ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by Serbinho-3 Tue 9 Jan - 10:42

Bivši premijer Slovenije Alojz Peterle pozvao je institucije EU da nađu način da primoraju Hrvatsku na poštovanje zakona EU u vezi s primenom arbitražne odluke.


Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... 4007803605a54022e4fd57492836898_v4_big



Aktuelni poslanik u Evropskom parlamentu je upozorio Evropsku uniju da je u suprotnom opet moguće "otvaranje Pandorine kutije na Balkanu".
"U slučaju da Evropska komisija ne zauzme jasan stav sada, moguće je da će se suočiti s ponovnim otvaranjem Pandorine kutije na Balkanu, koja će sasvim sigurno uticati na evropsku perspektivu zemalja Zapadnog Balkana", upozorava on, ističući da samo poštovanje zakona može obezbediti mir. 

Peterle je to poručio u pismu koje je uputio predsedniku Evropskog parlamenta Antoniju Tajaniju, predsedniku Evropske komisije Žan-Klod Junkeru i predsedniku Evropskog saveta Donaldu Tusku, prenosi Index.hr. 

"Šest meseci nakon obavezujuće arbitražne presude, odluka suda još nije sprovedena. Ovo stvara veliku zabrinutost, ne samo u Sloveniji. Umesto poštovanja međunarodnih zakona, svedočimo novom politiziranju i pojavi nacionalizma", navodi on u pismu. 

Peterle, inače bivši ministar spoljnih poslova Slovenije, ukazuje da Hrvatska ima nerešene granične sporove s više suseda, i podseća da je, nakon što je sporazum postignut, on spominjan kao primer rešavanja susedskih sporova među evropskim političarima i pravnim ekspertima. 

U pismu upozorava da se pojavila politička volja koja ignoriše zakone i preti međunarodnom miru, naročito u odnosu na pretnju civilnom invazijom Hrvatske na Sloveniju, i izražava sumnju da građanski pritisak može da zameni ono što su državne institucije dužne učiniti. 

"Uz to, ovo nije pitanje samo granice između Slovenije i Hrvatske nego je reč o Šengenskoj granici. Ako iz ovog poslednjeg nije jasno, mi je ne možemo braniti", zaključio je Peterle.


https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=01&dd=09&nav_category=1262&nav_id=1344853
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by Serbinho-3 Tue 9 Jan - 10:45

Rekose nama kako granice nisu bitne u EU, sto se tice Kosova i da maznu jos.

Ovi u EU a Slovenci tvrde da HR ima gomilu neresenih sporova oko granice.

Kako je onda HR usla u EU?
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by RayMabus Tue 9 Jan - 10:50

Nek se Slovenac napuši kurca, čekamo izbore u Italiji, imaju i Venecijanci štošta reći
RayMabus
RayMabus

Posts : 175686
2014-04-11


Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by Serbinho-3 Tue 9 Jan - 10:53

Samo da se oglase i Crnogorci oko Prevlake...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by Serbinho-3 Tue 9 Jan - 10:54

RayMabus wrote:Nek se Slovenac napuši kurca, čekamo izbore u Italiji, imaju i Venecijanci štošta reći

Sta ima Italija sa time?
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by RayMabus Tue 9 Jan - 10:56

Ili Srbi oko granice na Dunavu

Stvar je u tome šta smo mi spremni na sukob koji će uništiti mogućnost da Balkan uđe u EU

Samo nas gledaj, će mene podmićeni EU birokrati jebavat
RayMabus
RayMabus

Posts : 175686
2014-04-11


Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by RayMabus Tue 9 Jan - 10:58

Serbinho-3 wrote:
RayMabus wrote:Nek se Slovenac napuši kurca, čekamo izbore u Italiji, imaju i Venecijanci štošta reći

Sta ima Italija sa time?
Liga Veneto
RayMabus
RayMabus

Posts : 175686
2014-04-11


Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by RayMabus Tue 9 Jan - 11:03

Referendum u 2017 57% ih je glasalo za ovo

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Venetian_nationalism

U Trstu su isto potomci venecijanaca
RayMabus
RayMabus

Posts : 175686
2014-04-11


Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by Ringo10 Tue 9 Jan - 11:07

RayMabus wrote:
Samo nas gledaj, će mene podmićeni EU birokrati jebavat
Hoće.

Jebu nas još od 1990te
Ringo10
Ringo10

Posts : 21556
2015-09-24


Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by RayMabus Tue 9 Jan - 11:09

Ringo10 wrote:
RayMabus wrote:
Samo nas gledaj, će mene podmićeni EU birokrati jebavat
Hoće.

Jebu nas još od 1990te
A eto vidit ćeš da neće, prije će se EU raspast

Oni samo misle da mogu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175686
2014-04-11


Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by Ringo10 Tue 9 Jan - 11:11

RayMabus wrote:
Ringo10 wrote:
RayMabus wrote:
Samo nas gledaj, će mene podmićeni EU birokrati jebavat
Hoće.

Jebu nas još od 1990te
A eto vidit ćeš da neće, prije će se EU raspast

Oni samo misle da mogu
DA mi je doživit dan kad će Hrvatska imat svoje JA pa mogu odmah krepat.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21556
2015-09-24


Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by vuksadinare Tue 9 Jan - 11:22

Sto se vi opterecujete hrvatima i hrvatskom...da vas jebo jebo vas da se posluzim ringovim rjecima brini ti serbinjo kako da vi opstanete najveci demografski pad imate od svoh ex yu republika..pojesce vss sipci...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99050
2015-09-08


Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by RayMabus Tue 9 Jan - 11:25

Meni ne treba JA nego istina, kad bih ja išao sa tim JA u napad onda nebi išao

Prvo su zauzeli nakon raspada na kopnu nešto pa ucjenjivali, normalno to po katastru nije njihovo pa nisu mogli ništa

Onda ih se uvatilo da podmićuju sud pa je Hrvatska izašla

Oni nastavili sami sa tim istim likovima

Sad dobro pogledaj mapu zaljeva pa mi odgovori jel normalno da ja uscrtam granicu dva metra od Pirana i prisvojim sve sebi?

E to ti je istina a istina je NEPOBJEDLJIVA
RayMabus
RayMabus

Posts : 175686
2014-04-11


Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by Serbinho-3 Tue 9 Jan - 11:27

RayMabus wrote:
Serbinho-3 wrote:
RayMabus wrote:Nek se Slovenac napuši kurca, čekamo izbore u Italiji, imaju i Venecijanci štošta reći

Sta ima Italija sa time?
Liga Veneto

Lega Nord, ali oni nemaju nista sa time.

Realnija opcija je da Slo, Srb i Bosna izvrse pritisak, HR ostaje sama u toj prici.

Ako HR ne postuje presudu u sporu sa SLO, onda uvlaci i CG oko Prevlake i ostale.

Ista resava Kosovo a prva ima masu Kosova kod sebe.

Alan Ford.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by RayMabus Tue 9 Jan - 11:30

Serbinho-3 wrote:
RayMabus wrote:
Serbinho-3 wrote:
RayMabus wrote:Nek se Slovenac napuši kurca, čekamo izbore u Italiji, imaju i Venecijanci štošta reći

Sta ima Italija sa time?
Liga Veneto

Lega Nord, ali oni nemaju nista sa time.

Realnija opcija je da Slo, Srb i Bosna izvrse pritisak, HR ostaje sama u toj prici.

Ako HR ne postuje presudu u sporu sa SLO, onda uvlaci i CG oko Prevlake i ostale.

Ista resava Kosovo a prva ima masu Kosova kod sebe.

Alan Ford.
Pa normalno da ne poštujemo podmićenu presudu

Bili Slovenac pristao da ja obrnem ovo, granicu mu uscrtam uz obalu a zaljev prisvojim sebi?

Nebi i ima pravo što nebi
RayMabus
RayMabus

Posts : 175686
2014-04-11


Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by RayMabus Tue 9 Jan - 11:34

I ti se nemaš šta udruživat da otmeš Hrvatskoj što je njeno po katastru na Dunavu

Moš pokušati ali pozdravu se sa cijelom RS

TO ĆE TI BITI ZADNJE
RayMabus
RayMabus

Posts : 175686
2014-04-11


Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by RayMabus Tue 9 Jan - 11:42

Vi ste bolesni, uzmeš dio teritorija jedne države, svi katastarski papiri postoje i sad ćete vi tražit lobije koji će nas ucjenjivat da vam to damo

Vi ste bolesni ljudi
RayMabus
RayMabus

Posts : 175686
2014-04-11


Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by RayMabus Tue 9 Jan - 11:45

Ti si bolestan sine, ti ćeš se udružit i tražit u EU lobi koji će nas ucjenjivat da vama damo dio teritorija

Ti si bolestan, nemam ti šta drugo reći
RayMabus
RayMabus

Posts : 175686
2014-04-11


Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by Serbinho-3 Tue 9 Jan - 11:46

Vi priznate Kosovo po katastarskim knjigama i niste bolesni.

Vraca se ko bumerang Kosovska kletva.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by RayMabus Tue 9 Jan - 11:47

Serbinho-3 wrote:Vi priznate Kosovo po katastarskim knjigama i niste bolesni.

Vraca se ko bumerang Kosovska kletva.
Pa autonomna pokrajina

Kosovo je ionako dio Srbije dok ga se ista ne odrekne znači to ovisi o vama ne o Hrvatskoj
RayMabus
RayMabus

Posts : 175686
2014-04-11


Back to top Go down

Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku... Empty Re: Slovenac pisao liderima EU: Ako ne primorate Hrvatsku...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum