ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Očajnička borba Pape Franje protiv vjerskog ludila

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Očajnička borba Pape Franje protiv vjerskog ludila - Page 2 Empty Re: Očajnička borba Pape Franje protiv vjerskog ludila

Post by jastreb 30/11/2017, 09:40

mutava baštarda wrote:
jastreb wrote:
mutava baštarda wrote:Nije ovako doletio u Siriju kada su mu vukovi napali stado.
Hej,jesi li ti Seoski guslar sa net.hr-a?
Odgovor na jučerašnje pitanje. Bitelski prezimenjaci vuku porijeklo iz CG, kada su došli ne znam, mjesto sam zaboravio, negdje je kod Nikšića. Rodonačelnik  je imao 3 sina, a sad da li je ćaća ili sin koji je umrao mlad i iza sebe ostavio udovicu s dvoje male dice( nije bila iz Poljica, nego zapadnije, a možda i obojica su imala ime Stojan. Uglavnom po ovoj priči što sam je čuo vuku svi porijeklo od Stojana. A onaj heroj je iz linije one preostale braće. Odgovor na drugo pitanje je Da.
Baš  sam se sjetio da smo jednom na onom bivšem forumu govorili o Cviji Oraščiću,pa si rekao da ćeš pitati o njemu nekog čobanina.

jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Očajnička borba Pape Franje protiv vjerskog ludila - Page 2 Empty Re: Očajnička borba Pape Franje protiv vjerskog ludila

Post by mutava baštarda 30/11/2017, 09:52

jastreb wrote:
mutava baštarda wrote:
jastreb wrote:
mutava baštarda wrote:Nije ovako doletio u Siriju kada su mu vukovi napali stado.
Hej,jesi li ti Seoski guslar sa net.hr-a?
Odgovor na jučerašnje pitanje. Bitelski prezimenjaci vuku porijeklo iz CG, kada su došli ne znam, mjesto sam zaboravio, negdje je kod Nikšića. Rodonačelnik  je imao 3 sina, a sad da li je ćaća ili sin koji je umrao mlad i iza sebe ostavio udovicu s dvoje male dice( nije bila iz Poljica, nego zapadnije, a možda i obojica su imala ime Stojan. Uglavnom po ovoj priči što sam je čuo vuku svi porijeklo od Stojana. A onaj heroj je iz linije one preostale braće. Odgovor na drugo pitanje je Da.
Baš  sam se sjetio da smo jednom na onom bivšem forumu govorili o Cviji Oraščiću,pa si rekao da ćeš pitati o njemu nekog čobanina.
ne sjećam se. Jesam ti dao odgovor? Mislim da ću uskoro opet do njega pa ću pitati. Lik je čoban cijeli život zbog tjelesnog hendikepa, a ne zbog toga što je glup. jako je bistar u glavi s obzirom na godine tako da je upio te priče po planinskim ognjištima gdje ne dopire službena povijest, nego onako po sjećanju starijih. Prije par godina mi je pivao iz kape, a idući put ću ga snimiti obavezno.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum