ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Kermit 19/10/2017, 20:08

kserks_ wrote:Jebate Muć , niti znam ti je to..baranjski vlaju, debil ostaje debil.
Ja vlaj a ti na istraživanje koje se odvija 30 godina na par kontinenata sa par stotina znanstvenika kažeš:

"šta ge seru, kod mene u proljeće sve puno insekata, pčele, ose bumbari nemoš ih se riješit..a to sa vjetrobran efekt, nema više jurcanja po cestama pa manje i kukci ginu:)"


pa jebem ti Muć muko majčina hehehe

Kermit

Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Kermit 19/10/2017, 20:08

kic wrote:
AlfaOmega wrote:Sve mi suze niz leđa za bumbarima, pčelama, stršljenima i ostalim musketirima.

joj kad te atila sad opandraci s razlogom :P
On je sam sebi dovoljno kazna, neukost je postala disciplina
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by kic 19/10/2017, 20:23


mislim da alfa ipak samo zeza..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by melkior 19/10/2017, 20:24

asilovski wrote:
mamin sin wrote:gasi rasvjetu
Vjerojatno zračenja, posebice razvojem mobitela, sada se vidi par leptira u mjesec dana, prije su isti bili skoro redovita i masovna pojava
Zatrovana zemlja raznim insekticidima, pesticidima, onemogućava razmnožavanje kukaca bitnih za ekosustav.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Guest 19/10/2017, 20:26

asilovski wrote: Uzrok? I dalje nepoznat, piše BBC.
e jes qrca nepoznat..i bas Svabija..??

Itekako je poznat,ali to prosjecnom tutleku nije poznato,a niti je zainteresiran za to..

dakle,svabi imaju puno vrsta genetskih preparata,koje kace po šumama i gorama,votjnjacima,viinogradima,gdje god stignu...
razlog,pa nece njima letece nevolje kvariti bilancu temeljenu na proizvodnji votja i povrtja..
tako cete vidjeti vinograde i zrele slatke bobe grozdja,votjnjake,kako oko njih ne zuje muhovi,ose,pcele,pokusavajuci se nahraniti..TIS SVABI BESPLATNO JESTI VOTJE??!!..e nećes..

pitao sam jednog svabu,sto im to visi po votjnacima i vinogradima,onako smedja neka plastika sa zadebljanjem i modanom kukom da se moze zakaciti na grane zice i ostalo..rece da je to neki genetski preparat sto uzrokuje neplodnost insekata..

i to je posvuda...po sumama i gorama a i po gradovima..nema niti misheva,stakora,macaka,a niti pasa lutalica..u najvecoj sezoni komaraca..tek po koji usamljeni primjerak,a grad je premrezen kanalima rijeke..nigdje insekata po tlu,niti po zemlji...

sve mrtvo po tom pitaju..

ne vidim bas niti pčela za vrijem oprasivanja,pa se pitam,kako to sve tako obilno radja??

ludnica ziva.. Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Gost 19/10/2017, 20:48

Pa sve i rada jer nema insekata koji prenose bolesti ili sami prave štetu biljkama...
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Gost 19/10/2017, 20:54

Al insekti ako i postoji nekakva opasnost puno se brže prilagođavaju,dok kod covjeka jedna generacija se razmnožili za tek nekih 30-40 godina,u tom razdoblju pojedini kukci izbace do 100 generacija novih insekata, a u svakoj generaciji barem 1-3% populacija ima neku genetsku mutaciju , neke od njih se pokazu korisnom i već u sljedeće 2-3 generacije, cjelokupna populacija ima tu mutaciju...
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Gost 19/10/2017, 20:56

Priroda je oportunistička i sve živo gleda kako da se živi na tuđoj grbači sa sto manje truda.
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Guest 19/10/2017, 20:58

kserks_ wrote:Pa sve i rada jer nema insekata koji prenose bolesti ili sami prave štetu biljkama...
eto,moja regija i region grada se smatra VINSKIM podrucjem(!!!) sa razvijenom proizvodnjom vina..,a vrijeme je u najmanju ruku hirovito i promjenjivo..no mozda to i jeste tajna svega bujnoga..ima dovoljno kise,dovoljno sunca,e sad zime su metiljave,snijega skoro i nema,ali zato zna poderati zseci minus,koji opet koristi susavu..
sam ne kuzim,otkud im tako slatko voce i grozdje,posto je ipak za to bolje redovno suho i toplo vrijeme sa manje vlage...dakako niti Pljesnima nije dopusteno da narusuju bilancu,, lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Gost 19/10/2017, 21:02

Vinogradarstvo su doveli do savršenstva, do nagiba terena, to posebnih sorta kojima pase sunce,hlad,suša, vlaga, do kemijskih analiza tla svakoj pojedinog sektora nasada, da bi se gnojili točno sa sastavom koji je potreban, pa do nadzora vlažnosti tla, pa se svaki pojedini sektor navodnjava po potrebi..i jos Svasta nesto..
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Guest 19/10/2017, 21:08

kserks_ wrote:Vinogradarstvo su doveli do savršenstva, do nagiba terena, to posebnih sorta kojima pase sunce,hlad,suša, vlaga, do kemijskih analiza tla svakoj pojedinog sektora nasada, da bi se gnojili točno sa sastavom koji je potreban, pa do nadzora vlažnosti tla, pa se svaki pojedini sektor navodnjava po potrebi..i jos Svasta nesto..
sigurno to..poznam jednu svabicu,kcerku ljudi koji imaju puno vinograda,i prave onaj Trolinger-Lemberger,sa podrucja Nordheima..ide studij vinogradarstva,a kao njihova kcerka je u toj udruzi vinara...nedavno je bio Winedorf,tjedan svih vina iz regije..i bas sam dosao na njihov stand,a jebate,milina za nepce..ali ces to i platiti..dobijes casu sa logom winedorfa i 1 deci platis 2 ojra..ajd baya ti meni natoci punu casu..to je ipak samo vino...vodku pijem na decije... :cleanteeth

vino je bogatog votjnog okusa,blage arome,a opojno....ufffff..prvi put se zajebah pa mu rekoh da napuni puno,otprilike 3 deci,a to kad me uhvatilo,ajoj..a ja mislio,svabi glume finocu i narucuju uglavnom po deci vina..

nemam prigovora..uglavnom je butelja oko 20-30 ojrova,drzi cijenu.,ali vrijedi svake kapi.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Gost 19/10/2017, 21:12

S obzirom koliko truda i troška imaju,toliko i vrijedi...nisu to ko pojedini Slavonci pokupe poticaj pa raste ambrozija...
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Guest 19/10/2017, 21:16

tako je... a jebi ga,,svabi su izvrsni u svemu cega se dohvate...oko najvecih sitnica oni prave studije,a isplati im se,i sve gledaju ozbiljno i ne sprdaju se sa nicim..jebi ga,cijene i onaj malecki cent,koji bi balkanci sutnuli u stranu..no od toga Centa,polazi i odgovornosti i preciznost,a ako si takav moras i uspjeti..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Gost 19/10/2017, 21:20

Disciplina u svemu je najvažnija...pa te onda jalnusi gotovani mrze iz sve duše i gledaju kako da ti otmu...
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by mutava baštarda 19/10/2017, 21:25

Ja danas ostao bez dvije košnice... grabež. Nešto kao Libija, bile pune meda, a loša obrana...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Guest 19/10/2017, 21:30

kserks_ wrote:Disciplina u svemu je najvažnija...pa te onda jalnusi gotovani mrze iz sve duše i gledaju kako da ti otmu...

a jeste...to je isto u praksi kao da namjerno u matematiku i sve izracune fginancija namjerno uvedemo grešku...sustav mora prije ili poslije kolabirati...samo se cudom cudim kako RH uopce vise egzistira nakon toliko lopovluka i sveg ostalog..
zamisli da su se Hrvati ponasali kao Svabi od Neovisnosti naovamo..pffff.....RAJ..jedna rijec,sasvim dovoljna.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by red wolf 19/10/2017, 23:22

omni wrote:Nestaju sa sugavog planeta. Pametni.
Ovo nije šugavi planet...Nešto drugo je šugavo na njemu...Nažalost, ostali biljni i životinjski svijet ispašta zbog toga...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by mutava baštarda 20/10/2017, 07:27

kserks_ wrote:Pa sve i rada jer nema insekata koji prenose bolesti ili sami prave štetu biljkama...
Prenose je između sebe, a seleće pčekarstvo će uništiti pčele. Varoa zbog koje pčele nisu u stanju opstati bez čovjeka uzrokivala je kolaps divljih pčela, sad od nedavno sitigla etina iz sahare, zahvatila sve između amerike i sicilije,...
Anštajn je rekao da čovječanstvo bez pčela može poživjeti još 4 godine.... 
Ali šta on zna...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Trinity 20/10/2017, 09:02

Prešli i oni u grad. :)
Kod mene guštera, stršljena, pčela, smrdljivih martina, vrana...
O čemu vi to? :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Trinity 20/10/2017, 09:03

asilovski wrote:
kserks_ wrote:Jebate Muć , niti znam ti je to..baranjski vlaju, debil ostaje debil.
Ja vlaj a ti na istraživanje koje se odvija 30 godina na par kontinenata sa par stotina znanstvenika kažeš:

"šta ge seru, kod mene u proljeće sve puno insekata, pčele, ose bumbari nemoš ih se riješit..a to sa vjetrobran efekt, nema više jurcanja po cestama pa manje i kukci ginu:)"


pa jebem ti Muć muko majčina hehehe
Donji ili Gornji? :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Gost 20/10/2017, 09:05

treba izbaciti naftu i ugljen iz sustava..te forsirati GMO te tako msnjaiit primjenu pesticida, herbicida, fungicida itd ,znam ovo je sada bogohuljenje što sam napisao,ali to je jedini izlaz..
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina   - Page 2 Empty Re: Ogromni pomor: broj letećih insekata opao za čak 75% u posljednjih 30 godina

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum