ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Apr - 9:05

aben wrote:
kic wrote:
to je planet Pluton!
navodno pluton ni planet, tako da horoskope čeko malo revizionizma:)

Nije, izbačen je sa popisa planeta Sunčevog sustava još 2006. godine.
Čisto sumnjam da će to utjecati na pisanje horoskopa jer astrologija ionako nije znanost ili znanstvena disciplina, a i drugi su joj mogući realni temelji krajnje dvojbeni.
Meni recimo nitko od astrologa ili čak samo pristalica astrologije nije objasnio koja bi mogla biti fizikalna pozadina utjecaja planeta i drugih nebeskih tijela na ljudske živote, karakter, obilježja osobnosti itd. Premda sam im mnogo puta postavljao to jedno te isto pitanje, nikada nisam dobio niti jedan jedini, a kamoli neki iole smislen odgovor.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Mon 23 Apr - 9:08


dobrim dijelom smo od vode pa nas gravitacija šiba.. ne znam, meni jedino to zvuči ajd.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Apr - 9:27

kic wrote:
dobrim dijelom smo od vode pa nas gravitacija šiba..  ne znam, meni jedino to zvuči ajd.

To je jedini odgovor koji sam dobio i to praktički od svih (univerzalni odgovor), ali samo načelno.
Nitko mi nikada nije objasnio kako to gravitacija djeluje na karakterne osobine, temperament, stvara povoljnije okruženje za određeni tip aktivnosti itd. Gravitacija je zapravo vrlo jednostavna pa i brutalna sila bez nekih finesa u svom djelovanju (premda je recimo i jedina od 4 osnovne sile svemira koja barem po teoriji ima mogućnost prodora u druge prostorne dimenzije, ostale se zaustavljaju na njihovim granicama) pa tu ne vidim podlogu za takvu šarolikost objašnjenja u smislu utjecaja različitih planeta i nebeskih tijela općenito.
Istina je doduše da gravitacija još nije kvantno dešifrirana i objašnjena i to je danas jedan od najvećih problema u teorijskoj fizici, ali kada nam i to jednog dana uspije, ako je kvantno dešifriranje gravitacije uopće moguće, onda ćemo imati problem prije svega sa dekoherencijom pa opet nema jasnijeg odgovora od ovog kojeg sad imamo iz područja klasične fizike čiji nas zakoni ipak najjasnije oblikuju i objašnjavaju. 
No, to opet ne mijenja činjenicu da ja osim tog lakonskog odgovora - gravitacija - od astrologa i pristalica astrologije nisam dobio niti jedan jedini drugi, a nije da teorijska fizika posebno u području mjerljivih kvantnih efekata ne daje takve mogućnosti koje izgleda za spomenute skupine ostaju špansko selo.
Na temelju čega onda astrolozi uopće prave svoje analize, proračune, natalne karte i slično?
Tradicije?
Pa dobro, tradicija ne mora biti loša stvar sama po sebi, ali nitko nema dokaza da je ispravna, a samo vjerovanje i intepretacije zasnovane na golom vjerovanju mogu itekako biti obojane subjektivizmom sve do razine solipsizma, kao uostalom i svako drugo obično vjerovanje bez dubljih znanstvenih temelja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Mon 23 Apr - 9:36


znači ipak si dobio odgovor, a na strani prije kažeš da iole nikad nisi :P

ne znam, astrologija mi nikad nije bila napeta, previše je narativna, mogu povjerovati u koji simbol nade u prirodi, ali u cijelu paket priču, to mi je već ajd..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Apr - 9:52

kic wrote:
znači ipak si dobio odgovor, a na strani prije kažeš da iole nikad nisi :P

ne znam, astrologija mi nikad nije bila napeta, previše je narativna, mogu povjerovati u koji simbol nade u prirodi, ali u cijelu paket priču, to mi je već ajd..

Pa dobio sam odgovor, ali ne onakav kakav sam tražio nego onaj tip koji se zaustavlja samo na retorici, odgovor bez dokaza, bez iole smislene intepretacije i bar na prvi pogled bez temelja u bilo čemu realnom.
I nije pitanje cijeli paket ili ne nego ovo što sam upravo spomenuo, ima li astrologija ikakve realne temelje ili je samo riječ o običnoj hrpi uvjerenja generiranih iz trista milijuna manje ili više nejasnih razloga, izvora i motiva.
No, svakako mogu razumjeti ljudsku potrebu za smanjenjem intrizične neizvjesnosti u kojoj žive i sa kojom se jako teško nositi pa mnogi ljudi pribjegavaju i takvim objašnjenjima za koje smatraju da su bolja od nikakvih, a onako usput generiraju i određeni tip zabave.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Apr - 10:13

Što se tiče gravitacije i njenog utjecaja na čovjeka, vrlo je jednostavno.
Onaj koji ima viška vode u sebi biti će teži pa će više odoljevati gravitaciji od onog koji ima manje. Što si teži i imaš viška vode u organizmu ako si žensko, imati ćeš problema s celulitom (što djeluje na samopouzdanje, a samim tim razvijaju se i neke karakterne osobine:). Nadalje, višak vode u organizmu može biti i poguban za rad srca, pluća, što također utječe na psihofizičko zdravlje čovjeka.
E da, koja je ono poveznica gravitacije, astrologije, vode i čovjeka?!
Možda oni elementi: Zrak, voda, zemlja i vatra. (inače nemam pojma o njoj:) Pod utjecajem gravitacije, koji je najpostojaniji element?
Znam samo za Mjesečevu dijetu kada čovjek pod utjecajem mijena gubi puno više vode iz organizma nego inače.
Što sam zapravo željela reći?
A, nisam sigurna, došlo mi :)))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Apr - 10:38

Po jedna pusa za Mate, Night i Fibi. Doslo mi. :-)

---

Night, ti si u nekoj mirnoj ulicici. :-) I kod mene je tako, kao da si moje okruzje opisala.

Fibi, obavezno lavandu. :-) I odgovor je "da"!

Kic, a sto dijete zna sto je metal? :-D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Mon 23 Apr - 11:10


I dont follow :((

jel i vama nestao smajl na psih?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 23 Apr - 11:39

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

U smislu da ti se organizam biološki ruinira ako se ne uspjeva regenerirati u dovoljno mjeri od napora posla zato jer nemaš niti jedan zagarantiran slobodan dan u tjednu.
Nekada dok su ljudi više radili u industriji i rudnicima, to je bilo čisto biološko propadanje kostiju, zglobova, unutarnjih organa, a danas kad više rade u kancelarijama to se više manifestira kroz nepovoljno djelovanje stresa, probleme sa kralježnicom, dijabetesom, bolestima krvožilnog sustava, burn-outom i slično.
a to, by all means,
to je stvarno tužno, ali svako ima pravo uništavati svoje telo ako to želi.

Svakako.
Onima koji ne žele iskoristiti to pravo preostaje zajamčen slobodan dan jednom tjedno tijekom kojega se mogu dodatno odmoriti, provesti ga sa obitelji i slično.
fašizam.

Tebi je i kalendar fašizam.
ma ni, kalendor je stvarnost koja od nikoga nišće ne išće. a iskati od poslodavaca da činu nešto ča oni ne želu je fašizam. 
ne razumin kako do sa nisi došo do težjih primjera;
treba li država ograničnavati rad ljudi kad je u pitanju sigurnost tretih osoba, na primjer vozača autobusa.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 23 Apr - 11:48

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
kako grupa jednakomislećih ljudi ki se uvika trudu da ne nameću mišljenja jedun drugome moru generirati dobru raspravu, a koju unda psihopati posjetu i počnu skidati osmjehe s lica?

ne, rasprava je mogća jedino kod različitomislećih ljudi, ki se ne boju falših optužaba o nametanju mišljenja.

Jedini je problem ovdje da ne postoji skupina istomislećih ljudi i o po definiciji.
To se odnosi i na jednojajčane blizance, a kako ne bi na druge skupine. Svi su ljudi donekle različiti u odnosu na druge pa tako i donekle različito misle o svim temama i stvarima pa tako ispada da je u svim skupinama i među svim ljudima rasprava uvijek moguća.
je, 
ali sun znoš da sun u pravu. 
ljudi jednostavno ne će ulaziti u rasprave forumskoga tipa ako u dovoljnoj mjeri slično mislu.

jo bi, ali ostali nema šanse. forumaši ionako nerado ulazu u rasprave, ne želu nametati svoja mišljenja, oni se na forumu družu i razgovaraju o leptirićima.
nojsritniji bi bi ka bi imo nekoga, pored levinatana, ki voli pisati o graničnim slučajevima slobode, always push  limits.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Apr - 11:53

slidingdoorsoperator wrote:
kic wrote:
znači ipak si dobio odgovor, a na strani prije kažeš da iole nikad nisi :P

ne znam, astrologija mi nikad nije bila napeta, previše je narativna, mogu povjerovati u koji simbol nade u prirodi, ali u cijelu paket priču, to mi je već ajd..

Pa dobio sam odgovor, ali ne onakav kakav sam tražio nego onaj tip koji se zaustavlja samo na retorici, odgovor bez dokaza, bez iole smislene intepretacije i bar na prvi pogled bez temelja u bilo čemu realnom.
I nije pitanje cijeli paket ili ne nego ovo što sam upravo spomenuo, ima li astrologija ikakve realne temelje ili je samo riječ o običnoj hrpi uvjerenja generiranih iz trista milijuna manje ili više nejasnih razloga, izvora i motiva.
No, svakako mogu razumjeti ljudsku potrebu za smanjenjem intrizične neizvjesnosti u kojoj žive i sa kojom se jako teško nositi pa mnogi ljudi pribjegavaju i takvim objašnjenjima za koje smatraju da su bolja od nikakvih, a onako usput generiraju i određeni tip zabave.

a koja je fizikalna pozadina društvenih znanosti? koja je fizikalna pozadina religija?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Apr - 11:58

aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
a to, by all means,
to je stvarno tužno, ali svako ima pravo uništavati svoje telo ako to želi.

Svakako.
Onima koji ne žele iskoristiti to pravo preostaje zajamčen slobodan dan jednom tjedno tijekom kojega se mogu dodatno odmoriti, provesti ga sa obitelji i slično.
fašizam.

Tebi je i kalendar fašizam.
ma ni, kalendor je stvarnost koja od nikoga nišće ne išće. a iskati od poslodavaca da činu nešto ča oni ne želu je fašizam. 
ne razumin kako do sa nisi došo do težjih primjera;
treba li država ograničnavati rad ljudi kad je u pitanju sigurnost tretih osoba, na primjer vozača autobusa.

a šta ćemo s radnicima? zar oni nemaju prava nego samo poslo davci? poslo davac? poslo davac ne daje ništa tu bi riječ dekretom zabranio i svakoga tko sebe smatra poslo davcem na licu mjesta ubio bez suđenja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Apr - 12:04

kic wrote:
znači ipak si dobio odgovor, a na strani prije kažeš da iole nikad nisi :P

ne znam, astrologija mi nikad nije bila napeta, previše je narativna, mogu povjerovati u koji simbol nade u prirodi, ali u cijelu paket priču, to mi je već ajd..

možda će ti kad pročitaš ovaj tekst biti napetija:

Psychological astrology

Psychological astrology, or astropsychology, is the result of the cross-fertilisation of the fields of astrology with depth psychology, humanistic psychology and transpersonal psychology. There are several methods of analyzing the horoscope in the contemporary psychological astrology: the horoscope can be analysed through the archetypes within astrology (as is characteristic for Jungian approach in astrology) or the analyses can be rooted in the psychological need and motivational theories. There might exist other astrological methods and approaches rooted in psychology. Astrologer and psychotherapist Glenn Perry characterises psychological astrology as "both a personality theory and a diagnostic tool".

In the twentieth century, the western esoteric tradition inspired the Swiss psychiatrist and founder of analytical psychology, Carl Jung to formulate his archetypal hypothesis, influenced by Plato's theory of ideas or forms.[2] In his research into the symbolic meaning of his patient's dreams, conversations and paintings, Jung observed recurring mythical themes or archetypes. He proposed that these universal and timeless archetypes channel experiences and emotions, resulting in recognizable and typical patterns of behavior with certain probable outcomes.[3] Jung claimed to observe a correlation between these archetypal images and the astrological themes or traditional 'gods' associated with the planets and signs of the zodiac. He concluded that the symbolic heavenly figures described by the constellations were originally inspired by projections of images created by the collective unconscious.[4][5] Jung wrote "Astrology represents the sum of all the psychological knowledge of antiquity".[6]

In collaboration with pioneer theoretical physicist (and Nobel laureate) Wolfgang Pauli, Jung developed the theory of synchronicity.[7] This theory, which Jung compared to Aristotle's formal causation, poses that "whatever is born or done at this particular moment of time, has the quality of this moment of time".[6] Accordingly, astrological claims of correlations between the position of heavenly bodies at the time of birth and an individual's development were defined by Jung as being acausal and not directly caused by the planets.[8]

https://en.wikipedia.org/wiki/Psychological_astrology
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 23 Apr - 12:08

Gnječ wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Svakako.
Onima koji ne žele iskoristiti to pravo preostaje zajamčen slobodan dan jednom tjedno tijekom kojega se mogu dodatno odmoriti, provesti ga sa obitelji i slično.
fašizam.

Tebi je i kalendar fašizam.
ma ni, kalendor je stvarnost koja od nikoga nišće ne išće. a iskati od poslodavaca da činu nešto ča oni ne želu je fašizam. 
ne razumin kako do sa nisi došo do težjih primjera;
treba li država ograničnavati rad ljudi kad je u pitanju sigurnost tretih osoba, na primjer vozača autobusa.

a šta ćemo s radnicima? zar oni nemaju prava nego samo poslo davci? poslo davac? poslo davac ne daje ništa tu bi riječ dekretom zabranio i svakoga tko sebe smatra poslo davcem na licu mjesta ubio bez suđenja.
ako neko želi pomoći radnicima, mislim da je nojbolje da radi na odvajanju države i gospodarstva, tako da ekononija prodiše pa se poluga moći više nagne na stronu radnikov (više posla nego radnikov).
dakle, pomoći radniku znoči ostaviti ga na miru da se sun dogovara za svoj poso.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 23 Apr - 12:13

Gnječ wrote:
kic wrote:
znači ipak si dobio odgovor, a na strani prije kažeš da iole nikad nisi :P

ne znam, astrologija mi nikad nije bila napeta, previše je narativna, mogu povjerovati u koji simbol nade u prirodi, ali u cijelu paket priču, to mi je već ajd..

možda će ti kad pročitaš ovaj tekst biti napetija:

Psychological astrology

Psychological astrology, or astropsychology, is the result of the cross-fertilisation of the fields of astrology with depth psychology, humanistic psychology and transpersonal psychology. There are several methods of analyzing the horoscope in the contemporary psychological astrology: the horoscope can be analysed through the archetypes within astrology (as is characteristic for Jungian approach in astrology) or the analyses can be rooted in the psychological need and motivational theories. There might exist other astrological methods and approaches rooted in psychology. Astrologer and psychotherapist Glenn Perry characterises psychological astrology as "both a personality theory and a diagnostic tool".

In the twentieth century, the western esoteric tradition inspired the Swiss psychiatrist and founder of analytical psychology, Carl Jung to formulate his archetypal hypothesis, influenced by Plato's theory of ideas or forms.[2] In his research into the symbolic meaning of his patient's dreams, conversations and paintings, Jung observed recurring mythical themes or archetypes. He proposed that these universal and timeless archetypes channel experiences and emotions, resulting in recognizable and typical patterns of behavior with certain probable outcomes.[3] Jung claimed to observe a correlation between these archetypal images and the astrological themes or traditional 'gods' associated with the planets and signs of the zodiac. He concluded that the symbolic heavenly figures described by the constellations were originally inspired by projections of images created by the collective unconscious.[4][5] Jung wrote "Astrology represents the sum of all the psychological knowledge of antiquity".[6]

In collaboration with pioneer theoretical physicist (and Nobel laureate) Wolfgang Pauli, Jung developed the theory of synchronicity.[7] This theory, which Jung compared to Aristotle's formal causation, poses that "whatever is born or done at this particular moment of time, has the quality of this moment of time".[6] Accordingly, astrological claims of correlations between the position of heavenly bodies at the time of birth and an individual's development were defined by Jung as being acausal and not directly caused by the planets.[8]

https://en.wikipedia.org/wiki/Psychological_astrology
ni problijem u psihokarakterizaciji, nego u vezi datuma rodjena i te karaterizacije.

i, imo još jena stvor, 
ka se ljudima govori da je tvrdoglav jer je ovan, unda se utječe na njegovu tvrdoglavost.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Apr - 12:15

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
fašizam.

Tebi je i kalendar fašizam.
ma ni, kalendor je stvarnost koja od nikoga nišće ne išće. a iskati od poslodavaca da činu nešto ča oni ne želu je fašizam. 
ne razumin kako do sa nisi došo do težjih primjera;
treba li država ograničnavati rad ljudi kad je u pitanju sigurnost tretih osoba, na primjer vozača autobusa.

a šta ćemo s radnicima? zar oni nemaju prava nego samo poslo davci? poslo davac? poslo davac ne daje ništa tu bi riječ dekretom zabranio i svakoga tko sebe smatra poslo davcem na licu mjesta ubio bez suđenja.
ako neko želi pomoći radnicima, mislim da je nojbolje da radi na odvajanju države i gospodarstva, tako da ekononija prodiše pa se poluga moći više nagne na stronu radnikov (više posla nego radnikov).
dakle, pomoći radniku znoči ostaviti ga na miru da se sun dogovara za svoj poso.

ja mislim da treba batinati poslo davce po jajima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 23 Apr - 12:18

Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Tebi je i kalendar fašizam.
ma ni, kalendor je stvarnost koja od nikoga nišće ne išće. a iskati od poslodavaca da činu nešto ča oni ne želu je fašizam. 
ne razumin kako do sa nisi došo do težjih primjera;
treba li država ograničnavati rad ljudi kad je u pitanju sigurnost tretih osoba, na primjer vozača autobusa.

a šta ćemo s radnicima? zar oni nemaju prava nego samo poslo davci? poslo davac? poslo davac ne daje ništa tu bi riječ dekretom zabranio i svakoga tko sebe smatra poslo davcem na licu mjesta ubio bez suđenja.
ako neko želi pomoći radnicima, mislim da je nojbolje da radi na odvajanju države i gospodarstva, tako da ekononija prodiše pa se poluga moći više nagne na stronu radnikov (više posla nego radnikov).
dakle, pomoći radniku znoči ostaviti ga na miru da se sun dogovara za svoj poso.

ja mislim da treba batinati poslo davce po jajima.
a, to je samo dok sun ne postaneš poslodavac

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Apr - 12:22

aben wrote:
Gnječ wrote:
kic wrote:
znači ipak si dobio odgovor, a na strani prije kažeš da iole nikad nisi :P

ne znam, astrologija mi nikad nije bila napeta, previše je narativna, mogu povjerovati u koji simbol nade u prirodi, ali u cijelu paket priču, to mi je već ajd..

možda će ti kad pročitaš ovaj tekst biti napetija:

Psychological astrology

Psychological astrology, or astropsychology, is the result of the cross-fertilisation of the fields of astrology with depth psychology, humanistic psychology and transpersonal psychology. There are several methods of analyzing the horoscope in the contemporary psychological astrology: the horoscope can be analysed through the archetypes within astrology (as is characteristic for Jungian approach in astrology) or the analyses can be rooted in the psychological need and motivational theories. There might exist other astrological methods and approaches rooted in psychology. Astrologer and psychotherapist Glenn Perry characterises psychological astrology as "both a personality theory and a diagnostic tool".

In the twentieth century, the western esoteric tradition inspired the Swiss psychiatrist and founder of analytical psychology, Carl Jung to formulate his archetypal hypothesis, influenced by Plato's theory of ideas or forms.[2] In his research into the symbolic meaning of his patient's dreams, conversations and paintings, Jung observed recurring mythical themes or archetypes. He proposed that these universal and timeless archetypes channel experiences and emotions, resulting in recognizable and typical patterns of behavior with certain probable outcomes.[3] Jung claimed to observe a correlation between these archetypal images and the astrological themes or traditional 'gods' associated with the planets and signs of the zodiac. He concluded that the symbolic heavenly figures described by the constellations were originally inspired by projections of images created by the collective unconscious.[4][5] Jung wrote "Astrology represents the sum of all the psychological knowledge of antiquity".[6]

In collaboration with pioneer theoretical physicist (and Nobel laureate) Wolfgang Pauli, Jung developed the theory of synchronicity.[7] This theory, which Jung compared to Aristotle's formal causation, poses that "whatever is born or done at this particular moment of time, has the quality of this moment of time".[6] Accordingly, astrological claims of correlations between the position of heavenly bodies at the time of birth and an individual's development were defined by Jung as being acausal and not directly caused by the planets.[8]

https://en.wikipedia.org/wiki/Psychological_astrology
ni problijem u psihokarakterizaciji, nego u vezi datuma rodjena i te karaterizacije.

i, imo još jena stvor, 
ka se ljudima govori da je tvrdoglav jer je ovan, unda se utječe na njegovu tvrdoglavost.

pa to što ti i većina ljudi još nije otkrila kako neka stvar funkcionira ne znači da ta stvar ne postoji i nesmije funkcionirati jer se ne uklapa u postojeće otkriveno znanje. ima još mnogo toga neotkrivenog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Apr - 12:26

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
ma ni, kalendor je stvarnost koja od nikoga nišće ne išće. a iskati od poslodavaca da činu nešto ča oni ne želu je fašizam. 
ne razumin kako do sa nisi došo do težjih primjera;
treba li država ograničnavati rad ljudi kad je u pitanju sigurnost tretih osoba, na primjer vozača autobusa.

a šta ćemo s radnicima? zar oni nemaju prava nego samo poslo davci? poslo davac? poslo davac ne daje ništa tu bi riječ dekretom zabranio i svakoga tko sebe smatra poslo davcem na licu mjesta ubio bez suđenja.
ako neko želi pomoći radnicima, mislim da je nojbolje da radi na odvajanju države i gospodarstva, tako da ekononija prodiše pa se poluga moći više nagne na stronu radnikov (više posla nego radnikov).
dakle, pomoći radniku znoči ostaviti ga na miru da se sun dogovara za svoj poso.

ja mislim da treba batinati poslo davce po jajima.
a, to je samo dok sun ne postaneš poslodavac

bio sam poslodavac neko vrijeme. napisao sam poslodavac da bi ti razumio inače tu riječ ne koristim nikada.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Apr - 12:27

aben wrote:
ka se ljudima govori da je tvrdoglav jer je ovan, unda se utječe na njegovu tvrdoglavost.

S jedne strane djelovanje mehanizma sugestije i autosugestije, a s druge onoga što se zove observer effectom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 23 Apr - 12:28

slidingdoorsoperator wrote:
aben wrote:
ka se ljudima govori da je tvrdoglav jer je ovan, unda se utječe na njegovu tvrdoglavost.

S jedne strane djelovanje mehanizma sugestije i autosugestije, a s druge onoga što se zove observer effectom.

da ti vjerujemo na riječ? neće ići. dokaži tvoju tvrdnju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 43 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum