ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

obični ljudi bolji od političara no shit

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Empty Re: obični ljudi bolji od političara no shit

Post by kic Sat 16 Sep - 11:00

maggie13 wrote:
kic wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
kic wrote:
ne, već nema poriva, razumiješ.

Interesi, naročito oni čisto materijalni da baš ne kažem profani, su se do sada uvijek pokazali kao sasvim dovoljna motivacija za mržnju i takvo djelovanje.
Naravno, interese definiraju intelektualci i posebno političari, ali moraju se poklapati sa poimanjem većine stanovništva po tom pitanju inače nemaju prođu.
I da, mali obični Slovenci će naravno reći kako oni nemaju negativnih osjećaja prema Hrvatima, ali će kako se kaže iz petnih žila braniti ideju da je arbitraža bila pravedna i da je Savudrijska Vala njihova i da moraju dobiti teritorijalni kontakt s međunarodnim vodama.
Nebitno što međunarodno pravo kaže nešto potpuno drugačije.
Dakle, riječ je samo o demagogiji odnosno običnim lažima i licemjerju kako bi se očuvala neka poželjna slika o sebi koja se drastično razlikuje od realnosti.

reći će, zato što im mediji nonstop govore kako da misle..

znaš kako je Žižek rekao, eto baš Slovenac: cinema je perverzna umjetnost, ali ti ne govori za čim da žudiš, nego kako da žudiš..

tako i mediji, intelektualci i političari, pogotovo intelektualci koji i s naše strane disproporcionalno sudjeluju u svakoj društvenoj temi i uvijek pletu isto kolo, kad je stani-pani naravno da je Slovencima draže da imaju izlaz na otvoreno more i da imaju zaljev nego da nemaju, ali to se moglo lako dogovoriti bez da obje strane gube dignitet i bez brukanja na nekim arbitražima, moglo se izmisliti neko bilateralno pravo služnosti, neki dobrosusjedski presedan isl.. ionako je sve ovisilo o dogovoru..
Politicari su omrazeni. Imaju lovu, ugled, privilegije. No, ruku na srce, ocekujemo da obavljaju prljave poslove za nas.
Naravno da su se mogli dogovorit, ali nisu.
Netko prebistar kaze: "Pa sto nas briga za mrvu zemlje!?".
No, stvar je viseslojna.
Pa i psiholoska.

naravno da nije tako jednostavna stvar, stvar je i budućnosti drugih graničnih rješenja više..

kic
Admin

Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Empty Re: obični ljudi bolji od političara no shit

Post by L'âme Sat 16 Sep - 11:05

slidingdoorsoperator wrote:
maggie13 wrote:
Politicari su omrazeni. Imaju lovu, ugled, privilegije. No, ruku na srce, ocekujemo da obavljaju prljave poslove za nas.

Upravo to. Srbi su očekivali od Miloševića stvaranje velike Srbije, a Slovenci od svojih političara otimačinu hrvatskog teritorija. 
Oni takve projekte smatraju ostvarenjem svojih vitalnih nacionalnih interesa.
I ni jedni ni drugi neće otkazati poslušnost svojim političarima sve dok ima makar minimalne nade da se takvi projekti ostvare.
Kada propadne i zadnja mogućnost u tom smislu, tek tada će biti moguća promjena njihove politike. Vidjet ćemo u kojem smjeru.
To su cinjenice.
Kao i sto su da narod "pale", kriminliziraju susjede, etc, pri cemu su najjaci instrumenti mediji, metodom medijske manipulacije, a podlozno tlo nizak prosjecan IQ, demokraticnost, drustveno odgovorno ponasanje,etc.
Ukratko, jer zurim.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Empty Re: obični ljudi bolji od političara no shit

Post by čardak efendija Sat 16 Sep - 11:11

jastreb wrote:
kic wrote:
jastreb wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
kic wrote:
ugl, neveseli nemaju potrebu za vezama, što više komunikacije to više terena za sukobe, jedan od glavnih razloga za to što je sukob sa Srbijom i dalje moguć je baš što se održava na životu zbog sličnog jezika, da se bar ne razumijemo kao s Mađarima pa da sukoba bude tek par..

Pa gle, ratovi se u velokoj većini baš događju između suesjeda. Što je i logično. Teško da ćemo ratovati protiv Japana ili Koreje, ali puno lakše sa susjedima. To je konstanta svjetske povijesti.
Ti ratovi su krivica buržoazije,koja ih pokreće radi vlastitih ciljeva,prije svega radi vlastitog probitka i bogaćenja.

I normalno je da ćeš rat izazvati sa susjedom. I Hitler je prvo napao Poljake.  

No,vratimo se u Hrvatsku. Mi moramo shvatiti da nam nikakva opasnost ne prijeti ni iz Ljubljane,ni iz Beograda, ni iz Sarajeva,već prije svega od "mangupa u vlastitim redovima",kako se jednom izrazio Lenjin,a koji će nas jednom doći i glave.

imam ja Lenjinovu knjigu o Imperijalizmu..

samo što je brzo šupak krenuo napadat okolo Fince, Poljake i tako to, što je isto nećeš vjerovati bio - imperijalizam-
Lenjin ne. Bio je to Staljin. Lenjin je imao najosjetljiviju žicu za nac.pitanja manjih naroda.
bio je tako osetljiv
da im je sve bogomolje opljačko
l popove potamanio

_________________
obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Iznogu10
čardak efendija
čardak efendija

Posts : 2106
2017-08-05


Back to top Go down

obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Empty Re: obični ljudi bolji od političara no shit

Post by Eroo Sat 16 Sep - 11:23

čardak efendija wrote:
jastreb wrote:
kic wrote:
jastreb wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Pa gle, ratovi se u velokoj većini baš događju između suesjeda. Što je i logično. Teško da ćemo ratovati protiv Japana ili Koreje, ali puno lakše sa susjedima. To je konstanta svjetske povijesti.
Ti ratovi su krivica buržoazije,koja ih pokreće radi vlastitih ciljeva,prije svega radi vlastitog probitka i bogaćenja.

I normalno je da ćeš rat izazvati sa susjedom. I Hitler je prvo napao Poljake.  

No,vratimo se u Hrvatsku. Mi moramo shvatiti da nam nikakva opasnost ne prijeti ni iz Ljubljane,ni iz Beograda, ni iz Sarajeva,već prije svega od "mangupa u vlastitim redovima",kako se jednom izrazio Lenjin,a koji će nas jednom doći i glave.

imam ja Lenjinovu knjigu o Imperijalizmu..

samo što je brzo šupak krenuo napadat okolo Fince, Poljake i tako to, što je isto nećeš vjerovati bio - imperijalizam-
Lenjin ne. Bio je to Staljin. Lenjin je imao najosjetljiviju žicu za nac.pitanja manjih naroda.
bio je tako osetljiv
da im je sve bogomolje opljačko
l popove potamanio
;) Tako i treba s narodnim neprijateljem... :D
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Empty Re: obični ljudi bolji od političara no shit

Post by čardak efendija Sat 16 Sep - 11:26

Eroo wrote:
čardak efendija wrote:
jastreb wrote:
kic wrote:
jastreb wrote:
Ti ratovi su krivica buržoazije,koja ih pokreće radi vlastitih ciljeva,prije svega radi vlastitog probitka i bogaćenja.

I normalno je da ćeš rat izazvati sa susjedom. I Hitler je prvo napao Poljake.  

No,vratimo se u Hrvatsku. Mi moramo shvatiti da nam nikakva opasnost ne prijeti ni iz Ljubljane,ni iz Beograda, ni iz Sarajeva,već prije svega od "mangupa u vlastitim redovima",kako se jednom izrazio Lenjin,a koji će nas jednom doći i glave.

imam ja Lenjinovu knjigu o Imperijalizmu..

samo što je brzo šupak krenuo napadat okolo Fince, Poljake i tako to, što je isto nećeš vjerovati bio - imperijalizam-
Lenjin ne. Bio je to Staljin. Lenjin je imao najosjetljiviju žicu za nac.pitanja manjih naroda.
bio je tako osetljiv
da im je sve bogomolje opljačko
l popove potamanio
;) Tako i treba s narodnim neprijateljem... :D
to dizanje u nebesa krvoloka i bitangi
mi stvarno ide na nerve a ovaj jastreb to radi konstantno

_________________
obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Iznogu10
čardak efendija
čardak efendija

Posts : 2106
2017-08-05


Back to top Go down

obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Empty Re: obični ljudi bolji od političara no shit

Post by mutava baštarda Sat 16 Sep - 11:32

čardak efendija wrote:
Eroo wrote:
čardak efendija wrote:
jastreb wrote:
kic wrote:

imam ja Lenjinovu knjigu o Imperijalizmu..

samo što je brzo šupak krenuo napadat okolo Fince, Poljake i tako to, što je isto nećeš vjerovati bio - imperijalizam-
Lenjin ne. Bio je to Staljin. Lenjin je imao najosjetljiviju žicu za nac.pitanja manjih naroda.
bio je tako osetljiv
da im je sve bogomolje opljačko
l popove potamanio
;) Tako i treba s narodnim neprijateljem... :D
to dizanje u nebesa krvoloka i bitangi
mi stvarno ide na nerve a ovaj jastreb to radi konstantno
Mislim da bi rusima trebao biti daži staljin nego lenjin kojeg je izvezlo u rusiju s ne dobrim namjerama.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Empty Re: obični ljudi bolji od političara no shit

Post by čardak efendija Sat 16 Sep - 12:01

mutava baštarda wrote:
čardak efendija wrote:
Eroo wrote:
čardak efendija wrote:
jastreb wrote:
Lenjin ne. Bio je to Staljin. Lenjin je imao najosjetljiviju žicu za nac.pitanja manjih naroda.
bio je tako osetljiv
da im je sve bogomolje opljačko
l popove potamanio
;) Tako i treba s narodnim neprijateljem... :D
to dizanje u nebesa krvoloka i bitangi
mi stvarno ide na nerve a ovaj jastreb to radi konstantno
Mislim da bi rusima trebao biti daži staljin nego lenjin kojeg je izvezlo u rusiju s ne dobrim namjerama.
ako možemo pričati o tome ko bi im trebao biti draži
lenjin je inicijator
koba je samo nastavio gde je lenjin stao
za mene su obojica top klasa krvoloka i bitangi
jer toliko ljudi na duši nositi ne zaslužuje ništa drugo doli duboke septičke
tako o svim krvolocima i bitangama mislim
ma gde se rodili ili živeli

_________________
obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Iznogu10
čardak efendija
čardak efendija

Posts : 2106
2017-08-05


Back to top Go down

obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Empty Re: obični ljudi bolji od političara no shit

Post by Leviathan2 Sat 16 Sep - 17:30

kic wrote:
političari su tako razjebali i Jugoslaviju i sad žive na smetlištu ostataka koji su napravili..

nije da žalim za Jugoslavijom, ali šta ima netko iz Kragujevca protiv nekog iz Karlovca, e pa, pitajte političare..
nista, evo kod mene na bausteli imam dvojicu, veliki pajdasi, jedan iz bedekovcine a drugi iz vranje
imaju jos dvojica al oni nisu na mojoj bausteli, jedan iz podravine a drugi crnotravac iz srbiju, ko prst i nokat
normalni ljudi se uvijek sloze ako nisu igracke politicara

_________________
obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Empty Re: obični ljudi bolji od političara no shit

Post by Leviathan2 Sat 16 Sep - 17:33

slidingdoorsoperator wrote:
kic wrote:
ne, već nema poriva, razumiješ.

Interesi, naročito oni čisto materijalni da baš ne kažem profani, su se do sada uvijek pokazali kao sasvim dovoljna motivacija za mržnju i takvo djelovanje.
Naravno, interese definiraju intelektualci i posebno političari, ali moraju se poklapati sa poimanjem većine stanovništva po tom pitanju inače nemaju prođu.
I da, mali obični Slovenci će naravno reći kako oni nemaju negativnih osjećaja prema Hrvatima, ali će kako se kaže iz petnih žila braniti ideju da je arbitraža bila pravedna i da je Savudrijska Vala njihova i da moraju dobiti teritorijalni kontakt s međunarodnim vodama.
Nebitno što međunarodno pravo kaže nešto potpuno drugačije.
Dakle, riječ je samo o demagogiji odnosno običnim lažima i licemjerju kako bi se očuvala neka poželjna slika o sebi koja se drastično razlikuje od realnosti.
jbte sejkeru, da se ja i ti slazemo oko neceg, nemrem vjerovat

_________________
obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Empty Re: obični ljudi bolji od političara no shit

Post by kaya Sat 16 Sep - 18:39

ja nemam ništa protiv jednog mini rata sa slovenijom. međutim bojnu moraju sastaviti mališani od hrvatskih političara i oni glavom i bradom, ili bez brade. prethodno im dati obuku od tjedan dana da budu spremni . 
mi ćemo im čuvati do tada bogatsvo , biti će na sigurnom.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Empty Re: obični ljudi bolji od političara no shit

Post by kaya Sat 16 Sep - 18:42

maggie13 wrote:Politicari su omrazeni. Imaju lovu, ugled, privilegije. No, ruku na srce, ocekujemo da obavljaju prljave poslove za nas.
B-) i onda se rukama i nogama guraju u politiku, polumrtvi sjede u saboru, padaju u osamdestima na glavu po stepenicama nakon sjednice, iz zatvora jure na izborne liste... da mučenički to obave za nas..
kako plemenito..ah..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Empty Re: obični ljudi bolji od političara no shit

Post by L'âme Sat 16 Sep - 18:56

Kako perverzno i sadisticki.
Mi smo mazohisti i oportunisti.
Lijenstine.
;-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

obični ljudi bolji od političara no shit - Page 5 Empty Re: obični ljudi bolji od političara no shit

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum