu prebaciti na plaću radnika a ne pokrivati iz vlastitog džepa
Mislim da se radi o drugacijim metodama. Da, vi kolega gledate to kao ekonomist a ja kao laik. Bilo kako bilo placa je ovdje uvijek bruto. Porez se razlikuje od opcine do opcine. Primjer, susjedna opcina ima 4% veci porez od moje, plus ako si clan neke vjerske zajednice 1%. Poslodavac odbija porez i uplacuje direktno u proracun (tako je i u DNRH). Poslodavc jos na isplacenu (brutto) placu placa 31-32% sta su socijalna davanja i to je to. Porezi su progresivni i sta vise zaradjujes vise placas/procentno. Granica je negdje oko 5000 mjesecno(brutto). Podatke treba uzeti sa dozom rezerve jer mi se ne da provjeravati.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14054
2014-04-14


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by RayMabus Sun 27 May - 8:46

Postoje vam dvije vrste ljudi kad su radnici u pitaju 

Pravi radnik i zabušant

Ovo šta je vama sad uteklo u Njemačku su vam pravi radnici a vi sa zabušantima nikad nećete biti konkurentniji od zapadne Europe 

Zato vam strane firme sa zapada nude nešto veću plaću kad ovdje nešto otvaraju jer traže prave radnike iz ove mase šta je ostala
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by Guest Sun 27 May - 8:50

jastreb wrote:
Leteca Pegla wrote:ma recept za vece place u HR je da Iknar dodje na vlast, jer ce on raskrcit korov, to jest korov ce od njega pobjec glavom bez obzira, i odma sve profunkcionira jer nije toliko stvar u sustavu koliko je u korovu. Dakle, glasajte za Gromovnika Iknara, ili nemojte, ionako vas nece pitat on previse kad pocmu frcat munje okolo...
:aw
Misliš li da bi Fetucio,Iknar je gay i Burzum to gledali skrštenije ruku?
pa ova prva dvojica mozda ne bi, ali nije da mogu nesto protiv Iknarovog zeluca....Recept za veće plaće u RH - Page 8 1f602

A Burzum ti je faca, onako pravi knez tame, zna on s korovom izac na kraj, ako neko misli da ce se usrecit bome ce dobit po tamburi...Recept za veće plaće u RH - Page 8 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by Regoč Sun 27 May - 8:54

Ono što forumska poduzetnica krije kano zmija noge je da naši poslodavci plaće ugovaraju u netu pa svako smanjenje porezah i doprinosah zadrže za sebe. Drugimi riečimi, kad bi država uistinu dažbine smanjila na 30 %, svu razliku bi Triny utrošila na optakanje volana rubinom, njezinim radnikom bilo bi isto.

_________________
Recept za veće plaće u RH - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by Regoč Sun 27 May - 8:56

kaja wrote:Zato radnicima treba govoriti isključivo o brutto plaći a koliko ce vidjeti na računu neka državu pita za razliku.
Radnikom je svejedno jer i tako ugovara u netu pa bi razlika išla poslodavcem, a ne njimi.

_________________
Recept za veće plaće u RH - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by RayMabus Sun 27 May - 8:56

Nitko normalan i ne očekuje da će ti ovi naši domaći nazovi poslodavci dignit plaće 

Oni se raduju Arapima koji stižu da ih iskoriste 

Pajdo moj ti Arapi su po prirodi lopovi i ljenguze
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Recept za veće plaće u RH - Page 8 Empty Re: Recept za veće plaće u RH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 16 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum