ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by Eroo 7/8/2017, 06:27

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Savo_%C5%A0trbac-660x413
Wikipedia
JEDNOM ZA SVA VREMENA:


SRBI PRIZNALI: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)
Autor: T. Budak Petak, 04. kolovoz 2017. u 19:45


"Morali smo sačuvati našu biološku masu, moglo nam je izginuti naše stanovništvo, civili, žene... Zbog toga smo se odlučili na egzodus", kazao je Savo Štrbac.

http://www.dnevno.hr/domovina/srbi-priznali-nismo-protjerani-u-oluji-sami-smo-se-odlucili-na-egzodus-video-820257/
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by Guest 7/8/2017, 06:34

Malo koji svjedok tog olujnog vremena može zaboraviti proglase
koje je tadašnji predsjednik Franjo Tuđman Srbima slao iz sata u sat. 
Putem svih raspoloživih medija, televizijskih i radio postaja, molio je 
građane srpske nacionalnosti da ne napuštaju svoje domove, 
a naglašavao je i kako uz vojsku dolazi Crveni križ koji će im osigurati sve potrebito. 
Ništa, međutim, nije vrijedilo. Strah od vojske (donekle i shvatljiv) 
te nevjerojatna antihrvatska propaganda učinili su svoje, 
pa su Srbi iz područja koje je bilo obuhvaćeno Olujom masovno u 
panici napuštali svoje domove. No, nije samo to bilo u pitanju…
Na sudu u Haagu utvrđeno je da su “Dužnosnici Republike srpske krajine pozvali su 
stanovnike da napuste područja” (Prvostupanjska presuda, paragraf 1762), 
no ovaj paragraf nije potpuno zaživio ni u hrvatskom ni u srpskom narodu.


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by jastreb 7/8/2017, 06:34

Pa o čemu sam ja pisao uspoređujući Bljesak i Oluju.

Bljesak je bio izveden na prepad. dakle Srbin otvori vrata izađe na ulicu ,a ono ulicom marširaju hrvatski vojnici (i)li specijalci MUP-a.

Iznenada,kao bljesak.

I šta ti imaš u Okučanima,Rajiću,Smrtiću,Bogićevcima,ili u Jasenovcu?

Imaš na ulicama masu Srba i masu hrvatskih vojnika. daje im se mogućnost da ostanu,ili da odu. Masa njih ostaje,a masa njih odlazi zbog straha,ili zbog nepomirljivosti sa činjenicom da će Krajina biti u sastavu Hrvatske.

Masa ljudi koja je otišla vraća se. Bilo za stalno,bilo da navraćaju ljeti.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by jastreb 7/8/2017, 06:37


Daklem...Za razliku od čišćenja u Vukovaru,Iloku,Lovasu,Lovincu,Sv.Roku, Slunju,kompletnoj Baniji i baranji...gdje se Hrvati nikako više nisu mogli vratiti dokle god su ta područja pod vlašću imali Krajišnici,Srbi se na svoja ognjišta 1995. godine mogu vratiti već za par dana,čim se prašina malo slegne i policija uspostavi vlast.

Oni koji ostaju dobijaju papire i pomoć.

E sad,oni što su poput lešinara kružili selima i ubijali jadne starce i civile,te bih ja objesio za jaja. To je sramota.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by vuksadinare 7/8/2017, 06:38

......nekidan izvali jedan srbin da 1991 oni nisu napali hrvate ni oni ni jna..ali da su napali mup i zng,... :D...ajmo jos jednom

https://www.youtube.com/watch?v=fNKpSgs4H9M
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by jastreb 7/8/2017, 06:40

vuksadinare wrote:......nekidan izvali jedan srbin da 1991 oni nisu napali hrvate ni oni ni jna..ali da su napali mup i zng,... :D...ajmo jos jednom

https://www.youtube.com/watch?v=fNKpSgs4H9M
Ostavimo se sada tih gluposti i raspravljajmo o izjavi Sava Štrbca i Oluji.

Ostavi se 91. To sada nije u žiži našeg interesa.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by Eroo 7/8/2017, 06:41

U svakom slučaju egzodus je u ono vrijeme bio dobro rješenje. 
Žrtve na obje strane su time smanjene na minimum.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by vuksadinare 7/8/2017, 06:41

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:......nekidan izvali jedan srbin da 1991 oni nisu napali hrvate ni oni ni jna..ali da su napali mup i zng,... :D...ajmo jos jednom

https://www.youtube.com/watch?v=fNKpSgs4H9M
Ostavimo se sada tih gluposti i raspravljajmo o izjavi Sava Štrbca i Oluji.

Ostavi se 91. To sada nije u žiži našeg interesa.
zapravo to ej bit zasto je nastakla oluja...i zatso oni smao zlabrajo o oluji pitajuci se zasto ej doslo do oluje.....pa evo jednog do razloga
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by jastreb 7/8/2017, 06:43

Oluja nije etničko čišćenje,jer se svaki izbjegli Srbin,već sutra moga vratiti u Glinu,Plaški,Korenicu... I svak je mogao dobiti papire.

U pičku materinu,pa u Belom manastiru je 90% njih ishodovalo osobne,pasoše,pa čak i vozačke.

Već sutradan ti si se mogao vratiti doma.

A dali su se Hrvati proćerani iz Vukovara,Petrinje,ili Slunja 1992. mogli ondje vratiti? Jesu pizdu materinu.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by vuksadinare 7/8/2017, 06:44

...zapravo sve pšociva na 1991..da nije bilo 1991..ne bi bilo ni oluje ni 1995 sasma jasno i cisto..kad pricas kako si gradio kucu pocbnes od temelaj a zavrsis sa krovom..tako akd pricas o oluji moras poceti sa 1991 godinom i razlozima zasto ej doslo do oluje..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by jastreb 7/8/2017, 06:45

vuksadinare wrote:...zapravo sve pšociva na 1991..da nije bilo 1991..ne bi bilo ni oluje ni 1995 sasma jasno i cisto..kad pricas kako si gradio kucu pocbnes od temelaj a zavrsis sa krovom..tako akd pricas o oluji moras poceti sa 1991 godinom i razlozima zasto ej doslo do oluje..
Ostavi se 1991. 1991. je recimo pao Vukovar,pa opet u Oluji Vukovar nije bio u planu.

Dakle fokusirajmo se na 1995.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by vuksadinare 7/8/2017, 06:46

jastreb wrote:Oluja nije etničko čišćenje,jer se svaki izbjegli Srbin,već sutra moga vratiti u Glinu,Plaški,Korenicu... I svak je mogao dobiti papire.

U pičku materinu,pa u Belom manastiru je 90% njih ishodovalo osobne,pasoše,pa čak i vozačke.

Već sutradan ti si se mogao vratiti doma.

A dali su se Hrvati proćerani iz Vukovara,Petrinje,ili Slunja 1992. mogli ondje vratiti? Jesu pizdu materinu.
imam jedan video prilog iz rajica 1992 u zapadnoj slavoniji ne mogu ga sad pronaci..gdje srbi sprjecavaju doalzak hrvata na svoja groblja za 'sve svete'...u pratnji unprofora gdje su kamenovani busevi do strane lokalnih srba..i ovi su se morali vratiti a da nisu obisli groblja jer im unprofor nije mogao garantirati sigurnost
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by jastreb 7/8/2017, 06:49

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Oluja nije etničko čišćenje,jer se svaki izbjegli Srbin,već sutra moga vratiti u Glinu,Plaški,Korenicu... I svak je mogao dobiti papire.

U pičku materinu,pa u Belom manastiru je 90% njih ishodovalo osobne,pasoše,pa čak i vozačke.

Već sutradan ti si se mogao vratiti doma.

A dali su se Hrvati proćerani iz Vukovara,Petrinje,ili Slunja 1992. mogli ondje vratiti? Jesu pizdu materinu.
imam jedan video prilog iz rajica 1992 u zapadnoj slavoniji ne mogu ga sad pronaci..gdje srbi sprjecavaju doalzak hrvata na svoja groblja za 'sve svete'...u pratnji unprofora gdje su kamenovani busevi do strane lokalnih srba..i ovi su se morali vratiti a da nisu obisli groblja jer im unprofor nije mogao garantirati sigurnost
E pa to ti kažem. Nakon Oluje Srbi van Krajine su masovno hrlili na groblje u Gračacu i ondje nakon 5 godina upalili svijeće. Nitko ih nije ometao. Masa Srba iz Rijeke,Karlovca,Zagreba tih dana obilazi imanja svojih roditelja ili braće. Sasvim slobodno.

Policija iz Zrmanje dovodi jednu oveću grupu Srba i Srpkinja da se popišu u stanici u Gračacu. Ljudima se daje jelo ,piće i cigare,a u pošti im se daje mogućnost da se jave svojima telefonom.

Dakle sušta suprotnost od Vukovara nakon pada.



jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by vuksadinare 7/8/2017, 06:53

....ja sam dosta puta isao kupiti janjce kod jednog srbina u otisic kod vrlike...wevo nisam vec tri godine...zadnje..jbg..susjed ima stado ovaca..pa od njega kupujem jer mi ej takorec 'pre'k plota'...lik inace nije otisao u srbiju ili srpsku nakon oluje vec u split kod kcerke...interesantno normalno je prosao pokraj kontrolnih tocaka hv-a..i mup-a..nitko ga nije sprjecavao ili poslao za knin u prihvatni centar...taj stari mi je pricao...da ne bi ni otisao iz otisica ali ga je kcerka zvala da bude kod nje par dana dok se sve ne smiri..vratio se nakon tjedan dana..i nasao dvije babe i jednog djeda...i nsita im nije bilo..kako rekli.'..'vojska prosla ostavili im nesto hrane..nahranili stoku..i otisli'...nikad nisu imali problema..dolazili su tu i tamo hrvati iz okolnih sela..povratnici koji bi ih pitali di su taj i taj koji su vrsili pljacke,ubijanja i paljenja njih nisu dirali..jer nisu imali razloga...stari je rekao..sve to bilo ludo gotovo svi mlađi od pedeset godian su u selu vjerovali u veliku srbiju...nesto starijih bilo ej skepticno...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by jastreb 7/8/2017, 06:56

Evo i ja danas idem u jedno srpsko selo u Lici. Ne bu me bilo 4-5 dana. Postavljamo novi krov na jednoj kući.

Odlično. U blizini je riječica,a i malo osvježenje dobro će mi doći.

Jedino što mislim da neće biti interneta.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by Eroo 7/8/2017, 07:59

jastreb wrote:Evo i ja danas idem u jedno srpsko selo u Lici. Ne bu me bilo 4-5 dana. Postavljamo novi krov na jednoj kući.

Odlično. U blizini je riječica,a i malo osvježenje dobro će mi doći.

Jedino što mislim da neće biti interneta.
Valjda hrvatsko? :)
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by jastreb 7/8/2017, 08:31

Eroo wrote:
jastreb wrote:Evo i ja danas idem u jedno srpsko selo u Lici. Ne bu me bilo 4-5 dana. Postavljamo novi krov na jednoj kući.

Odlično. U blizini je riječica,a i malo osvježenje dobro će mi doći.

Jedino što mislim da neće biti interneta.
Valjda hrvatsko? :)
Čuj. Da te pitam kad si toliko uman...Čije li je selo Klobuk u zap.Hercegovini? Hrvatsko ili bosansko?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by ljubo1212 7/8/2017, 08:34

štrbac nikad nije znao razlikovati kad laže a kad govori neistinu
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by jastreb 7/8/2017, 08:35

ljubo1212 wrote:štrbac nikad nije znao razlikovati kad laže a kad govori neistinu
Zato su ga i sami Srbi makeli.

Sad im je novi portparol,izvjesni Linta.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by crvenkasti 7/8/2017, 08:45

jastreb wrote:
Eroo wrote:
jastreb wrote:Evo i ja danas idem u jedno srpsko selo u Lici. Ne bu me bilo 4-5 dana. Postavljamo novi krov na jednoj kući.

Odlično. U blizini je riječica,a i malo osvježenje dobro će mi doći.

Jedino što mislim da neće biti interneta.
Valjda hrvatsko? :)
Čuj. Da te pitam kad si toliko uman...Čije li je selo Klobuk u zap.Hercegovini? Hrvatsko ili bosansko?

Jesi li ti čuo za selo Hrvatsko polje? Kako se prije zvalo?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28770
2014-04-17


Back to top Go down

Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO) Empty Re: Savo Štrbac nekad: ‘Nismo protjerani u Oluji… Sami smo se odlučili na egzodus!’ (VIDEO)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum