ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Guest 26/4/2014, 20:32

aben wrote:
EmberSpirit wrote:
aben wrote:znači, da država pe godina ne ubire porez tvrtkama u slavoniji, vi bi se oporavili? šta bi činili?
pa da oporavili se.  jer recimo država ubire porez tvrtkama u slavoniji i onda troši na stotinjak tisuća parazita oko ZGa koji žive od toga poreza ili Slavonac šuker gradi HNSov sportski centar u ZGu umjesto u Osijeku ili Splitu. Ali bi onda ZG krepao od gladi, Bandić nebi mogao graditi puste fontane.
al, sad tih tvrtki nema, pa nema ni poreza od njih.

pitan šta bi činili jer mislin da ne bi činili ništa, kriza je puno dublja od poreza i rastrošne države koja posuđuje od svoje djece.
ima tvrkti koliko ima... a kada u teoriji nebi bilo poreza, vrlo brzo bi startale nove firme, zapošljavanje, pa pola Hrvatske bi se preselilo u Slavoniju da nema poreza... zato i govorim je državna potrošnja glavno ZLO u ovoj državi, a mi imamo još extra problem, što država osim što troši a ne privređuje , ona je centralizirana i troši oko ZGa .... ili smanjiti porez, ili decentralizacijom u Slavoniju recimo prebaciti 3-4 ministarstva, i administraciju neke javne tvrtke (tipa HEP), može i na takav način.

Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by genitalni_herpes 26/4/2014, 20:51

mulci, umjesto da podupiru mala i srednja poduzetništva i naprave najjaču eko-poljoprivredu na svijetu, naše političare boli ćošak.....daj poticaj za te stvari...iammo fantastičnu zemlju, jao što ne potiču ekološko. Prosječni poljoprivrednik kad se ode raspitati za poticaje - ma nemaš se ni gdje raspitati nizašto ako se ne kužiš u internet, ma i ako se kužiš.

Odem u "šumarsto, ribolov, govna.." s nekoliko pitanja oko opg-a. POJMA NEMAJU (prva osoba, pa smo šetali od ureda do ured dok nismo prošli sve urede da su mi na kraju rekli "otvorite, ne morate ispunjavati sve uvjete ćete vidjeti što sve trebate i kad dođe inspekcija, oni vjerojatno znaju", naravno iz porezne me usmjerili kod njih i sa zavoda za zapošljavanje...još mi kažu, "da, dajemo poicaje za obrt, al nismo sigurno pa dođite pitati slijedeći mjesec, sada još ne znamo jel dajemo poticaje"...nakon dva mjeseca ne znanja sam došao pa je radila neka druga žena i rekla da su poticaji prošli ?!!?!?! godinu dana ranije ista stvar za samozapošljavanje. A to su stvarno najjednostavnje stvari. Htio sam prijaviti podstanare, nitko nema pojma trebam li to ovjeriti kod javnog bilježnika ili ne..pa mi kažu, "pa ajd dajte, nije bitno, ne morate valjda" --- ugl. zašto ima toliko zaposlenih na proračunu? a privatnicima traže dlaku u jajetu da ih zatvore il ne znam što već, ko da ne znaju da se u privatnom sektoru i njihova plaća zarađuje. Daj uputi privatnika, daj mu neki rok, inspekcija treba pomagati privatnicima, uputiti, a ne doći i samo tražiti nepravilnost zato da bi blokirali, zatvorili (odličan primjer one talionice/ilčegaveć u Rijeci)...bljak
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Guest 26/4/2014, 20:56

EmberSpirit wrote:
von_Starhemberg wrote:
Ragnarok wrote:
Pa bokte ko je stvorio ta mjesta...bogati šta je sa slavoncima pa ništa ne pokreću sami?
Šta da pokreću, čime? Lako staviti zimmer frei na ulaz, ne može se poljoprivreda podići ni iz čega, još kad se planski io sutavno uništava da bi Todorići i ini mogli uvozit pobijeljenu vodu iz Češke kao mlijeko itd...
vidi se da nikada nisi vidio kako konobari, kuvari rade ljeti i ostali... liti tko je zaposlen u turizmu, radi se od 1.6 do 1.10 svaki dan, nema pauze... i radi se preko 10ak sati dnevno... turizam se  u RH razvija ipak 3 desetljeća pa je dosta evoluirao... vozači jahti, kuvari, konobari, radnici po hotelima, radnici u turističkim agencijama, od 1.4 je lagano zagrijavanje, ali od 1.6 do 1.10 nema disanja, nije baš "zimmer frei"... a i ti "zimmer frei" isto rade... trebaš primit gosta, pobrinit se za booking , sredit apartman , dočekat ga, čistit itd.. nije to baš lagan posal... ali Slavonija izumire radi centralizacije države... i dalmacija bi krepala ali nas turizam izvuče, iako ponavljam -većina love od turizma sve jedno ode u ZG
Svi ti koje si nabrojao uglavnom su iz Slavonije... i jest, to jesu najteži poslovi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Guest 26/4/2014, 21:09

ma jesu kurac iz slavonije. kako ja neznam nikoga iz slavonije u dalmaciji, a imam masu frendova što rade u turističkom sektoru i sam sam radio
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Guest 26/4/2014, 21:13

To je sad kao neki argument, što ti nikog ne znaš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Guest 26/4/2014, 21:15

pa bog te mazo ako znam 50ak ljudi što rade u turističkom sektoru a 0 slavonaca sve dalmatinci normalno da znam o čemu se radi.  čitao sam da slavonci i to školovani konobari i kuvari dolaze, ima ih sigurno a ne tipa "oni rade sve poslove".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by immortal 26/4/2014, 21:16

genitalni_herpes wrote:mulci, umjesto da podupiru mala i srednja poduzetništva i naprave najjaču eko-poljoprivredu na svijetu, naše političare boli ćošak.....daj poticaj za te stvari...iammo fantastičnu zemlju, jao što ne potiču ekološko. Prosječni poljoprivrednik kad se ode raspitati za poticaje - ma nemaš se ni gdje raspitati nizašto ako se ne kužiš u internet, ma i ako se kužiš.

Odem u "šumarsto, ribolov, govna.." s nekoliko pitanja oko opg-a. POJMA NEMAJU (prva osoba, pa smo šetali od ureda do ured dok nismo prošli sve urede da su mi na kraju rekli "otvorite, ne morate ispunjavati sve uvjete ćete vidjeti što sve trebate i kad dođe inspekcija, oni vjerojatno znaju", naravno iz porezne me usmjerili kod njih i sa zavoda za zapošljavanje...još mi kažu, "da, dajemo poicaje za obrt, al nismo sigurno pa dođite pitati slijedeći mjesec, sada još ne znamo jel dajemo poticaje"...nakon dva mjeseca ne znanja sam došao pa je radila neka druga žena i rekla da su poticaji prošli ?!!?!?! godinu dana ranije ista stvar za samozapošljavanje. A to su stvarno najjednostavnje stvari. Htio sam prijaviti podstanare, nitko nema pojma trebam li to ovjeriti kod javnog bilježnika ili ne..pa mi kažu, "pa ajd dajte, nije bitno, ne morate valjda" --- ugl. zašto ima toliko zaposlenih na proračunu? a privatnicima traže dlaku u jajetu da ih zatvore il ne znam što već, ko da ne znaju da se u privatnom sektoru i njihova plaća zarađuje. Daj uputi privatnika, daj mu neki rok, inspekcija treba pomagati privatnicima, uputiti, a ne doći i samo tražiti nepravilnost zato da bi blokirali, zatvorili (odličan primjer one talionice/ilčegaveć u Rijeci)...bljak
pa kažem ti kako su meni došli
došli me je..
ja rekla _ ne radim!!
tako je prošlo ovaj put

nemoj se dati uvaliti u obrt jer ako nisi siguran da ćeš ostvariti opako dobar promet moguće samo da si navučeš dugove
pazi na sebe

jel radiš i odakle si???


_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by immortal 26/4/2014, 21:18

EmberSpirit wrote:pa bog te mazo ako znam 50ak ljudi što rade u turističkom sektoru a 0 slavonaca sve dalmatinci normalno da znam o čemu se radi.  čitao sam da slavonci i to školovani konobari i kuvari dolaze, ima ih sigurno a ne tipa "oni rade sve poslove".
s mog terena otišao jedan mladi dečko na brodove kao kuhar i kaže da će plaća biti iznad 10000kn
ačli navodno samo rjetki mogu upasti na takva radna mjesta
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Brain32 26/4/2014, 21:25

EmberSpirit wrote:
aben wrote:znači, da država pe godina ne ubire porez tvrtkama u slavoniji, vi bi se oporavili? šta bi činili?
pa da oporavili se.  jer recimo država ubire porez tvrtkama u slavoniji i onda troši na stotinjak tisuća parazita oko ZGa koji žive od toga poreza ili Slavonac šuker gradi HNSov sportski centar u ZGu umjesto u Osijeku ili Splitu. Ali bi onda ZG krepao od gladi, Bandić nebi mogao graditi puste fontane.

Ma imali bi vi kurac na batini a ne oporavak pa to kakve vi kretene birate u lokalnu upravu to svijet nije vidio kako jedan Metković može ići na bolje a ne d od decentralizacije tu nema u priči? Tako što su sterali rođu u tri pizde materine i dali šansu normalnim ljudima. Osim toga ove bajke o krepavanju ZG od gladi si slobodno zamišljaj na WC-u dok ti je u jednoj ruci friška rola WC papira a u drugoj...
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Guest 26/4/2014, 21:27

Brain32 wrote:
EmberSpirit wrote:
aben wrote:znači, da država pe godina ne ubire porez tvrtkama u slavoniji, vi bi se oporavili? šta bi činili?
pa da oporavili se.  jer recimo država ubire porez tvrtkama u slavoniji i onda troši na stotinjak tisuća parazita oko ZGa koji žive od toga poreza ili Slavonac šuker gradi HNSov sportski centar u ZGu umjesto u Osijeku ili Splitu. Ali bi onda ZG krepao od gladi, Bandić nebi mogao graditi puste fontane.

Ma imali bi vi kurac na batini a ne oporavak pa to kakve vi kretene birate u lokalnu upravu to svijet nije vidio kako jedan Metković može ići na bolje a ne d od decentralizacije tu nema u priči? Tako što su sterali rođu u tri pizde materine i dali šansu normalnim ljudima. Osim toga ove bajke o krepavanju ZG od gladi si slobodno zamišljaj na WC-u dok ti je u jednoj ruci friška rola WC papira a u drugoj...
je slabo su Bandić i SDP natrpali rodijake u Holding i stvorili 3milijarde kuna dugova, brka pojam decentralizacije i regionalizacije.  Ja čak nisam za neku regionalizaciju, jer bi onda se ovdje trpalo rodijake... ali decentralizaciju DA... regionalizacija znači da se tipa prepuste regiji neki poslovi koji su u domeni države(ZGa), a decentralizacija je da se prebaci dio troškova države van ZGa... recimo ministarstvo poljoprivede i prateće agencije mislim da je to cca oko 2000 zaposlenih, bi prebacio u Osijek. Time državna potrošnja ide u Osijek, a tih 2000 zaposlenih bi generiralo još barem toliko uslužnih radnih mjesta... to je odmah 4000 zaposlenih u Osijeku tim potezom.  A onda i grad Osijek dobija više od poreznih prihoda, jer 4000 ljudi više plaćaju, i to se također vraća nazad.. itd.. na to sam mislija.. nemoze svaki kurac biti u ZGu


Last edited by EmberSpirit on 26/4/2014, 21:30; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by immortal 26/4/2014, 21:29

von_Starhemberg wrote:
Ragnarok wrote:
Pa bokte ko je stvorio ta mjesta...bogati šta je sa slavoncima pa ništa ne pokreću sami?
Šta da pokreću, čime? Lako staviti zimmer frei na ulaz, ne može se poljoprivreda podići ni iz čega, još kad se planski io sutavno uništava da bi Todorići i ini mogli uvozit pobijeljenu vodu iz Češke kao mlijeko itd...
tako je
za svaki početak bilo čega treba financija za uložiti a jel si uložio i počeo evo tisuću nameta i pljačka kojom te upropaste. onda sve iznova kome je ostalo duhovne snage i volje

čuj treba ubiti narod da strancima priredimo sve nekretnine po jeftinoj cijeni i da ih jedva dočekamo govoreći evo vodite vi poslove mi ćemo vam kopati
onda če država postaviti drugačije uvjete rada - bez nameta
a kontrola strancima neće smijeti prismrditi
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by aben 26/4/2014, 21:32

ne znan.
da država ukine deficit potpuno, brate masni su mi prsti od slanine fuj, što znači da bi ili bilo puno otkaza ili bi ljudi radili za npr 30- 50 posto manje plaće, i da smanji te namete subjektima na ukupno 10 posto- svejedno sumnjan u oporavak. 
nemoj me krivo svatiti, to je dobar put ili početak, al ne virujen da bi bilo dovoljno. sam prvotni šok od nedostatka novca od deficita bi traja bar deset godina. i zato te nove firme koje bi startale ne bi imale kome prodavati svoje stvari.

mislin da mi moramo napraviti promjene u paradigmi. to će se dogoditi samo smjenom generacije, kad mladi "internet, phone, oprat ću ti auto za pedeset kuna" generacije raskrste s bizantom, kad shvate da ne možeš imati kuću koja nema fasadu i lipu okućnicu jer  rušiš vrijednost cile ulice, kad preuzmu odgovornosti za sebe za školu, zdravstveno osiguranje i mirovinu...to jednostavno nije nešto što država može prominiti uredbom.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Guest 26/4/2014, 21:32

Ako je glavni industrijski pogoni INE u Sisku zašto je administracija u ZGu? Zar nebi bilo logično da je tamo i administracija?  Ili HEP isto.. HEP administraciju glavnu bi prebacio iz ZGa u Gospić. Odmah bi "živino" Gospić od takvog prebacivanja... 


Eno onaj zadnji HNS sportski centar... opet se gradi u ZGu, novcem poreznih obveznika a najviše deviza donosi Jadran od turizma i SJ.Zapadna RH od industrije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by immortal 26/4/2014, 21:34

aben wrote:ne znan.
da država ukine deficit potpuno, brate masni su mi prsti od slanine fuj, što znači da bi ili bilo puno .
a ti baš sve moraš pisati u post
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by aben 26/4/2014, 21:35

jebiga, skližu mi se prsti s tipki, pa san se ogradia od mogućih falingi

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by immortal 26/4/2014, 21:35

aben wrote:ne znan...
mislin da mi moramo napraviti promjene u paradigmi. .
mislim da nam treba potpuna promjena ljudi i sistema u državi
jedino to može donijeti spas i to ako se odabere onaj pravi..najbolji put iz ovakvih mogućnosti kakve su nam ostale

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by aben 26/4/2014, 21:42

općenito se najviše sere protiv države, glavnih velmoža, vidim i centralizacije ( iako ja mislin da je centralizacia razumnija nego rasipanje da svako selo ima poštu), al ja stvarno mislin da oni nisu uzrok nevolja, odnosno, da moćnici (velike koorpopracije)  i kontrolirajuća država ( tipa oblik pomedura, zabrana upravljanja prljavin auton i sl.) nisu nužno kamen spoticanja.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by immortal 26/4/2014, 21:43

aben wrote:općenito se najviše sere protiv države, glavnih velmoža, vidim i centralizacije ( iako ja mislin da je centralizacia razumnija nego rasipanje da svako selo ima poštu), al ja stvarno mislin da oni nisu uzrok nevolja, odnosno, da moćnici (velike koorpopracije)  i kontrolirajuća država ( tipa oblik pomedura, zabrana upravljanja prljavin auton i sl.) nisu nužno kamen spoticanja.
potrebnija je pošta nego općina u svakom mjestu tj selu
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by aben 26/4/2014, 21:46

a čemu služi pošta? ja nisan bia u pošti bar dvadeset godina. zapravo, zadnji put san posla pismo prije trideset godina pen palu iz novog sada a upoznali smo se preko mikijevog zabavnika jer mi je drugarica rekla da moram širiti bratstvo i jedinstvo, a ni onda nisan uša u poštu nego su postojale one kutije na cesti di ubaciš pismo i onda poštar dođe po to.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Guest 26/4/2014, 21:53

aben wrote:općenito se najviše sere protiv države, glavnih velmoža, vidim i centralizacije ( iako ja mislin da je centralizacia razumnija nego rasipanje da svako selo ima poštu), al ja stvarno mislin da oni nisu uzrok nevolja, odnosno, da moćnici (velike koorpopracije)  i kontrolirajuća država ( tipa oblik pomedura, zabrana upravljanja prljavin auton i sl.) nisu nužno kamen spoticanja.

kakve krvave koorporacije u Hrvatskoj? kapitalisti nas izbjegavaju kao vrag tamjan... da glavni problem u RH je troma i sjebana birokracija + visoki porezi + centralizacija...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by aben 26/4/2014, 21:54

agrokor

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru - Page 2 Empty Re: Slavonci su pretvoreni u kmetove i mole Boga da mogu konobariti na moru

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum