ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by Guest 29/8/2017, 14:16

Stanojko wrote:
Noor wrote:
Stanojko wrote:
Noor wrote:
Stanojko wrote:
U principu, za ovaj kontekst, izuzetno je vazno kako i zasto se neko nasao tu gde se nasao, a pogotovo zasto je radio to sto je radio...
naprotiv, posve je nevažno da li se predsjednik vlade tada zvao Nedić ili Stanojković....da je bio ovaj drugi i Srbija bi se zvala Stanojkovićeva Srbija, a njena politika, diktirana od strane švaba, bila bi potpuno identična.
zato, stane...ne mutiti vodu, jer kristalno je bistra :)
Ne znas sele...batali... Ne zameram ti. To ni ovi (kao) srbi tipa pizon ne znaju, ti moras jos manje... Evo ti jedan nedicev govor preko radio Beograda za vreme okupacije da shvatis SUSTINU njegove politike (uzeti ovo uslovno, jer kod njega politike nije ni bilo u klasicnom smislu vec samo spasavaj sto se spasti moze):

"
ПОЗИВ СЕЉАЦИМА

ДРАГА БРАЋО, СРПСКИ СЕЉАЦИ,
Вама хоћу данас да говорим. Ваши преци су стварали ову државу. Они су ову земљу волели и гинули за њену слободу. И данас не лежи снага и будућност Србије у исквареној чаршији већ у вама, српским сељацима.
Са свих страна добијам писма и поруке од мојих ратних другова, сељака, да им кажем шта треба да раде или ме зову у помоћ.
Један ми пише: „Шаљи твоју војску у помоћ јер се више не може живети од разбојничких банди. Гори зулум трпимо од комуниста него што су наши стари подносили од Косова”.
Други ме зове да му заштитим дом и село, јер ти тобожњи избавиоци национално-комунистички не само што убијају и пљачкају све што нађу већ и на образ насрћу.
Трећи вапије: »Аман спасавај. Ово нису Срби што овде убијају најбоље српске домаћине. Из целога света се покупила фукара да затре име Србиново. Ево код нас од три некаква политичка комесара који воде банде један се зове Андреј Мазијанин, други Славко Бјондић, а трећи је чивутин«.
Ето, на те безбројне поруке, на вапај нашег несрећног народа који лудо пролива своју драгоцену крв злочиначки заведен, одговорићу данас. Говорићу вам чисто народски, као што сам то радио 43 године свога јавнога рада у народу. Јер ја сам од ваше горе лист. Моје је село Орашац усред Шумадије близу Опленца и Тополе гнезда Карађорђевића.
Када ми је пре месец дана понуђено да образујем Владу народног спаса, да бих покушао да разумом спречим безумље које би српски народ одвело у коначну пропаст, ја сам био савестан какав тешки терет примам на своје плећа. Имао сам да бирам: или да гледам како се наш народ узајамно
истребљује у грађанском рату, и да га потом смрви казнена експедиција или да заложим сав свој углед и поверење, којим ме народ одликовао, и да учиним све што је у мојој моћи да га спасем од коначне пропасти.


Као Србину и српском официру, са којим су моји војници у ратовима делили и добро и зло, није ми било тешко да се одлучим за ово друго и да се сав заложим у служби српскоме народу, а против разбојника, одметника, пљачкаша и паликућа. Јер ја не дам да српски народ ишчезне из ове много напаћене српске земље.
И зато питам пре свега оне које је безумље захватило:
Зашто се борите? За чији рачун? Ви слушате сиренске гласове Лондона и Москве и некакве тобожње станице Шумадије, која је у ствари у Египту, и из које туђински плаћеници, безбедни и сигурни за рачун својих госа злочиначки шаљу свој народ у смрт.
Знате ли ко вас и зашто оданде наговара да голоруки устајете против окупатора, који је био показао необичну широкогрудост према нама?
Мислите ли да можете нешто учинити? Ништа. Изгинућете лудо. Доћи ће једна за другом казнена експедиција. Слистиће ваша села, попалиће шуме, поубијаће у тој борби целе ваше породице. Невини ће страдати исто као и безумници и злочинци. Однеће вам се сва храна. Са чим ћете дочекати зиму? И како ћете је дочекати?
Зар нисте могли са милион бајонета, са хиљадама топова да сачувате земљу, а сада мислите са неколико пушака да отерате окупатора, који је победио све војске Европе! Зар верујете да ће шака безумних пљачкаша и паликућа. и голорука раја коју они терају са собом, ма шта моћи да учини против многобројних дивизија које долазе са авионима борним колима, топовима, бацачима пламена и бацачима мина? Да ли те је безумље потпуно залудело и ослепило, несрећни српски роде?
Ко вас тера обезоружане у смрт, у пропаст. Они што свакога дана врече на радиу из Лондона, Москве, Каира и Јерусалима? Зашто врече по васдан? Зато што ће им госа, ако заћуте, да измакне чанак, па нема хлеба. Морају. Да би безбедно у далеком свету живели, они продају крв свога народа.
Где је била Енглеска у априлу? Што не дође вама у помоћ? Ниједан Енглез није хтео да подигне за спасавање Југославије, исто онако као што није хтео да дође ни 1915 у помоћ Србији.
А где је била и та силна Совјетска Русија? Што нас она не помаже у априлу месецу, но остадосмо сами самцити пред најјачом војском света, која нас прегази као олуја.
А сад? Ако вас ништа друго не би могло да убеди како очајно стоје и Совјетска Русија и Енглеска, то је овај злочиначки позив из Лондона и Москве да их обезоружани, покорени Срби спасавају. Енглези ниједног јединог војника неће да жртвују да би олакшали Совјетској Русији, а траже да ви устајете на оружје, да би вас одмах окупатор слистио са земље, да у вашој ојађеној отацбини не никне више ни трава, и да не буде више Србина.
Шта се њих тичу Срби и српске жене и деца и српска сиротиња. Шта је њих брига што ће се разорити српски градови и села. Шта се све то њих тиче, само нека се њихови интереси задовоље.
Већ сам вам једанпут поручио: немој да се мешате у обрачуне силних. Куд сте ви потегли? Ви само можете да изгубите данас, немате шта да добијете осим коначног истребљења Срба и Српства.
Српски народ има рђаву особину: наиван је, лаковеран. Може га лагати свако до миле воље. Зар вас не лажу већ шест месеци они из Лондона и ови из Москве. Свакодневно лажу.
Те »спас ће доћи пре него што мислите«, те Руси код Кладова, а Козаци у долини Тимока. Они нама читају неку историју из Карађорђевог устанка, док су уствари Козаци истерани чак из своје постојбине из Запорожја и Дона. Лажу бестидно бесрамно и јуче и данас, и сутра и једнако. Лажу а ви им верујете до изнемоглости.


Њиховим лажима има да захвали за своје страдање, за своју пропаст сада већ умирена Мачва. Овај пребогати наш крај завео се за гласовима одрода и безумника, пошао је за позивима Лондона и Москве. Истакли су црвене барјаке по општинама, поставили црвене комесаре, поскидали крстове са цркава и заменили их црвеним звездама. Оно што сам свима предочавао десило се. Дошла је казнена експедиција немачка. Узалуд сада из Мачве зову у помоћ. Касно је.
Али шта се тиче оних из Лондона и Москве што је Мачва у црно завијена, што је у њој више згаришта него домова, што су и криви и невини пропадали под неумитним ударцима.
Сав олош са Балкана и море страних агената води те на кланицу, српски народе, а ти као бесловесно стадо идеш за њима. Упитај се које је народности онај потпуковник Мисита који је водио комунистичке банде око Крупња и Лознице? Припитај се за порекло оних Бјондића и Мозијанина којих има на стотине и који се сатански смеју твојој недогледној глупости и наивности са којом те у смрт нагоне?
У последњој секунди последњег часа дођи к себи заведени, заблудели српски роде сељачки.
Чујте и почујте, браћо и сестре, Срби сељаци.
Ево, ти и такви људи воде пропасти твој дом, твоју земљу, твоје село, твој народ. Знај: Окупатор је довео војску, за коју су ти тврдили да је нема, и казниће те неумитно. Ти ћеш прво страдати, српски сељаче, а сви они бандити, сви они страни плаћеници који су те у крв бацили, разбећи ће се.
И зато те у име Српства позивам: устај, брани своје огњиште од комунистичких пљачкаша, разбојника и одметника од Бога и власти, од породице и друштва, од цркве и вере. Знај да је ово света борба за одбрану Србије и Српства. Са оружјем или без њега удри и уништавај црвене бандите где их стигнеш, јер ћеш само тако наћи спас. Ако и паднеш у тој борби, спашћеш свој дом, спашћеш своју децу, спашћеш српски народ.
Бог нека је с тобом јер он чува Србију, и моји одреди, који ти хитају у помоћ.
Сврстај се у њихове редове, ради твога спаса и спаса твоје деце, мили мој српски сељачки народе.
Ето, браћо, то вам је мој одговор на ваша писма и ваша питања и то вам је мој народни поздрав.

12. октобар 1941


ово ми се ни не чита
Steta...Nesto bi naucila...
da ti je to bila namjera, stavio bi tekst na latinici..nije da ne znam ćirilicu, ali priznajem da mi njeno čitanje, nakon puno godina, oduzima pažnju pri razumijevanju samog teksta.

Guest
Guest


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by Stanojko 29/8/2017, 14:18

POZIV SELJACIMA

DRAGA BRAĆO, SRPSKI SELJACI,
Vama hoću danas da govorim. Vaši preci su stvarali ovu državu. Oni su ovu zemlju voleli i ginuli za njenu slobodu. I danas ne leži snaga i budućnost Srbije u iskvarenoj čaršiji već u vama, srpskim seljacima.
Sa svih strana dobijam pisma i poruke od mojih ratnih drugova, seljaka, da im kažem šta treba da rade ili me zovu u pomoć.
Jedan mi piše: „Šalji tvoju vojsku u pomoć jer se više ne može živeti od razbojničkih bandi. Gori zulum trpimo od komunista nego što su naši stari podnosili od Kosova”.
Drugi me zove da mu zaštitim dom i selo, jer ti tobožnji izbavioci nacionalno-komunistički ne samo što ubijaju i pljačkaju sve što nađu već i na obraz nasrću.
Treći vapije: »Aman spasavaj. Ovo nisu Srbi što ovde ubijaju najbolje srpske domaćine. Iz celoga sveta se pokupila fukara da zatre ime Srbinovo. Evo kod nas od tri nekakva politička komesara koji vode bande jedan se zove Andrej Mazijanin, drugi Slavko Bjondić, a treći je čivutin«.
Eto, na te bezbrojne poruke, na vapaj našeg nesrećnog naroda koji ludo proliva svoju dragocenu krv zločinački zaveden, odgovoriću danas. Govoriću vam čisto narodski, kao što sam to radio 43 godine svoga javnoga rada u narodu. Jer ja sam od vaše gore list. Moje je selo Orašac usred Šumadije blizu Oplenca i Topole gnezda Karađorđevića.
Kada mi je pre mesec dana ponuđeno da obrazujem Vladu narodnog spasa, da bih pokušao da razumom sprečim bezumlje koje bi srpski narod odvelo u konačnu propast, ja sam bio savestan kakav teški teret primam na svoje pleća. Imao sam da biram: ili da gledam kako se naš narod uzajamno
istrebljuje u građanskom ratu, i da ga potom smrvi kaznena ekspedicija ili da založim sav svoj ugled i poverenje, kojim me narod odlikovao, i da učinim sve što je u mojoj moći da ga spasem od konačne propasti.


Kao Srbinu i srpskom oficiru, sa kojim su moji vojnici u ratovima delili i dobro i zlo, nije mi bilo teško da se odlučim za ovo drugo i da se sav založim u službi srpskome narodu, a protiv razbojnika, odmetnika, pljačkaša i palikuća. Jer ja ne dam da srpski narod iščezne iz ove mnogo napaćene srpske zemlje.
I zato pitam pre svega one koje je bezumlje zahvatilo:
Zašto se borite? Za čiji račun? Vi slušate sirenske glasove Londona i Moskve i nekakve tobožnje stanice Šumadije, koja je u stvari u Egiptu, i iz koje tuđinski plaćenici, bezbedni i sigurni za račun svojih gosa zločinački šalju svoj narod u smrt.
Znate li ko vas i zašto odande nagovara da goloruki ustajete protiv okupatora, koji je bio pokazao neobičnu širokogrudost prema nama?
Mislite li da možete nešto učiniti? Ništa. Izginućete ludo. Doći će jedna za drugom kaznena ekspedicija. Slistiće vaša sela, popaliće šume, poubijaće u toj borbi cele vaše porodice. Nevini će stradati isto kao i bezumnici i zločinci. Odneće vam se sva hrana. Sa čim ćete dočekati zimu? I kako ćete je dočekati?
Zar niste mogli sa milion bajoneta, sa hiljadama topova da sačuvate zemlju, a sada mislite sa nekoliko pušaka da oterate okupatora, koji je pobedio sve vojske Evrope! Zar verujete da će šaka bezumnih pljačkaša i palikuća. i goloruka raja koju oni teraju sa sobom, ma šta moći da učini protiv mnogobrojnih divizija koje dolaze sa avionima bornim kolima, topovima, bacačima plamena i bacačima mina? Da li te je bezumlje potpuno zaludelo i oslepilo, nesrećni srpski rode?
Ko vas tera obezoružane u smrt, u propast. Oni što svakoga dana vreče na radiu iz Londona, Moskve, Kaira i Jerusalima? Zašto vreče po vasdan? Zato što će im gosa, ako zaćute, da izmakne čanak, pa nema hleba. Moraju. Da bi bezbedno u dalekom svetu živeli, oni prodaju krv svoga naroda.
Gde je bila Engleska u aprilu? Što ne dođe vama u pomoć? Nijedan Englez nije hteo da podigne za spasavanje Jugoslavije, isto onako kao što nije hteo da dođe ni 1915 u pomoć Srbiji.
A gde je bila i ta silna Sovjetska Rusija? Što nas ona ne pomaže u aprilu mesecu, no ostadosmo sami samciti pred najjačom vojskom sveta, koja nas pregazi kao oluja.
A sad? Ako vas ništa drugo ne bi moglo da ubedi kako očajno stoje i Sovjetska Rusija i Engleska, to je ovaj zločinački poziv iz Londona i Moskve da ih obezoružani, pokoreni Srbi spasavaju. Englezi nijednog jedinog vojnika neće da žrtvuju da bi olakšali Sovjetskoj Rusiji, a traže da vi ustajete na oružje, da bi vas odmah okupator slistio sa zemlje, da u vašoj ojađenoj otacbini ne nikne više ni trava, i da ne bude više Srbina.
Šta se njih tiču Srbi i srpske žene i deca i srpska sirotinja. Šta je njih briga što će se razoriti srpski gradovi i sela. Šta se sve to njih tiče, samo neka se njihovi interesi zadovolje.
Već sam vam jedanput poručio: nemoj da se mešate u obračune silnih. Kud ste vi potegli? Vi samo možete da izgubite danas, nemate šta da dobijete osim konačnog istrebljenja Srba i Srpstva.
Srpski narod ima rđavu osobinu: naivan je, lakoveran. Može ga lagati svako do mile volje. Zar vas ne lažu već šest meseci oni iz Londona i ovi iz Moskve. Svakodnevno lažu.
Te »spas će doći pre nego što mislite«, te Rusi kod Kladova, a Kozaci u dolini Timoka. Oni nama čitaju neku istoriju iz Karađorđevog ustanka, dok su ustvari Kozaci isterani čak iz svoje postojbine iz Zaporožja i Dona. Lažu bestidno besramno i juče i danas, i sutra i jednako. Lažu a vi im verujete do iznemoglosti.


NJihovim lažima ima da zahvali za svoje stradanje, za svoju propast sada već umirena Mačva. Ovaj prebogati naš kraj zaveo se za glasovima odroda i bezumnika, pošao je za pozivima Londona i Moskve. Istakli su crvene barjake po opštinama, postavili crvene komesare, poskidali krstove sa crkava i zamenili ih crvenim zvezdama. Ono što sam svima predočavao desilo se. Došla je kaznena ekspedicija nemačka. Uzalud sada iz Mačve zovu u pomoć. Kasno je.
Ali šta se tiče onih iz Londona i Moskve što je Mačva u crno zavijena, što je u njoj više zgarišta nego domova, što su i krivi i nevini propadali pod neumitnim udarcima.
Sav ološ sa Balkana i more stranih agenata vodi te na klanicu, srpski narode, a ti kao beslovesno stado ideš za njima. Upitaj se koje je narodnosti onaj potpukovnik Misita koji je vodio komunističke bande oko Krupnja i Loznice? Pripitaj se za poreklo onih Bjondića i Mozijanina kojih ima na stotine i koji se satanski smeju tvojoj nedoglednoj gluposti i naivnosti sa kojom te u smrt nagone?
U poslednjoj sekundi poslednjeg časa dođi k sebi zavedeni, zabludeli srpski rode seljački.
Čujte i počujte, braćo i sestre, Srbi seljaci.
Evo, ti i takvi ljudi vode propasti tvoj dom, tvoju zemlju, tvoje selo, tvoj narod. Znaj: Okupator je doveo vojsku, za koju su ti tvrdili da je nema, i kazniće te neumitno. Ti ćeš prvo stradati, srpski seljače, a svi oni banditi, svi oni strani plaćenici koji su te u krv bacili, razbeći će se.
I zato te u ime Srpstva pozivam: ustaj, brani svoje ognjište od komunističkih pljačkaša, razbojnika i odmetnika od Boga i vlasti, od porodice i društva, od crkve i vere. Znaj da je ovo sveta borba za odbranu Srbije i Srpstva. Sa oružjem ili bez njega udri i uništavaj crvene bandite gde ih stigneš, jer ćeš samo tako naći spas. Ako i padneš u toj borbi, spašćeš svoj dom, spašćeš svoju decu, spašćeš srpski narod.
Bog neka je s tobom jer on čuva Srbiju, i moji odredi, koji ti hitaju u pomoć.
Svrstaj se u njihove redove, radi tvoga spasa i spasa tvoje dece, mili moj srpski seljački narode.
Eto, braćo, to vam je moj odgovor na vaša pisma i vaša pitanja i to vam je moj narodni pozdrav.

12. oktobar 1941
cheers

_________________
Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by vuksadinare 29/8/2017, 14:30

Milka Radosavljevic,svedokinja streljanja građana Kragujevca od Nemackih snaga 1941 godine

'Nemci i nedicevci su 19 i 20.oktobra 1941 godine poceli da hapse stanovnistvo Kragujevca u svojim kucama i stanovima.Za nemce sam racunala da ce biti okrutni ali nedicevci su ih nadmasili u tome cak stavise sami su jurili ispred nemaca da upadaju u kuce i privode kragujevcane.Psovali su svima komunisticku majku i da se ne uzdamo da ce nas spasiti Nedic jer on ne spasava komuniste samo srpske rodoljube ali tesko da je nekoliko hiljada streljanih bilo u komunistima jer među streljanima bilo je i uglednih građana Kragujevca poput advokata,javnih sluzbenika,industrijalaca a takvi primerice nisu odobravali komunisticku ideologiju jer je isla protiv njih.Nedicevci su to radili iz razloga da se dodvore nemcima i kupili su sve muske glave na koji su naisli psujuci im majke komunisticke niti pitavsi ih tko su i sta su.Cak je i nemacki narednik prilikom racije jednom nedicevskom naredniku dao primedbu zasto ne kontrolise te ljude nego ih kupi kao stoku na sta je on odgovorio da su sve to obozavatelji komunista i partizana i da ih on sve pozna jos pre rata'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by Guest 29/8/2017, 14:33

1. čija i kakva širokogrudnost se ovdje spominje?

"Znate li ko vas i zašto odande nagovara da goloruki ustajete protiv okupatora, koji je bio pokazao neobičnu širokogrudost prema nama?"




2. ovo je dokaz da nikakvog silovanja nije bilo, već sex s obostranim užitkom.

"I zato te u ime Srpstva pozivam: ustaj, brani svoje ognjište od komunističkih pljačkaša, razbojnika i odmetnika od Boga i vlasti, od porodice i društva, od crkve i vere. Znaj da je ovo sveta borba za odbranu Srbije i Srpstva. Sa oružjem ili bez njega udri i uništavaj crvene bandite gde ih stigneš, jer ćeš samo tako naći spas."

:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by dzango 29/8/2017, 14:33

Noor wrote:
dzango wrote:
Noor wrote:
Stanojko wrote:Decko, specijalna policija nije imala veze s Nedicem vec je bila pod direktnom nemackom kontrolom...
i? koja je razlika? političke ideje i aktivnosti bile su im potpuno identične. suradnja sa nacistima i bezpogovorno izvršavanje njihovih komandi.
Razlika je kao između dobrovoljnog seksa i silovanja. Jedina sličnost je penetracija.
dabome, samo što ste u tom "silovanju" za čudo i neizmjerno orgazmički uživali, posve legalno rješavajući usput jevreje i rome, i komuniste koji su polako počeli potkapati vaš monarhistički poredak.
dakle, to nesretno "silovanje"  ste jako dobro iskoristili za svoje unutarnje ciljeve, baš kao i Pavelić svoj dobrovoljni sex.
Pogrom Jevreja i Cigana su vršili Nemci i on nema nikakve veze sa Nedićem i Srbima, kojima je čak bilo zabranjeno da budu čuvari u jervrejskom logoru na Sajmištu. Da smo nekoga čistili, pre bi čistili Muslimane i Hrvate.

_________________
Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by kic 29/8/2017, 14:34


http://aktuelno.net/vesti/srbija/Vitez-poleteo-na-Vucica-on-ostao-hladan-kao-kobra-VIDEO/c/2848304
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by Stanojko 29/8/2017, 14:34

vuksadinare wrote:Milka Radosavljevic,svedokinja streljanja građana Kragujevca od Nemackih snaga 1941 godine

'Nemci i nedicevci su 19 i 20.oktobra 1941 godine poceli da hapse stanovnistvo Kragujevca u svojim kucama i stanovima.Za nemce sam racunala da ce biti okrutni ali nedicevci su ih nadmasili u tome cak stavise sami su jurili ispred nemaca da upadaju u kuce i privode kragujevcane.Psovali su svima komunisticku majku i da se ne uzdamo da ce nas spasiti Nedic jer on ne spasava komuniste samo srpske rodoljube ali tesko da je nekoliko hiljada streljanih bilo u komunistima jer među streljanima bilo je i uglednih građana Kragujevca poput advokata,javnih sluzbenika,industrijalaca a takvi primerice nisu odobravali komunisticku ideologiju jer je isla protiv njih.Nedicevci su to radili iz razloga da se dodvore nemcima i kupili su sve muske glave na koji su naisli psujuci im majke komunisticke niti pitavsi ih tko su i sta su.Cak je i nemacki narednik prilikom racije jednom nedicevskom naredniku dao primedbu zasto ne kontrolise te ljude nego ih kupi kao stoku na sta je on odgovorio da su sve to obozavatelji komunista i partizana i da ih on sve pozna jos pre rata'.
Nedićeva grupa se slučajno u tom trenutku našla u Kragujevcu. Nemački komandant je te ljude stavio pod svoju kontrolu bez znanja samog Nedića.U to vreme dolazilo je do prekida telefonskih linija na relaciji Beograd-Kragujevac, i Nedić je saznao kada se sve završilo. Hteo je čak da podnese i ostavku, ali mu Nemci nisu dozvolili.

_________________
Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by Stanojko 29/8/2017, 14:37

Noor wrote:1. čija i kakva širokogrudnost se ovdje spominje?

"Znate li ko vas i zašto odande nagovara da goloruki ustajete protiv okupatora, koji je bio pokazao neobičnu širokogrudost prema nama?"




2. ovo je dokaz da nikakvog silovanja nije bilo, već sex s obostranim užitkom.

"I zato te u ime Srpstva pozivam: ustaj, brani svoje ognjište od komunističkih pljačkaša, razbojnika i odmetnika od Boga i vlasti, od porodice i društva, od crkve i vere. Znaj da je ovo sveta borba za odbranu Srbije i Srpstva. Sa oružjem ili bez njega udri i uništavaj crvene bandite gde ih stigneš, jer ćeš samo tako naći spas."

:)
1. PR. Sta mislis, da je smeo da kaze u radio prenosu "dobro da nas nemacke zveri nisu sve pobile"?

2. Sta je sporno? Crvene je trebalo tamaniti jer su predstavljali opasnost po bioloski opstanak!

_________________
Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by Guest 29/8/2017, 14:37

Stanojko wrote:
vuksadinare wrote:Milka Radosavljevic,svedokinja streljanja građana Kragujevca od Nemackih snaga 1941 godine

'Nemci i nedicevci su 19 i 20.oktobra 1941 godine poceli da hapse stanovnistvo Kragujevca u svojim kucama i stanovima.Za nemce sam racunala da ce biti okrutni ali nedicevci su ih nadmasili u tome cak stavise sami su jurili ispred nemaca da upadaju u kuce i privode kragujevcane.Psovali su svima komunisticku majku i da se ne uzdamo da ce nas spasiti Nedic jer on ne spasava komuniste samo srpske rodoljube ali tesko da je nekoliko hiljada streljanih bilo u komunistima jer među streljanima bilo je i uglednih građana Kragujevca poput advokata,javnih sluzbenika,industrijalaca a takvi primerice nisu odobravali komunisticku ideologiju jer je isla protiv njih.Nedicevci su to radili iz razloga da se dodvore nemcima i kupili su sve muske glave na koji su naisli psujuci im majke komunisticke niti pitavsi ih tko su i sta su.Cak je i nemacki narednik prilikom racije jednom nedicevskom naredniku dao primedbu zasto ne kontrolise te ljude nego ih kupi kao stoku na sta je on odgovorio da su sve to obozavatelji komunista i partizana i da ih on sve pozna jos pre rata'.
Nedićeva grupa se slučajno u tom trenutku našla u Kragujevcu. Nemački komandant je te ljude stavio pod svoju kontrolu bez znanja samog Nedića.U to vreme dolazilo je do prekida telefonskih linija na relaciji Beograd-Kragujevac, i Nedić je saznao kada se sve završilo. Hteo je čak da podnese i ostavku, ali mu Nemci nisu dozvolili.

:facepalm
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by Stanojko 29/8/2017, 14:38

Noor wrote:
Stanojko wrote:
vuksadinare wrote:Milka Radosavljevic,svedokinja streljanja građana Kragujevca od Nemackih snaga 1941 godine

'Nemci i nedicevci su 19 i 20.oktobra 1941 godine poceli da hapse stanovnistvo Kragujevca u svojim kucama i stanovima.Za nemce sam racunala da ce biti okrutni ali nedicevci su ih nadmasili u tome cak stavise sami su jurili ispred nemaca da upadaju u kuce i privode kragujevcane.Psovali su svima komunisticku majku i da se ne uzdamo da ce nas spasiti Nedic jer on ne spasava komuniste samo srpske rodoljube ali tesko da je nekoliko hiljada streljanih bilo u komunistima jer među streljanima bilo je i uglednih građana Kragujevca poput advokata,javnih sluzbenika,industrijalaca a takvi primerice nisu odobravali komunisticku ideologiju jer je isla protiv njih.Nedicevci su to radili iz razloga da se dodvore nemcima i kupili su sve muske glave na koji su naisli psujuci im majke komunisticke niti pitavsi ih tko su i sta su.Cak je i nemacki narednik prilikom racije jednom nedicevskom naredniku dao primedbu zasto ne kontrolise te ljude nego ih kupi kao stoku na sta je on odgovorio da su sve to obozavatelji komunista i partizana i da ih on sve pozna jos pre rata'.
Nedićeva grupa se slučajno u tom trenutku našla u Kragujevcu. Nemački komandant je te ljude stavio pod svoju kontrolu bez znanja samog Nedića.U to vreme dolazilo je do prekida telefonskih linija na relaciji Beograd-Kragujevac, i Nedić je saznao kada se sve završilo. Hteo je čak da podnese i ostavku, ali mu Nemci nisu dozvolili.

:facepalm
Da?

_________________
Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by vuksadinare 29/8/2017, 14:40

Stanojko wrote:
vuksadinare wrote:Milka Radosavljevic,svedokinja streljanja građana Kragujevca od Nemackih snaga 1941 godine

'Nemci i nedicevci su 19 i 20.oktobra 1941 godine poceli da hapse stanovnistvo Kragujevca u svojim kucama i stanovima.Za nemce sam racunala da ce biti okrutni ali nedicevci su ih nadmasili u tome cak stavise sami su jurili ispred nemaca da upadaju u kuce i privode kragujevcane.Psovali su svima komunisticku majku i da se ne uzdamo da ce nas spasiti Nedic jer on ne spasava komuniste samo srpske rodoljube ali tesko da je nekoliko hiljada streljanih bilo u komunistima jer među streljanima bilo je i uglednih građana Kragujevca poput advokata,javnih sluzbenika,industrijalaca a takvi primerice nisu odobravali komunisticku ideologiju jer je isla protiv njih.Nedicevci su to radili iz razloga da se dodvore nemcima i kupili su sve muske glave na koji su naisli psujuci im majke komunisticke niti pitavsi ih tko su i sta su.Cak je i nemacki narednik prilikom racije jednom nedicevskom naredniku dao primedbu zasto ne kontrolise te ljude nego ih kupi kao stoku na sta je on odgovorio da su sve to obozavatelji komunista i partizana i da ih on sve pozna jos pre rata'.
Nedićeva grupa se slučajno u tom trenutku našla u Kragujevcu. Nemački komandant je te ljude stavio pod svoju kontrolu bez znanja samog Nedića.U to vreme dolazilo je do prekida telefonskih linija na relaciji Beograd-Kragujevac, i Nedić je saznao kada se sve završilo. Hteo je čak da podnese i ostavku, ali mu Nemci nisu dozvolili.
daj stanojko nemoj....ta prica ti ej na onoj..'mi smo hteli ali jbg proso voz'.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by Guest 29/8/2017, 14:41

Stanojko wrote:
Noor wrote:1. čija i kakva širokogrudnost se ovdje spominje?

"Znate li ko vas i zašto odande nagovara da goloruki ustajete protiv okupatora, koji je bio pokazao neobičnu širokogrudost prema nama?"




2. ovo je dokaz da nikakvog silovanja nije bilo, već sex s obostranim užitkom.

"I zato te u ime Srpstva pozivam: ustaj, brani svoje ognjište od komunističkih pljačkaša, razbojnika i odmetnika od Boga i vlasti, od porodice i društva, od crkve i vere. Znaj da je ovo sveta borba za odbranu Srbije i Srpstva. Sa oružjem ili bez njega udri i uništavaj crvene bandite gde ih stigneš, jer ćeš samo tako naći spas."

:)
1. PR. Sta mislis, da je smeo da kaze u radio prenosu "dobro da nas nemacke zveri nisu sve pobile"?

2. Sta je sporno? Crvene je trebalo tamaniti jer su predstavljali opasnost po bioloski opstanak!

1. onda nije bilo silovanje, nego ipak plaćeni sex. ok.
2. ...ili svrgavanje monarhista s trona?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by ljubo1212 29/8/2017, 14:42

što veli, nedićeva specijalna policija u stvari nije nedićeva, a srbi nisu vodili logore, nije bilo judenfrei...mašala


Isto pitanje može da se postavi za sve one koji su učestvovali u Nedićevoj kvislinškoj vlasti, koja se, ne manje od Nemaca, istakla u progonima i likvidaciji ljudi. Logorom Banjica, na primer, upravljao je Svetozar Vujković, a Specijalna policija dala je aparat logorske uprave i oružanu stražu. Nedićeva Specijalna policija bila je i stalni snabdevač logora ljudstvom, tako da je kroz njegove kapije prošlo 23.637 zatvorenika svih nacionalnosti i starosne dobi, od mladića i devojaka do staraca i dece. Odatle su odvođeni na streljanje u Jajince i druga stratišta u okolini Beograda ili druge logore širom Evrope. Finansijske troškove izdržavanja logora snosila je Beogradska opština i Ministarstvo unutrašnjih poslova.
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by Stanojko 29/8/2017, 14:43

Noor wrote:
Stanojko wrote:
Noor wrote:1. čija i kakva širokogrudnost se ovdje spominje?

"Znate li ko vas i zašto odande nagovara da goloruki ustajete protiv okupatora, koji je bio pokazao neobičnu širokogrudost prema nama?"




2. ovo je dokaz da nikakvog silovanja nije bilo, već sex s obostranim užitkom.

"I zato te u ime Srpstva pozivam: ustaj, brani svoje ognjište od komunističkih pljačkaša, razbojnika i odmetnika od Boga i vlasti, od porodice i društva, od crkve i vere. Znaj da je ovo sveta borba za odbranu Srbije i Srpstva. Sa oružjem ili bez njega udri i uništavaj crvene bandite gde ih stigneš, jer ćeš samo tako naći spas."

:)
1. PR. Sta mislis, da je smeo da kaze u radio prenosu "dobro da nas nemacke zveri nisu sve pobile"?

2. Sta je sporno? Crvene je trebalo tamaniti jer su predstavljali opasnost po bioloski opstanak!

1. onda nije bilo silovanje, nego ipak plaćeni sex. ok.
2. ...ili svrgavanje monarhista s trona?
Ne razumem te nista...

_________________
Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by Guest 29/8/2017, 14:45

Stanojko wrote:
Noor wrote:
Stanojko wrote:
Noor wrote:1. čija i kakva širokogrudnost se ovdje spominje?

"Znate li ko vas i zašto odande nagovara da goloruki ustajete protiv okupatora, koji je bio pokazao neobičnu širokogrudost prema nama?"




2. ovo je dokaz da nikakvog silovanja nije bilo, već sex s obostranim užitkom.

"I zato te u ime Srpstva pozivam: ustaj, brani svoje ognjište od komunističkih pljačkaša, razbojnika i odmetnika od Boga i vlasti, od porodice i društva, od crkve i vere. Znaj da je ovo sveta borba za odbranu Srbije i Srpstva. Sa oružjem ili bez njega udri i uništavaj crvene bandite gde ih stigneš, jer ćeš samo tako naći spas."

:)
1. PR. Sta mislis, da je smeo da kaze u radio prenosu "dobro da nas nemacke zveri nisu sve pobile"?

2. Sta je sporno? Crvene je trebalo tamaniti jer su predstavljali opasnost po bioloski opstanak!

1. onda nije bilo silovanje, nego ipak plaćeni sex. ok.
2. ...ili svrgavanje monarhista s trona?
Ne razumem te nista...

:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by Stanojko 29/8/2017, 14:45

ljubo1212 wrote:što veli, nedićeva specijalna policija u stvari nije nedićeva, a srbi nisu vodili logore, nije bilo judenfrei...mašala


Isto pitanje može da se postavi za sve one koji su učestvovali u Nedićevoj kvislinškoj vlasti, koja se, ne manje od Nemaca, istakla u progonima i likvidaciji ljudi. Logorom Banjica, na primer, upravljao je Svetozar Vujković, a Specijalna policija dala je aparat logorske uprave i oružanu stražu. Nedićeva Specijalna policija bila je i stalni snabdevač logora ljudstvom, tako da je kroz njegove kapije prošlo 23.637 zatvorenika svih nacionalnosti i starosne dobi, od mladića i devojaka do staraca i dece. Odatle su odvođeni na streljanje u Jajince i druga stratišta u okolini Beograda ili druge logore širom Evrope. Finansijske troškove izdržavanja logora snosila je Beogradska opština i Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Bubika, specijalna policija o kojoj pricas NIJE bila pod Nedicem vec pod direktnom nemackom komandom... Ti si mucenica uspela da izvuces samo "ucestvovali u Nedicevoj kvislinskoj vlasti" bez udubljivanja. Pesacanici i drugi "drugosrbijanski" sajtovi nisu relevantni izvori informacija, veruj mi curo... cheers

_________________
Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by dzango 29/8/2017, 14:47

ljubo1212 wrote:što veli, nedićeva specijalna policija u stvari nije nedićeva, a srbi nisu vodili logore, nije bilo judenfrei...mašala


Isto pitanje može da se postavi za sve one koji su učestvovali u Nedićevoj kvislinškoj vlasti, koja se, ne manje od Nemaca, istakla u progonima i likvidaciji ljudi. Logorom Banjica, na primer, upravljao je Svetozar Vujković, a Specijalna policija dala je aparat logorske uprave i oružanu stražu. Nedićeva Specijalna policija bila je i stalni snabdevač logora ljudstvom, tako da je kroz njegove kapije prošlo 23.637 zatvorenika svih nacionalnosti i starosne dobi, od mladića i devojaka do staraca i dece. Odatle su odvođeni na streljanje u Jajince i druga stratišta u okolini Beograda ili druge logore širom Evrope. Finansijske troškove izdržavanja logora snosila je Beogradska opština i Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Judenfraj i Banjica? O jebote idiota.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by ljubo1212 29/8/2017, 14:47

zato se valjda i zove, nedićeva specijalna policija...
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by dzango 29/8/2017, 14:47

Stanojko wrote:
ljubo1212 wrote:što veli, nedićeva specijalna policija u stvari nije nedićeva, a srbi nisu vodili logore, nije bilo judenfrei...mašala


Isto pitanje može da se postavi za sve one koji su učestvovali u Nedićevoj kvislinškoj vlasti, koja se, ne manje od Nemaca, istakla u progonima i likvidaciji ljudi. Logorom Banjica, na primer, upravljao je Svetozar Vujković, a Specijalna policija dala je aparat logorske uprave i oružanu stražu. Nedićeva Specijalna policija bila je i stalni snabdevač logora ljudstvom, tako da je kroz njegove kapije prošlo 23.637 zatvorenika svih nacionalnosti i starosne dobi, od mladića i devojaka do staraca i dece. Odatle su odvođeni na streljanje u Jajince i druga stratišta u okolini Beograda ili druge logore širom Evrope. Finansijske troškove izdržavanja logora snosila je Beogradska opština i Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Bubika, specijalna policija o kojoj pricas NIJE bila pod Nedicem vec pod direktnom nemackom komandom... Ti si mucenica uspela da izvuces samo "ucestvovali u Nedicevoj kvislinskoj vlasti" bez udubljivanja. Pesacanici i drugi "drugosrbijanski" sajtovi nisu relevantni izvori informacija, veruj mi curo... cheers
Ljuba je hteo da bude Kandićka ili Biserko kada poraste. Ali mu mama nije kupila suknjicu.

_________________
Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by vuksadinare 29/8/2017, 14:47

kao prvo...u kragujevcu te 1941...dakle ljeto i jesen te godine...njemci nisu imali neke znacajnije snage u sredisnjoj i zapadnoj srbiji...vecinu vojnih snaga cinile su nediceve trupe...njemci su u 8 mjesecu 1991 u Kragujevcu imali ravno 90 posadnih vojnika..iz tri oklopna vozila...zandara je bilo sezdeset a pripatnika nedicevih postrojbi je bilo 180....u Valjevu je bilo oko 120 njemackih vojnika uz jedan tenk i tri oklopna vozila...u kraljevu koji je bio vazno zeljeznicko cvoriste njemci su drzali nesto jace snage oko dvjesto vojnika...dakle u sredisnjoj i zapadnoj  srbiji njemci u globalu nisu imali vise od tisucu vojnika..dok je nedicevaca bilo skoro tri puta vise..njemci su imali jace snage u istocnoj srbiji zbog strateski znacajne pruge beograd-nis-skoplje-grcka...zbog prevoza svojih snaga i vojno tehnickog materijala...zapadnu i sredisnju srbiju njemci su vecinomprepustili da kontrolu vrse nediceve snage...eto koliko onda njemci nisu imali 'povjerenja' u nedica...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by ljubo1212 29/8/2017, 14:48

nego, ovog židova uzimate često kao argument protiv nas, evo, nahvali i on nedića...

Lovac na naciste i direktor centra "Simon Wiesenthal" Efraim Zuroff pokretanje postupka rehabilitacije predsjednika vlade Srbije u vrijeme Drugog svjetskog rata Milana Nedića smatra "sramnim i strašnim", jer je to, prema njegovom mišljenju, "pokušaj da se opere uloga onih koji su učestvovali u ubijanju Srba i uništavanju Jevreja".

"Očigledno je da Nedić ne zaslužuje rehabilitaciju i bilo kakav korak u tom smjeru bila bi uvreda za nacističke žrtve u Srbiji, kao i za sjećanje na one koji su se hrabro borili protiv nacističkog režima i žrtvovali svoje živote za slobodu svoje države iz jarma Trećeg Reicha, najgenocidnijeg režima u ljudskoj historiji", rekao je Zuroff za list Danas.

Podsjetio je i kako je tokom Nedićevog mandata ubijeno 300.000 Srba, uključujući i 80.000 onih u logorima, a da je samo u periodu od augusta 1941. do maja 1942. godine ubijeno 16.000 Jevreja.

Prema njegovim riječima, među ubijenim Jevrejima bila je i grupa od 1.150 jevrejskih izbjeglica iz Austrije koji su krenuli ka Palestini, kada su se nasukali u Kladovu, jer je Dunav počeo lediti.

Izvrtanje činjenica

Vijest o pokretanju postupka rehabilitacije nije ga iznenadila, jer se uklapa u trenutni obrazac "neosporavanog izvrtanja Drugog svjetskog rata i Holokausta koje posljednjih godina cvjeta u regiji, a posebno u baltičkim zemljama i Mađarskoj".

"Ovi napori nastoje preraditi historiju iz perioda od 1939. do 1945. ne bi li sakrili ili barem umanjili zločine lokalnih saradnika s nacistima, promovišući lažnu jednakost između nacističkih i komunističkih zločina", rekao je Zuroff.
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos - Page 5 Empty Re: Vučić: Srbija nema čega da se stidi, nemojte da sve u okruženju podsećamo na nacističku prošlos

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum