ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Page 3 of 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by Guest 30/4/2018, 11:32

Srpska kuknjava i kmečanje su nezavršene simfonije....nažalost po njih i one koji ih omeđuju.  Bez stvaranja neprijatelja  "uopšte ne funkcionišu".

Guest
Guest


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by kaya 30/4/2018, 11:33

pizzon wrote:srbi van srbije, po meni, jednostavno su bili istureni ko glineni golubovi,
pa nisu oni baš bili golubovi, više vukovi. dio njih svakako..
već su oni do tada imali svoju orgiju u kninu, potjerali sve hrvate van , počeli ubijati
jasno to nije opravdanje za bijesnu rulju koja iskali bijes na nekom tko možda ništa nije napravio
al..golubovi mira nisu bili svakako..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by kaya 30/4/2018, 11:34

pizzon wrote:srbi van srbije, po meni, jednostavno su bili istureni ko glineni golubovi,
jer srbija nije imala adekvatne politicke  korake. 
imaju oni svoje politicke iluzije, ali je zato centrala morala pravilno da
reaguje i da ih usmerava, po svaku cenu.
pa nisu oni baš bili golubovi, više vukovi. dio njih svakako..
već su oni do tada imali svoju orgiju u kninu, potjerali sve hrvate van , počeli ubijati
jasno to nije opravdanje za bijesnu rulju koja iskali bijes na nekom tko možda ništa nije napravio
al..golubovi mira nisu bili svakako..isto luda rulja na mitingu
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by Guest 30/4/2018, 11:34

Ustaše su dvomesečnom Srbinu iz Zadra povadili sve zube...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by vuksadinare 30/4/2018, 11:43

Ante Arbanas,rođeni Bibinjac te pripadnik MUP-a i branitelj opisuje ovako događaje u vrijeme navodne 'kristalne noci'

-Znate,u to vrijeme a radi se o četvrtom i petom mjesecu 1991 godine bilo je vrlo nestabilno i vrlo napeto na zadarskom području kao i na području Ravnih kotara koji su večinom gravitirali prema Zadru.U PP Zadar u to vrijeme je bilo svega oko sto pedeset redarstvenika ili pripadnika mup-a.To je vrlo mala brojka u ono vrijeme čak i za sam grad Zadar koji je tada brojao oko 75 000 stanovnika sa bližnjom okolicom.Nasa PP nije kontrolirala samo Zadar već je imala zadatak da drži red i mir na velikom području gotovo sve do Benkovca i Obrovca koji nije bio pod okupacijom tada SAO Krajine.Onda znate sa kakvim smo malim snagama raspolagali.Imali smo samo pomoć od PP formiranih u hravtskim selima poput Polače i Jesenica kod Obrovca.Interesantno nas bibinjaca u PP Zadar je bilo najviše čak 40-tak posto.Tu je bilo i petnaest Srba od kojih su iskreno samo dvojica javno izrazila lojalnost to su Ilija Arčaba iz sela Kašić i Veljko Samarđija iz sela Popovići kraj Karina i oni su se dokazali kao lojalni građani i branitelji koji nisu dobijali iči na zadatke niti su bili na 'bolovanjima' poput večine srpskih tada kolega a koji su bolovanja ili tzv.bolovanja koristili da se pridruže u terorističkim rabotama u bivšoj SAO Krajini.Dana 1.5.1991 godine bio sam u PP zajedno sa pokojnim sumjestaninom,suborcem i prijateljem Frankom Lisicom na dežurstvu u PP postaji Zadar kad smo dobili dojavu od naših kolega u PP Polača da se na podrucju srpskih sela u trokutu Kakma-Donja i Gornja Jagodnja nalazi poveća skupina tzv.'martičevaca' koja na ovom prostoru nije viđena prije,bez obzira što je na tom prostoru djelovala odrđena paravojna formacija sastavljena od lokalnih Srba iz tih sela ali nam oni nisu tada predstavljali toliko problem jer se radilo o grupi možda pedesetak ljudi koji su mahom svoje aktivnosti poduzimali pravljenjem barikada na prometnicama u svojim selima ili mkod svojih sela tek tu i tamo ponekad provocirajuci nasumicnom pucnjavom.Dolaskom martičevaca procjenili smo da su ovi iz Knina odlučili zaoštriti situaciju na ovom području i krizno žarište približiti Zadru i obalnim gradovima.Po dojavi znali smo da se ne radi o maloj grupi ili malim snagama i da je riječ negdje oko sto martičevaca koji bi uz pomoć lokalnih paravojnih srpskih formacija ipak činili respektabilnu snagu za to malo podrucje u tom trokutu i opasno ugrožavali hravtska sela na tom području poput Polače,Tinja,Lišana tinjskih te čak i same gradove poput Biograda na moru i Sv.Filipa i Jakova gdje nismo imali jake snage.Odlučeno je da rano ujutro 1.5.1991 u ophodnju prema Benkovcu krenu tri naše ophodnje te izvide situaciju na tom području.Imali bi potporu u slučaju napada na nas snaga u PP Polača i Biograd n/m.Bilo nas je oko petnaest u tri ophodnje jer se dio naših redarstvenika nalazio na godišnjem,dio na bolovanjima a dio je krenuo u ophodnju prema Obrovcu.Franko i ja smo određeni za ophodnju od Polače prema srpskim selima Kakmi(koja je bila najisturenija prema Biogradu n/m) u kojoj se po procjeni nalazilo oko dvadesetak osoba srpske nacionalnosti pdo oruzjem ali oni nisu predstavljali neku tada značajniju opasnost pošto su bili gotovo odsječeni od susjednih srpskih sela Gornje i Donje Jagodnje u kojoj se nalazio značajniji broj srpskih terorista i martičevaca te prema već navedenim selima Gornjoj i Donjoj Jagodnji sa naznakom da obratimo največu pažnju na Gornju jagodnju gdje se smatra da je u njoj i najviše koncentriranih četničkih paravojnih skupina i koja je sama bila leglo pobune i teroristilkih aktivnosti u ovom kraju a i najbliže se nalazila Benkovcu.U Polaču smo došli nas desetak u policijskom kombiju oko šest ujutro 1.5.1991 i to pred PP Polača gdje nas je dočekao zapovjednik i pet redarstvenika.Inače u to vrijeme PP Polača brojila je oko dvadeset redarstvenika.Dobili smo od zapovjednika detaljni opis situacije na ovom području te sve o incidentima prethodna dva dana koja su se desila ponajviše pojavom te grupe martičevaca najvjerojatnije pridošlih iz Benkovca i Knina.Ja kao zapovjednik naše ophodnje za prvu ruku odlučio sam da u ophodnju prvo prema kakmi i Donjoj Jagodnji krenemo nas šestorica a kao pričuvu i pojačanje PP Polači ostavim četri čovjeka iz naše ophodnje.Krenuli smo kombijom prvo glavnom cestom nekih kilometar,kilometar i pol od Polače da bi skrenuli na tzv.poljski put koji je vodio kroz maslinike i vinograde prema obližnjoj Donjoj Jagodnji sa namjerom da što bliže priđemo a da ne budemo zamječeni i izvršimo izviđanje područja oko samog sela.Ipak taj plan nam nije uspio jer nam je dojavljeno da se puca iz smjera Kakme i da krenemo glavnom cestom u tom smjeru do prvog našeg kontrolnog punkta.Pošto smo izašli ponovno na glavnu cestu krenuli smo prema kakmi ali nismo prošli ni kilometar na nas je otvorena ubitačna vatra sa obje starne ceste iz smjera obližnjih vinograda i nasada bresaka te iz niskog raslinja.Pošto je bila još zora mi se nismo snašli za prvu ruku pa smo skrenuli sa glavne ceste pod kišom metaka u jedan maslinik.Tu smu vidjeli da su dva naša policajca ranjena Franko Lisica i Ivo Lučin.Ivo Lučin je davao znakove živote odnosno bio je pri svjesti ali Franko nije nego je ostao sjediti na svom položaju sa glavom koja je pala iza sjedela tj glava mu ej bila u poziciji kao da spava.Vidjeli smo na tijelu nekoliko ulaznih rana od metaka koje su obilnije krvarile.Na žalost Franko je bio najbliži vratima i svojim životom je spasio Ivu Lučina koji je sjedio do njega.Mi ostali smo prošli neokrznuto pošto smo bili smjesšteni u zadnjem dijelu kombija i pokraj otvorenih vrata i neki do nas su uspjeli iskočiti i spasiti se.Nakon prvotnog šoka nekako smo se snašli i otvorili vatru prema smjerovima napada.I dalje su na nas pucali teroristi ali već slabije što smo mi shvatili da se povlače nakon napada pa smo još jače zapucali te smo čuli neke jauke i zaključili da smo nekog ili neke pogodili.Nakon pet minuta pucnjava je prestala i mis smo se hitno psovetili ranjenom Ivi Lučinu i poginulom Franku Lisicu brzo ih prebacivši u Polaču i dalje za Zadar.Nakon istrage utvrđeno je da su najvjerojatnije martičevci tu postavili zasjedu već prije i čekali priliku za napad.Zasjedu su postavili takoreć na ničijoj zemlji ali gdje su oni ipak više kontrolirali situaciju zbog jačine i brojnosti svojih snaga.Sve što se događalo nakon smrti Franka Lisice u zadru od strane revoltiranih Bibinjaca preuveličano je za korsit srpske propagande.Da je bilo elemenata kršneja javnog reda i mira i razbijanaj nekih objekata u vlasništvu građana srpske nacionalnosti bilo je ali ne u onoj i onakvoj mjeri koje je tada prikazivala srpska propaganda a i danas.Pa večih nereda i razbijanaj ej bilo poslije nekih utakmica košarkaškog kluba Zadra nego tada nakon pogibije bibinjca Franka Lisice'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99131
2015-09-08


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by dzango 30/4/2018, 12:32

kofein wrote:
dzango wrote:
vuksadinare wrote:
kaja wrote:Pa porazbijali su im lokale i opljačkali, to svi znaju, sta se pravite maloumni.
ma da...jesu...jedna lokal i ducan..i to nakon događaja u borovom selu kad je masakrirano dvanaest redarstvenika..bi i ja..da sam se tamo nasao..ali ono tipa otjeralo 10 000 srba bacali cikete dinamita,porazbijali sve zivo i to sve uz prisustvo jna i blizina okupiranog podrucja..
Znači istina je na pola. Paljeni su lokali i dizani u vazduh i jeste  bila Kristalna noć. Isto je rađeno i sa lokalima Srba u Vukovaru. I posle se kao čude i prodaju muda za bubrege.


Da, pa što se čudiš?   Svi su krivi, sem Srba.  Ti misliš da je tako, pa što ne bi bilo tako.
Ne čudim se, konstatujem. Krivi su i Srbi, ništa više od ostalih. Ja mislim i zaključujem iz napred napisanog. U čemu je problem?

_________________
Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by Šandor Winnetou 30/4/2018, 12:33

kofein wrote:Jadni  ljudi, da je nas vodio Mile Martić, ja bih se ubio.
jebiga kad nisu imali pametnijeg, eventualno  akademik jovan deretić još tu može konkurirati kao elita srpskog naroda

_________________
Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by Šandor Winnetou 30/4/2018, 12:37

pizzon wrote:srbi van srbije, po meni, jednostavno su bili istureni ko glineni golubovi,
jer srbija nije imala adekvatne politicke  korake. 
imaju oni svoje politicke iluzije, ali je zato centrala morala pravilno da
reaguje i da ih usmerava, po svaku cenu.
što će reći da su bili marionete u rukama beograda
Sljedeći put kad naprave istu grešku biće ih u promilima u RH što sa našeg gledišta nije ni loše jer u RH živi najmanje tridesetak manjina a samo srbi prave probleme i to ne samo hrvatima.
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by Šandor Winnetou 30/4/2018, 12:39

kofein wrote:
dzango wrote:
vuksadinare wrote:
kaja wrote:Pa porazbijali su im lokale i opljačkali, to svi znaju, sta se pravite maloumni.
ma da...jesu...jedna lokal i ducan..i to nakon događaja u borovom selu kad je masakrirano dvanaest redarstvenika..bi i ja..da sam se tamo nasao..ali ono tipa otjeralo 10 000 srba bacali cikete dinamita,porazbijali sve zivo i to sve uz prisustvo jna i blizina okupiranog podrucja..
Znači istina je na pola. Paljeni su lokali i dizani u vazduh i jeste  bila Kristalna noć. Isto je rađeno i sa lokalima Srba u Vukovaru. I posle se kao čude i prodaju muda za bubrege.


Da, pa što se čudiš?   Svi su krivi, sem Srba.  Ti misliš da je tako, pa što ne bi bilo tako.
ali polako napreduje, do jučer nije ni pomislio da bi srbi mogli biti krivi, sad je već blizu polovice pa treba podjeliti odgovornost na pola gdje bi oni opet bili u plusu barem 50%
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by Šandor Winnetou 30/4/2018, 12:41

kofein wrote:Srpska kuknjava i kmečanje su nezavršene simfonije....nažalost po njih i one koji ih omeđuju.  Bez stvaranja neprijatelja  "uopšte ne funkcionišu".
isti obrazac imaju antife i feministice i općeniti lijevo okrenuti bezglavi ološ, ništa novo i ništa iznenađujuće
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by Šandor Winnetou 30/4/2018, 12:42

kofein wrote:Ustaše su dvomesečnom Srbinu iz Zadra povadili sve zube...
lol!
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by Guest 30/4/2018, 13:32

dzango wrote:
kofein wrote:
dzango wrote:
vuksadinare wrote:
kaja wrote:Pa porazbijali su im lokale i opljačkali, to svi znaju, sta se pravite maloumni.
ma da...jesu...jedna lokal i ducan..i to nakon događaja u borovom selu kad je masakrirano dvanaest redarstvenika..bi i ja..da sam se tamo nasao..ali ono tipa otjeralo 10 000 srba bacali cikete dinamita,porazbijali sve zivo i to sve uz prisustvo jna i blizina okupiranog podrucja..
Znači istina je na pola. Paljeni su lokali i dizani u vazduh i jeste  bila Kristalna noć. Isto je rađeno i sa lokalima Srba u Vukovaru. I posle se kao čude i prodaju muda za bubrege.


Da, pa što se čudiš?   Svi su krivi, sem Srba.  Ti misliš da je tako, pa što ne bi bilo tako.
Ne čudim se, konstatujem. Krivi su i Srbi, ništa više od ostalih. Ja mislim i zaključujem iz napred napisanog. U čemu je problem?

Smatram Vas našim kršćanskim partnerima u budućnosti, pa stoga treba dati priliku stvarima i pojavama koje ne stvaraju razdor.  U tome je problem, što se mene tiče.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by flumen 30/4/2018, 13:33

kofein wrote:
dzango wrote:
kofein wrote:
dzango wrote:
vuksadinare wrote:
ma da...jesu...jedna lokal i ducan..i to nakon događaja u borovom selu kad je masakrirano dvanaest redarstvenika..bi i ja..da sam se tamo nasao..ali ono tipa otjeralo 10 000 srba bacali cikete dinamita,porazbijali sve zivo i to sve uz prisustvo jna i blizina okupiranog podrucja..
Znači istina je na pola. Paljeni su lokali i dizani u vazduh i jeste  bila Kristalna noć. Isto je rađeno i sa lokalima Srba u Vukovaru. I posle se kao čude i prodaju muda za bubrege.


Da, pa što se čudiš?   Svi su krivi, sem Srba.  Ti misliš da je tako, pa što ne bi bilo tako.
Ne čudim se, konstatujem. Krivi su i Srbi, ništa više od ostalih. Ja mislim i zaključujem iz napred napisanog. U čemu je problem?

Smatram Vas našim kršćanskim partnerima u budućnosti, pa stoga treba dati priliku stvarima i pojavama koje ne stvaraju razdor.  U tome je problem, što se mene tiče.

i Juda je umakao prste u istu zdjelu kao i Isus...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by Ringo10 30/4/2018, 13:34

kaja wrote:A sto nisu kažnjeni? Kako ces bijesnu rulju  kazniti, jedino tog momenta a kasnije.. tko zna tko je bio i iz kojeg sela stigao  razbijati..
Rulja je bila ogorčena, Zadar je bio sumanuto napadan i očekivati da će raja biti mirna kao da se ništa ne događa je iluzorno.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21562
2015-09-24


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by Guest 30/4/2018, 13:36

tre wrote:
kofein wrote:Srpska kuknjava i kmečanje su nezavršene simfonije....nažalost po njih i one koji ih omeđuju.  Bez stvaranja neprijatelja  "uopšte ne funkcionišu".
isti obrazac imaju antife i feministice i općeniti lijevo okrenuti bezglavi ološ, ništa novo i ništa iznenađujuće

Tamo je samo takav biznis velikosrpska misao, podgrijavanje povećane "ravnopravnosti" u odnosu na sve druge narode.  Autodestrukcija press.

Nego Prika, nadam se uskoro nekom kavendisanju u pitomom okružju neke terase.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by Guest 30/4/2018, 13:40

Ringo10 wrote:
kaja wrote:A sto nisu kažnjeni? Kako ces bijesnu rulju  kazniti, jedino tog momenta a kasnije.. tko zna tko je bio i iz kojeg sela stigao  razbijati..
Rulja je bila ogorčena, Zadar je bio sumanuto napadan i očekivati da će raja biti mirna kao da se ništa ne događa je iluzorno.

+

Iluzorno je tražiti razumijevanje i tada i danas, tko je ta događanja pratio s manje ili više zanimanja sa terase neke beogradske kafane.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by Guest 30/4/2018, 13:42

flumen wrote:
kofein wrote:
dzango wrote:
kofein wrote:
dzango wrote:
Znači istina je na pola. Paljeni su lokali i dizani u vazduh i jeste  bila Kristalna noć. Isto je rađeno i sa lokalima Srba u Vukovaru. I posle se kao čude i prodaju muda za bubrege.


Da, pa što se čudiš?   Svi su krivi, sem Srba.  Ti misliš da je tako, pa što ne bi bilo tako.
Ne čudim se, konstatujem. Krivi su i Srbi, ništa više od ostalih. Ja mislim i zaključujem iz napred napisanog. U čemu je problem?

Smatram Vas našim kršćanskim partnerima u budućnosti, pa stoga treba dati priliku stvarima i pojavama koje ne stvaraju razdor.  U tome je problem, što se mene tiče.

i Juda je umakao prste u istu zdjelu kao i Isus...

Istina,  No, ponovno smo postavili ploču, pa neka se igra s više opreza i ravnopravnije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by vuksadinare 30/4/2018, 13:43

Ringo10 wrote:
kaja wrote:A sto nisu kažnjeni? Kako ces bijesnu rulju  kazniti, jedino tog momenta a kasnije.. tko zna tko je bio i iz kojeg sela stigao  razbijati..
Rulja je bila ogorčena, Zadar je bio sumanuto napadan i očekivati da će raja biti mirna kao da se ništa ne događa je iluzorno.
to je to...no niej tada jos zadar otvoreno napadnut..ali su napadana hravtska sela i hravti blizu zadra...vec sam tu postavio slucajeve..bas najintenzivnije su hrvati i hrvatske snage napadane u tom periodu oko 1.svibnja.1991...i narocito na podrucju sjeverne dalmacije i istocne slavonije..bibinej je malo mjesto i svatko svakog zna..u rodbinskim i inim su vezama i smrt mladog policajca franka lisice je svakako ostavilo traga na bibinjcima..prijateljima,rođacima..a istovremeno s edogodio i onaj zlocin u borovu selu nad 12 redarstvenika..i sad u takvim okolnostima ostati miran ili neogorcen je tesko...a budimo realni...reci da su srbi u zadr bili 'cvijece' u ono vrijeme je glupust malo teza..i zlonamjernost..srbi u zadru mahom su birali mjesto zivljenaj blizu samih vojarni...velik broj zadarskih srba tijekom proljeca i ljeta prijavili su s ekao rezervisti unutar zadarskih vojarni jna...njihovi stambeni objekti uz zadarske vojarne jna na neki nacin su bili prva linija obrane tih vojarni i zato ej bilo tesko zauzeti zadarske vojarne..jer su branitelji tuceni cesto i iz tih stambenih objekata..pronađeni su nakon napustanja jna zadra..i podzemni tuneli,tranšei koji su vodili iz samih vojarni jna u te kuce,zgrade uz kasarne...gdje se dopremalo oruzje,uniforme,hrana a i smjene između vojarni i tih objekata...u zadru se jedino nesto blize moglo prici u ono vrijeme samo domu jna koji s enalazio u centru zadra i nije bio okruzen objektima u kojima su zivjeli mahom srbi..pa se jedino tamo moglo prosvjedovati bez neke ozbiljnije ugroze osim one iz doma jna..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99131
2015-09-08


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by flumen 30/4/2018, 13:53

Raskovic je organizirao i miting istine u Rijeci. Jos smo se i cudili da ima 20.000 cetnika u Rijeci. Nitko ih nije ni pipnuo. Poslije sam sreo neke, koji su tvrdili da su morali bjezat. Nakon malo ispitivanja ispalo da su budale isle na godisnji "branit" SAO, pa kad se otkrilo najebali...kreteni.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by Šandor Winnetou 30/4/2018, 13:56

kofein wrote:
tre wrote:
kofein wrote:Srpska kuknjava i kmečanje su nezavršene simfonije....nažalost po njih i one koji ih omeđuju.  Bez stvaranja neprijatelja  "uopšte ne funkcionišu".
isti obrazac imaju antife i feministice i općeniti lijevo okrenuti bezglavi ološ, ništa novo i ništa iznenađujuće

Tamo je samo takav biznis velikosrpska misao, podgrijavanje povećane "ravnopravnosti" u odnosu na sve druge narode.  Autodestrukcija press.

Nego Prika, nadam se uskoro nekom kavendisanju u pitomom okružju neke terase.  :)
i ja jedva čekam, lijepo je ovdje i vidjeh trista čudesa bez pretjerivanja ali dom je dom ma kakav i gdje bio. Iskreno nikada ne bih mogao živjeti izvan hrvatske ma što god bilo no to nije nikome prijekor nego moj osobni stav :)

_________________
Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by crvenkasti 30/4/2018, 13:57

Lijepo li je Hrvat biti, suprugo, hvala ti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina' - Page 3 Empty Re: Savo Štrbac:'Kristalna noć u Zadru pre 27 godina'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum