ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 35 of 50 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by Noor 22/4/2018, 07:06

aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:

a, bolje i to nego da je pocukreno, i guess
a ima i toga, pamtim od kad sam u vrtic isla :))
al ne jedes ni kristale cukra?  :|
kazu stomatolozi da kristali ostecuju caklinu...
pa naravski da ne, ča oćeš reći da ljudi hrskaju i cukar?
ne nuzno, i secer u prahu je kristalne strukture
škovace,

ako se ljudi prije međusobno ne poubijaju, učiniti će to cukar
a je...
izbacila sam ga vec dugo iz prehrane..ako bas trebam, koristim med npr u caju... ili nista


Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 22/4/2018, 08:34

PhoebeBuffay wrote:Metilda ne znam koji ti je.
Nikada ti nisam nista krivo rekla...
Ali ako ces mi se ismijavati, neka, bog ce te spasit...

Ne mozes stvarno vise, a da nikoga ne izvrijedas do temelja I ne podsmjehujes mu se.

Ako ti moji upisi dizu svetu kosu na glavi, zaobilazi ih. Ja se tvojima ne ismijavam.

Amen.

Evo, još samo nekoliko riječi pa vas više neću ometati..


Dugo pišem na forumima i moji stavovi su katolički, što je u medijima i na forumima jako nepopularno
Primijetila sam da je neprijateljstvo posebno upućeno prema katolicima i KC dok se ostale religije toleriraju a istočnjačke (u zadnje vrijeme i paganizam koji bih ja nazvala pomodnom subkulturom) glorificiraju


Dakle, na račun moje vjere doživjela sam bezbroj uvreda, ali i naučila sam zapažati proturječja kod mojih sugovornika


Recimo, oni će bez ikakvog promišljanja ismijavati katolicizam i neke dijelove učenja KC, dogme će smatrati besmislicama nepismenih pećinskih ljudi, katolike će smatrati izmanipuliranim ovcama i što sve ne.. znajući da to nisam ne može me to ni povrijediti, uostalom toliko je visoko obrazovanih ljudi religiozno da je to činjenica koja se ne može zanemariti, i sama sam visokoobrazovana, a što reći za Pavunu.. mene osobno vrijeđa laž, psovka i napad na zajednicu kojoj pripadam i tada se ponašam kao osa.. što ne krijem jer znam da je tako


E sad.. vjerovanje u kristale je dio religije paganizma..


Kad sam taknula u taj svijet svi koji pripadaju toj religiji skočili su na noge i obrušili se na mene


Ono što je uočljivo i petogodišnjem djetetu su proturječja u njihovim iskazima i dvostruka mjerila..


Tko može vjerovati da se kristali samoumnožavaju i da se prema njima treba odnositi s ljubavlju da bi djelovali za mene je više nego smiješno..  baš kao njima moje vjerovanje u Isusa.. nevjerojatno je kakve se sve psovke i laži izmišljaju da bi se povrijedilo čitatelja katolika
Pa kad se može vrijeđati moju vjeru na najpogrdnije načine zašto ja ne ih smjela reagirati na proturječja paganizma? Ne vrijeđati nego samo prenositi dijelove učenja na sarkastičan način.. je li sarkazam uvreda..   nedavno sam napisala da sarkazam razumiju samo inteligentni ljudi i da ga ne razbacujemo uzalud.. dakle ja sve svoje sugovornike smatram dovoljno inteligentnima jer su prepoznali sarkazam, ali ne dovoljno da bi prepoznali svoja dvostruka mjerila


Osobne uvrede su druga priča, katolike se odmah pri tome povezuje sa inkvizicijom, pedofilijom, licemjerjem.. nastala je prava falanga na pripadnike KC..


Medolino je sinoć stavio divan video na pravoslavlje o dvije vrste ljudi , pčelama i muhama.. prekrasna priča, ali postoji puno vrsta ljudi.. ja bih sebe svrstala u ose.. kako su ose  stvorenja zajednice (kao i ljudi) one osjećaju strah jedinke u zajednici  kad je čovjek napadne i stat će u obranu i na koncu ga ubosti.. tako i ja reagiram kad se vrijeđa moja zajednica..


Ne može me se osobno uvrijediti jer znam da to nije istina to što se o meni napiše, ali osjećam potrebu reagirati na laži i to je ono što se ovdje naziva misionarenjem..


dok priče o kristalima smatraju razmjenom mišljenja .. 


ljudi su uvredljiva vrsta.. kad je meni vioator rekla da sam ružan čovjek ja sam to naravno zapamtila ali me nikako nije uvrijedila jer ja znam da to nije istina..


I još na kraju.. istočnjačke religije su jako u modi i sve sa istoka smatra se produhovljenim.. da nije baš sve tako idealno pokazuju brojna silovanja i spaljivanja udovica u indiji.. međutim o tome se šuti.. nije nimalo čudno što si  kupovala himalajsku sol ako si našla da je tako ljekovita.. vjerojatno i skuplja od naše paške ili stonske soli.. a himalaje i zen budizam izuzetno egzotični  


Ali kad želiš nešto upoznati pogledaj to sa svih strana.. raspitaj se, nađi različita mišljenja, pročitaj suprotstavljenu literaturu.. nećeš vjerovati koliko sam literature pročitala o gnosticizmu, paganizmu, sotonizmu, teozofiji, masoneriji – svim religijama koje doslovno mrze katolicizam..
Eto, nadam se da ovo nisi shvatila kao prodiku nego kao  pokušaj objašnjenja načina mog pisanja..
Ti si dobra cura, ali slijedi dušu svoje majke nemoj lutati naokolo...
Pozdrav!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by betty.boop 22/4/2018, 11:12

moje misljenje je da je religija nesto toliko osobno i intimno, da ne razumijem zasto ljudi imaju potrebu dijelit s drugima ono sto nose u sebi, a pogotovo ne razumijem ako to isto vjerovanje pokusaju nametnut drugima

cija vjera je bolja ? odgovor je da je svaka najbolja onome tko svoju izabere, sve ostalo su bespotrebni konflikti

jednako je i s politickim uvjerenjima

problem je u ljudima, ne u vjeri

nemojte se svadjat, zivot je prekratak da bismo ga tratili na sirenje negativne energije

<3
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 22/4/2018, 11:14

aben wrote:
maggie13 wrote:Kad je tako dobar.
I jednom se zivi.
Barem koliko pamtimo.


pecivo pospeno sa cukron je poor mans heroin
dobra je to ovisnost.
Covjek bez ovisnosti mi je sumnjiv.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 22/4/2018, 11:25

aben wrote:
maggie13 wrote:Kad je tako dobar.
I jednom se zivi.
Barem koliko pamtimo.


pecivo pospeno sa cukron je poor mans heroin

left wing propaganda machine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 22/4/2018, 11:37


ja se slazem s metildom u tome da se treba potruditi covjek upoznati vlastitu tradiciju, istok nam se cini mudrim i starim ali kako veli jedan nas filozof: dugovjecniju i konstantnu mudrost se moze naci na Krku npr

mene Indija nikad nije privlacila npr, previse mi je svakakva a Ghandi je isto bio pedofil npr.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 22/4/2018, 11:44

kic wrote:
ja se slazem s metildom u tome da se treba potruditi covjek upoznati vlastitu tradiciju, istok nam se cini mudrim i starim ali kako veli jedan nas filozof: dugovjecniju i konstantnu mudrost se moze naci na Krku npr

mene Indija nikad nije privlacila npr, previse mi je svakakva a Ghandi je isto bio pedofil npr.

mnogo Papa su bili pedofili, homoseksualci, incest je bio the best, bili svodnici samostane pretvorili u kurveraje ali to se nesmije reći jer te odmah katolibani proglase luđakom. jebo ja takvu tradiciju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 22/4/2018, 11:49


tko kaze da se ne smije reci, ta ponavlja se svaki dan da je vec predominantno misljenje da se samo to u Crkvi i dogadja, a sto ipak nije slucaj..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 22/4/2018, 12:07

kic wrote:
(...) treba potruditi covjek upoznati vlastitu tradiciju...

Tako je.. Zato se upoznajem sa (staroslavenskim) paganizmom. To su moji korijeni, njima se vracam.

No ne potezem nikoga za rukav, ne organiziram prosvjede nastojeci ucvrstiti pozicije moci pod navodnom brigom za tradicionalni vrjednosni sustav, ne optuzujem nikoga da je njegova briga za ljude posljedica grizodusja zbog navodnih pobacaja, ne sirim se ukolo po pdf-ovima i topicima s uvijek istim misionarskim monadama, ne arlaucem da sam konstantna zrtva tudjih progona, nepostivanja moje slobode govora i vjere, ne nastojim nikoga preobracati..

Ne smetaju mi ljudi bilo koje vjeroispovijesti, smetaju mi fanatici i oni koji pod krinkom vjere zele ulaziti u podrucja intimnog zivota koji ih se ni najmanje ne tice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 22/4/2018, 12:14

kic wrote:
ja se slazem s metildom u tome da se treba potruditi covjek upoznati vlastitu tradiciju, istok nam se cini mudrim i starim ali kako veli jedan nas filozof: dugovjecniju i konstantnu mudrost se moze naci na Krku npr

mene Indija nikad nije privlacila npr, previse mi je svakakva a Ghandi je isto bio pedofil npr.
Od kuda to za ghandija kic?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 22/4/2018, 12:16

violator wrote:
kic wrote:
(...) treba potruditi covjek upoznati vlastitu tradiciju...

Tako je.. Zato se upoznajem sa (staroslavenskim) paganizmom. To su moji korijeni, njima se vracam.

No ne potezem nikoga za rukav, ne organiziram prosvjede nastojeci ucvrstiti pozicije moci pod navodnom brigom za tradicionalni vrjednosni sustav, ne optuzujem nikoga da je njegova briga za ljude posljedica grizodusja zbog navodnih pobacaja, ne sirim se ukolo po pdf-ovima i topicima s uvijek istim misionarskim monadama, ne arlaucem da sam konstantna zrtva tudjih progona, nepostivanja moje slobode govora i vjere, ne nastojim nikoga preobracati..

Ne smetaju mi ljudi bilo koje vjeroispovijesti, smetaju mi fanatici i oni koji pod krinkom vjere zele ulaziti u podrucja intimnog zivota koji ih se ni najmanje ne tice.
Tak je.

Zamislite da ja sada krenem pljuvati po "bogovima I hrvatima".
Jednom je od kolegice otac (veliki hrvat), ratni invalid (siledzija jeje bio I prije), katolik rekao za jedno srpsko dijete na slici: mici mi to srpsko govno sa ekrana, svojoj kceri.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 22/4/2018, 12:17

betty.boop wrote:moje misljenje je da je religija nesto toliko osobno i intimno, da ne razumijem zasto ljudi imaju potrebu dijelit s drugima ono sto nose u sebi, a pogotovo ne razumijem ako to isto vjerovanje pokusaju nametnut drugima

cija vjera je bolja ? odgovor je da je svaka najbolja onome tko svoju izabere, sve ostalo su bespotrebni konflikti

jednako je i s politickim uvjerenjima

problem je u ljudima, ne u vjeri

nemojte se svadjat, zivot je prekratak da bismo ga tratili na sirenje negativne energije

<3
potriba za dijeljenjem svojih iskustava je neodvojiv de ljudskosti, i jedun od nojvažnijih uzroka za razvoj civilizacije. čovik sun ne more nišće, genetski nan je predano skoro nišće o tomu kako izroditi jet engine.


jel moreš objosniti na ki nočin se vjerovanja nameću? jel sefirotovo prokletstvo vječno?


postoju bolje i gore religijie, to je jasno ko dun, samo se prvo valjo dogovoriti o kriterijima vrednovanja. recimo, new age je nojbolja religija za ignorante, by far.

širenje "negativne energije" je skoro pa poanta forumov, "pozitivna energija" jednostavno doesnt cut it, nišće dobro se ne more izroditi iz dvo pozitivna forumaša, ki ne "nameću" svoja uvjerenja jedun drugomu.

kad sun se već dotako pozitivne energije i pozitivnog mišljenja koje ga valjda generiro, check this out:
Ironic process theory or the white bear problem refers to the psychological process whereby deliberate attempts to suppress certain thoughts make them more likely to surface

https://en.wikipedia.org/wiki/Ironic_process_theory

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 22/4/2018, 12:27

maggie13 wrote:
aben wrote:
maggie13 wrote:Kad je tako dobar.
I jednom se zivi.
Barem koliko pamtimo.


pecivo pospeno sa cukron je poor mans heroin
dobra je to ovisnost.
Covjek bez ovisnosti mi je sumnjiv.
nemo čovika brez ovisnosti, samo su neke ovisnosti štetne, a neke nisu, ili manje jesu

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 22/4/2018, 12:28

Gnječ wrote:
aben wrote:
maggie13 wrote:Kad je tako dobar.
I jednom se zivi.
Barem koliko pamtimo.


pecivo pospeno sa cukron je poor mans heroin

left wing propaganda machine.
kako to misliš?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 22/4/2018, 12:34

violator wrote:
kic wrote:
(...) treba potruditi covjek upoznati vlastitu tradiciju...

Tako je.. Zato se upoznajem sa (staroslavenskim) paganizmom. To su moji korijeni, njima se vracam.

No ne potezem nikoga za rukav, ne organiziram prosvjede nastojeci ucvrstiti pozicije moci pod navodnom brigom za tradicionalni vrjednosni sustav, ne optuzujem nikoga da je njegova briga za ljude posljedica grizodusja zbog navodnih pobacaja, ne sirim se ukolo po pdf-ovima i topicima s uvijek istim misionarskim monadama, ne arlaucem da sam konstantna zrtva tudjih progona, nepostivanja moje slobode govora i vjere, ne nastojim nikoga preobracati..

Ne smetaju mi ljudi bilo koje vjeroispovijesti, smetaju mi fanatici i oni koji pod krinkom vjere zele ulaziti u podrucja intimnog zivota koji ih se ni najmanje ne tice.
s tin da ćeš ti odlučiti ča je intima a ča ne, jel tako?

 vi new ageri i katolici ste isti, i sukobljavate se brutalno, isto kako su se komunisti i fašisti sukobljavali, jer ste izravni konkurenti za pozicije koje stvarno imaju sposobnost nametanja- natječete se za državu.

na primjer,
s jedne strone, katolici želu zabroniti rad nediljon jer je to protiv boga, a s druge new ageri želu zabroniti poučavanje da je zemlja rovna ploča jer je to protiv znanosti. a jedno i drugo je fašizam koji nas osan nefašistov u ovoj državi moramo trpiti bez obzira ki od te dvi frakcije trenutno nadjača.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 22/4/2018, 12:35

PhoebeBuffay wrote:
violator wrote:
kic wrote:
(...) treba potruditi covjek upoznati vlastitu tradiciju...

Tako je.. Zato se upoznajem sa (staroslavenskim) paganizmom. To su moji korijeni, njima se vracam.

No ne potezem nikoga za rukav, ne organiziram prosvjede nastojeci ucvrstiti pozicije moci pod navodnom brigom za tradicionalni vrjednosni sustav, ne optuzujem nikoga da je njegova briga za ljude posljedica grizodusja zbog navodnih pobacaja, ne sirim se ukolo po pdf-ovima i topicima s uvijek istim misionarskim monadama, ne arlaucem da sam konstantna zrtva tudjih progona, nepostivanja moje slobode govora i vjere, ne nastojim nikoga preobracati..

Ne smetaju mi ljudi bilo koje vjeroispovijesti, smetaju mi fanatici i oni koji pod krinkom vjere zele ulaziti u podrucja intimnog zivota koji ih se ni najmanje ne tice.
Tak je.

Zamislite da ja sada krenem pljuvati po "bogovima I hrvatima".
Jednom je od kolegice otac (veliki hrvat), ratni invalid (siledzija jeje bio I prije), katolik rekao za jedno srpsko dijete na slici: mici mi to srpsko govno sa ekrana, svojoj kceri.

koliko je tebi godin, phoebe?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 22/4/2018, 12:41

ljudi, za majku božju, vi ste došli vamo nami, a ne mi vami; pa poštivojte neke užance mesta na ki ste došli.

vuder ni dozvoljeno smirivati vatru, stati na balun, poticati toleranciju i pomirbu, uvažavati drukčija mišljenja, ne izražavati temeljna vrjednosna stajališta, izigravanje žrtve nametanja mišljenja i slične pizdarije ke vridu na skoro svin ostalin mestima na svitu. ča će van još jedna platforma di niko nikoga u nišće ne uvjerava, di se mišljenja skrivaju ko razum u socijalizmu?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 22/4/2018, 12:47


lako je pricati o religiji, moj frend morao platit promjenu adrese svoje firme iako nisce nije kriv..sve tocno naveo u prijavnim listovima..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 22/4/2018, 12:50

aben wrote:
PhoebeBuffay wrote:
violator wrote:
kic wrote:
(...) treba potruditi covjek upoznati vlastitu tradiciju...

Tako je.. Zato se upoznajem sa (staroslavenskim) paganizmom. To su moji korijeni, njima se vracam.

No ne potezem nikoga za rukav, ne organiziram prosvjede nastojeci ucvrstiti pozicije moci pod navodnom brigom za tradicionalni vrjednosni sustav, ne optuzujem nikoga da je njegova briga za ljude posljedica grizodusja zbog navodnih pobacaja, ne sirim se ukolo po pdf-ovima i topicima s uvijek istim misionarskim monadama, ne arlaucem da sam konstantna zrtva tudjih progona, nepostivanja moje slobode govora i vjere, ne nastojim nikoga preobracati..

Ne smetaju mi ljudi bilo koje vjeroispovijesti, smetaju mi fanatici i oni koji pod krinkom vjere zele ulaziti u podrucja intimnog zivota koji ih se ni najmanje ne tice.
Tak je.

Zamislite da ja sada krenem pljuvati po "bogovima I hrvatima".
Jednom je od kolegice otac (veliki hrvat), ratni invalid (siledzija jeje bio I prije), katolik rekao za jedno srpsko dijete na slici: mici mi to srpsko govno sa ekrana, svojoj kceri.

koliko je tebi godin, phoebe?
15 :D

Salim se

Zasto pitas?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 22/4/2018, 12:51

betty.boop wrote:moje misljenje je da je religija nesto toliko osobno i intimno

To je osobna vjera, a ne religija.
Religija je makar dijelom i individualni fenomen, ipak u puno većoj mjeri stvar kolektiva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 22/4/2018, 12:53

PhoebeBuffay wrote:
kic wrote:
ja se slazem s metildom u tome da se treba potruditi covjek upoznati vlastitu tradiciju, istok nam se cini mudrim i starim ali kako veli jedan nas filozof: dugovjecniju i konstantnu mudrost se moze naci na Krku npr

mene Indija nikad nije privlacila npr, previse mi je svakakva a Ghandi je isto bio pedofil npr.
Od kuda to za ghandija kic?

pise i u nj biografiji mislim, nije svojoj zeni dao da lijekove uzima, a sam je uzimao lijekove, bio rasist i spavao s maloljetnicama..

kome smo prepustili Indiju.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 35 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 35 of 50 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum