ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by Stanojko Thu 7 Sep - 14:04

Eva_ wrote:Neće se četnici tu zaustavit. Njima smeta i Baščanska ploča.
A bogami i luka Ploce! :cleanteeth

Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by Eva_ Thu 7 Sep - 14:05

Treba ubrzat kupovinu američkih i švedskih aviona kak bi sjela provizija, a i smanjila se ugroza od opasnosti s istoka.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by L'âme Thu 7 Sep - 14:06

Crveni, kad castis? ;)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by RayMabus Thu 7 Sep - 14:10

Odrežite mi 78 centimetara puta 8 centimetara puta jedan centimetar malo pobrusite rubove

Treba mi za prag od vrata od kužine
RayMabus
RayMabus

Posts : 176418
2014-04-11


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by RayMabus Thu 7 Sep - 14:14

RayMabus wrote:Odrežite mi 78 centimetara puta 8 centimetara puta jedan centimetar malo pobrusite rubove

Treba mi za prag od vrata od kužine
Mislim da se ne baci daj meni napravim od toga pragove po kući

Da malo gazim po ustašama
RayMabus
RayMabus

Posts : 176418
2014-04-11


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by mutava baštarda Thu 7 Sep - 14:31

RayMabus wrote:Odrežite mi 78 centimetara puta 8 centimetara puta jedan centimetar malo pobrusite rubove

malo ti je jedan cm. za prage kalet žnjutin dubli puntari, ništa ispod 3.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by Guest Thu 7 Sep - 14:36

7. septembar 2017 | 08:25 [size=14]» 11:22

[size=24]KRVAVE SU USTAŠKE RUKE: Tragedija srpske dece u četiri slike! Nebo plače kada vidi patnju ovih nedužnih mališana (FOTO)

[/size][/size]


Procena je da je kroz Dečji logor u Sisku prošlo oko 6.600 dece, a priče o tome kako se sa njima postupalo prosto ne deluju stvarno. Vađenje očiju, izgladnjivanje, ignorisanje zaraznih bolesti poput pegavog tifusa, izlaganje svim vremenskim neprilikama, lomljenje ruku i nogu, hvatanje za noge pa udaranje glavom o zid
Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Srpski-i-jevrejski-malisani-u-ustaskom-decjem-logoru-u-sisku-830x0

Srpski i jevrejski mališani u ustaškom Dečjem logoru u Sisku. Foto: Wikimedia Commons/Znaci.net

Zabeleženo je da je jedini koncentracioni logor u XX veku (a stoga i u istoriji čovečanstva, pošto je koncentracioni logor institucija nastala u XX veku) koji je stvoren isključivo za decu bio ustaški Dečji logor u Sisku, ciničnog službenog naziva "Prihvatilište za decu izbeglice".
Uspostavljen je 3. avgusta 1942. godine, kako bi se u njemu smestili mališani srpske, jevrejske i romske nacionalisti, koji često nisu imali nikoga na svetu jer su im svi članovi uže i šire porodice pobijeni u ustaškom orgijanju.
Procena je da je kroz njega prošlo oko 6.600 dece, mada je broj verovatno veći, a strašne priče o tome kako se sa njima postupalo prosto ne deluju stvarno. Vađenje očiju, izgladnjivanje, ignorisanje zaraznih bolesti poput pegavog tifusa, izlaganje svim vremenskim neprilikama, lomljenje ruku i nogu, hvatanje za noge pa udaranje glavom o zid.
Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Srpski-jevrejski-i-romski-malisani-u-ustaskom-decjem-logoru-u-sisku-830x0

Srpski, jevrejski i romski mališani u ustaškom Dečjem logoru u Sisku. Foto: Znaci.net/Muzej revolucije naroda Jugoslavije

Opet, procena je da je tu umrlo oko 4.000 mališana, a taj broj bi bio daleko veći da ih građani Siska (čitaj: lokalni Hrvati) nisu spasavali; opet, ustaše su ponekad naknadno ubijale i te ljude i tu decu tokom "čišćenja terena". Intervencije Crvenog krsta Hrvatske takođe su dovodile do puštanja one dece koja su imala neke rođake kojima su mogla da se vrate.
Osječki doktor Lazar Marguljes koji je obilazio malene nesrećnike zapisao je sledeće:
"Pregledavajući djecu najčešće sam obilazio ova mjesta: nedovršenu Sokolanu, u kojoj su djeca ležala na golom betonu ili, u najboljem slučaju, na nešto malo slame. U tzv. Bolnici, u maloj školi u Starom Sisku, u kojoj nije bilo kreveta djeca su ležala na podovima sa malo rastresene i zagađene slame, ulijepljene krvavim izmetinama i prekrivene rojevima muha. Djeca su bila gola i bosa, bez pokrivača.
Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Decaizbeglice-na-slobodnoj-teritoriji-pod-kontrolom-partizana-u-bih-tada-ndh-avgusta-1942.-godine-830x0

Deca-izbeglice na slobodnoj teritoriji pod kontrolom partizana u BiH, tada NDH, avgusta 1942. godine. Foto: Znaci.net/Muzej revolucije naroda Jugoslavije

Kad je i u Sokolani izbio pjegavac, doktor Najžer je naredio da se zaražena djeca prenesu u tzv. Bolnicu, u kojoj još zaraze nije bilo, te je tako prouzrokovao veliki pomor djece."
Metode ubijanja su, dakle, bile bezbrojne. Ostaje samo pitanje zbog čega im nisu odmah prekratili muke nego su ih držali u sabirnim centrima.
Što se tiče preostale dve fotografije u ovom tekstu, obe su nastale avgusta 1942. godine na teritoriji današnje Bosne i Hercegovine koja je tada bila u sklopu tzv. Nezavisne Države Hrvatske.
Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Decaizbeglice-na-slobodnoj-teritoriji-pod-kontrolom-partizana-u-bosni-i-hercegovini-tada-ndh-avgusta-1942.-godine-830x0

Deca-izbeglice na slobodnoj teritoriji pod kontrolom partizana u Bosni i Hercegovini, tada NDH, avgusta 1942. godine. Foto: Znaci.net/Muzej revolucije naroda Jugoslavije

U pitanju su deca-izbeglice na slobodnim teritorijama pod kontrolom Narodnooslobodilačke vojske i partizanskih odreda Jugoslavije.
Njihov etnički identitet, kao uostalom ni etnički identitet sve dece na prve dve slike (pretpostavka je da su većinom Srbi), nije nam poznat a ruku na srce — nije ni bitan.
Deca su deca.
A deca ne zaslužuju da pate zbog zlikovačkih fantazija i frustracija odraslih.
(Telegraf.rs)



sad ce meni neko da drzi predavanje o nevinosti ZDS
zlim srbima, koji su zasluzili endehaziju
ZDS, to je srozano, to je naci pozdrav, posebnno namenjen srbima,
u najgorem smislu.,


Last edited by pizzon on Thu 7 Sep - 14:41; edited 2 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by RayMabus Thu 7 Sep - 14:38

Bitka na Kozari
RayMabus
RayMabus

Posts : 176418
2014-04-11


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by vuksadinare Thu 7 Sep - 15:05

....kozaru su njemci forsirali zbog obliznjih rudnika...nista ih drugo niej zanimalo osim da osiguranju rudnike od ugroze narocito u ljubiji...inace...za ovu djecu debelo odgovorni i partizani koji su se definitivno mogli izvuci kao izvuci i ovu djecu i stanovnistvo ali eto morali su biti 'heroji'...na samom pocetku ofanzive partizani sa stanovnsitvom su imali dva tri prolqaza kud su se mogli izvuci sa kozare..i sigurno prijeci na grmec i na druga podrucja..ali po nčti put je nekome trebalo zrtvovanje
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by vuksadinare Thu 7 Sep - 15:10

...nitko nikad do ne tako davno nije kriticki sagledao bar ozbiljnije postupke naredbe da se na kozari ostane bez obzira sto nisu imali gotovo nikakve izglede da ej obrane...to ej ocito bilo svjesno zrtvovanje stanovnistva pa i velikog dijela partizanskih postrojbi zbog 'viseg cilja'...nesto slicno kao sto je tito besmisleno zrtvovaoradnicki bataljon na kadinjaci u uzickoj republici...u situaciji akd se vec evakuirao on i stanovnistvo i partizani iz uzica...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by debotoijusto Thu 7 Sep - 15:16

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Plocajasenovacpxlzeljkogasparovic1200px

pokisli su dobro sljakeri
jos jedna pobjeda neopartizana
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by L'âme Thu 7 Sep - 15:30

Sad kad se crveni vrati na forum pripit od slavljenja ;@

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by Antijunak Thu 7 Sep - 15:58

Po meni odluka nije problematična. Naime ploča nije uklonjena već nedirnuta, premještena u nekoliko kilometara udaljenu Novsku.
Prije bih rekao da je to naša pobjeda jer je tom odlukom pozdrav "Za dom spremni" dodatno legitimiran, odnosno manje je vjerojatno da će biti zabranjen.


Last edited by Antijunak on Thu 7 Sep - 15:58; edited 1 time in total (Reason for editing : gkukukv)
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by vuksadinare Thu 7 Sep - 16:01

Antijunak wrote:Po meni odluka nije problematična. Naime ploča nije uklonjena već nedirnuta, premještena u nekoliko kilometara udaljenu Novsku.
Prije bih rekao da je to naša pobjeda jer je tom odlukom pozdrav "Za dom spremni" dodatno legitimiran, odnosno manje je vjerojatno da će biti zabranjen.
pa evo akze plenkovic danas da zds nije legarizieran i sto se njega tice nece ni biti...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by vuksadinare Thu 7 Sep - 16:05

..i jso je rekqao sto se njega tice zds je za njega negativan poziv..dakle opet je hdz i plenki 'nasamarili' hdzove 'pravase' u liku i djelu đapica i skeje.. Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 1f602
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by Antijunak Thu 7 Sep - 16:07

vuksadinare wrote:
Antijunak wrote:Po meni odluka nije problematična. Naime ploča nije uklonjena već nedirnuta, premještena u nekoliko kilometara udaljenu Novsku.
Prije bih rekao da je to naša pobjeda jer je tom odlukom pozdrav "Za dom spremni" dodatno legitimiran, odnosno manje je vjerojatno da će biti zabranjen.
pa evo akze plenkovic danas da zds nije legarizieran i sto se njega tice nece ni biti...

Koliko sam shvatio taj pozdrav je registriran kod HOS-ovih udruga.
Ako je ZDS protuzakonit zašto nije maknut sa ploče?
Sad je malo prekasno za takvu zabranu, ako se mislilo zabraniti taj pozdrav to je onda trebalo napraviti 1991.g.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by vuksadinare Thu 7 Sep - 16:10

Antijunak wrote:
vuksadinare wrote:
Antijunak wrote:Po meni odluka nije problematična. Naime ploča nije uklonjena već nedirnuta, premještena u nekoliko kilometara udaljenu Novsku.
Prije bih rekao da je to naša pobjeda jer je tom odlukom pozdrav "Za dom spremni" dodatno legitimiran, odnosno manje je vjerojatno da će biti zabranjen.
pa evo akze plenkovic danas da zds nije legarizieran i sto se njega tice nece ni biti...

Koliko sam shvatio taj pozdrav je registriran kod HOS-ovih udruga.
Ako je ZDS protuzakonit zašto nije maknut sa ploče?
Sad je malo prekasno za takvu zabranu, ako se mislilo zabraniti taj pozdrav to je onda trebalo napraviti 1991.g.
svejedno..kako ejkrenulo bice zabrana zds a bogami se ne bi cudio ni imena hos-a..a jso kad pregovaraju 'pravasi' iliti hdzovi pravasi skejo i đapic sa hdz-om to obicno ovako zavrsi kao dans a moglo bi zavrsiti i ovo sto sam prije spomenuo.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by Antijunak Thu 7 Sep - 16:16

vuksadinare wrote:
Antijunak wrote:
vuksadinare wrote:
Antijunak wrote:Po meni odluka nije problematična. Naime ploča nije uklonjena već nedirnuta, premještena u nekoliko kilometara udaljenu Novsku.
Prije bih rekao da je to naša pobjeda jer je tom odlukom pozdrav "Za dom spremni" dodatno legitimiran, odnosno manje je vjerojatno da će biti zabranjen.
pa evo akze plenkovic danas da zds nije legarizieran i sto se njega tice nece ni biti...

Koliko sam shvatio taj pozdrav je registriran kod HOS-ovih udruga.
Ako je ZDS protuzakonit zašto nije maknut sa ploče?
Sad je malo prekasno za takvu zabranu, ako se mislilo zabraniti taj pozdrav to je onda trebalo napraviti 1991.g.
svejedno..kako ejkrenulo bice zabrana zds a bogami se ne bi cudio ni imena hos-a..a jso kad pregovaraju 'pravasi' iliti hdzovi pravasi skejo i đapic sa hdz-om to obicno ovako zavrsi kao dans a moglo bi zavrsiti i ovo sto sam prije spomenuo.. :)
Teško. Braniteljska populacija predstavlja kralježnicu HDZ-a, a Plenki koji ionako ima tanku većinu je ne želi uznemirivati.
Plenki će prakticirati srednji put, ono neće ni isticati, a ni zabranjivati ZDS.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by epikur37 Thu 7 Sep - 16:17

Plenki je maestralno poantirao, dobio je sve a svi su dobili ponesato.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by Eroo Thu 7 Sep - 17:00

mutava baštarda wrote:
RayMabus wrote:Odrežite mi 78 centimetara puta 8 centimetara puta jedan centimetar malo pobrusite rubove

malo ti je jedan cm. za prage kalet žnjutin dubli puntari, ništa ispod 3.
Može se i 2.
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by ljubo1212 Thu 7 Sep - 17:06

za 6600 malo su previše raštrkani...al ok, glavno da zamjerate preuveličavanje brojki i premještanja onim muslimanima srebrenice
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj! - Page 3 Empty Re: Velika pobjeda četnika u Hrvatskoj!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum