ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by L'âme Fri 2 Oct - 8:47

http://www.jutarnji.hr/svedska-uvodi-sestosatno-radno-vrijeme/1429341/

  • ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Bu_enje_budilica_a_913839S1

    Colourbox


Autor: Portal Jutarnji.hr
Objavljeno: prije 9 h i 40 min
Švedska, u ime veće produktivnosti i zadovoljstva radno aktivnog stanovništva, okreće se šestosatnom radnom danu
Velik broj Šveđana poprilično je uzbuđen zbog novog radnog režima koji će zasigurno doprinijeti razini energije i dobrog raspoloženja.

VEZANE VIJESTI

Vijesti


  • TJEDNA LISTA POSLOVA Čeka vas više od trideset slobodnih radnih pozicija, pogledajte ponudu oglasa i prijavite se već danas
  • STIŽE DRASTIČNA PROMJENA NA FACEBOOKU! Ovo će uvelike promijeniti način na koji vas doživljavaju

Nakon što su brojne i uspješne tvrtke u Švedskoj već prije više od deset godina krenule s 6-satnim radnim vremenom, mnoge im se sada planiraju pridružiti.
- Osmosatno radno vrijeme uopće nije učinkovito i produktivno kako mnogi misle - izjavi je Linus Feldt, jedan od čelnih ljudi uspješne programerske švedske tvrtke Filimundus.

- Ostati usredotočen osam sati u danu je gotovo nemoguća misija pa kako bi se s time lakše nosili, zaposlenici kombiniraju pauze i odmore - dodao je Feldt i objasnio kako je ljudima zato iznimno teško balansirati između poslovnog i privatnog života koji posljedično uvijek pati.

'RADNO VRIJEME NE BI SMJELO POČETI PRIJE 10 SATI!' Radikalna ideja uglednog stručnjaka, kaže da je rano ustajanje tortura

Zaposlenici, ali i poslodavci znatno profitiraju kraćim radnim vremenom jer motivacija koja iza toga stoji ima velik utjecaj na produktivnost.
- Lakše se nositi sa stresom i količinom zadataka kada znate da vas nakon toga čeka više slobodnog vremena za oporavak i punjenje baterija - izjavio je Feldt, a brojni pozitivni primjeri dokazali su isto.
6-satno radno vrijeme je u svojoj eksperimentalnoj fazi, a konkretniji rezultati i prijedlozi za poboljšanje ovakvog režima očekuju se krajem 2016. godine.


cheers cheers cheers

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by kic Fri 2 Oct - 9:03

fuck yea, nasi ce to uvesti samo da srezu place :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by mutava baštarda Fri 2 Oct - 9:07

kic wrote:fuck yea, nasi ce to uvesti samo da srezu place :D
Kod nas bi najveća produktivnost bila sa 3 sata radnim vremenom.
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by L'âme Fri 2 Oct - 9:07

Naši hoće, naravno..kad pokupe samo negativno..odnosno, kad i pokupe pozitivno, onda samo selektiraju dio koji njima 'odgovara', a ostalo nula.
Inače, pridruži se tamo temi o procjeni političara 👅

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by L'âme Fri 2 Oct - 9:08

mutava baštarda wrote:
kic wrote:fuck yea, nasi ce to uvesti samo da srezu place :D
Kod nas bi najveća produktivnost bila sa 3 sata radnim vremenom.
Pih, neoriginalno, to već neki i imaju.
Kod nas samo krajnosti..neki tri sata rade, neki dvanaest..rijetki osam.. scratch

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by Guest Fri 2 Oct - 9:08

Izvrsno! Ne bi trebao ni svaki petak biit radni
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by mutava baštarda Fri 2 Oct - 9:34

Bolje umjesto slobodnog petka imati slobodnu srijedu i četvrtak :))

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by abraham Fri 2 Oct - 9:38

Tekst je debilana veca. Niti poslodavci, niti sindikati , niti ekstra lijeve stranke ne govor o tome. Bilo nekih prica prije 20-tak godina. Danas nitko o tome niti prica niti spominje. Ja ne znam gdje ovi kupe informacije.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by abraham Fri 2 Oct - 9:39

Jedino ce se porezi dizati.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by epikur37 Fri 2 Oct - 9:43

Ja bih volio da počnem raditi u 7 kakvih jebenih 10 sati.....
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by kic Fri 2 Oct - 9:48

austrijanci rade do 1 petkom mislim..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by epikur37 Fri 2 Oct - 9:53

Pa završiti s poslom ranije posebice petkom je u redu, ali jutrom odugovlačiti to je za žene i kilave muškarce :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by Guest Fri 2 Oct - 9:56

abraham wrote:Tekst je debilana veca. Niti poslodavci, niti sindikati , niti ekstra lijeve stranke ne govor o tome. Bilo nekih prica prije 20-tak godina. Danas nitko o tome niti prica niti spominje. Ja ne znam gdje ovi kupe informacije.

Koliko znam, ima firmi u Švedskoj koje su prihvatile šestsatno radno vrijeme, posebno u Göteborgu. Pisalo se o tome po švedskim portalima tijekom ove godine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by Guest Fri 2 Oct - 10:02

kic wrote:austrijanci rade do 1 petkom mislim..
Da, većina firmi radi kraće, do 14 h najčešće. Poslije toga više nikog nigdi nema, kaj je i ok, ak cijeli tjedan nisi stigao odradit posel, neš ni u 3 petkom popodne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by kic Fri 2 Oct - 10:05

Eva wrote:
kic wrote:austrijanci rade do 1 petkom mislim..
Da, većina firmi radi kraće, do 14 h najčešće. Poslije toga više nikog nigdi nema, kaj je i ok, ak cijeli tjedan nisi stigao odradit posel, neš ni u 3 petkom popodne.
i nedjejom je sve zatvoreno sto je super, ali zato se pon-cet radi punom parom i do navecer..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by Guest Fri 2 Oct - 10:20

Eva wrote:Izvrsno! Ne bi trebao ni svaki petak biit radni
Srijeda slobodna. Na pola tjedno točno da se malo odmorip. Pa onda čet i pet ponovo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by prckov Fri 2 Oct - 10:37

mozel se cjenjkat ko na trznici, oni nude 6 a ja dajem 4

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by abraham Fri 2 Oct - 12:20

Vegvísir wrote:
abraham wrote:Tekst je debilana veca. Niti poslodavci, niti sindikati , niti ekstra lijeve stranke ne govor o tome. Bilo nekih prica prije 20-tak godina. Danas nitko o tome niti prica niti spominje. Ja ne znam gdje ovi kupe informacije.

Koliko znam, ima firmi u Švedskoj koje su prihvatile šestsatno radno vrijeme, posebno u Göteborgu. Pisalo se o tome po švedskim portalima tijekom ove godine.
Postoje eksperimenti ali su vrlo rijetki. Postoji i drugi par postola da u zdravstvu nitko ne radi puno radno vrijeme. Skoro nitko. Uglvnom 75% ali puno radno vrijeme je nekih 39,2 sati. Zadnji govri o skracenju radnog vremena su bili u izbornoj kapanji prije cc 17 godina. Furala krajnja ljevica i vodja koja je poslije dobila delirijum tremens. Danas se prica da se treba raditi vise i dulje. Porezi ce se dizati i sl.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by aben Fri 2 Oct - 12:26

da švedcka uvodi...rodi se koliko kapitalist oće da se rodi, ni manje ni više.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by abraham Fri 2 Oct - 12:31

Ne uvodi niti ce uvesti u skorije vrijeme. Takav projekat uzima godine da se prpremi. Svi kolektivni ugovori moraju se ponistiti i pisati novi itd. Mislim ako je vama lijepo misliti da uvoi,onda uvodi, jebote....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME  Empty Re: ŠVEDSKA UVODI 6-SATNO RADNO VRIJEME

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum