ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by Guest Sat 26 Sep - 9:44

Vlada Srbije je donela odluku o stavljanju van snage kontramera preduzetih prema Hrvatskoj nakon što je ta država blokirala granice ka Srbiji.



EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku 41911120055f73ea7040b4165281451_v4_big(zgrade vlade R.Srb.)
U tekstu odluke navodi se da je vlada stavila van snage zaključak o uvođenju kontramera Republike Srbije na jednostrane mere koje je Vlada Republike Hrvatske uvela protiv vitalnih ekonomskih interesa Republike Srbije.
Odluka je stupila na snagu odmah i kamioni i roba iz Hrvatske nakon 22.00 sata krenuli su po uobičajenoj proceduri da ulaze u Srbiju.

“Republika Hrvatska je odustala od jednostranih mera koje su donete protiv ekonomskih interesa Republike Srbije. To ne smatram pobedom Srbije i Vlade, to je pobeda razuma, budućnosti i kao premijer pozdravljam odluku hrvatske vlade, bez obzira kakav je njen motiv“, rekao je premijer Aleksandar Vučić na početku sednice.

On je potom predložio da se donese odluka o ukidanju kontramera.

"U skladu sa tim želim da predložim da večeras donesemo odluku o predlogu zaključka kojim bi se naše kontramere stavile van snage. Mi nismo želeli da donesemo kontramere, već da zaštitimo zemlju i interese. Naša politička reakcija je donela rezultat, od večeras će na svim graničnim prelazima biti omogućen ulaz kamionima sa hrvatskim registarskim tablicama“, dodao je Vučić.

Prema njegovim rečima, Evropska unija je odigrala ključnu ulogu u rešavanju spora.

“Pokazano je da vladavina prava nije samo prazna sintagma, pozvali smo se na poštovanje dogovora o SSP i zato smo mogli da dođemo blizu otvaranju graničnih prelaza. To je pokazalo koliko je Vlada bila u pravu kada je verovala u pravno i političko nadmetanje, naša ubedljivost i argumentacija je mogla da prođe jer ljudi iz EU žele da poštuju zakone i slovo ugovora. Mi smo dobili podršku, a ne članica EU, to govori o našem odgovornom pristupu i to je jedina politika Vlade Srbije“, istakao je Vučić.

Pre zatvaranja sednice za javnost, obratio se i vicepremijer Ivica Dačić, koji je ponovio da ovakav razvoj situacije znači pobedu politike Vlade Srbije, ali i poraz politike hrvatskog premijera Zorana Milanovića.



Last edited by pizzon on Sat 26 Sep - 9:48; edited 1 time in total (Reason for editing : dopuna)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by Guest Sat 26 Sep - 9:47

da li je ovo  presedan u kratkoj istoriji EU. ili nije !? Brisel, a i Berlin, vec
mesecima otvoreno govore da se prema Srbiji odnose kao prema clanici EU,
iako ona to formalno nije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by Guest Sat 26 Sep - 9:52

ali neTko u to nije verovao, nije zeleo da prihvati kao istinu.  
cak nam se i pretilo tom istom EU. a nadalje, verujemo da hoce.
:donquijote: z.m.


Last edited by pizzon on Sat 26 Sep - 9:54; edited 2 times in total (Reason for editing : dopuna)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by seksoje1 Sat 26 Sep - 10:04

Tretman nesrećnika na nivou




EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Migranti(15)
seksoje1
seksoje1

Posts : 97
2015-09-25


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by Guest Sat 26 Sep - 10:16

o nasem tretmanu svako moze da se upozna preko zvanicnih institucija
un i eu. a kada svi oni, koji kenjaju o nasem tretmanu, budu imali
evidenciju, odradjenih oko 170.000 migranta, mozemo da razgovaramo. posebno o
tretmanu tokom letnjih meseci jula i avgusta, kada sami migranti ne zele
nista drugo osim neba, vode, hrane, lekova i sl. a i juce je svaki zlonamernik
mogao da cuje prilicno o nasem tretmanu od ovlascenog predstavnika EU:


Last edited by pizzon on Sat 26 Sep - 10:19; edited 2 times in total (Reason for editing : dopuna)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by Guest Sat 26 Sep - 10:20

konacno, nije srbija " pohvaljena "  u zapadnim medijima kao zemlja
koja navodi migrante da  spavaju po grobljima nego hrvatska.
i zato bolje ne kenjajte  o tome.


Last edited by pizzon on Sat 26 Sep - 10:25; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by Guest Sat 26 Sep - 10:22

Hrvatske vlasti su izbeglice smestili na pravoslavno groblje blizu granice sa Srbijom, javlja britanski "Channel 4"


EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku 671048_hrvatska1_f
"Channel 4" je objavio snimak na kome se vidi nekoliko desetina izbeglica iz Sirije
 i drugih zemalja koje spavaju na pravoslavnom groblju u Tovarniku.

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku 671047_hrvatska_f


Last edited by pizzon on Sat 26 Sep - 10:27; edited 2 times in total (Reason for editing : dopuna)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by crvenkasti Sat 26 Sep - 12:42

Koji je sad ovo kurac, jebote??

Do sad nas je Zapad redovito podržavao kad bismo protiv Srbije poduzeli neki idiotski potez.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by jastreb Sat 26 Sep - 14:42

Pa ja već duže vrijeme ovdje pišem kako u posljednjih par mjeseci uglavnom svi europski "čimbenici" i to u prvom redu Njemačka i sam Brisel nešto mnogo hvale Srbiju i Srbe,a da se od nas nekako previše distanciraju. Čak i tradicionalno prijateljski Vatikan.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by Kermit Sat 26 Sep - 14:44

albatros wrote:Pa ja već duže vrijeme ovdje pišem kako u posljednjih par mjeseci uglavnom svi europski "čimbenici" i to u prvom redu Njemačka i sam Brisel nešto mnogo hvale Srbiju i Srbe,a da se od nas nekako previše distanciraju. Čak i tradicionalno prijateljski Vatikan.
Kkao ne bi pa mi imamo za prmijera duboko poremećenog idiota, a Vatikan se koliko vidim distancirao od katolicizma
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by Winter is coming Sat 26 Sep - 14:45

pa hvale jer vucic se dobro napushio anglosaksonskog kurca

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by RayMabus Sat 26 Sep - 14:45

albatros wrote:Pa ja već duže vrijeme ovdje pišem kako u posljednjih par mjeseci uglavnom svi europski "čimbenici" i to u prvom redu Njemačka i sam Brisel nešto mnogo hvale Srbiju i Srbe,a da se od nas nekako previše distanciraju. Čak i tradicionalno prijateljski Vatikan.
Zato šta žele widjeti Srbiju kao dio EU , swi ljudi su brača i te šeme.

Nečemo im to dopustit. Čim Mađari zatwore graniću swi se šalju u Zloweniju. Raspad EU. U takwoj situaćiji Srbija , EU i te glupsoti padaju u žnj plan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by RayMabus Sat 26 Sep - 14:48

ZAPALIT ČEMO ĆIJELU EU ....EU WIŠE NEĆE BITI.

RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by marcellus Sat 26 Sep - 14:51

pa normalno da je podržala srbiju, i ja sam podržao srbiju, milanović je jednostavno prekršio potpisani sporazum i pravila igre. Dogovor srba s mađarima je legitiman bilateralni  sporazum. Blokada granice i zatvaranje graničnih prijelaza je u kurcu. Kako god ja bi se ubio da me vučić onako izdominira

_________________
EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by marcellus Sat 26 Sep - 14:52

asilovski wrote:
albatros wrote:Pa ja već duže vrijeme ovdje pišem kako u posljednjih par mjeseci uglavnom svi europski "čimbenici" i to u prvom redu Njemačka i sam Brisel nešto mnogo hvale Srbiju i Srbe,a da se od nas nekako previše distanciraju. Čak i tradicionalno prijateljski Vatikan.
Kkao ne bi pa mi imamo za prmijera duboko poremećenog idiota, a Vatikan se koliko vidim distancirao od katolicizma

i to bi otprilike bilo to
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku Empty Re: EU je podržala Srbiju, a ne svoju članicu Hrvatsku

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum