ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by aben 4/27/2014, 05:54

agrokor

aben

Posts : 35459
2014-04-17


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Guest 4/27/2014, 05:58

šta sa njim? radi 40 000 ljudi za njega, među najvećim je proizvođačima hrane i jedan od rijetkih izvoznika... u njegovim trgovinama statistički ima najviše RH proizvoda
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by immortal 4/27/2014, 05:59

aben wrote:a čemu služi pošta? ja nisan bia u pošti bar dvadeset godina. zapravo, zadnji put san posla pismo prije trideset godina pen palu iz novog sada a upoznali smo se preko mikijevog zabavnika jer mi je drugarica rekla da moram širiti bratstvo i jedinstvo, a ni onda nisan uša u poštu nego su postojale one kutije na cesti di ubaciš pismo i onda poštar dođe po to.
sebični čovječe
treba se ravnati prema većini a ne prema sebi
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by aben 4/27/2014, 06:00

pa ljudi seru protiv njega. to san napisa, neko je nekoliko postova ranije izdvoia velmože kao čimbenik stagnacije- i dok je to možda istina u njegovon slučaju, tvrdim da postojanje velikih uopće ne znači i njužno propadanje malih.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-17


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by immortal 4/27/2014, 06:01

EmberSpirit wrote:šta sa njim? radi 40 000 ljudi za njega, među najvećim je proizvođačima hrane i jedan od rijetkih izvoznika... u njegovim trgovinama statistički ima najviše RH proizvoda
ali ga ti nahvali
"jedan od rjetkih izvoznika", a ne misliš kako je daaleko veći uvoznik nego što je izvoznik i da je tim uvozom unazadio mase i mase naših malih i velikih proizvođača
agrokor služi uništavanju hrvatskih masa
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by aben 4/27/2014, 06:02

mortal-joint wrote:
aben wrote:a čemu služi pošta? ja nisan bia u pošti bar dvadeset godina. zapravo, zadnji put san posla pismo prije trideset godina pen palu iz novog sada a upoznali smo se preko mikijevog zabavnika jer mi je drugarica rekla da moram širiti bratstvo i jedinstvo, a ni onda nisan uša u poštu nego su postojale one kutije na cesti di ubaciš pismo i onda poštar dođe po to.
sebični čovječe
treba se ravnati prema većini a ne prema sebi
 a dobro, reci mi čemu služi pošta. ja živin u selu, u selu do kojeg je moguće doći samo brodon nekoliko puta dnevno, i nekad je u našoj pošti bia telefon. i tako, ljudi telefonirali. sad više ne vidin svrhu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-17


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by immortal 4/27/2014, 06:14

u općinama treba ostaviti ono najosnovnije da ljudi ne moraju hodati u drugi grad i imati gomile troškova, ali sav višak treba tjerati van
ono što radi deset osoba u općini može odraditi jedna
samo ih gomilaju da troše državni novac ležeći

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by aben 4/27/2014, 06:16

ne razumin kako pošta tu igra ulogu, pa poštar hoda, ljudi ne rade ništa

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-17


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by jastreb 4/27/2014, 06:33

Još malo i Hrvatska će biti lišena stručnjaka koji su nekada držali standard i renome jednoj zemlji (rudarskih i šumarskih inženjera, varilaca,brodograđevnih stručnjaka kod kojih je učio sav svijet,metalaca, geologa...) Pretvaramo se u konobarsko-trgovačke robote.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by aben 4/27/2014, 06:36

albatros wrote:Još malo i Hrvatska će biti lišena stručnjaka koji su nekada držali standard i renome jednoj zemlji 


što prije to bolje

nego, varilac, veliš?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-17


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by immortal 4/27/2014, 06:50

albatros wrote:Još malo i Hrvatska će biti lišena stručnjaka koji su nekada držali standard i renome jednoj zemlji (rudarskih i šumarskih inženjera, varilaca,brodograđevnih stručnjaka kod kojih je učio sav svijet,metalaca, geologa...) Pretvaramo se u konobarsko-trgovačke robote.
nisu oni držali nikakv renome
pogledaj stručnjake u vladi
ne znaš tko radi veća sra..
renome naše zemlje je bio jer je skoro svaka obitelj imala svoju kuću, mnogi bez kreditne zaduženosti
mnogi su ljeti išli na more, na godišnje van zemlje i slično
gladnih skoro da uopće nije bilo
mnoge su žene nosile krznene bunde
danas mnogi imaju jedva za kruh
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by aben 4/27/2014, 06:56

mortal-joint wrote:

nisu oni držali nikakv renome
pogledaj stručnjake u vladi
ne znaš tko radi veća sra..
renome naše zemlje je bio jer je skoro svaka obitelj imala svoju kuću, mnogi bez kreditne zaduženosti
mnogi su ljeti išli na more, na godišnje van zemlje i slično
gladnih skoro da uopće nije bilo
mnoge su žene nosile krznene bunde
danas mnogi imaju jedva za kruh
niko bez kredita

osim onih na privremenom radu.
moji su kupili stan od 38 m2 i platili trideset posto poreza

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-17


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by immortal 4/27/2014, 06:57

aben wrote:.
moji su kupili stan od 38 m2 i platili trideset posto poreza
mama tvoja ti kupila stan???
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by aben 4/27/2014, 07:01

sebi, '78. puc trideset posto poreza.

kuiš, partija i oni oko partije su živili i to na kredit koji je digla država, al ja nikad nisan bia na sanjkanju na triglavu iako mi je ćale bia pomorac na stranca:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-17


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by immortal 4/27/2014, 07:02

aben wrote:sebi, '78. puc trideset posto poreza.

kuiš, partija i oni oko partije su živili i to na kredit koji je digla država, al ja nikad nisan bia na sanjkanju na triglavu iako mi je ćale bia pomorac na stranca:)
čuj, ako ćemo kukat ja bi ti mogla tu do sutra pričati
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by aben 4/27/2014, 07:04

ja ne kukam, ja objašnjavan odakle "svakome" kuća, mali broj ih je dobio kreditom svih nas, mali broj ih je ukrao od svih nas i to je to.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-17


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Guest 4/27/2014, 08:57

albatros wrote:Još malo i Hrvatska će biti lišena stručnjaka koji su nekada držali standard i renome jednoj zemlji (rudarskih i šumarskih inženjera, varilaca,brodograđevnih stručnjaka kod kojih je učio sav svijet,metalaca, geologa...) Pretvaramo se u konobarsko-trgovačke robote.

u našoj zemlji ti navedeni sigurno nisu držali standard. ako ćemo baš najsikrenije, standard nam drže baš konobari, kada gledaš realno koliko deviza turizam donese u zemlji. A opet i inžinjeri, iman frendove inžinjere svi zaposleni i to u izvoznim firmama itd.... kakvi varioci :D... mislim da Hrvatska ima danas više inžinjera nego ikada prije, ali volio bih vidjeti tu statistiku. samo trebalo bi ih biti još više, trebalo bi dosta ekonomista i pravnika prebaciti u inžinjerske studije...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Guest 4/27/2014, 09:01

mortal-joint wrote:
EmberSpirit wrote:šta sa njim? radi 40 000 ljudi za njega, među najvećim je proizvođačima hrane i jedan od rijetkih izvoznika... u njegovim trgovinama statistički ima najviše RH proizvoda
ali ga ti nahvali
"jedan od rjetkih izvoznika", a ne misliš kako je daaleko veći uvoznik nego što je izvoznik i da je tim uvozom unazadio mase i mase naših malih i velikih proizvođača
agrokor služi uništavanju hrvatskih masa
uništio koga? gdje kako? dapače čitao sam da Agrokor najviše profita zarađuje od proizvodnih firmi, a trgovinski dio mu je pazi ovo u minusu... i zbog toga agrokor ulaže svake godine u proizvodnju... imaju najmoderniju tvornicu mesa u Europi koja opskrbljuje Zagreb i čak i izvozi nešto. Radi svega nekoliko ljudi, a cijeli proizvodni proces obavljaju roboti i računala.. bio članak u slobodnoj šteta što nije bio online članak nego samo iz štampe... 

a i agrokor ulaže dosta u proizvodnju, imaju farme, tvornice, nasade , pa čak i elektrane itd..to im donosi veći profit nego trgovina i uvoz.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by immortal 4/28/2014, 01:10

EmberSpirit wrote:
mortal-joint wrote:
EmberSpirit wrote:šta sa njim? radi 40 000 ljudi za njega, među najvećim je proizvođačima hrane i jedan od rijetkih izvoznika... u njegovim trgovinama statistički ima najviše RH proizvoda
ali ga ti nahvali
"jedan od rjetkih izvoznika", a ne misliš kako je daaleko veći uvoznik nego što je izvoznik i da je tim uvozom unazadio mase i mase naših malih i velikih proizvođača
agrokor služi uništavanju hrvatskih masa
uništio koga? gdje kako? dapače čitao sam da Agrokor najviše profita zarađuje od proizvodnih firmi, a trgovinski dio mu je pazi ovo u minusu... i zbog toga agrokor ulaže svake godine u proizvodnju... imaju najmoderniju tvornicu mesa u Europi koja opskrbljuje Zagreb i čak i izvozi nešto. Radi svega nekoliko ljudi, a cijeli proizvodni proces obavljaju roboti i računala.. bio članak u slobodnoj šteta što nije bio online članak nego samo iz štampe... 

a i agrokor ulaže dosta u proizvodnju, imaju farme, tvornice, nasade , pa čak i elektrane itd..to im donosi veći profit nego trgovina i uvoz.
ti ne želiš vidjeti ono što je svima jasno..
a koliko je samo oprosta dugova dobio i poticaja
mogli su svi nezaposleni na HZZO-u živjeti kao bubreg u loju ništa ne ardeći
ne znam po čem je on to zaslužio i čemu je potrebno da on sam ima deset firmi u stečaju a netko ni jednu
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Brain32 4/29/2014, 01:34

EmberSpirit wrote:je slabo su Bandić i SDP natrpali rodijake u Holding i stvorili 3milijarde kuna dugova, brka pojam decentralizacije i regionalizacije.  Ja čak nisam za neku regionalizaciju, jer bi onda se ovdje trpalo rodijake... ali decentralizaciju DA... regionalizacija znači da se tipa prepuste regiji neki poslovi koji su u domeni države(ZGa), a decentralizacija je da se prebaci dio troškova države van ZGa... recimo ministarstvo poljoprivede i prateće agencije mislim da je to cca oko 2000 zaposlenih, bi prebacio u Osijek. Time državna potrošnja ide u Osijek, a tih 2000 zaposlenih bi generiralo još barem toliko uslužnih radnih mjesta... to je odmah 4000 zaposlenih u Osijeku tim potezom.  A onda i grad Osijek dobija više od poreznih prihoda, jer 4000 ljudi više plaćaju, i to se također vraća nazad.. itd.. na to sam mislija.. nemoze svaki kurac biti u ZGu
Puste tlapnje, kao prvo početni problem je već što to pišljivo ministarstvo ima toliko zaposlenika.

Ja bi to sve srezao te ušteđeni novac iskoristio za fiskalne mjere(čitaj smanjenje poreznog opterećenja) poticanja razvoja privatnog sektora u cijeloj RH, 2000 parazita je 2000 parazita bez obzira gdje su...

Po manjim sredinama doduše lokalni šerifi uistinu i prečesto na ionako preverzno lošu poduzetničku klimu rastjeraju i ono malo zainteresiranih za nekakva poduzimanja, to je dodatni problem koji je u nekim dijelovima Hrvatske značajno manji od ostalih dijelova...
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-16


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by aben 4/29/2014, 03:07

ja ne bi da država ulaže u pripizdine. ako osijek ne more održati sam sebe, nek propadne.

inače, ovo s dugom država je sranje, treba nan stečajni upravitelj iz mmfa i gotovo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-17


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 3 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum