ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

čardak način uštede u zdravstvu

Page 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

čardak način uštede u zdravstvu - Page 7 Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by aben 1/11/2017, 23:12

veber wrote:pa prepoznali smo te odmah.
da radiš kod mene ne bi imao volje ići poslije na neki drugi posao, a da doznam dao bi ti odmah otkaz. 
kapitalisto.
socijalisto, kapitalisto, make up your mind

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu - Page 7 Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by veber 1/11/2017, 23:18

aben wrote:
veber wrote:pa prepoznali smo te odmah.
da radiš kod mene ne bi imao volje ići poslije na neki drugi posao, a da doznam dao bi ti odmah otkaz. 
kapitalisto.
socijalisto, kapitalisto, make up your mind
nisam stavio navodnike.

da ti pojasnim;
-da čujem kako radiš kod drugog to bi značilo:
a)mala ti je plaća
b) kod mene ne radiš i tako si mi nepotreban.

-situacija pod a je nemoguća jer se naradiš i za to si plaćen
-znači ide situacija b, otkaz.

meni kada radno mjesto ili plaća ili okruženje ne odgovaraju-odem
ne radim ujutro za državu a poslijepodne za sebe.

ja stalno radim samo i isključivo za sebe i time generiram profit.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu - Page 7 Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by L'âme 1/11/2017, 23:19

aben wrote:
maggie13 wrote:
aben wrote:
Leviathan2 wrote:
aben wrote:
ne, ne govorin da rodu besplatno, nego da ne rodu za profit. evo, jednostavni misaoni eksperiment, bi li se zaposlenici neke bolnice radovali ili plakali kad bi bolnici svi pacijenti pošli kod privatnika?

alo, levijatane, to sun jo, ne moreš meni donositi ote primjere iz socijalističkih zemalja, licence su zlo.
zas nebi mogao biti dualni sistem,  privatnici i zajednicko zdravstvo, pa ko voli nek izvoli
al nema igre za dva timam ni uplacujemo u zajednicku kasicu i s tim placamo lijecnike  a ko ne zeli nek si placa sam, tu samo treba izbacit takozvano obavezno zdravstveno osiguranje, oces neces i to je to
znam sam sluzaj kad je covjek trebao neki kurac operirat, al pretrage su bie datirane u 3 picke materine, covjek ode u privatnu ordinaciju napravit pretrage u kojoj radi isti lik koji i u bolnici radi pretrage,
u bolnici zakazali za 2 mjeseca a kod privatnika za 2 dana, isti lik radi na oba mjesta
znaci neko nekog jebe, taj lik jednostavno
jer da radi posao za koji je isto placen(ne radi dzaba ziher) u bolnici ne stigne al honorarno stigne,
smrdi pa ti reci sto hoces
igranje za dva tima
amen, u trenutku kad više nemo prisile, jo više nemun nišće za dodati.

al dok to ni tako, 
sritni smo ča država ne zabroni ljudima roditi na dvo mesta jer bi ljudi počeli umirati. 
za vađenje krvi u zadru triboš dignuti u 4 ujutro i čekati do 9 ujutro u gužvi. jo sun bi vaditi krv, i sestre vadu ko na pokretnoj traki. niko ne more reći otin djelatnicama da zavloču. a popodne jena rodi u suncu, i izvadi ti krv za tri minute uključujući i vrime koje ti je potribno pa parkiroš auto. 
isto je is likorima. niko tamo ne zavloči a da bi ljudi pošli privatno, nego jednostavno tote ne vladaju tržišni mehanizmi. socijalizam.
brkas kruske i jabuke. Otme ti se.
Govori se o lijecnicima zaposlenim u bolnici koji tamo zabusavaju, uce na aparatima bolnice, stjecu iskustvo na random pacijentima bez odgovornosti, dodatno se educiraju, ubacuju preko veze ne postujuci red, cesto koriste i aparaturu iz bolnice privatno, nalaze pacijente za rad privatno u bolnici, etc.
E, i jesam li rekla da su se skolovali na iz zajednickog budzeta?! :-D
I, postoje iznimke, naravno.
;-)
apsolutno mi se nikad ne otme.

činjenica da se muhte školuju, uču na javnom, zabušavaju na poslu i ubacuju preko veze apsolutno je irelevantna u odnosu na njihov rad u privatnom sektoru posli posla. da kojin slučajen ne rodu privatno nego samo javno, sve nabrojane stvari nastavljaju postojati u potpuno istom obliku. ako misliš da to nakako utječe, opiši ot mehanizam. 

normalno, ne ćeš ga opisati jer ne postoji.
vec sam ti i previse opisala.
Nikad komunist iz tebe.
Bez uvrede, ali to je jedini sistem gdje nema odgovornosti i sve je svacije, nacelno.
Konkretno, povlasteni koriste tudje i jasu.
Nije ti jasno?
Kad se nisi nikad iz SFRJ/RH maknuo..Trst se ne vazi:-))

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu - Page 7 Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by veber 1/11/2017, 23:19

jedna firma me nagradila nekom lovom jer je moj dio po čovjeku imao najveći profit. netto.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu - Page 7 Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by aben 1/11/2017, 23:23

veber wrote:
aben wrote:
veber wrote:pa prepoznali smo te odmah.
da radiš kod mene ne bi imao volje ići poslije na neki drugi posao, a da doznam dao bi ti odmah otkaz. 
kapitalisto.
socijalisto, kapitalisto, make up your mind
nisam stavio navodnike.

da ti pojasnim;
-da čujem kako radiš kod drugog to bi značilo:
a)mala ti je plaća
b) kod mene ne radiš i tako si mi nepotreban.

-situacija pod a je nemoguća jer se naradiš i za to si plaćen
-znači ide situacija b, otkaz.

meni kada radno mjesto ili plaća ili okruženje ne odgovaraju-odem
ne radim ujutro za državu a poslijepodne za sebe.

ja stalno radim samo i isključivo za sebe i time generiram profit.
ma razumin i omoh sun ti reko da to vridi u kapitalizmu, ali država tako ne funkcioniro. pa zoč ne ćeš malo razmisliti bi li jedun doktor u bolnici voli da mu je u čekaonici 200 ljudi ili nijedan?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu - Page 7 Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by aben 1/11/2017, 23:23

maggie13 wrote:
aben wrote:
maggie13 wrote:
aben wrote:
Leviathan2 wrote:
zas nebi mogao biti dualni sistem,  privatnici i zajednicko zdravstvo, pa ko voli nek izvoli
al nema igre za dva timam ni uplacujemo u zajednicku kasicu i s tim placamo lijecnike  a ko ne zeli nek si placa sam, tu samo treba izbacit takozvano obavezno zdravstveno osiguranje, oces neces i to je to
znam sam sluzaj kad je covjek trebao neki kurac operirat, al pretrage su bie datirane u 3 picke materine, covjek ode u privatnu ordinaciju napravit pretrage u kojoj radi isti lik koji i u bolnici radi pretrage,
u bolnici zakazali za 2 mjeseca a kod privatnika za 2 dana, isti lik radi na oba mjesta
znaci neko nekog jebe, taj lik jednostavno
jer da radi posao za koji je isto placen(ne radi dzaba ziher) u bolnici ne stigne al honorarno stigne,
smrdi pa ti reci sto hoces
igranje za dva tima
amen, u trenutku kad više nemo prisile, jo više nemun nišće za dodati.

al dok to ni tako, 
sritni smo ča država ne zabroni ljudima roditi na dvo mesta jer bi ljudi počeli umirati. 
za vađenje krvi u zadru triboš dignuti u 4 ujutro i čekati do 9 ujutro u gužvi. jo sun bi vaditi krv, i sestre vadu ko na pokretnoj traki. niko ne more reći otin djelatnicama da zavloču. a popodne jena rodi u suncu, i izvadi ti krv za tri minute uključujući i vrime koje ti je potribno pa parkiroš auto. 
isto je is likorima. niko tamo ne zavloči a da bi ljudi pošli privatno, nego jednostavno tote ne vladaju tržišni mehanizmi. socijalizam.
brkas kruske i jabuke. Otme ti se.
Govori se o lijecnicima zaposlenim u bolnici koji tamo zabusavaju, uce na aparatima bolnice, stjecu iskustvo na random pacijentima bez odgovornosti, dodatno se educiraju, ubacuju preko veze ne postujuci red, cesto koriste i aparaturu iz bolnice privatno, nalaze pacijente za rad privatno u bolnici, etc.
E, i jesam li rekla da su se skolovali na iz zajednickog budzeta?! :-D
I, postoje iznimke, naravno.
;-)
apsolutno mi se nikad ne otme.

činjenica da se muhte školuju, uču na javnom, zabušavaju na poslu i ubacuju preko veze apsolutno je irelevantna u odnosu na njihov rad u privatnom sektoru posli posla. da kojin slučajen ne rodu privatno nego samo javno, sve nabrojane stvari nastavljaju postojati u potpuno istom obliku. ako misliš da to nakako utječe, opiši ot mehanizam. 

normalno, ne ćeš ga opisati jer ne postoji.
vec sam ti i previse opisala.
Nikad komunist iz tebe.
Bez uvrede, ali to je jedini sistem gdje nema odgovornosti i sve je svacije, nacelno.
Konkretno, povlasteni koriste tudje i jasu.
Nije ti jasno?
Kad se nisi nikad iz SFRJ/RH maknuo..Trst se ne vazi:-))
a?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu - Page 7 Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by veber 1/11/2017, 23:35

aben wrote:
veber wrote:
aben wrote:
veber wrote:pa prepoznali smo te odmah.
da radiš kod mene ne bi imao volje ići poslije na neki drugi posao, a da doznam dao bi ti odmah otkaz. 
kapitalisto.
socijalisto, kapitalisto, make up your mind
nisam stavio navodnike.

da ti pojasnim;
-da čujem kako radiš kod drugog to bi značilo:
a)mala ti je plaća
b) kod mene ne radiš i tako si mi nepotreban.

-situacija pod a je nemoguća jer se naradiš i za to si plaćen
-znači ide situacija b, otkaz.

meni kada radno mjesto ili plaća ili okruženje ne odgovaraju-odem
ne radim ujutro za državu a poslijepodne za sebe.

ja stalno radim samo i isključivo za sebe i time generiram profit.
ma razumin i omoh sun ti reko da to vridi u kapitalizmu, ali država tako ne funkcioniro. pa zoč ne ćeš malo razmisliti bi li jedun doktor u bolnici voli da mu je u čekaonici 200 ljudi ili nijedan?
jedno vrijeme sam bio voditelj održavanja. i pod kraj smjene došao je predsjednik uprave. bio je petak, druga smjena i ja s mehaničarima i alatničarima u radioni za održavanje. a mi klope na panku za 40 i skriveno vino iza ormarića. skrivali od mene da zadovolje formu. gemišt sam dobio čudnim nekim putevima.
i tako mi mezimo i upadne tip u radionu, a na jednom ormariću za alat bio pršut i sir i masline.
kako je on upao nitko se nije previše uzbuđivao, sve nas je ulovio s prstima u pekmezu.
znaš što je rekao?

kada mi mehaničari stoje, jedu i piju, a linije rade. znam da ide lova.

a propos toga; zdravo pučanstvo generira bogatstvo.

čista kapitalistička logika.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu - Page 7 Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by aben 1/11/2017, 23:37

veber wrote:
aben wrote:
veber wrote:
aben wrote:
veber wrote:pa prepoznali smo te odmah.
da radiš kod mene ne bi imao volje ići poslije na neki drugi posao, a da doznam dao bi ti odmah otkaz. 
kapitalisto.
socijalisto, kapitalisto, make up your mind
nisam stavio navodnike.

da ti pojasnim;
-da čujem kako radiš kod drugog to bi značilo:
a)mala ti je plaća
b) kod mene ne radiš i tako si mi nepotreban.

-situacija pod a je nemoguća jer se naradiš i za to si plaćen
-znači ide situacija b, otkaz.

meni kada radno mjesto ili plaća ili okruženje ne odgovaraju-odem
ne radim ujutro za državu a poslijepodne za sebe.

ja stalno radim samo i isključivo za sebe i time generiram profit.
ma razumin i omoh sun ti reko da to vridi u kapitalizmu, ali država tako ne funkcioniro. pa zoč ne ćeš malo razmisliti bi li jedun doktor u bolnici voli da mu je u čekaonici 200 ljudi ili nijedan?
jedno vrijeme sam bio voditelj održavanja. i pod kraj smjene došao je predsjednik uprave. bio je petak, druga smjena i ja s mehaničarima i alatničarima u radioni za održavanje. a mi klope na panku za 40 i skriveno vino iza ormarića. skrivali od mene da zadovolje formu. gemišt sam dobio čudnim nekim putevima.
i tako mi mezimo i upadne tip u radionu, a na jednom ormariću za alat bio pršut i sir i masline.
kako je on upao nitko se nije previše uzbuđivao, sve nas je ulovio s prstima u pekmezu.
znaš što je rekao?

kada mi mehaničari stoje, jedu i piju, a linije rade. znam da ide lova.

a propos toga; zdravo pučanstvo generira bogatstvo.

čista kapitalistička logika.
well, ok

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu - Page 7 Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by veber 1/11/2017, 23:37

pojeo je pršuta, sira, popio gemišt i otišao.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu - Page 7 Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by aben 1/11/2017, 23:40

cool story, bro

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu - Page 7 Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by darth_vader 1/11/2017, 23:58

Što je najgore Aben vam je u pravu s ovim opisom...doduše uvijek postoje jedinke koje odskaču od pravila, ali kako ih ljudi gledaju kao totalno nenormalne s vremenom se prilagode na prevladavajući sustav...rješenje je ukinuti javno zdravstvo jer ionako preskupo plaćamo nečiji nerad i nered...ovakvo stanje je ionako neodrživo na dugi rok...ostaviti eventualno Crkvi i kojekakvim humanitarnim udrugama da pokušaju organizirati nešto za najranjivije...sustav zdravstvene skrbi kod nas je ionako kolabrirao pa treba dati šansu privatnicima uz jasno nikakvo obvezno plaćanje osiguranja..
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu - Page 7 Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by aben 2/11/2017, 00:22

jasambrend wrote:Što je najgore Aben vam je u pravu s ovim opisom...doduše uvijek postojea jedinke koje odskaču od pravil, ali kako ih ljudi gledaju kao totalno nenormalne s vremenom se prilagode na prevladavajući sustav...rješenje je ukinuti javno zdravstvo jer ionako preskupo plaćamo nečiji nerad i nered...ovakvo stanje je ionako neodrživo na dugi rok...ostaviti eventualno Crkvi i kojekakvim humanitarnim udrugama da pokušaju organizirati nešto za najranjivije...sustav zdravstvene skrbi kod nas je ionako kolabrirao pa treba dati šansu privatnicima uz jasno nikakvo obvezno plaćanje osiguranja..
misliš na savjesne radnike?


jo verujen da to nemo nikakove veze, držin da je komunistički sustav kriv i da će se svako, čak i svetci da se spuštu s neba, na kraju ponašati jednoko neučinkovito. dakle, ne mislin da je tu kriva loša
ljudska priroda, nego ljudska priroda. ljudi moraju biti slobodni i ploćati isključivo svoje usluge, tj one usluge koje odaberu, i s druge strone, naplaćivati samo one usluge koje obavu,  tek unda se otključava čaroban svijet prosperiteta i bolnica čiji plafoni ne otpadaju.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu - Page 7 Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by darth_vader 2/11/2017, 00:38

Pa o sustavu i ja govorim kao krivom...iako uvjek imaš entuzijaste, altruiste i slične koji zabriju u svakom sustavu no kad-tad se umore ili izgore/puknu...zato se i slažem da je privatizacija jedino održivo rješenje...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu - Page 7 Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum