ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sprovod Gojka Šuška-govor William Perry

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Sprovod Gojka Šuška-govor William Perry - Page 3 Empty Re: Sprovod Gojka Šuška-govor William Perry

Post by Sora 4/5/2018, 14:51

4. Svibnja 1980. Zauvijek je otislo vrijeme ponosa i slave , prosperiteta i vjere u mir, narodne drzave, socijalnih prava itd itd 

Umro je Tito i s njim jedna epoha poslije kpje citav svijet vise nema lidera s toliko osjecaja za slabe i toliko snage da ih zastiti.
Umro je uzor državnika, vojskovođe, pravednika i covjeka kpji ce zauvijek biti inspiracija novim generacijama.

Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Sprovod Gojka Šuška-govor William Perry - Page 3 Empty Re: Sprovod Gojka Šuška-govor William Perry

Post by Sora 4/5/2018, 14:54

Oni kojima je najvise ucinio, koji su mu najvise duzni ..su Hrvati. 

Oni skidaju njegove slike, biste, trgove ..

Oni ..se zovu Hrvati iz istog naroda su kao Tito
 
Kažnjeni su vec jer im nista ne polazi za rukama . Cak ni brisanje sjecanja na Tita .

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Sprovod Gojka Šuška-govor William Perry - Page 3 Empty Re: Sprovod Gojka Šuška-govor William Perry

Post by Sora 4/5/2018, 14:55

Oni su tu među vama na ovom forumčiću 
I eto.. 
uzimsju njegovo ime u usta ..
Uzalud

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Sprovod Gojka Šuška-govor William Perry - Page 3 Empty Re: Sprovod Gojka Šuška-govor William Perry

Post by Sora 4/5/2018, 14:57

A erin je posao da zamagli sjecanje na Tita 
Šuškovom smrti 

Os ..kuac ..ero ..
Bilo bi bolje da se Sušak nije ni rodio. A Kam jos i umro. 
Za sve nas u ovoj balkaniji bez glave i uma.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Sprovod Gojka Šuška-govor William Perry - Page 3 Empty Re: Sprovod Gojka Šuška-govor William Perry

Post by Eroo 4/5/2018, 15:29

Eroo wrote:William Perry: Smrt Gojka Šuška veliki je gubitak za Hrvatsku

‘Ovo je doista za mene vrlo tužna prigoda. Došao sam ovdje ne samo kao predstavnik SAD-a, već i kao prijatelj Gojka Šuška. I moja supruga i ja izražavamo najdublju sućut i sućut naših sunarodnjaka Vama, Đurđa, i Vašoj djeci, Gojkovoj majci, bratu i sestri. Naše su misli i molitve danas s Vama.
Smrt Gojka Šuška nije samo velik gubitak za njegovu obitelj i prijatelje, već je to i velik gubitak za Hrvatsku. Ono što je Shakespeare rekao u jednoj svojoj drami o jednom velikom Rimljaninu kažem danas za jednog velikog Hrvata: otišao je čovjek kakva više nećemo vidjeti.
Ministar Šušak počeo je služiti svojoj zemlji u presudno vrijeme. Mislim da se može sa sigurnošću reći da bi dug i težak put Hrvatske do njezine neovisnosti i teritorijalne cjelovitosti bez njega bio još dulji, još teži i trnovitiji. Kako sam ustanovio prilikom našeg prvog sastanka 1994. godine, Gojko Šušak je bio čovjek doista važnih kvaliteta: bio je tvrdoglav i samouvjeren, ali iznad svega bio je domoljub. Bio je vizionar u oružanim pitanjima i njegova je zasluga što će jednog dana hrvatska oružana sila postati značajan sudionik u zapadnim sigurnosnim organizacijama.
I što je možda najvažnije: iskovao je naš bliski odnos te je bio čovjek od osobnog integriteta i čovjek od riječi. Za Amerikance to su najviše vrijednosti.
Prvog tjedna poslije ostvarenja hrvatske neovisnosti, Gojko je napustio svoj udobni i prosperitetni posao u Kanadi kako bi se vratio u Hrvatsku i borio za slobodu svoje zemlje. Pritom je bio svjedokom ostvarenja svog životnog sna, doživio je slobodu, onako kako ju je izrazio veliki hrvatski pjesnik Ivan Gundulić: “O draga o lijepa o slatka slobodo, taj dar što višnji Bog nam je do, sva srebra, sva zlata, svi ljudski životi – ne mogu biti plata tvoj čistoj ljepoti”. Za Hrvatsku je bio presudan za uspostavu slobode, za Amerikance je bio presudan za uspostavu mira i stabilnosti na ovom prostoru, svojom potporom Daytonskom sporazumu. Često sam mu se obraćao za pomoć na putu otklanjanja prepreka za ostvarenje Daytonskog sporazuma.
Ali, nadasve sam uvijek uživao raditi s Gojkom. Često smo se sastajali. U Zagrebu, Washingtonu, Daytonu, Garmischu u Njemačkoj. Uvijek mi je bilo drago biti u njegovu društvu i zaista će mi nedostajati.
Godine 1996., dok sam bio ministar obrane SAD-a, Gojko me posjetio u Washingtonu. Priredio sam večeru u njegovu čast. Zdravicu sam zaključio citatom jednog od velikih američkih predsjednika Theodora Roosevelta, koja, uvjeren sam, pogađa samu bit ministra Šuška: „Zaslužan je čovjek koji je doista na poprištu, čije je lice obilježeno prašinom i znojem i krvlju, koji srčano ustraje, koji poznaje zanose, koji poznaje odanost, koji sebe troši za vrijedan ideal. Njegovo mjesto nikad neće i ne može biti s onim plašljivim dušama koje ne poznaju ni pobjedu ni poraz“.
Čast mi je biti danas ovdje i odati počast ovom izuzetnom hrvatskom domoljubu i čovjeku. Bog te blagoslovio Gojko i zbogom.’

3. svibnja 1998. umro Gojko Šušak – ime koje Hrvati ne smiju zaboraviti

Samo za Soru i društvo na periferiji. ;) :)
Eroo
Eroo

Posts : 74416
2016-07-22


Back to top Go down

Sprovod Gojka Šuška-govor William Perry - Page 3 Empty Re: Sprovod Gojka Šuška-govor William Perry

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum