ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Hektorović 12/11/2018, 14:47

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik istakao je nakon zajedničkog sastanka s predsjednikom HDZ-a BiH Draganom Čovićem da oni imaju zajedničku politiku i da mu nije bitno ko će, s druge strane, biti njihov partner u vlasti.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
[size]
"Nema napretka bez ravnopravne predstave. Ko ovdje želi pristati da bude majoriziran. Ja ne pristajem da budu majorizirani Bošnjaci, isto kao što ne pristajem da budu majorizirani Hrvati, a naročito ne pristajem da budu majorizirani Srbi. To je sve u namjeri da Bosna bude bolje. Mora se odustati od priče skrivanja iza stranaca. Najveća politička odgovornost u današnjoj BiH je na bošnjačkoj političkoj eliti. Ta politika mora voditi računa da u BiH moraju biti zadovoljni i ostala dva konstitutivna naroda. Nemojte da prave grešku kakvu je napravila Srbija u bivšoj Jugoslaviji", kazao je Dodik.

Napomenuo je, odgovarajući na novinarsko pitanje, kako ne želi da utječe na to ko su igrači koji će biti s druge strane.

"Nemam nikakvu vrstu odluke te vrste. Mi hoćemo sa SDA. Ja dolazim da se nešto uradi, ali isto tako mi nećemo čekati da se nešto uradi. Bošnjačka politička elita misli da će neko za njih poredati stvari. Oni moraju voditi računa da moraju biti zadovoljeni etnički principi. Oni treba da budu zainteresovani za ovu zemlju, a ne za njihovo odlučivanje u ime nas. Potpuno uvažavanje konstitutivnosti naroda. Mi ćemo napraviti adekvatne mjere. Niko ne treba da računa da smo mi spremni da propustimo to pitanje", istakao je Dodik.

Naveo je da ne ide u Predsjedništvo da bi bilo kojem Bošnjaku napravio nešto loše. 

"Ja nemam problema s bošnjačkim narodom, ja imam problema s bošnjačkom političkom elitom. Ja nisam sretan ni zadovoljan da je u Predsjednitšvo izabran gospodin Šefik Džaferović, ali ja ga ne biram. Mene bira srpski narod. A kad je riječ o nekom kasnijem izboru, naša politika će biti autentična, jasna i odgovorna, bez obzira na to ko stoji na drugoj strani", rekao je Dodik.

Dodao je da će imati svoju politiku, a ne tuđu. 

"Nama je svejedno da li će s druge strane biti Ronaldo ili neko drugi. Mi nećemo prosuđivati ko je važniji, a ko nije važniji. Bosna i Hercegovina je zemlja tri konstitutivna naroda i dva entiteta. Organi se popunjavaju iz nacionalnih i narodnih reprezentacija, bez obzira na to da li se SDA nalazi sa druge strane ili ne, jer naša politika neće biti politika podaništva. Ko će biti s druge strane, ja ne znam. Nisam upućen u detalje njihovih odnosa. Ne znam ni brojeve", zaključio je Milorad Dodik.
[/size]
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Ringo10 12/11/2018, 14:50

Odlicno je rekao. Vidis da ima Srba koji su svjesni svojih gresaka i zabluda.

Doduse ja sam sretao prilican broj takvih. Mnogi su kao i Dodik preko ponasanja bosnjacke politicke eluite shvatili kako su oni grijesili u Jugoslaviji i da je to dovelo do raspada i tragedije.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Guest 12/11/2018, 15:09

cekaj polako
zar niste vi nametnuli politicki cilj
koji je sloba prihvatio
znak soludarnosti
zar z / 4 nije demokrstski odbijen u hrvatskoj
zar r.srpska nije odbila ono sa micotakisom
sad slusamo kenjazu
yebite se
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Guest 12/11/2018, 15:14

umesto  da pohapsi lokalne sivonje
on im dipusta da se igraju demokratijom
u ratnim uslovima
jaaaojjjj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Guest 12/11/2018, 15:19

srbija pravila gresku
bukvo bosanska
jeste, krivi smo
sto smo negovali i postovali vase d
stavove
umesto da vas postroji i  odvoji
mogucr / nemoguce
a sad svi na zadatak
ajde u zdravlje


Last edited by pizzon on 12/11/2018, 15:20; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Ringo10 12/11/2018, 15:20

pizzon wrote:cekaj polako
zar niste vi nametnuli politicki cilj
koji je sloba prihvatio
znak soludarnosti
zar z / 4 nije demokrstski odbijen u hrvatskoj
zar r.srpska nije odbila ono sa micotakisom
sad slusamo kenjazu
yebite se
z4 je odbio MArtic i kompanija oko njega.

Kakav politicki cilj. Nije Jugu rusio ni Racan ni Suvar, ni Kucan ni Durakovic ni Kiro ... 

A Slobo i njegovi Solevici i slicni su haracili Jugom uzduz i poprijeko i razarali je us vim segmentima. 

KAd je dosao HDZ Juga je bila mrtva nakon visegodisnjeg razvaljivanja od strane ekipe koja je tad vladala u BG.

Ne prodaji muda pod bubrege, sve se zna i niko ne boluje od amnezije.

Cuo si sta je Dodik rekao.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Ringo10 12/11/2018, 15:21

pizzon wrote:srbija pravila gresku
bukvo bodanska
jeste, krivi smo
sto smo negovali i postovali vase d
stavove
umesto da vas postroji i  odvoji
mogucr / nemoguce
a sad svi na zadatak
ajde u zdravlje
A to sto ste vi radi pohlepe prokockali tri ili cetiri zicer sanse da stvorite Veliku Srbiju drugi je par opanaka.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Guest 12/11/2018, 15:23

Kakva je razlika izmedju
martiica, babica / karadzica & com
nula
nije bitno ko je sta odbio
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Ringo10 12/11/2018, 15:24

pizzon wrote:Kakva je razlika izmedju
martiica, babica / karadzica i & com
nula
nije bitno ko je sta odbio
Tudjmana su natjerali da potpise Z4 ali su ga Srbi odbili. 

Opet vas je i tu pohlepa zajebala. 

Zasto stalno krivite druge za svoje gluparije.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Eroo 12/11/2018, 15:49

pizzon wrote:cekaj polako
zar niste vi nametnuli politicki cilj
koji je sloba prihvatio
znak soludarnosti
zar z / 4 nije demokrstski odbijen u hrvatskoj
zar r.srpska nije odbila ono sa micotakisom
sad slusamo kenjazu
yebite se

Kenjaš. :)
Nije, ali bi bio odbijen da ga nije prije odbio vaš idol Martić. 
Hahaha, Sloba s pendrekom u janjećoj koži. I na vas je išao s tenkovima, di ne bi na Hrvate. Je vas usrećio... :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Hektorović 12/11/2018, 20:47

Čović i Dodik ruše pakleni bošnjački plan ukidanja konstitutivnosti naroda u BiH
"Iako gotovo svi bošnjački mediji i političari tvrde da Dodik i Čović ruše državu, oni je zapravo grade", smatra Zelenika.
Politički aktivist Tomislav Zelenika rekao je za Dnevnik.ba da koalicija između Dodika i Čovića može zaustaviti pakleni bošnjački plan ukidanja konstitutivnosti.
"Jedini razuman odgovor na radikalnu bošnjačku politiku može biti koalicija između Dodika i Čovića", rekao je Zelenika komentirajući današnji dogovor lidera HDZ-a BiH i SNSD-a o koaliciji na svim razinama između ovih stranaka.
Zelenika dodaje da Čović i Dodik zapravo grade državu.
"Iako gotovo svi bošnjački mediji i političari tvrde da Dodik i Čović ruše državu, oni je zapravo grade", smatra Zelenika.
Zelenik dodaje i da Dodik i Čović koalicijom šalju poruku bošnjačkim unitaristima da je BiH jedino moguća kao država tri konstitutivna i u svemu ravnopravna naroda.
"Pobjedničke nacionalne stranke dvaju konstitutivnih naroda koalicijom šalju najbolju poruku islamskim radikalima i unitaristima da neće moći. Ili BiH za sva tri konstitutivna i u svemu ravnopravna naroda ili nikakva. Dodik i Čović jedini mogu zaustaviti pakleni bošnjački plan ukidanja konstitutivnosti i zato im i jesu najveća smetnja", rekao je Zelenika.
I. Crnjac/ Dnevnik.ba
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Regoč 12/11/2018, 23:59

Ringo10 wrote:
pizzon wrote:cekaj polako
zar niste vi nametnuli politicki cilj
koji je sloba prihvatio
znak soludarnosti
zar z / 4 nije demokrstski odbijen u hrvatskoj
zar r.srpska nije odbila ono sa micotakisom
sad slusamo kenjazu
yebite se
z4 je odbio MArtic i kompanija oko njega.

Kakav politicki cilj. Nije Jugu rusio ni Racan ni Suvar, ni Kucan ni Durakovic ni Kiro ... 

A Slobo i njegovi Solevici i slicni su haracili Jugom uzduz i poprijeko i razarali je us vim segmentima. 

KAd je dosao HDZ Juga je bila mrtva nakon visegodisnjeg razvaljivanja od strane ekipe koja je tad vladala u BG.

Ne prodaji muda pod bubrege, sve se zna i niko ne boluje od amnezije.

Cuo si sta je Dodik rekao.
Ustašo! Zar tako o nejači?

_________________
Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Leviathan2 13/11/2018, 00:38

ma dodo car

_________________
Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Guest 13/11/2018, 01:20

pizzon wrote:cekaj polako
zar niste vi nametnuli politicki cilj
koji je sloba prihvatio
znak soludarnosti
zar z / 4 nije demokrstski odbijen u hrvatskoj
zar r.srpska nije odbila ono sa micotakisom
sad slusamo kenjazu
yebite se

Hrvatska je prihvatila Z4, Martić ni čuti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Guest 13/11/2018, 01:21

Inače, paralela koju je Dodik povukao je savršena.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by vuksadinare 13/11/2018, 08:01

...bosnjaci rade po onom sto su im obecali ameri i brisel...i to je to....ako amer i brisel promjene politiku prema bh-a promjenit ce i oni...jer ce biti prisiljeni...dotle drzat ce se svoga ko mujo konja..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Šandor Winnetou 13/11/2018, 13:07

Ringo10 wrote:Odlicno je rekao. Vidis da ima Srba koji su svjesni svojih gresaka i zabluda.

Doduse ja sam sretao prilican broj takvih. Mnogi su kao i Dodik preko ponasanja bosnjacke politicke eluite shvatili kako su oni grijesili u Jugoslaviji i da je to dovelo do raspada i tragedije.
Kme kme, ajd sad malo pričaj kako su te guzili jovo i mujo skupa.

_________________
Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Šandor Winnetou 13/11/2018, 13:10

pizzon wrote:cekaj polako
zar niste vi nametnuli politicki cilj
koji je sloba prihvatio
znak soludarnosti
zar z / 4 nije demokrstski odbijen u hrvatskoj
zar r.srpska nije odbila ono sa micotakisom
sad slusamo kenjazu
yebite se
Z4 su prvenstveno srbi odbili a mi smo navijali da to naprave što su budale i učinile cheers cheers cheers

_________________
Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Ringo10 13/11/2018, 15:00

tre wrote:
Ringo10 wrote:Odlicno je rekao. Vidis da ima Srba koji su svjesni svojih gresaka i zabluda.

Doduse ja sam sretao prilican broj takvih. Mnogi su kao i Dodik preko ponasanja bosnjacke politicke eluite shvatili kako su oni grijesili u Jugoslaviji i da je to dovelo do raspada i tragedije.
Kme kme, ajd sad malo pričaj kako su te guzili jovo i mujo skupa.
A ne ne, nemoj okretat pilu naopako.

Ti i tvoja bratija kukate da su vas Srbi karali, to vam je ideoloska ospesija.

Sto se tice mene nikad me ni Srbi ni Mujage nisu karali.  Jedino sam ja kao mlad karao Jovanke i Mujaginice.

Doduse karali su i njihovi nase, u BiH u vrijeme Juge je bilo karanje svak svakoga.

Jedino vi ustasoidi kmecite da ste bili karani od Srba eno vam vas Sedlar napravio i film o stotinu godina takvoga karanja.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Ringo10 13/11/2018, 15:01

vuksadinare wrote:...bosnjaci rade po onom sto su im obecali ameri i brisel...i to je to....ako amer i brisel promjene politiku prema bh-a promjenit ce i oni...jer ce biti prisiljeni...dotle drzat ce se svoga ko mujo konja..
Apsolutno istinito.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji Empty Re: Dodikova poruka Bošnjacima: Nemojte praviti istu grešku kao Srbija u Jugoslaviji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum