ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by Eroo 6/1/2018, 02:48

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ PXL_260715_11250549-660x450
Goran Jakus/PIXSELL
osobito kod zapošljavanja
Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’
Autor: Hina Petak, 05. siječanj 2018. u 20:48


"Oko 10.000 Hrvata katolika napušta Bosnu i Hercegovinu svake godine jer su u diskriminatornom položaju", rekao je kardinal Puljić

Vrhbosanski nadbiskup, kardinal Vinko Puljić ocijenio je u petak da su Hrvati katolici diskriminirani u Bosni i Hercegovini u odnosu na druge brojnije narode upozoravajući da je to jedan od ključnih razloga zašto ih svake godine iseli oko 10.000.
U intervjuu za dobrotvornu organizaciju Kirche in Not (Pomoć Crkvi u nevolji) kojega je objavio Catholic Herald, vrhbosanski nadbiskup je pojasnio kako je katolička i hrvatska nazočnost u BiH istovjetna.
“Ako više ne bude Hrvata to znači da neće biti ni katolika budući da su većina Hrvata katolici. Zbog toga je veoma važno stvoriti situaciju jednakih prava za sve”, rekao je Puljić. Upozorio je kako je izvor svih nepravdi u Daytonskome sporazumu koji Hrvatima nije omogućio jednaka prava.
“Daytonski sporazum nije proveden u praksi i ponajviše su prepatili katolici Hrvati koji su u brojčanoj manjini. Ne postoje jednaka prava za katolike ondje gdje su oni manjina među većinom druge etničke skupine. Ova se diskriminacija očituje u političkom i administrativnom smislu, a osobito u području zaposlenja”, rekao je Puljić.
http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/kardinal-puljic-hrvati-i-katolici-u-bih-su-diskriminirani-1115067/
Eroo
Eroo

Posts : 74408
2016-07-22


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by Eroo 6/1/2018, 02:50

To će riješiti Mesić dok si reko Šeks. 
A tu je i Jandroković, pa onaj ambasador u US, kako se ono zvaše?
Eroo
Eroo

Posts : 74408
2016-07-22


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by Ringo10 6/1/2018, 04:23

Ljeta Gospodnjeg 1993, kad u Skupstini BiH vise nije bilo ni Hrvata ni Srba i kad su Vens i Oven predlozili svoj plan, i kad su snage muslimanske vojske etnicki cistile Hrvate po Srennjoj Bosni i Sjev. Hercegovini i kad su Hrvati tamo spasavali zive glave, gospon nadbiskup, kasnije kardinal, otisao je na tu etnicki cistu muslimansku skupstinu i dao punu i javnu podrsku muslimanskom odbijanju tog plana i samim time priznao legitimitet toj skupstini od strane Katolicke Crkve i dakako Vatikana. Jer to je i uradjeno po naredjenju iz Vatikana.

Svi smo bili sokirani.

Zato mi je gospon kardinal i njegovo misljenje relevantan koliko i preklanjski snijeg. Ko mu jebe mater.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by vuksadinare 6/1/2018, 05:28

koji mu je izbor bio...ako ode iz sarajeva proglasit će ga za rusitelja bh-a...ako će se glasno buniti ode glava...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99021
2015-09-08


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by Ringo10 6/1/2018, 06:26

vuksadinare wrote:koji mu je izbor bio...ako ode iz sarajeva proglasit će ga za rusitelja bh-a...ako će se glasno buniti ode glava...
IZbor mu je bio da ne ode na to sranje od skupstine. Ovako je dao za pravo neprijatelju koji mu je istrebljivao narod.

Ko mu jebe mater opet kazem. Nabijem ga.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by epikur37 6/1/2018, 06:51

Ringo10 wrote:Ljeta Gospodnjeg 1993, kad u Skupstini BiH vise nije bilo ni Hrvata ni Srba i kad su Vens i Oven predlozili svoj plan, i kad su snage muslimanske vojske etnicki cistile Hrvate po Srennjoj Bosni i Sjev. Hercegovini i kad su Hrvati tamo spasavali zive glave, gospon nadbiskup, kasnije kardinal, otisao je na tu etnicki cistu muslimansku skupstinu i dao punu i javnu podrsku muslimanskom odbijanju tog plana i samim time priznao legitimitet toj skupstini od strane Katolicke Crkve i dakako Vatikana. Jer to je i uradjeno po naredjenju iz Vatikana.

Svi smo bili sokirani.

Zato mi je gospon kardinal i njegovo misljenje relevantan koliko i preklanjski snijeg. Ko mu jebe mater.


nisam znao za ovo gore, uvijek je izgledao kao budala

nek kmeči sad
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by vuksadinare 6/1/2018, 06:59

epikur37 wrote:
Ringo10 wrote:Ljeta Gospodnjeg 1993, kad u Skupstini BiH vise nije bilo ni Hrvata ni Srba i kad su Vens i Oven predlozili svoj plan, i kad su snage muslimanske vojske etnicki cistile Hrvate po Srennjoj Bosni i Sjev. Hercegovini i kad su Hrvati tamo spasavali zive glave, gospon nadbiskup, kasnije kardinal, otisao je na tu etnicki cistu muslimansku skupstinu i dao punu i javnu podrsku muslimanskom odbijanju tog plana i samim time priznao legitimitet toj skupstini od strane Katolicke Crkve i dakako Vatikana. Jer to je i uradjeno po naredjenju iz Vatikana.

Svi smo bili sokirani.

Zato mi je gospon kardinal i njegovo misljenje relevantan koliko i preklanjski snijeg. Ko mu jebe mater.


nisam znao za ovo gore, uvijek je izgledao kao budala

nek kmeči sad
To nisi znao?...ode svijet u onu stvar :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99021
2015-09-08


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by vuksadinare 6/1/2018, 07:19

Ako nista drugo puljic za razliku od pape franje nije ljubio i prao noge muslicima...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99021
2015-09-08


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by RayMabus 6/1/2018, 09:39

Utekla stoka, neće bit pinezi od lemozine Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ 1f602

Svi su ti tamo od ovoga do onog Komarice izdali Hrvate u BiH
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by vuksadinare 6/1/2018, 09:48

RayMabus wrote:Utekla stoka, neće bit pinezi od lemozine  Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ 1f602

Svi su ti tamo od ovoga do onog Komarice izdali Hrvate u BiH
Komarica nije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99021
2015-09-08


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by RayMabus 6/1/2018, 09:50

Ma svi, Komarica posebno jer je ostao u Bl a narod mu protjeran, glumili i jedan i drugi fikuse u Sarajevu i Bl
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by vuksadinare 6/1/2018, 09:54

RayMabus wrote:Ma svi, Komarica posebno jer je ostao u Bl a narod mu protjeran, glumili i jedan i drugi fikuse u Sarajevu i Bl
Svecenici moraju ostati do kraja uz svoj narod makar ih deset ostalo tamo..to mu je duznost kao i moralni i bozji cin
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99021
2015-09-08


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by RayMabus 6/1/2018, 09:54

Zamisli situaciju da su četnici osvojili Split i okolicu, Hrvati bježe i proganjani su a ovi sa osvajačima piju kavicu u uredu umjesto da se svi pokupe od tamo oni još daju legitimitet osvajačima

Komarica i ovi Puljić najveće izdajice Hrvata u Bosni
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by RayMabus 6/1/2018, 10:00

Mene religije nezanimaju znaš ali sam general galaktiče federacije sa pet generalskih ćinova na reveru i kako sam to a sad sam ovdje to iz mene nije izašlo niti će jer je to dio mene da ratove vodim tako da zgazim neprijatelja

Ostajući tamo u Bl i Sarajevu oni su neprijatelju dali legitimitet i zadržali moje ljudstvo i silu da radi u korist neprijatelja a protiv mene

OBODVOJICU STRELJAT ZA PORUKU IDUĆIMA
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by epikur37 6/1/2018, 10:02

Obzirom da se katolicanstvo bespovratno gubi s tih prostora, treba podrzati pravoslavce ka nositelje krscanstva. Imaju znacajan  broj, svoju republiku, maticu Srbiju i Rusiju iza ledja te spoaobnog predsjednika koji plete diplomatsku mrezu. I sretan im Badnjak ovom prigodom.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by RayMabus 6/1/2018, 10:04

Treba ih oba dvojicu STRELJAT tako da idući put kad im to nasljednici naprave da znaju da kad to naprave da nema sjedenja na dvije stolice nego kad uđeš u moj teren dobit ćeš osmijeh od uva do uva, skinuti te gologa i objesiti za noge naglavačke da visiš na javnom trgu da te svi vide

Smećari obični koje treba javno zaklat
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by RayMabus 6/1/2018, 10:23

Zato crkvu treba izbaciti iz politike tj utjecaja i stavit ih na kraj u magareće klupe pa nek znaju da i iznad boga ima Bog

Ovi napadaju Hrvatsku, protjeruju narod a on pije kavicu s neprijateljem u Bl i Sarajevu

Jblo majku uđi na moj teren, skidaj do gola, nabijanje na kolac na trgu ispred Kaptola i nek stoji tako jedan tjedan

AJ OPET MI TO IZVEDI
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by RayMabus 6/1/2018, 10:46

Ovdje vam je teritorijalna podjela župa u BiH a da Boga ipak ima i da će ova dva platit svoju izdaju to će bit tako da će katolici potpuno nestati s područja njihovih župa

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Vrhbosanska_nadbiskupija

Tiš mene zajebavati mater ti jebem izdajničku
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by Guest 6/1/2018, 10:47

Dobro Longi razmislja i rece...negdar s ui u Italiji Poupe Hitji cjelivali ulastene cizme,cisto da se osiguraju za sebe :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by RayMabus 6/1/2018, 11:12

Laštit će on čizmice u toj svojoj župi sam sebi, ima sve da mu potiram od tamo, ni jednog katolika neš imat tamo, jedino ti i papa Franjo kad ti dođe u goste



RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’ Empty Re: Kardinal Puljić: ‘Hrvati i katolici u BIH su diskriminirani!’

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum