ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Page 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by epikur37 6/9/2017, 09:36

slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:
I jedna i druga nuklearna sila, najbolje da se smire i ne dovode svijet u takvu opasnost.

Kakvu opasnost?
Ne misliš valjda da će nuklearke padati neselektivno okolo ako i dođe do nuklearnog rata (što je ionako vrlo malo vjerojatno, makar se ne može isključiti)?

Pa općenito opasno je kad se poteže nuklearno oružje kao prijetnja napose u složenoj geopolitici gdje jedna akcija može izazvati cijeli slijed.

Pa općenito je opasno prije svega za zaraćene zemlje i regiju u kojoj se sukob odvija, ali ne vidim kako bi to mi bili u opasnosti. Osim ako rat ne eskalira u svjetski, što je još puno manje vjerojatno nego da uopće izbije.

Pa ja mislim da je manje vjerojatno da će izbiti nego da će eskalirati u globalni ako izbije.


epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by epikur37 6/9/2017, 09:37

The Klaw wrote:
epikur37 wrote:
The Klaw wrote:
epikur37 wrote:Rusija sugerira da obije zemlje stanu na loptu i rješenje potraže diplomatski :)

ono, kao kad su anektirali Krim ili strgali Gruziju :D

Onda su Ameri pozivali na suzdržanost i bili protiv vojnog rješenja.

Doduše, ruska akcija i opravdanija nego američke udaljene intervencije.

vidio bih kako bi Rusi kmečali da su Gruzijci imali neku bojnu glavu ili Ukrajinci..


E sad kibi dabi....
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by vuksadinare 6/9/2017, 09:38

The Klaw wrote:
epikur37 wrote:
The Klaw wrote:
epikur37 wrote:Rusija sugerira da obije zemlje stanu na loptu i rješenje potraže diplomatski :)

ono, kao kad su anektirali Krim ili strgali Gruziju :D

Onda su Ameri pozivali na suzdržanost i bili protiv vojnog rješenja.

Doduše, ruska akcija i opravdanija nego američke udaljene intervencije.

vidio bih kako bi Rusi kmečali da su Gruzijci imali neku bojnu glavu ili Ukrajinci..
jbg.....sila je sila...kad je nemas onda i zeko silji kurac na svakog
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by Guest 6/9/2017, 09:38

I da, za sada nema neovisne potvrde da je sjeverna Koreja izvela pokus sa hidrogenskom bombom. 
Njihova izjava nije dokaz, a to nije ni politička potvrda Japana i južne Koreje, jer oni imaju interesa tražiti što hitniju i oštriju akciju protiv režima debelog vođe.
Za sada izgleda kao da je lako moguće da je samo riječ o puno snažnijoj atomskoj bombi nego su ih detonirali ranije. Hidrogenska bi morala biti puno jača od ovoga što je eksplodiralo u posljednjem (a moguće i zadnjem) njihovom pokusu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by kic 6/9/2017, 09:39


na kraju svak igra svoju igru, ali Ameri štite Južnokorejce i Japance danas kao što Rusi štite svoje Sirijce, ja iskreno ne vidim ništa dobro u Sj.Koreji? nek žive svoj režim, ali prijetit drugima nasiljem?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by epikur37 6/9/2017, 09:40

The Klaw wrote:
na kraju svak igra svoju igru, ali Ameri štite Južnokorejce i Japance danas kao što Rusi štite svoje Sirijce, ja iskreno ne vidim ništa dobro u Sj.Koreji? nek žive svoj režim, ali prijetit drugima nasiljem?

Treba ih pustiti nek žive svoj režim...njihova stvar.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by Guest 6/9/2017, 09:42

epikur37 wrote:
Pa ja mislim da je manje vjerojatno da će izbiti nego da će eskalirati u globalni ako izbije.

Moguće, makar ja ne mislim tako. Nuklearke su ipak something completely different od konvencionalnih metoda i tehnika ratovanja koji znaju puno lakše eskalirati kada jednom izbije takav rat. Što smo uostalom i vidjeli u svjetskim ratovima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by Guest 6/9/2017, 09:47

epikur37 wrote:
Treba ih pustiti nek žive svoj režim...njihova stvar.

Problem je u tome što je režim puno maligniji od Pakistana i Indije koji također imaju nuklearno oružje, ali do sada prije svega zbog preventive da ga ne upotrijebi druga strana. Nisu prijetili nikom drugom od svojih susjeda, koji doduše igraju minornu ulogu u svjetskoj podjeli bogatstva i moći.
No, ako se agresivnom režimu pusti na volju, onda je jasno da im netko od velikih igrača treba stati na kraj, ili po principu Indija-Pakistan dopustiti svima koji su to u mogućnosti da razviju vlastite bombe i vlastite rakete pa kad je bal nek je i maskenbal odnosno ravnoteža moći i straha.


Last edited by slidingdoorsoperator on 6/9/2017, 09:48; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by epikur37 6/9/2017, 09:47

slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:
Pa ja mislim da je manje vjerojatno da će izbiti nego da će eskalirati u globalni ako izbije.

Moguće, makar ja ne mislim tako. Nuklearke su ipak something completely different od konvencionalnih metoda i tehnika ratovanja koji znaju puno lakše eskalirati kada jednom izbije takav rat. Što smo uostalom i vidjeli u svjetskim ratovima.

Prošli veliki rat je završio nuklearnim udarom, sljedeći bi mogao početi.

No, najbolje da stvar ne ode u taj rukavac a vjerujem i da neće.

Elite bi previše riskirale, ukupan poredak dolazi u pitanje bez ikakve sigurnosti što će biti poslije.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by kic 6/9/2017, 09:48


čehovljev zakon
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by Guest 6/9/2017, 09:52

epikur37 wrote:

Prošli veliki rat je završio nuklearnim udarom, sljedeći bi mogao početi.

No, najbolje da stvar ne ode u taj rukavac a vjerujem i da neće.

Elite bi previše riskirale, ukupan poredak dolazi u pitanje bez ikakve sigurnosti što će biti poslije.

Taj nuklearni udar je vojno gledano bio nepotreban. Ratni zločin. U biti samo pokazivanje primjera drugima što SAD imaju i da su bez pardona spremni upotrijebiti to oružje ako budu ocijenili da je to potrebno.
Stvari su se naravno promjenile kada je SSSR razvio isto, kasnije i Kina neke svoje varijante.
Pogrešno je idealizirati elite i njihovo ponašanje. Elite bi se u tom slučaju novog svjetskog rata ponašale slično kao što su i za prethodnog svjetskog rata, samo što bi ovaj puta stupanj preostale sigurnosti za sve bio puno manji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by kic 6/9/2017, 09:55

¸
oružje koje se pojavi u prvom činu, bude iskorišteno u trećem..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by mutava baštarda 6/9/2017, 09:58

The Klaw wrote:
epikur37 wrote:
The Klaw wrote:
epikur37 wrote:Rusija sugerira da obije zemlje stanu na loptu i rješenje potraže diplomatski :)

ono, kao kad su anektirali Krim ili strgali Gruziju :D

Onda su Ameri pozivali na suzdržanost i bili protiv vojnog rješenja.

Doduše, ruska akcija i opravdanija nego američke udaljene intervencije.

vidio bih kako bi Rusi kmečali da su Gruzijci imali neku bojnu glavu ili Ukrajinci..
vjerojatno se ne bi išlo raditi državni udar u zemlji koja ima atomsko oružje, posebno kada su glavna poluga državnog udara ekstremni desni sektor...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by Guest 6/9/2017, 09:58

The Klaw wrote:¸
oružje koje se pojavi u prvom činu, bude iskorišteno u trećem..

To je pravilo dobre dramaturgije, ali ne mora imati veze sa realnošću (što ne znači da i nema ili da neće).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by kic 6/9/2017, 10:03


drama je pretjerivanje, ali isto odraz ljudskog ponašanja..

kako se donose odluke? bojim se često diletantski i u neracionalnim naletima emocija, pa i u politici.. čak je vojska često najsabranija jer znaju da je njihova koža prva na udaru, tako da se ne slažem s onom da je military intelligence oksimoron..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by Kermit 6/9/2017, 10:12

The Klaw wrote:
epikur37 wrote:Rusija sugerira da obije zemlje stanu na loptu i rješenje potraže diplomatski :)

ono, kao kad su anektirali Krim ili strgali Gruziju :D
I tada su davali priliku, samo domaći aparačici dirigirani iz ambasade su se upustili u avanturu
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by Kermit 6/9/2017, 10:14

The Klaw wrote:
na kraju svak igra svoju igru, ali Ameri štite Južnokorejce i Japance danas kao što Rusi štite svoje Sirijce, ja iskreno ne vidim ništa dobro u Sj.Koreji? nek žive svoj režim, ali prijetit drugima nasiljem?
U principu nakon Libije, Sirije ili Iraka svaka država koja želi voditi samostalnu politiku treba nabaviti N oružje, što se tiče prijetnji isto je obostrano...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by Kermit 6/9/2017, 10:16

epikur37 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:
Pa ja mislim da je manje vjerojatno da će izbiti nego da će eskalirati u globalni ako izbije.

Moguće, makar ja ne mislim tako. Nuklearke su ipak something completely different od konvencionalnih metoda i tehnika ratovanja koji znaju puno lakše eskalirati kada jednom izbije takav rat. Što smo uostalom i vidjeli u svjetskim ratovima.

Prošli veliki rat je završio nuklearnim udarom, sljedeći bi mogao početi.

No, najbolje da stvar ne ode u taj rukavac a vjerujem i da neće.

Elite bi previše riskirale, ukupan poredak dolazi u pitanje bez ikakve sigurnosti što će biti poslije.
Obje opcije su gubitničke za SAD-e, ako ništa ne naprave ispadaju tigar od papira, ako napadnu mogu i to vrlo vjerojatno po Bannonu izazavati neviđene miliunske žrtve, srušiti obje Koreje zajedno sa svim burzama, eskalirati sa Kinom i...znači po meni ovdje Kina poteže poteze a ne sam brat Kim ko kim
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by kic 6/9/2017, 10:16


nije baš isto, ne sjećam se da su Ameri prijetili nekom s bojnim glavama, a ovi prijete nekoliko država..

samostalna politika je u ovom slučaju ludilo, kao što je htiler ubio nacionalizam, tako i ovi primjeri neovisnosti kopaju svim drugima rupu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by Kermit 6/9/2017, 10:19

The Klaw wrote:
nije baš isto, ne sjećam se da su Ameri prijetili nekom s bojnim glavama, a ovi prijete nekoliko država..

samostalna politika je u ovom slučaju ludilo, kao što je htiler ubio nacionalizam, tako i ovi primjeri neovisnosti kopaju svim drugima rupu..
Prijetili su se Iranu da će ga sravniti sa zemljom i to N oružjem ako treba, čak je CFR napravio plan i analizu okupacije Irana Path to Persia, kao da naša HAZU (hehehe oni samo planiraju menu za sliejdeći tjedan) ima plan i detaljnu analizu okupacije Srbije ili BiH, te koji udari se moraju izvršiti radi ovladavanjem pojedine države
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by Trinity 6/9/2017, 10:20

asilovski wrote:
The Klaw wrote:
na kraju svak igra svoju igru, ali Ameri štite Južnokorejce i Japance danas kao što Rusi štite svoje Sirijce, ja iskreno ne vidim ništa dobro u Sj.Koreji? nek žive svoj režim, ali prijetit drugima nasiljem?
U principu nakon Libije, Sirije ili Iraka svaka država koja želi voditi samostalnu politiku treba nabaviti N oružje, što se tiče prijetnji isto je obostrano...
Američki predsjednik Donald Trump zaprijetio je da će zaustaviti trgovinu sa zemljama koje posluju sa Sjevernom Korejom. No, ona možda i nije toliko ovisna o drugim zemljama za izradu hidrogenske bombe, kako nam objašnjava Tonči Tadić s instituta Ruđer Bošković.
"Oni imaju po svoj prilici vlastiti rudnik urana. Ako želi ići na plutonijski ciklus, što ide, onda mu ne trebaju centrifuge za obogaćivanje, nego se plutonij dobiva na isti način kao što je to htio Adolf Hitler. Tako da imate proizvodnju teške vode, stavite prirodni uran u reaktor s teškom vodom, dolazi do nuklearne reakcije koja vodi do tranformacije urana u plutonij 239, kojeg onda koristite za bombu", pojasnio je Tadić.

Znanje za to sve skupa je na internetu. Čovjek koji diplomira fiziku bi morao znati kako radi bomba i što je koji dio, kaže Tadić. 
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju - Page 2 Empty Re: Bannon: nema vojnog rješenja za Koreju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum