ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Guest Wed 30 Aug - 14:46

19 European Countries Now Have Negative Interest Rates


Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša 20170829_neg

http://www.zerohedge.com/news/2017-08-30/19-european-countries-now-have-negative-interest-rates
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Guest Wed 30 Aug - 14:48

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by prckov Wed 30 Aug - 14:51

dobar ti avatar :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34127
2014-04-18


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Guest Wed 30 Aug - 14:57

Socijalizam je najjači u Švicarskoj :tu

uzimaju bar -1% na depozite štedišama
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by prckov Wed 30 Aug - 14:59

zivio socijalizam I negativna kamata!

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34127
2014-04-18


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Guest Wed 30 Aug - 15:03

_


Centralni planeri odbacuju ideologiju i filozofiju

nakon desetljeća lutanja po krivom putu prisiljeni su prihvatiti empiriju i matematičke istine



Fed Study Confirms Phillips Curve Is Useless


The Phillips Curve, an economic model developed by A. W. Phillips purports that inflation and unemployment have a stable and inverse relationship.

This has been a fundamental guiding economic theory used by the Fed for decades to set interest rates.

A new empirical study shows the Phillips Curve doesn’t work.

http://www.zerohedge.com/news/2017-08-29/fed-study-confirms-phillips-curve-useless-admitting-bloody-obvious
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Guest Wed 30 Aug - 15:06

prckov wrote:zivio socijalizam I negativna kamata!

na ovom forumu vlada diskriminacija

nema marksističkih emotikona kojim bi si drugovi mogli izraziti podršku

:earthhug:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by prckov Wed 30 Aug - 15:08

jebote deda natjeraces me da se zainteresiram za ekonomiju ako nastavis
a ono ekonomija me bas ne zanima I nemam pojma o njoj

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34127
2014-04-18


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Guest Wed 30 Aug - 16:00

Nama je na faksu jos receno da ne postoji dokaz da filipsova krivulja radi u dugom roku. Dakle tomse vec zna desetljecima. Isto tako monetarna politika isto tako nema dugorocni utjecaj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by debotoijusto Wed 30 Aug - 16:09

prckov wrote:jebote deda natjeraces me da se zainteresiram za ekonomiju ako nastavis
a ono ekonomija me bas ne zanima I nemam pojma o njoj

sjajno bi bilo da to tvoj jedini nedostatak "pojma"  :yoyo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Sexual Tyrannosaurus Wed 30 Aug - 16:33

čardaklija wrote:
prckov wrote:zivio socijalizam I negativna kamata!

na ovom forumu vlada diskriminacija

nema marksističkih emotikona kojim bi si drugovi mogli izraziti podršku

:earthhug:
Samo avatari ...
Sexual Tyrannosaurus
Sexual Tyrannosaurus

Posts : 808
2017-07-30


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by veber Wed 30 Aug - 16:45

deda sere, često, nema opstipaciju.

ali neki put ima pravo.
sustav kakav imamo ovisi o proizvodnji i potrošnji.

volumen "novca" je takav kakav je nemreš biti u minusu, netko tamo je u plusu.

i slažem se s njim da štednja, osim u komunističkom obilježju nije neki izbor.

recimo kao primjer;
mijenjao sam krov i stari pokrov i opšave sam bacio. moj stari je bio za to da se opšavi sačuvaju. ja sam mu rekao da netko mora živjet od toga.

na kraju susjed odfurao stari pokrov, sebastijan meni prodao lim. u cijeloj spiki samo ja "stradao"

ali ako ekipa radi i zarađuje lovu i ja ju zarađujem preko tamo neke strane.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Leviathan2 Wed 30 Aug - 16:59

hehehehehehehehehe kak bi reko ezek,
pa vi drzite lovu u banci, svaka budala vam je moze uzeti pod bilo kojom izlikom, jebeni klik misom
levi pretvara visak u zlato uredno i drzi ga izvan dometa bankara i ostale bratije,  nek si popuse medjusobno i bankari i drzave
pleme rula i rulat ce jos dugo kad njih ne bude, voaj sistem tretiramo samo kao nepogodu koja ce proci

_________________
Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Guest Wed 30 Aug - 17:02

Leviathan2 wrote:hehehehehehehehehe kak bi reko ezek,
pa vi drzite lovu u banci, svaka budala vam je moze uzeti pod bilo kojom izlikom, jebeni klik misom
levi pretvara visak u zlato uredno i drzi ga izvan dometa bankara i ostale bratije,  nek si popuse medjusobno i bankari i drzave
pleme rula i rulat ce jos dugo kad njih ne bude, voaj sistem tretiramo samo kao nepogodu koja ce proci
bolje da si pretvorio lovu u bitcoine, etherume, bitcoin cash, litecoin i ostalo..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Leviathan2 Wed 30 Aug - 17:09

Pinochet wrote:
Leviathan2 wrote:hehehehehehehehehe kak bi reko ezek,
pa vi drzite lovu u banci, svaka budala vam je moze uzeti pod bilo kojom izlikom, jebeni klik misom
levi pretvara visak u zlato uredno i drzi ga izvan dometa bankara i ostale bratije,  nek si popuse medjusobno i bankari i drzave
pleme rula i rulat ce jos dugo kad njih ne bude, voaj sistem tretiramo samo kao nepogodu koja ce proci
bolje da si pretvorio lovu u bitcoine, etherume, bitcoin cash, litecoin i ostalo..
joda, dvoumio sam se jos prije nekoliko godina da pocnem uzimat bitcoine kad su se tek pojavili, no to je virtualna valuta i kako joj je naglo skocila vrijednost tako joj moze i pasti, cek samo da se namerace veliki loboji na njih
zlato, fizicko zlato je do sad potvrdjeno iskustvom najsigurnija valuta za sparanje, nije ga problem utopit a ako i dojde do pada zlata nece doci do drastika pada da nece nis vrijedit,
zlato uvijek vrijedi
u biti cijelo pleme sav visak pretvara u zlato,  znaci lovu koja nam ne treba za investicije i tekuce potrebe a nit ce biti potrebna u nekom skorijem planu
medjutim dobro dojde i kao garant, za jedan xx posao neki iz plemena su transportirali zlato na cipar u jednu banku i polozili ga kao garanciju, naravno da je garancija prihvacena kao i u bilo kojoj valuti
u slucaju nekih vecih kriza novac gubi vrijednost ili nemos do nekog validnog, zlato se uvijek da zamjenit za potrebnu robu

_________________
Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by veber Wed 30 Aug - 17:10

nemate pojma.
ja sam stalno u minusu, cca 1000kn.
trošim vašu lovu.


sustav banknota je virtualan. ne postoji podloga.
kao ni za zlato. jebote zlato se najviše koristi u auto i avio industriji, kao nakit ne vrijedi nikaj.

imam sat od platine, tehnička vrijednost mu je 500 €

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Leviathan2 Wed 30 Aug - 17:12

veber wrote:nemate pojma.
ja sam stalno u minusu, cca 1000kn.
trošim vašu lovu.


sustav banknota je virtualan. ne postoji podloga.
kao ni za zlato. jebote zlato se najviše koristi u auto i avio industriji, kao nakit ne vrijedi nikaj.

imam sat od platine, tehnička vrijednost mu je 500 €
i
gram zlata je toliko i toliko,  koga boli kurac zasto netko bude upotrijebio taj gram zlata, moze i zube napravit a moze ga gledat
al uvijek ide

_________________
Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Guest Wed 30 Aug - 17:14

veber wrote: 

sustav banknota je virtualan. ne postoji podloga.
 
postoji podloga. 

prije je podloga bila u "zlatu". mislim da je hitler prvi ukinio podlogu u zlatu, jer je njegova logika bila "mi nemamo zalihe zlata kao britaniaj i amerika ali imaju industriju".


dakle podloga vrijednosti novca se nalaazi u snazi ekonomije iza koje taj novac stoji.. zna se šta je njemačka ekonomija.. odlični industrijski proizvodi, jak financijski i bankarski i trgovački sektor.. i onda snaga marke i njemački standard se baziraju na tome..

zna se šta je RH ekonomija... 1)uhljebi 2)turizam 3)nešto industrije.. 

recimo da kojim slučajem ukineš turizam(recimo prije iduće sezone par islamista se raznese po RH), ostane ti 1 i 3,  a to bi značilo da bi bi omjer 1,euro:7.5kn skočio na  1euro 12kn.. minimalno.. 

jer iza naše "kune" više nebi stajali lijepi otoci i obala, pa automatski bi nam se urušio standard i vrijednost naše valute.. jednostavno, ponuda i potražnja
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Guest Wed 30 Aug - 17:15

1unca zlata ti je vrijedila kao 1 bitocin prije 3-4 mjeseca.. sada jedan bitocin vrijedi kao 4 unce zlata.. ja sam uložio oko 2500-3000€ u kriptovalute, već sada sam u dobrom plusu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Leviathan2 Wed 30 Aug - 17:16

Pinochet wrote:
veber wrote: 

sustav banknota je virtualan. ne postoji podloga.
 
postoji podloga. 

prije je podloga bila u "zlatu". mislim da je hitler prvi ukinio podlogu u zlatu, jer je njegova logika bila "mi nemamo zalihe zlata kao britaniaj i amerika ali imaju industriju".


dakle podloga vrijednosti novca se nalaazi u snazi ekonomije iza koje taj novac stoji.. zna se šta je njemačka ekonomija.. odlični industrijski proizvodi, jak financijski i bankarski i trgovački sektor.. i onda snaga marke i njemački standard se baziraju na tome..

zna se šta je RH ekonomija... 1)uhljebi 2)turizam 3)nešto industrije.. 

recimo da kojim slučajem ukineš turizam(recimo prije iduće sezone par islamista se raznese po RH), ostane ti 1 i 3,  a to bi značilo da bi bi omjer 1,euro:7.5kn skočio na  1euro 12kn.. minimalno.. 

jer iza naše "kune" više nebi stajali lijepi otoci i obala, pa automatski bi nam se urušio standard i vrijednost naše valute.. jednostavno, ponuda i potražnja
iza kune ne stoji nista, njezin kurs je fiksiran da hrvatski novcani sustav bude mjenjacnica

_________________
Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša Empty Re: Centralni planeri uvode negativne kamate protiv štediša

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum