ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

čardak način uštede u zdravstvu

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty čardak način uštede u zdravstvu

Post by kaya 1/11/2017, 17:19

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/otkrivamo-sokantne-podatke-kako-su-nam-bolnice-postale-skupa-prenocista-hrvati-su-samo-lani-u-bolnicama-proveli-12-milijuna-dana-bez-ikakvog-razloga/6697506/


-  kada bi pacijenti u bolnicama ležali samo onoliko dana koliko je zaista potrebno, hrvatsko zdravstvo bi na godišnjoj razini moglo uštedjeti više od 623 milijuna kuna.

-  20 posto svih dana boravka u bolnici potpuno bespotrebno a zapravo bi trebali biti doma


- mnogo čimbenika pridonosi tome na primjer nepotrebne pretrage čime se  produljuje se boravak u bolnici
- postoji rizik od dobivanja bolničke infekcije
- agresivni i vrlo skupi lijekovi koji se koriste da bi ih se izliječilo mogu trajno oštetiti organizam.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by kaya 1/11/2017, 17:21

evo malo propagande JL kako izbaciti bolesne ljude doma iz bolnice , pisati da mogu dobiti infekciju, da će im skupi ljekovi oštetiti organizam i da su pretrage nepotrebne a posebno ležanje u bolnici.
jer naravno da zdravi ljudi jedva čekaju otići par dana u bolnicu trošiti njihov buđet
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by aben 1/11/2017, 17:22

ali, kako to? bbolnice su uhljebi ki trošu rodili ne rodili. 
jedino ča in kuvaju obed

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by kaya 1/11/2017, 17:26

aben wrote:ali, kako to? bbolnice su uhljebi ki trošu rodili ne rodili. 
jedino ča in kuvaju obed
kuhaju, peru plahte, troše ljekove, bolje im reći da odu doma da ne dobiju infekciju, nema veze što mogu umrijeti doma
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by aben 1/11/2017, 17:30

kaja wrote:
aben wrote:ali, kako to? bbolnice su uhljebi ki trošu rodili ne rodili. 
jedino ča in kuvaju obed
kuhaju, peru plahte, troše ljekove, bolje im reći da odu doma da ne dobiju infekciju, nema veze što mogu umrijeti doma
dobro, uspoređivo sun liječenje u bolnici i liječenje od doma tkz dnevna bolnica.


bolnice se griju bez obzira, sestre i likori dežuraju bez obzira, jedino obed, lancuni, dofin in i letrika uvik gori...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by Leviathan2 1/11/2017, 17:52

ah ah, koji kurac ljudi idu u bolnice uopce, nek uplacuju zdravstveno i nek ne zanovjetaju previse
to j eona klasicna koju jebeni drzavisti ne mogu shvatit,  ona o lopovu koji ti otme dvjesto kuna pa ti iz ducana donese sendvic i 25 deka kave i kilu secera, jel on lopov il je samo umjesto tebe otisao u ducan i usput sebi naplatio trud
isti kurac sa drzavom, otmu ti porezom i onda te pare koje otimaju pod izlikom da se mora financirat zdravstvo skolstvo i ostalestvari od zajednickog interesa
vracaju ti kroz te usluge jednu cetvrtinu a onda to jos pokusavaju smanjit
pa debili nek placaju uredno otimacinu, kurac ce dobit nazad, ako i to, to je jos puno, dobice mlohavu cunu

_________________
čardak način uštede u zdravstvu Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by Guest 1/11/2017, 18:01

kaja wrote:evo malo propagande JL kako izbaciti bolesne ljude doma iz bolnice , pisati da mogu dobiti infekciju, da će im skupi ljekovi oštetiti organizam i da su pretrage nepotrebne a posebno ležanje u bolnici.
jer naravno da zdravi ljudi jedva čekaju otići par dana u bolnicu trošiti njihov buđet
ufffff Kayo,nisu ovdje u svabiji niti bolji..imam premium zdravstveno,i pored toga su mi za svaki dan odrezali da moram platiti jos 10 Ojra dnevno ,5 dana,
drugi dan nakon mesarenja po mojem stomaku,su me vec tjerali da na nogama idem sam pishati u vecej,,iako me je bol proparala,da su noge gubile kontrolu..
5 dan su me doslovno izjurili..dakle,dupla operacija trbuha,i za 5 dana,baya putuj nogama svojim... No No No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by Guest 1/11/2017, 18:01

na državnoj sisi se na uhljebe troši skoro 40milijardi kuna,.. vjerojatno iviše kada ubaciš materijalne troškove.

lipo, neka svim uhljebima u administraciji srežu troškoe za 10%, i ups, evoga.. odjedanput ima se 4milijarde kuna, što se može povećati na opremu bolnica i plaće doktorima..

ali najvažnije jest da Stevin sin , dobije od države auto od 50 000€ ,ili Jadronković ode gledati Bosanca kako igra u Monte Carlo finale tenisa, a vi se liječite doma kada ste bolesni.. eh i platite porez i dopunsko zdravstveno obavezno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by kaya 1/11/2017, 18:10

pismejker wrote:
kaja wrote:evo malo propagande JL kako izbaciti bolesne ljude doma iz bolnice , pisati da mogu dobiti infekciju, da će im skupi ljekovi oštetiti organizam i da su pretrage nepotrebne a posebno ležanje u bolnici.
jer naravno da zdravi ljudi jedva čekaju otići par dana u bolnicu trošiti njihov buđet
ufffff Kayo,nisu ovdje u svabiji niti bolji..imam premium zdravstveno,i pored toga su mi za svaki dan odrezali da moram platiti jos 10 Ojra dnevno ,5 dana,
drugi dan nakon mesarenja po mojem stomaku,su me vec tjerali da na nogama idem sam pishati u vecej,,iako me je bol proparala,da su noge gubile kontrolu..
5 dan su me doslovno izjurili..dakle,dupla operacija trbuha,i za 5 dana,baya putuj nogama svojim... No No No
Pa i kod nas su ljudi par dana u bolnici, ali vidis da rade na tome da se ljece doma, u biti ne ljece jer su lijekovi štetni , najbolje u biti da ni ne dođu
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by RayMabus 1/11/2017, 18:10

Najlakše je rizat na sirotinji
RayMabus
RayMabus

Posts : 174870
2014-04-11


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by Leviathan2 1/11/2017, 18:13

Pinochet wrote:na državnoj sisi se na uhljebe troši skoro 40milijardi kuna,.. vjerojatno iviše kada ubaciš materijalne troškove.

lipo, neka svim uhljebima u administraciji srežu troškoe za 10%, i ups, evoga.. odjedanput ima se 4milijarde kuna, što se može povećati na opremu bolnica i plaće doktorima..

ali najvažnije jest da Stevin sin , dobije od države auto od 50 000€ ,ili Jadronković ode gledati Bosanca kako igra u Monte Carlo finale tenisa,  a vi se liječite doma kada ste bolesni.. eh i platite porez i dopunsko zdravstveno obavezno
ovo nam je nasa borba dala
da imamo podosta budala

jebga prika, ljudi doslovno kurcem razmisljaju, mozak niks
ak pogleda, uprt ce mozak da jebu i zajebu nekog pa makar koristi ne imali, al da ispadnu pametniji i lukaviji od drugog,
al da nesto konstruktivno naprave, nem teorije
zato ovi kojima je glavno zanimanje ajd da te zajebem profitiraju, dosta da se uclane u neku od parazitskih organizacija za prodavanje muda pod bubrege, tipa hdz sdp hsls itd
budale te slijede i pljescu kad ih razguzis, zas bi oni smanjivali 10%  iz budzeta za njih, smanjice drugima koji su namjenjeni tebi i svoj budzet povecat :D

ma neisplati se razbijat glavu, ja sam kazem hrvatska posla

_________________
čardak način uštede u zdravstvu Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by Guest 1/11/2017, 18:15

kaja wrote:
pismejker wrote:
kaja wrote:evo malo propagande JL kako izbaciti bolesne ljude doma iz bolnice , pisati da mogu dobiti infekciju, da će im skupi ljekovi oštetiti organizam i da su pretrage nepotrebne a posebno ležanje u bolnici.
jer naravno da zdravi ljudi jedva čekaju otići par dana u bolnicu trošiti njihov buđet
ufffff Kayo,nisu ovdje u svabiji niti bolji..imam premium zdravstveno,i pored toga su mi za svaki dan odrezali da moram platiti jos 10 Ojra dnevno ,5 dana,
drugi dan nakon mesarenja po mojem stomaku,su me vec tjerali da na nogama idem sam pishati u vecej,,iako me je bol proparala,da su noge gubile kontrolu..
5 dan su me doslovno izjurili..dakle,dupla operacija trbuha,i za 5 dana,baya putuj nogama svojim... No No No
Pa i kod nas su ljudi par dana u bolnici, ali vidis da rade na tome da se ljece doma, u biti ne ljece jer su lijekovi štetni , najbolje u biti da ni ne dođu
cuj,ima i puno onih tipa moje susjede Izbosne..65 godina,jaka kao bivol,guzata i jakih ruku,za dorucak przi svinjske snicle na masti(!!!) i to doruckuje,rucak,laganiji,pileca supa,prst masnoce gori,i pomijesano sa domacim mlijekom...uvece,nes dimljeno..

Kad tlak zvizne u nebesa,zove hitnu,i parada pocinje..kad s vrati doma,nakon par šuseva za snizavanje zlaka,noša vrecicu onu normalnu ducansku,sa hrpom medikamenata,koje uredno pospremi u spajzu i prepusti prasini...i opet nanovo...do iduce prilike..e takvi stetu prave zdravstvu...

Ovdje kod doktora,samo dobijes recept,ali platjas punu cijenu lijeka...pa ti baja izvoli..

Ona Izbosne plati sitnis.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by RayMabus 1/11/2017, 18:16

Rvacka posla

A ćuj pola raje sjedi doma kad su izbori, teško dignit dupe, eto nek ih sad jebu, pošteno
RayMabus
RayMabus

Posts : 174870
2014-04-11


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by Leviathan2 1/11/2017, 18:20

RayMabus wrote:Rvacka posla

A ćuj pola raje sjedi doma kad su izbori, teško dignit dupe, eto nek ih sad jebu, pošteno
izbori ne rjesavaju nista
skines hdz dojde sdp i obratno, a ne samo oni nego i svi ostali su isti kalup, sva bescasni do bescasnog
da izbori mogu dovesti do neke promjene vec bi ih odavno ukinuli, izbori samo  betoniraju postojece stanje

_________________
čardak način uštede u zdravstvu Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by RayMabus 1/11/2017, 18:21

A inače nitko da spomene turiste, ima imali smo sto miljona noćenja, ljeti su bolnice na Jadranu prekrcane njima

Tko to plača kad su svi EU građani u većini slučajeva tj đabe liječenje
RayMabus
RayMabus

Posts : 174870
2014-04-11


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by veber 1/11/2017, 18:52

bil sam u bolnici deset dana i jedva sam čekao da zgibam doma, no frend me nije puštao da bi bio ziher da je sve ok. platil sam participaciju preko dvije tisuće kuna.
bio sam čudan slučaj pa sam zato ostao dulje.

hrana očajna, sestre super.
doktori ok

kuharice sve pokradu zato i je hrana očajna.
nakon par dana sam išao jesti u lokalni restoran.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by crvenkasti 1/11/2017, 18:59

veber wrote:bil sam u bolnici deset dana i jedva sam čekao da zgibam doma, no frend me nije puštao da bi bio ziher da je sve ok. platil sam participaciju preko dvije tisuće kuna.
bio sam čudan slučaj pa sam zato ostao dulje.

hrana očajna, sestre super.
doktori ok

kuharice sve pokradu zato i je hrana očajna.
nakon par dana sam išao jesti u lokalni restoran.

Jabala te hrana i jelo.
Ne živi čovjek zato da bi jeo, neogo obrnuto, jede da bi živio.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28674
2014-04-17


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by veber 1/11/2017, 19:03

to vi s malim pimpekom i siromasi. to vam ide po defaultu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by L'âme 1/11/2017, 19:28

Zdravstvo nam je jos i dobro jos. Sto ce da bude.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by veber 1/11/2017, 19:38

maggie13 wrote:Zdravstvo nam je jos i dobro jos. Sto ce da bude.
u biti i je.
samo što doktorima treba zabraniti da rade u javnoj i privatnoj ustanovi. biraj, nemreš sjedit na dva stolca.

jedan radnik iz firme otišao okultistu za naočale i naručili ga za 6mj. ali mu je doktor rekao da za 500kn kod njega za tri dana dobije naočale.
o nekim bitnijim stvarima da ne pričam. ono imaš rak a ovi te za 6mj naruče na mr

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53302
2014-12-30


Back to top Go down

čardak način uštede u zdravstvu Empty Re: čardak način uštede u zdravstvu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum