ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo

Go down

Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo Empty Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo

Post by Serbinho-3 22/3/2018, 10:38

Priština -- Predsednik Skupštine Kosova Kadri Veselji po prvi put je, na TV T7, govorio o mogućnosti razmene teritorija između Kosova i Srbije, prenosi Kossev.




Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo 4547264095ab373258b9b2426672677_v4_big


Kako je naveo mitrovački portal, prenoseći tekst prištinske Gazete, Veselji je rekao je da će "Kosovo uzeti Preševo, ako Srbija prihvati", ali, kako je rekao - "naša država nema šta da da Srbiji".
"Ništa više ne bih voleo nego da se Preševo i Medveđa pridruže Kosovu. Mi ćemo prihvatiti bilateralni sporazum, ako Srbija to prihvati, ali nemamo šta da damo. Otvaranje granica na Balkanu uvek znači rat, to je ono što hoću da kažem i ja sam direktan - ne postoji bilo kakva druga mogućnost promene granica," rekao je Veselji u emisiji Pressing sa Leonardom Kerćukinim na T7

On je kazao da je "Kosovo otvoreno za Preševsku dolinu da postane deo naše zemlje". 

"Otvoreni smo za taj deo da se priključi Kosovu. Normalno, zainteresovani smo da taj deo bude deo Republike Kosovo. Nema više konfliktnog perioda. Sada smo u vremenu dijaloga," rekao je Veselji. 

Rekao je da ni na jednom sastanku sa međunarodnim zvaničnicima nikada nije spomenuta mogućnost razmene teritorija. 

"Ova stvar se nikada nije pominjala. To kažem sa punim uverenjem," rekao je Veselji na TV T7

Kako je prenela Beta, u istoj emisiji Veselji je potvrdio da je Hašim Tači u poseti SAD.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=03&dd=22&nav_category=640&nav_id=1372210
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26592
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo Empty Re: Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo

Post by Serbinho-3 22/3/2018, 10:39

Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo 8632f48b4ad09cbb82e8296dc7f48453
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26592
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo Empty Re: Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo

Post by Ringo10 22/3/2018, 11:36

Bit ce tamo rat svakako, kad tad.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21598
2015-09-24


Back to top Go down

Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo Empty Re: Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo

Post by crvenkasti 22/3/2018, 11:41

I ja bih uzeo novi mercedes, ali nemam što dati.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28827
2014-04-17


Back to top Go down

Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo Empty Re: Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo

Post by dijagram 22/3/2018, 11:43

Da su pametni ko sto nisu srblji bi im dali ovo za adekvatan komad sjevernog dijela.
U suprotnom za par desetljeca imat ce novu albansku enklavu s dva milijuna albanaca na jugu srbije.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


Back to top Go down

Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo Empty Re: Veselji: Uzeli bismo Preševo, ali mi nemamo šta da damo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum