ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Page 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 16:39

Zgodna stvar, praktički ti ovo ko radi na recepciji ili ima kontakta sa svima njima ovaj englesko slavenski riječnik samo stavi na kompjuter i ako nije siguran samo pogleda jer i kod njih isto tj kako se najčešće to koristi na slavenskom govornom području, u osnovi jako korisna stvar 

Šta se tiče jezika za učenje tu ti je uvik bitna osnova a imaš je u ovom englesko slavenskom riječniku koji ima 16 tisuća riječi

Ta osnova ti je uvik ista 

50-ak osnovnih glagola

500-njak riječi koje se najčešće koriste

Osobne zamjenice 

Glagoli biti i imati kroz osobne zamjenice u sadašnjem prošlom i budućem obliku 

Riječi prije i poslije da ne učiš odmah u početku druge glagole 


Znači rečenica Ja sam imao kuću kad naučiš ovu gore osnovu ide ovako Ja sam imati prije kuća 

Ili Ja ću kupiti poslije kuća

RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 17:11

Odličan riječnik, memorirao sam ga 


http://steen.free.fr/interslavic/ms-en.html#Y

Ne je ne da je da i to ti je to, ono zanima te kako se tamo kaže, nisi siguran, eto baciš oko sad znaš i to je to
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Thu 18 Jan - 17:41

Regoč wrote:Nije li logičnije uvesti esperanto kao svjetski jezik?
esperanto bi bio više za latinose, a za slavene ovaj interslavenski, a kao svjetski zasad engleski, ionako su sva 3 umjetna
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 17:54

Kurac vam je kurec 

Mislim da je ovo dosta korisno tko puno poslovno putuje po slavenskim zemljama ili je turistički u vezi sa njima bilo da on putuje ili oni dolaze k njemu kao šta je to slučaj u Hrvatskoj 
.
U biti imaš riječnik na internetu tako ono ako ti koja rič triba samo baciš oko i to je cijela priča
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Thu 18 Jan - 18:04

RayMabus wrote:Kurac vam je kurec 

Mislim da je ovo dosta korisno tko puno poslovno putuje po slavenskim zemljama ili je turistički u vezi sa njima bilo da on putuje ili oni dolaze k njemu kao šta je to slučaj u Hrvatskoj 
.
U biti imaš riječnik na internetu tako ono ako ti koja rič triba samo baciš oko i to je cijela priča
pa JEBEMU MATER

svaku riječ razumijem bog te mili.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 18:04

Neke stvari su same od sebe praktične i idu spontano, evo ja baš pogledao taj riječnik, pa ono bar 75% riječi vam je ko i u hrvatskom jeziku ili dovoljno blizu tome a i ovih 25% vam je ono npr zemlja je zemja znači bez l
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 18:12

bemliti wrote:
RayMabus wrote:Kurac vam je kurec 

Mislim da je ovo dosta korisno tko puno poslovno putuje po slavenskim zemljama ili je turistički u vezi sa njima bilo da on putuje ili oni dolaze k njemu kao šta je to slučaj u Hrvatskoj 
.
U biti imaš riječnik na internetu tako ono ako ti koja rič triba samo baciš oko i to je cijela priča
pa JEBEMU MATER

svaku riječ razumijem bog te mili.
Pa kužiš odma u startu 80% šta govori a da nisi nikad ni pogledao riječnik 


Praktički nitko od nas neće učiti ništa osim riječnika tj malo bacit oko pošto je na internetu a onaj tko bude baš profi pa uređivao internet portal sa vijestima taj će znati i gramatiku no ni to ne učiš pošto samo čitaš vijesti
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 18:34

Pišati, pisati, piti sve je isto, jedino nisam našao riječ pička ali ima pizda
.Znači kurec i pizda 

Dakle pizdarije
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Thu 18 Jan - 18:36

RayMabus wrote:Zgodna stvar, praktički ti ovo ko radi na recepciji ili ima kontakta sa svima njima ovaj englesko slavenski riječnik samo stavi na kompjuter i ako nije siguran samo pogleda jer i kod njih isto tj kako se najčešće to koristi na slavenskom govornom području, u osnovi jako korisna stvar 

Šta se tiče jezika za učenje tu ti je uvik bitna osnova a imaš je u ovom englesko slavenskom riječniku koji ima 16 tisuća riječi

Ta osnova ti je uvik ista 

50-ak osnovnih glagola

500-njak riječi koje se najčešće koriste

Osobne zamjenice 

Glagoli biti i imati kroz osobne zamjenice u sadašnjem prošlom i budućem obliku 

Riječi prije i poslije da ne učiš odmah u početku druge glagole 


Znači rečenica Ja sam imao kuću kad naučiš ovu gore osnovu ide ovako Ja sam imati prije kuća 

Ili Ja ću kupiti poslije kuća

Za ovako nesto ni ne trebas nista uciti, imas gogli translejt   Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 18:52

Da samo šta kad ovo naučiš netreba ti više google translate za osnovnu komunikaciju 

Znam nekoliko jezika i znam kako se jezici uče 

Prvo naučiš pesto osnovnih riječi koje se često koriste, onda u međuvremenu osobne za mjenice te pedesetak glagola koji se najčešće koriste i od glagola imati i biti prošlo sadašnje i buduće vrijeme te pojmove poput prije poslije ispred iza te naravno upitnice poput koliko gdje kada i drugo
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 18:54

Ne moraš ti naučiti prošli sadašnji i budući oblik od glagola raditi dovoljan ti je samo infinitiv, gledaj 

Ja sam bio raditi prije 

Ja ću raditi poslije
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 18:57

Ja sam bio gledati Ja ću gledati 

Ja sam bio otvarati Ja ću otvarati 

Kužiš?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by jastreb Thu 18 Jan - 19:11

RayMabus wrote:Pa ja sam Slaven neznam za tebe, prezime mi je takvo da ga ima u svim slavenskim zemljama uključujući i Rusiju, a i genetika mi je slavenska, evropska nije arapska. 

Uglavnom ovaj projekt Hr nezanima previše ali ako ovima treba poslovni slavenski ok nije problem koju ploču ili turistički prospekt od štampati na tome 

Danas u svijetu interneta poslovna stranica na ovom jeziku bi bila poprilično korisna stvar, praktički ogroman prostor medijski pokriven a tržište čitanja cijeli svijet
Stara vijest još od 13.svibnja 2017.

Bilo je u Jutarnjem.

Čeh Vojtjeh Merunka i  Hrvat Emil Heršak su to osmislili.

Glupost.

Kad se jezično najbliži naerodi Hrvati,Srbi,Muslimani i Crnogorci ne mogu dogovoriti,gdje ćeš to očekivat od panslavesnke sorte???
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 19:12

To ti se zove jednostavna gramatika, moć jednostavnosti 

Dobro padeži i to zaboravi ali ono štaš ti Kineza masirati sa prošlim oblicima glagola eto sad je baš razlika što će Kinez reći 

Ja sam gledao utakmica 

Ja sam bio gledati utakmica
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Thu 18 Jan - 19:14

RayMabus wrote:Da samo šta kad ovo naučiš netreba ti više google translate za osnovnu komunikaciju 

Znam nekoliko jezika i znam kako se jezici uče 

Prvo naučiš pesto osnovnih riječi koje se često koriste, onda u međuvremenu osobne za mjenice te pedesetak glagola koji se najčešće koriste i od glagola imati i biti prošlo sadašnje i buduće vrijeme te pojmove poput prije poslije ispred iza te naravno upitnice poput koliko gdje kada i drugo
Ma to ti vrijedi ako imas jezike koji su strukturalno slicni, ako imas nesto bitno  drugacije ne ide to tako lagano. Znam sa japanskim, lako nauciti 500 rijeci i 50 glagola (cak i 500 znakova njihovog pisma) ali opet ono koma si kao govornik, ono gore pricas i slazes recenice od petogodisnjeg djeteta. Dok sa strukturno slicnim jezicima nije tako, tamo zaista sa 50 tak glagola i 500 rijeci mozes na neki normalan nacin slagat recenice, i zvucat ono normalno. Tako da ono, ovisi koji jezik, al ak bas zelis neki zajednicki, najbolje naucit onda staro grcki i latinski, kakv esperanto i spike... Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 1f602 

Druga neka opcija je da jednostavno svi nauce Hrvatski... Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 19:19

jastreb wrote:
RayMabus wrote:Pa ja sam Slaven neznam za tebe, prezime mi je takvo da ga ima u svim slavenskim zemljama uključujući i Rusiju, a i genetika mi je slavenska, evropska nije arapska. 

Uglavnom ovaj projekt Hr nezanima previše ali ako ovima treba poslovni slavenski ok nije problem koju ploču ili turistički prospekt od štampati na tome 

Danas u svijetu interneta poslovna stranica na ovom jeziku bi bila poprilično korisna stvar, praktički ogroman prostor medijski pokriven a tržište čitanja cijeli svijet
Stara vijest još od 13.svibnja 2017.

Bilo je u Jutarnjem.

Čeh Vojtjeh Merunka i  Hrvat Emil Heršak su to osmislili.

Glupost.

Kad se jezično najbliži naerodi Hrvati,Srbi,Muslimani i Crnogorci ne mogu dogovoriti,gdje ćeš to očekivat od panslavesnke sorte???
Ovo i nije za nas jbte šta će nama ovo kad se kužimo i ovako, čak nam ni ovaj netreba nit ćemo ga koristiti ali zgodan je kao Internet riječnik da budeš siguran jel neka riječ stvarno svima ista
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 19:22

Pa nije ovo za Srbe i Hrvate jbte pa koji će nam kurac, već sam rekao gdje je u Hrvatskoj on odličan a to je turizam, imaš ovaj riječnik i samo brzinski provjeriš riječ da ne učiš posebno poljski ukrajinski češki slovački ruski bugarski itd itd itd
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by jastreb Thu 18 Jan - 19:26

RayMabus wrote:Pa nije ovo za Srbe i Hrvate jbte pa koji će nam kurac, već sam rekao gdje je u Hrvatskoj on odličan a to je turizam, imaš ovaj riječnik i samo brzinski provjeriš riječ da ne učiš posebno poljski ukrajinski češki slovački ruski bugarski itd itd itd
Baš! Ni hrvatsko-srpski im nije bio dobar. A  kamo li da se još bakću sa Česima,Rusdima,Poljacima,ili  Lužičkim Srbima.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Guest Thu 18 Jan - 19:29

A zar nije ono nedavno na dnevno.hr bio neki clanak u kojem je neki britanjo tvrdio da je hrvatski slican sanskrtu? Pa eto, mogu onda nauciti i sanskrt, em ce razumjeti hrvatski, em ce moci citati stare hinduisticke spise. Ono dvostruka korist... Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by jastreb Thu 18 Jan - 19:34

Leteca Pegla wrote:A zar nije ono nedavno na dnevno.hr bio neki clanak u kojem je neki britanjo tvrdio da je hrvatski slican sanskrtu? Pa eto, mogu onda nauciti i sanskrt, em ce razumjeti hrvatski, em ce moci citati stare hinduisticke spise. Ono dvostruka korist... Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 1f602
Hrvatski Romi su navodno,bolje razumjeli Indiru Gandi i Nehrua,nego li prijevod na "hrvatsko-srpski",daleke godine u BG. Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 1f602
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by RayMabus Thu 18 Jan - 19:35

jastreb wrote:
RayMabus wrote:Pa nije ovo za Srbe i Hrvate jbte pa koji će nam kurac, već sam rekao gdje je u Hrvatskoj on odličan a to je turizam, imaš ovaj riječnik i samo brzinski provjeriš riječ da ne učiš posebno poljski ukrajinski češki slovački ruski bugarski itd itd itd
Baš! Ni hrvatsko-srpski im nije bio dobar. A  kamo li da se još bakću sa Česima,Rusdima,Poljacima,ili  Lužičkim Srbima.
Pa neće, pa neš ti ovo učiti ako ti ne treba tj ne dolaze ti gosti iz raznih slavenskih zemalja ili i sam putuješ gore a ni tad ne moraš učiti kad imaš riječnik na internetu 


Prije će Slovence ovo zanimat jer znaju da nitko neće učiti slovenski nego nas i Srbe i ostale
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Interslavenski jezik - slavenski esperanto? - Page 2 Empty Re: Interslavenski jezik - slavenski esperanto?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum