ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pandemija sinkope

Go down

Pandemija sinkope Empty Pandemija sinkope

Post by Eva_ 16/11/2017, 14:05

"Kako je moguće da ste bez vašeg potpisa upisani u sudski registar kao član Nadzornog odbora Agrokora još 1998. godine", pitao je Stjepan Ćurej.
"O tome ništa ne znam i o tome me nikada nitko nije informirao, ne zaboravite da je Skupština društva bio jedan čovjek", odgovorio je Rohatinski.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Pandemija sinkope Empty Re: Pandemija sinkope

Post by Eva_ 16/11/2017, 14:05

"Znate li da je Todorić naručio istraživanje vaše popularnosti planirajući politički projekt i vašu kandidaturu za sabor", pitao je Grmoja.
"Ne znam je li, a vjerujem da nije, gospodin Todorić zatražio od neke agencije da ocjenjuje moj potencijalni politički rejting. To mi je poznato. Poznato mi je da je jedna agencija to napravila na svoju ruku iz svojih razloga. Iz mojih spoznaja to nije imalo veze s gospodinom Todorićem", rekao je Rohatinski, na što je Grmoja iznio da su dio istoga projekta bili Tomislav Karamarko i Milan Kujundžić.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Pandemija sinkope Empty Re: Pandemija sinkope

Post by Eva_ 16/11/2017, 14:06

"Rekli ste nam da ste iz Agrokora otišli uz odgovor da ćete se vratiti. Obavljali ste posao guvernera znajući da imate sigurnosnu mrežu koja će vas štititi bez obzira što radite i da ćete se moći vratiti u Agrokor. Mislite li da je to etički korektno? Biste li to sve ponovili", pita Miljenić.
"Nikada se nisam rukovodio percepcijama nego činjenicama. Najjednostavnije je sve kronološki sagledati. Objasnio sam vam kako je došlo do odlaska u HNB i koji su bili motivi i što je država od mene očekivala. Na rad u HNB-u neću trošiti riječi. Pokušao sam objasniti povratak u Agrokor. Tražio sam brzo zaposlenje, od ponuda koje su bile aktualne Agrokorova mi se i moralno i društveno odgovorno, činilo najboljom", rekao je Rohatinski.
"Točno radno mjesto u Agrokoru bilo je direktor Sektora za makroekonomske analize", pitao je Gordan Maras.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Pandemija sinkope Empty Re: Pandemija sinkope

Post by Eva_ 16/11/2017, 14:07

"Taj je sektor bio 'one man band'. Ja sam bio jedini u njemu. Od 2012. godine sam bio savjetnik i nisam bio dio menadžmenta. Posao je bio isti, samo su prava i plaća bile različite", odgovorio je Rohatinski.
"Jeste li upoznali Zdravka Marića u Agrokoru i što je on tamo radio. Je li radio na kreditima sa Sberbankom", pitao je Maras.
"Jesam, ali način poslovanja koncerna bio je takav da nitko nije znao više nego što je trebao znati. Moja saznanja o njegovom poslu su bila samo s hodnika. Moj je dojam da je glavnina njegovog djelovanja bilo inozemno financiranje koncerna", rekao je Rohatinski.
"Jeste li bili svjesni problema financiranja putem faktoring društava", pitao je Maras.
"Dok sam bio u HNB-u, takvo financiranje je bilo minimalno, a u Agrokoru nisam imao informacija o tome", tvrdi Rohatinski i dodaje da nema argumente da odgovori je li Zdravko Marić sudjelovao u tome.
"Smatrate li da je Marić znao kako se financirao Agrokor", pitao je Maras
"Moj je dojam, jer ne raspolažem činjenicama, da su to poslovi računovodstva, a to je jedino mjesto gdje se može stvoriti slika o tome bili izdvojeni od drugih poslova", odgovorio je Rohatinski.



Kako sere i laže. Sad je knjigovotkinja Metilda za sve kriva.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Pandemija sinkope Empty Re: Pandemija sinkope

Post by Eva_ 16/11/2017, 14:07

http://www.index.hr/vijesti/clanak/video-rohatinski-todoric-i-karamarko-su-me-nagovarali-da-udjem-u-politiku/1007861.aspx
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Pandemija sinkope Empty Re: Pandemija sinkope

Post by Eva_ 16/11/2017, 14:15

Govorili smo o kući koja je kupljena kad je Agrokor kupio tvrtku za jednu kunu. Koja je bila sudbine te kuće", pitao je Orsat Miljenić.
"Kuća je u posjedu moje supruge i moja obitelj živi u njoj. Imovina tvrtke se u najvećem dijelu sastojala od te kuće. Zbog poslovnih veza s nekim tvrtkama iz Agrokora da bi se to saldiralo moja supruga je otkupila tu kuću", rekao je Rohatinski.
"Da pojednostavimo, Agrokor je očistio imovinu od dugova i prodao je vašoj supruzi", pita Miljenić.
"To je bila novčana transakcija na koju su plaćeni svi porezi", odgovorio je Rohatinski.


I ovaj je bio guverner centralne državne banke punih 12 godina. Zimbabve je uređena država. Hr je mafijaška prćija.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Pandemija sinkope Empty Re: Pandemija sinkope

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum