ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by epikur37 8/15/2019, 01:18

[size=44]Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima[/size]

VLADA će osigurati novac za već ranije dogovorenu povišicu osnovice plaće za državne i javne službe od dva posto od 1. rujna, rekao je za Hinu potpredsjednik vlade i ministar financija Zdravko Marić te naglasio da vlada prema državnim i javnim službenicima ima horizontalan pristup, bez izdvajanja i davanja posebne važnosti bilo kojemu sektoru.
Marić podsjeća na dogovor sa sindikatima iz 2017. godine kada je osnovica plaće u tri navrata podignuta ukupno za nešto više od šest posto. Nastavkom toga dijaloga je tijekom 2018. za 2019. godinu dogovoreno dodatno povećanje od tri posto s 1. siječnja ove godine. To je prihvaćeno i stupilo je na snagu, no sindikati su tražili dodatnih dva posto povećanja od 1. rujna, a s plaćom u listopadu, podsjeća Marić i naglašava da je vlada tada odgovorila da za to nema osigurana sredstva, ali da je to spremna prihvatiti pod uvjetom da se nađu uštede na drugim stavkama rashoda.
"To je ono na čemu radimo i što smo preuzeli kao obvezu i to će se dogoditi", rekao je Marić te dodao da sredstva za podizanje osnovice za dva posto kod većine ministarstava nisu osigurana, ali će vlada dogovor ispoštovati. 
"S punom odgovornošću kažem da ćemo mi to ispoštovati, u smislu dodatnih dva posto osnovice plaće za sve", rekao je. 
Marić naglašava "ključni vladin stav", odnosno horizontalni odnos prema svim državnim službenicima, ali u okviru mogućnosti. 
"Ne možemo nikoga zanemariti"
"Uz dužno poštovanje prema njima, ne može izdvajati zaposlene u zdravstvu i obrazovanju od ostalih službi", rekao je Marić.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/maric-najavio-vece-place-drzavnim-i-javnim-sluzbenicima/2108611.aspx
..................

Pomalo i strpljivo, ide se bolje i bolje.

Kolega regoch evo lipih vijesti.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by epikur37 8/15/2019, 01:20

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/val-zahtjeva-za-povecanje-placa-doktorima-i-uciteljima-dali-obecanja-marica-nisu-pitali/9236504/

školstvu i zdravstvu još dodatno.


Tako se osigurava da ljudi ostaju, zasnivaju obitelji i žive u zemlji i za zemlju.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by crvenkasti 8/15/2019, 01:22

Ne odlazimo mi Hrvati iz Hrvatske zbog malih plaća.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-18


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by Eroo 8/15/2019, 01:25

crvenkasti wrote:Ne odlazimo mi Hrvati iz Hrvatske zbog malih plaća.
Ti si ipak tu. Valjda zbog velike plaće, ili? :D
Eroo
Eroo

Posts : 74517
2016-07-22


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by crvenkasti 8/15/2019, 01:31

Eroo wrote:
crvenkasti wrote:Ne odlazimo mi Hrvati iz Hrvatske zbog malih plaća.
Ti si ipak tu. Valjda zbog velike plaće, ili? :D

Čak i meni, koji sam stvarno pravi Hrvat i sve, čak se i meni sve zgadilo.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-18


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by Sora 8/15/2019, 01:35

BLIZE SE IZBORIIII 
TIRURIRUUUU 
:dramaq

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-30


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by vili40 8/15/2019, 01:44

epikur37 wrote:
Tako se osigurava da ljudi ostaju, zasnivaju obitelji i žive u zemlji i za zemlju.
boli glava a? :D
vili40
vili40

Male
Posts : 10723
2015-08-02


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by epikur37 8/15/2019, 01:46

vili40 wrote:
epikur37 wrote:
Tako se osigurava da ljudi ostaju, zasnivaju obitelji i žive u zemlji i za zemlju.
boli glava a? :D

Malo po malo, i ti ćeš se vrnuti...za to koliko radiš gore i ovdje bi imao pristojan život a ide sve na bolje.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by debotoijusto 8/15/2019, 05:15

lijepo
hoce se zaduzit oli povecat namete na rad ? moguce uvest porez na imovinu ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by immortal 8/15/2019, 06:12

crvenkasti wrote:
Eroo wrote:
crvenkasti wrote:Ne odlazimo mi Hrvati iz Hrvatske zbog malih plaća.
Ti si ipak tu. Valjda zbog velike plaće, ili? :D

Čak i meni, koji sam stvarno pravi Hrvat i sve, čak se i meni sve zgadilo.
pošto je u srbiji i RS gore nego ovdje isplati se glumiti revnog Hrvata
ponekad i revati
immortal
immortal

Female
Posts : 23139
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by aben 8/15/2019, 07:15

porezni obveznici na aparatima

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-17


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by veber 8/15/2019, 07:22

zanimljivo kako takve teme otvara ista ekipa. na državnoj pipi i onda malo svrati kaja.

i onda ta ukrušna ekipa ljenivaca pokušava nas uvjeriti kako je tamo dolje super.

epi da si tu. ne bi ti imao brod niti bi gledao da što prije otpirjaš pacijente jer te, eto ćeka kaić s mušterijama.

i svi mlađi koji su otišli i polako osnovali obitelj. i svi mi stariji čija djeca misle studirat van hr, nitko se ne bu vratio.

vidim po ljudima oko sebe.

tako da ti je najbolje prijeći na gerijatriju kada ti mrski njemački starci dođu na masažu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-31


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by AssadNaPodmornici 8/15/2019, 07:24

Reka bi moj stari
"dok dura dura" (čardak naravno)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20898
2018-06-15


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by T. 8/15/2019, 07:28

2% nije puno, a građani će dobiti bolju uslugu od zadovoljnijih i motiviranijih državnih službenika...
Win-win situacija...
Šta kažu za godišnje odmore, jubilarne nagrade i otpremnine, ide li i tu povećanje?

_________________
Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Unname11
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by veber 8/15/2019, 07:28

AssadNaPodmornici wrote:Reka bi moj stari
"dok dura dura" (čardak naravno)
ma, epi više živi od rentanja nego od struke. ljeti pohita sve van da more ić apartmane čisti i kaić rentat, a zimi moli boga da se svi smrznu, prehlade i dođu k njemu.
sve je to zapad prošao od prve industrijske revolucije, nismo ni bolji niti smo lošiji, samo neki zaostaju.

u njemačkoj ili francuskoj, epi bi doživotno izgubio licencu za rad. pa neka renta brod.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-31


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by AssadNaPodmornici 8/15/2019, 07:37

veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Reka bi moj stari
"dok dura dura" (čardak naravno)
ma, epi više živi od rentanja nego od struke. ljeti pohita sve van da more ić apartmane čisti i kaić rentat, a zimi moli boga da se svi smrznu, prehlade i dođu k njemu.
sve je to zapad prošao od prve industrijske revolucije, nismo ni bolji niti smo lošiji, samo neki zaostaju.

u njemačkoj ili francuskoj, epi bi doživotno izgubio licencu za rad. pa neka renta brod.
Pa snašao se čovjek... Bosna, HDZ, lagano državni sektor, državni sektor dobra i sigurna plaća, što ti omogućuje da dignes kredit, 80% hrvata u privatnom sektoru uopće nemoze do kredita, nekome država RH majka (domoljubima, katolicima, ekipi iz Bosne malo i vlajima) ostalim maceha. 

Dok dura dura, uskoro kreće kriza iz Njemačke, Britanije, Italije, pa će zahvatiti Kinu a čak možda i USA..navedene zemlje će se izuvći, a čardak bi mogao fasovati
... Ima pun kurac gladnih usta na državnoj sisi koji žele tuđe pare, a sve manje onih sto proizvode, turizam više ne raste, industrijska proizvodnja zadnjih par mjeseci ima rekordne razine pada, a Njemačka će u idućoj krizi usisati zadnje što je ostalo.. Onda lagano krepavanje.. Dok dura dura
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20898
2018-06-15


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by dzango 8/15/2019, 08:09

I naši danas najavili povećanje plata jer imaju veliki suficit. Je l' to neko kordiniše regionske politike?

_________________
Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by immortal 8/15/2019, 08:44

veber wrote:zanimljivo kako takve teme otvara ista ekipa. na državnoj pipi i onda malo svrati kaja.

i onda ta ukrušna ekipa ljenivaca pokušava nas uvjeriti kako je tamo dolje super.

epi da si tu. ne bi ti imao brod niti bi gledao da što prije otpirjaš pacijente jer te, eto ćeka kaić s mušterijama.

i svi mlađi koji su otišli i polako osnovali obitelj. i svi mi stariji čija djeca misle studirat van hr, nitko se ne bu vratio.

vidim po ljudima oko sebe.

tako da ti je najbolje prijeći na gerijatriju kada ti mrski njemački starci dođu na masažu.
hm
kada su odlazile generacije mog oca, neki su odlazili da se nikad ne vrate s cijelom obitelji, drugi su gradili kuće tu, dolazili par puta godišnje da bi u i oko tih kuća radili i nakon dan, dva ili par dana godišnjeg se opet vraćali na teži rad van Hrvatske
iza ovog rata mnogi su napuštali Hrvatsku... isto tako mnogi s namjerom da se ne vrate, masa drugih kupuju i grade kuće da bi imali gdje doći na dan, dva, ili nekoliko dana
takvih je samo u mom bližem susjedstvu nekoliko obitelji
vidim da te obuzela doza ogorčenosti
i naši su znali biti ogorčeni
i mi djeca koje nitko nije imao zaštititi a pred domaćima uvijek smo bili ustaše
još bi nešto napisala.. (psovku) , ali neću

ja nisam uhljeb, kao djevojka sam htjela van Hrvatske, otac mi tada nije dao, već dulje vremena sama to ne želim

kažeš uvjeravaju kako je ovdje super.. nije, ali nije ni vani
velika većina ljudi ostaju sluge, poslušna radna snaga bez obzira na struku, obrazovanje
uspijevaju oni koji nalaze mir, ljepotu i plemenite razloge rada u svakom danu svog života
immortal
immortal

Female
Posts : 23139
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by Maggie19 8/15/2019, 08:54

dzango wrote:I naši danas najavili povećanje plata jer imaju veliki suficit. Je l' to neko kordiniše regionske politike?
da, koordiniraju kako sto duze ostati na vlasti.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by epikur37 8/15/2019, 11:24

T. wrote:2% nije puno, a građani će dobiti bolju uslugu od zadovoljnijih i motiviranijih državnih službenika...
Win-win situacija...
Šta kažu za godišnje odmore, jubilarne nagrade i otpremnine, ide li i tu povećanje?

Ispravan komentar...za potoje ne znam ali idu kolektivni novi ugovori pa možda se nešto namakner.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima Empty Re: Marić najavio veće plaće državnim i javnim službenicima

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum