ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Guest 5/10/2017, 09:10

marcellus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Dakle, ništa od antigravitacije, za sada. :)

mislim da ni ubuduće :cleanteeth

Čeka se eksperimentalna potvrda postojanja gravitona.
Za sada vijesti nisu optimistične, ali to nisu bile niti prije pedesetak godina kada je Higgsov bozon u pitanju.

Guest
Guest


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by marcellus 5/10/2017, 09:12

slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Dakle, ništa od antigravitacije, za sada. :)

mislim da ni ubuduće :cleanteeth

Čeka se eksperimentalna potvrda postojanja gravitona.
Za sada vijesti nisu optimistične, ali to nisu bile niti prije pedesetak godina bile kada je Higgsov bozon u pitanju.

lako i to, nego i kad ga otkriju što će s njim? Nije baš da imamo tehnologiju za hendlat subatomske čestice a la carte.

_________________
Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Guest 5/10/2017, 09:17

marcellus wrote:

lako i to, nego i kad ga otkriju što će s njim? Nije baš da imamo tehnologiju za hendlat subatomske čestice a la carte.

Pa to bi svakako riješilo mnoge dvojbe oko temeljne prirode gravitacije. Mislim, to je jedina od 4  osnovne sile svemira za koju još nije eksperimentalno potvrđeno postojanje njene čestice nositeljice, makar je ona predviđena u Standardnom modelu.
E sad, bi li na taj način došli i do riješenja za antigravitaciju, nitko živ ne zna, ali možemo maštovito špekulirati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by marcellus 5/10/2017, 09:19

slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:

lako i to, nego i kad ga otkriju što će s njim? Nije baš da imamo tehnologiju za hendlat subatomske čestice a la carte.

Pa to bi svakako riješilo mnoge dvojbe oko temeljne prirode gravitacije.

nekima ne bi

https://en.wikipedia.org/wiki/Modern_flat_Earth_societies

_________________
Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Guest 5/10/2017, 09:22

marcellus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:

lako i to, nego i kad ga otkriju što će s njim? Nije baš da imamo tehnologiju za hendlat subatomske čestice a la carte.

Pa to bi svakako riješilo mnoge dvojbe oko temeljne prirode gravitacije.

nekima ne bi

https://en.wikipedia.org/wiki/Modern_flat_Earth_societies

:D Što jest, jest.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Guest 5/10/2017, 13:32

Triny wrote:
croatia yes wrote:
dijagram wrote:di je deda, nek se on malo ,...raspistolji
tema po njegovom gustu

ulupali su desetke milijardi dolara u taj eskperiment

ne mogu sad reći da nisu ništa otkrili

slično kao ovi u CERNu, potrošili su toliko milijardi državnog novca da jednostavno moraju imati rezultate, kakve god


da je gravitacija val onda bi djelovala i odbojno, a ne samo privlačno, mogao bi imati interferenciju, superpoziciju, poništavanje - antigravitaciju, to je samo jedna temeljna sitnica, no kod ovako velikih stvari osnove se ne trebaju gledati

bitno da je i naš čovjek dobio medalju, lentu, orden... i mi smo dio uspjeha, to je bitno

pesimiste ne treba slušat
Vidi vraga, trošili državne novce , ti opet nezadovoljan.

troše državni novac i moraju ili opravdati daljnu potrošnju ili ugasiti projekt

ja nisam protiv potrošnje poput vas antikapitalista
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Guest 5/10/2017, 13:50

slidingdoorsoperator wrote:
croatia yes wrote:


no dobro, političarima koji to financiraju mogu prodati takve gluposti :^0  lol!

a i narod voli astronomske gluposti, prizemna znanost je dosadna i suhoparna

U pravu si, deda. Zemlja je oblika ravne ploče. :)

gdje ja tvrdim da je zemlja ravna ploča?


da li oni mjere promjenu duljine mjernog uređaja od 10^-21 metara sa laserom valne duljine 10^-6 metara?

koliko precizno ti sa školskim ravnalom u milimetrima tj. 10^-3 m, možeš mjeriti promjenu duljine u pikometrima odnosno 10^-12?


a tu je i pitanje koje je više filozofske naravi, kako se točno sudare i stope dva singulariteta ako je poznato da singularitet (crna rupa) ima radijus = 0, volumen = 0, i površinu = 0, tj. kako se sudare dva objekta koji nemaju površinu? :D


naravno shaker ne može raspravljati o konkretnim problemima tog istraživanja, nema kapaciteta za to, ali zato može izmisliti kako netko tvrdi da je zemlja ravna pa to pobijati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Trinity 5/10/2017, 15:20

croatia yes wrote:
Triny wrote:
croatia yes wrote:
dijagram wrote:di je deda, nek se on malo ,...raspistolji
tema po njegovom gustu

ulupali su desetke milijardi dolara u taj eskperiment

ne mogu sad reći da nisu ništa otkrili

slično kao ovi u CERNu, potrošili su toliko milijardi državnog novca da jednostavno moraju imati rezultate, kakve god


da je gravitacija val onda bi djelovala i odbojno, a ne samo privlačno, mogao bi imati interferenciju, superpoziciju, poništavanje - antigravitaciju, to je samo jedna temeljna sitnica, no kod ovako velikih stvari osnove se ne trebaju gledati

bitno da je i naš čovjek dobio medalju, lentu, orden... i mi smo dio uspjeha, to je bitno

pesimiste ne treba slušat
Vidi vraga, trošili državne novce , ti opet nezadovoljan.

troše državni novac i moraju ili opravdati daljnu potrošnju ili ugasiti projekt

ja nisam protiv državne potrošnje 
eto, korigirano...
ali si protiv zarade kapitalista...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Guest 5/10/2017, 16:43

Triny wrote:
croatia yes wrote:
troše državni novac i moraju ili opravdati daljnu potrošnju ili ugasiti projekt

ja nisam protiv državne potrošnje 
eto, korigirano...
ali si protiv zarade kapitalista...

nisam ni protiv zarade kapitalista

ono što vi ne shvaćate je da su posude spojene, da je nečija potrošnja, tvoja zarada

potrošnja države je zarada privatnog sektora

deficit države je kredit koji je država digla da bi platila privatni sektor, da bi u privatnom sektoru imali više

vi u svom neznanju zagovarate da država smanji potrošnju i da vodi suficit, tj. da smanji zaradu privatnog sektora


posude su spojene, privatni i javni sektor su neraskidivo povezani svojom potrošnjom, ako smanjiš razinu vode u javnom sektoru, smanjit će se razina vode i u privatnom



Kosor je smanjila plaće u javnom sektoru 2008. i što se dogodilo, kriza na američkom Wall Streetu je uzrokovala pad potrošnje u Hrvatskoj? :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Guest 5/10/2017, 17:00

croatia yes wrote:
a tu je i pitanje koje je više filozofske naravi, kako se točno sudare i stope dva singulariteta ako je poznato da singularitet (crna rupa) ima radijus = 0, volumen = 0, i površinu = 0, tj. kako se sudare dva objekta koji nemaju površinu? :D

Prije nekih desetak godina sam ti na starom forumu (tada si još pisao kao adapaevolved ili tako nekako) objasnio da se crna jama ne da svesti samo na vlastito središte odnosno na točku singularnosti u središtu, ali tebi to niti danas nije jasno. :)
Također vidim da još nisi shvatio na što se odnosi pojam Schwarzschildovog polumjera.
Brkao te pojmove ili tvrdio da je Zemlja ravna ploča, na isto ti se svodi. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Guest 5/10/2017, 17:05

slidingdoorsoperator wrote:
croatia yes wrote:
a tu je i pitanje koje je više filozofske naravi, kako se točno sudare i stope dva singulariteta ako je poznato da singularitet (crna rupa) ima radijus = 0, volumen = 0, i površinu = 0, tj. kako se sudare dva objekta koji nemaju površinu? :D

Prije nekih desetak godina sam ti na starom forumu (tada si još pisao kao adapaevolved ili tako nekako) objasnio da se crna jama ne da svesti samo na vlastito središte odnosno na točku singularnosti u središtu, ali tebi to niti danas nije jasno. :)
Također vidim da još nisi shvatio na što se odnosi pojam Schwarzschildovog polumjera.
Brkao te pojmove ili tvrdio da je Zemlja ravna ploča, na isto ti se svodi. :)

mhm, ti si objasnio :^0

sljedeći nobel valjda ide za teoriju struna, ili sličnu granu metafizike
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Guest 5/10/2017, 17:08

croatia yes wrote:

mhm, ti si objasnio :^0

Pa nisam samo ja, objasnio ti je to i Somedude i to na istoj temi, ali ti si evidentno ostao isto tako upućen u tematiku kao i ranije. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Guest 5/10/2017, 17:14

slidingdoorsoperator wrote:
croatia yes wrote:

mhm, ti si objasnio :^0

Pa nisam samo ja, objasnio ti je to i Somedude i to na istoj temi, ali ti si evidentno ostao isto tako upućen u tematiku kao i ranije. :)

kao što mi yoda ili marcelus objašnjava ekonomiju, to je u rangu tih objašnjenja :D


teorija relativnosti je takav znanstveni uspjeh da nam sad 95% svemira čini nebarionska tamna materija koja se ne može detektirati, nešto poput anđela koji miču zvijezde na nebu, jer inače nedostaje 95% mase da bi teorija relativnosti imala smisla i bila još uvijek "točna"

samo netko neupućen u tematiku ne prihvaća takvu metafiziku study
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Guest 5/10/2017, 17:18

croatia yes wrote:
samo netko neupućen u tematiku ne prihvaća takvu metafiziku study

Pa da si neupućen u ovu tematiku, to si pokazao kojih trista milijuna puta kako na ovom forumu, tako i na onom starom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Guest 5/10/2017, 17:19

ili je trenutni model kriv ili 95% svemira čini nevidljiva tamna materija

naravno bilo bi glupo reći da je Einsteinov model kriv, ipak on je židov poput Isusa, bog u znanosti, njegova istina je vječna
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by marcellus 5/10/2017, 17:21

croatia yes wrote:ili je trenutni model kriv ili 95% svemira čini nevidljiva tamna materija

naravno bilo bi glupo reći da je Einsteinov model kriv, ipak on je židov poput Isusa, bog u znanosti, njegova istina je vječna

nevidljiva tamna materija izgleda čini 95% tvog mozga

_________________
Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Leviathan2 5/10/2017, 17:22

deda, okani se astrofizike, kvantne mehanike i mjesalica, to nijesu tvoja polja 
haug

_________________
Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Guest 5/10/2017, 17:22

slidingdoorsoperator wrote:
croatia yes wrote:
samo netko neupućen u tematiku ne prihvaća takvu metafiziku study

Pa da si neupućen u ovu tematiku, to si pokazao kojih trista milijuna puta kako na ovom forumu, tako i na onom starom.


kao što sam bio neupućen i u globalno zatopljenje tad, kad me somedude i još par vas posramilo na starom forumu zbog manjka vjere u klimatske promjene :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Guest 5/10/2017, 17:25

croatia yes wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Pa da si neupućen u ovu tematiku, to si pokazao kojih trista milijuna puta kako na ovom forumu, tako i na onom starom.

kao što sam bio neupućen i u globalno zatopljenje tad, kad me somedude i još par vas posramilo na starom forumu zbog manjka vjere u klimatske promjene :^0

Toga se ne sjećam. Zapravo se ne sjećam da sam ikada pisao o globalnom zatopljenju na starom forumu, a Somedude i pogotovo. Čovjek se čvrsto držao područja fizike, makar je povremeno napisao pokoji post na Religiji i to uglavnom kritizirajući antiznanstvene stavove one budaletine aganora.
Možeš li mi prepričati detalje? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova - Page 4 Empty Re: Nobelova nagrada za fiziku ide otkrivačima gravitacijskih valova

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum