ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Split parking

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 23:43

Pucati ću ti u koljenima

JASNO

RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 23:45

Pa malo šepaj do kraja života
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 23:47

RayMabus wrote:Pa malo šepaj do kraja života
kao što će i onaj MatijŠ šepati dva metra ispod zemlje

AJ BOG
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 23:48

Sinovi anarhije


RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 23:50

Čega se žeme boje ja ne

ZAPAMTITE TO
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 23:51

Pa ćeš vidjeti

Kako ću te ispali ti
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 23:54

Žena ti je obično smeće

Malo mi je falilo da je natriskao

Neka joj je Jozo ubio sina

Učinio je pravu stvar

Trebalo vas je sve POBITI

NIKAD NIJE KASNO
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 23:58

Misliš da si faca

Metak u čelo češ dobit

Nisam ti ja žena
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 4/8/2017, 00:00



Naslovnica
NOVOSTI
Hrvatska
Svijet
Crna kronika
BiH
Biznis
DALMACIJA
SPORT
SCENA
STIL
MORE
OSMRTNICE
SVE RUBRIKE
SD PORTALI
Društvo SD
Marketing
Impresum
Digitalna novina
RSS
SD PORTALI
OSMRTNICE
SLOBODNA DALMACIJA
HRVATSKA
SVIJET
CRNA KRONIKA
BIH
više
Novosti Crna kronika
EKSKLUZIVNO
05.07.2014. | 21:21
Zlatko Matijaš Zloćo, otac ubijenog Marina u krvavom obračunu u Kaštelima: Neću se osvetiti, ali Čabraja nikad neće biti miran...
ekskluzivno


Od kada je Marin ubijen, ni tablete ne pomažu. jedino suosjećanje moje obitelji i ratnih kolega me koliko-toliko drži da funkcioniram
Podijeli na Facebook-u Podijeli na Twitter-u Pošalji na email
Zlatko Matijaš Zloćo, 45-godišnji umirovljeni satnik Hrvatske vojske, na svoj tvrdi i vojnički način proživljava smrt svog 20-godišnjeg sina Marina Matijaša kojeg je u Kaštel Novom metkom u čelo ubio 23-godišnji Jozo Čabraja.

U petak, dan nakon pokopa sina, primio je reportere Slobodne Dalmacije u roditeljskoj kući u Vrsinama, kako bi rekao svoju istinu o svom pokojnom sinu Marinu, o navodnom pripremanju svoje osvete ubojici, ali i o nizu drugih stvari koje zna samo njegova najuža obitelj i suborci iz 114. brigade.

Slobodnu Dalmaciju je primio jer smo, po njegovim riječima, jedini u Hrvatskoj o tragičnom događaju izvještavali krajnje profesionalno i korektno, dok će sve druge medije tužiti.

- Niste pisali da sam ja ostavio Marina i sina Vita, te da se nisam o njima nikada brinuo i niste me prikazali kao roditelja monstruma, jer ja to i nisam!

O svojoj djeci sam se brinuo koliko sam mogao s obzirom na to da sam ukupno devet godina proveo u zatvoru, ali sve to vrijeme sam cijeloj obitelji ostavljao svoju mirovinu od 7,5 tisuća kuna, a tek od 2002. godine, kada sam vidio da te moje novce bivša supruga Anita ne troši kako treba, potpisao sam da pola moje mirovine opet ide njima. Dakle, i sada Vito i moj pokojni Marin su od oca dobivali pola moje mirovine.

Sinovi mi nisu bili cvijeće

U Trogiru sam napravio i sredio kat obiteljske kuće od 120 metara četvornih, i kome sam ja to mislio ostaviti nego njima dvojici? Uvjet je bio: sinovi, ostavite se tih svojih kobasičara-kriminalaca i prestanite se baviti pizdarijama!

Znam da ni moj pokojni Marin ni Vito nisu bili cvijeće, ali kad god su kao maloljetni upadali u probleme s policijom, supruga je zvala mene da odlazim u policiju vaditi ih. Jer htjeli to neki ili ne, ja sam još uvijek na području Kaštela i Trogira autoritet, pa i policiji, od koji su neki i moji ratni kolege - kaže nam Zlatko, koji sebi sada i zamjera što je možda ponekad i previše štitio sinove u njihovim ne baš prihvatljviim aktivnostima.

- Ne znam šta bi bilo bolje, da su koji put dobili batina od policije ili ne, ali znam vrlo dobro da je moj pokojni Marin već izišao iz tog lošeg društva i imao je život pred sobom. Život kakav sam ja htio: da moji sinovi imaju stalan posao, sigurna primanja, poštovanje okoline koje proistječe iz njihovog rada, a ne iz njihove opasne pojave.

Marin je naknadno završio kamneoklesarsku školu u Pučišćima, imao je stalnu djevojku, radio je na crno i tražio stalan posao. Napustio je to loše društvo u kojem je još uvijek moj sin, a njegov mlađi brat Vito kojeg je Marin uvijek branio i tako upadao u probleme pa tako i sada s ovim Jozom Čabrajom - priča nam Zlatko, koji, unatoč tragediji koja ga je zadesila, ne smatra da se u Kaštelima radi o opasnoj bandi.

- To su kriminalci koji nemaju novca za kupiti pištolj, koji nemaju vozački ispit ni dozvolu ni svoje auto.

Jednostavno ja sam i sinovljevu i ovu drugu grupu zvao - kobasičarima. Orobe kiosk, prijete običnom građaninu, tu i tamo nešto ukradu... Pa svih deset kobasičara koji su bili kada je moj Marin ubijen, ja mislim nisu imali zajedno tisuću kuna u džepu. Ovaj Čabraja - ubojica, ni za normalni pištolj nije imao. Ubio je mog Marina iz neke škovace od pištolja pucajući iz auta preko glave kroz zatvoreni prozor sa suvozačevog mjesta bez da je nišanio.

Mogao je ubiti i bilo koga drugoga od sinovljeve ekipe. Šta ti ‘mudaši’ nisu krenuli, na primjer, na mene i moje ratne drugove, nego su terorizirali normalne ljude koji bi od straha povlačili svoje iskaze samo da ih dalje ne diraju - pita se Zlatko, koji ne krije da je i on, kao i njegovi sinovi, u mlađim danima bio problematičan, da se tukao i radio nerede. Od tada mi i nadimak Zloćo koji nije nastao u ratu.

- Je, ali nama nije padalo na pamet vaditi oružje, nego je to bila čista tučnjava. Nikoga u našim tučnjavama majka i otac nisu oplakali kao ja i moji moga Marina, nego bi dali batine ili sami zaliječili masnice nakon desetak dana i krenuli ponovno - govori Zlatko, koji je pet godina direktno gledao smrti u oči kao diverzant, a potom i zapovjednik Prve satnije, Druge bojne 114. brigade.

Ne mogu zaspati

- Da su ti momci gledali smrt u oči, da su rokali četnike kao ja i moje kolege boreći se da nam ne padne linija obrane, da se ne odcijepe djelovi Hrvatske, znali bi cijeniti život.

Ja i do sada nisam zbog rana i teških ozljeda iz rata mogao zaspati bez 150 mg lumidola dnevno, a od kada je Marin ubijen, ni tablete ne pomažu. Ne pomaže mi ništa, jedino suosjećanje moje obitelji i ratnih kolega me koliko-toliko drži da funkcioniram - kaže nam Zlatko, koji, nažalost, zna kako je ubiti nekoga.

Naš novinar tijekom susreta s Matijašem, ispred njegove obiteljske kuće u Vrsinama - Meni stalno izvlače tu nesretnu bombu koju sam bacio u Trogiru 1995. godine kada je usmrćen moj 20-godišnji susjed i to silovanje. Za prvi slučaj sam kriv i odslužio sam četiri godine zatvora, a za silovanje nisam kriv, niti sam ga počinio zajedno s još dvojicom svojih kolega, iako smo osuđeni. Tu bombu sam bacio kada sam zajedno sa svojim suborcima došao u PP Trogir, jer su predhodno policajci prebili trojicu mojih suboraca.

Kada su od straha svi policajci pobjegli iz postaje, krenuo sam prema vojnom autobusu s kojim smo bili došli s terena i iz revolta bacio bombu u napušteni park Garainovac. Ta nesretna bomba se odbila od jednog čempresa i završila na cesti ispod auta u vožnji, kojeg je, nažalost, vozio moj 20-godišnji susjed iz mjesta.

Neka sud odradi posao

Ja ne znam šta osjeća taj Jozo Čabraja, je li se kaje ili ne što mi je ubio sina, ali ja znam da kad sam kriv, a kriv sam za smrt mog susjeda, leći ću kao mali mrav i upasti u crnu zemlju i pustiti da mi pokojnikovi učine što ih je volja. Nisu to napravili, ali im ne bi zamjerio i da jesu - na svoj način objašnajva pojam krivnje ovaj ratni veteran.

Bole ga priče i novinski napisi kako će krenuti u osvetnički pohod prema Čabraji i njegovim kompanjonima nakon tragične sinovljeve smrti.

- Već pet dana me pedesetak mojih suboraca pita šta trebaju napraviti, a ja ih smirujem. Ja nisam ni Boško Buha ni Nikoletina Bursać da idem u osvetničke pohode... Neka u Čabrajinom slučaju država Hrvatska i njeno pravosuđe rade svoj posao.

Ne mogu, istina, garantirati šta bi bilo da ja na nekom mjestu sretnem i upoznam tog Jozu Čabraju ili da mi netko kaže to ti je taj što ti je ubio sina. Ali sada mislim da se nitko ne treba bojati moje osvete, a taj Čabraja zna da on ne može biti miran ni u zatvoru, ni u Hrvatskoj ni u inozemstvu, iz prostog razloga što sam svugdje ja tu bio i svugdje imam prijatelje.

I ta jamčevina koja se spominje za Čabraju me ne zanima. Ja sam za to da svatko odleži za ono što napravi. Pa nije to neka prevara u gospodarskom poslovanju pa Čabraja može izići vani uz jamčevinu. Ali ja nisam zakon, zakon je u snazi Republike Hrvatske za koju sam tri puta ranjen,a ne u meni - zaključuje svoju priču Zlatko.

Marko DIDIĆ
foto: nikola vilić / cropix
‘Marin živi u sedmorici ljudi’

Zlatko je, zajedno s bivšom suprugom Anitom, odlučio donirati Marinove organe: ‘Moj Marin sad živi u sedmorici ljudi, jer je doniranjem njegovim organa sedam života spašeno.

Barem smo tu ja i supruga bili jedinstveni, a sada je li ona trebala to doniranje oglasiti na fejsu, to je njezina stvar. Ali, mislim kako nije normalno na taj način dobijati ‘lajkove’. Ali, to ja tako mislim...
Tri puta ranjen

Zlatko Matijaš tri puta je ranjen na ratištu. Na glavi mu je 47 punata od posljedica nesretnog slučaja iz rata, odlikovan je Spomenicom Domovinskog rata i Spomenicom domovinske zahvalnosti, nizom pohvala i promaknuća od pokojnih, generala Janka Bobetka i predsjednika države Franje Tuđmana za iskazanu hrabrost na prvim crtama bojišnice.

Nikada odlikovanja nije službeno primio na postrojavanjima jer bi general Nojko Marinović govorio: ‘Ako nam odu Zloćo i njegovi, raspast će nam se obrana’.


ZlatkoMatijašZloćo MarinMatijaš JozoČabraja
NASLOVNICACRNA KRONIKA
VIŠE S WEBAMidas - Nativno Internet oglašavanje
Sponsored content
IKEA DOSTAVNI CENTAR od sada nadohvat ruke! Mavrinci 16b, 51291 Čavle. Kupi online
Otvoreno pismo Andreju Plenkoviću: Stoje li HDZ i država iza pokušaja moje likvidacije i zastrašivanja?
Otvoreno pismo Andreju Plenkoviću: Stoje li HDZ i država iza pokušaja moje likvidacije i zastrašivanja?
Sponsored content
Nova metoda učenja stranog jezika. Tajna dobro poznatnog poliglota napokon otkrivena...
Skinula se za naslovnicu
Skinula se za naslovnicu
Sponsored content
Iako je nekima simpa, sada se lako možete riješiti pivskog trbuha za samo 287 kn.
ANALIZIRAMO Može li kupnjom MiGa-35 Hrvatska postati elitna članica NATO-a?
ANALIZIRAMO Može li kupnjom MiGa-35 Hrvatska postati elitna članica NATO-a?


100posto.hr

PSV PAO U 'PODRUMU EUROPSKOG NOGOMETA' Bočkaj golčinom iz slobodnjaka uništio nizozemskog diva

ERCEG SRUŠIO BRONDBY Hajduk lako s Dancima: Sve je bilo gotovo u samo četiri minute

DOLETJELI IZ PRAVCA PLOČA Dva hrvatska kanadera pomogla ugasiti požar u Ljubuškom u Hercegovini


NAJČITANIJE
Stravična prometna nesreća kod Trogira: u sudaru automobila i kamiona jedna osoba poginula, druga hitno prebačena u splitsku bolnicu
UŽAS NA ZAOBILAZNICI
Stravična prometna nesreća kod Trogira: u sudaru...
Stravična prometna nesreća kod Trogira: u sudaru...
Svađa završila ubojstvom: u ulici punoj kafića i restorana iz pištolja usmrtio brata
ZLOČIN U TURISTIČKOJ OAZI
Svađa završila ubojstvom: u ulici punoj kafića i...
Svađa završila ubojstvom: u ulici punoj kafića i...
Stravična ispovijest zatvorenika: Skinuli su me i obrijali mi cijelo tijelo, a onda silovali sapunom, krastavcem i drškom metle
CIMERI IZ PAKLA
Stravična ispovijest zatvorenika: Skinuli su me i...
Stravična ispovijest zatvorenika: Skinuli su me i...
Dječak koji se utopio u Postirama sin je jednog od najboljih odbojkaša svijeta
NESREĆA NA BRAČU
Dječak koji se utopio u Postirama sin je jednog...
Dječak koji se utopio u Postirama sin je jednog...
VIŠE IZ RUBRIKE
U sudaru dva osobna vozila jedna osoba poginula, jedna teško ozlijeđena
NOVA SMRT U PROMETU
U sudaru dva osobna vozila jedna osoba poginula,...
U sudaru dva osobna vozila jedna osoba poginula,...
Donosimo nove detalje o monstruoznom Splićaninu koji je silio maloljetnu djevojku na seks sa strancima: tražio ju je i da snima djecu koju je čuvala, a onda bi ih napastovao
OPTUŽEN ZA PODVOĐENJE
Donosmo nove detalje o monstruoznom Splićaninu...
Donosmo nove detalje o monstruoznom Splićaninu...
Navijači Brondbyja napadnuti u Kaštelima: dvadesetak domaćih momaka uletjelo u dvorište i ozlijedilo pet Danaca
UVERTIRA PRED VEŠERAŠNJU UTAKMICU
Navijači Brondbyja napadnuti u Kaštelima:...
Navijači Brondbyja napadnuti u Kaštelima:...
Svađa završila ubojstvom: u ulici punoj kafića i restorana iz pištolja usmrtio brata
ZLOČIN U TURISTIČKOJ OAZI
Svađa završila ubojstvom: u ulici punoj kafića i...
Svađa završila ubojstvom: u ulici punoj kafića i...
NA VRH

OPĆI UVJETI KORIŠTENJA ZAŠTITA PRIVATNOSTI ZAŠTITA OSOBNIH PODATAKA IMPRESSUM KONTAKT MARKETING
Copyright © 2017. Slobodna Dalmacija d.d. Sva prava pridržana. | CMS: sistemi.hr
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 4/8/2017, 00:01

MRŠ
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 4/8/2017, 00:03

Žena ti je smeće


Malo mi je falilo da je ne pribijem

Nisam znao tko je

To triba

PRIBIT

NEK

KOSTI PUCAJU KOJI

SMRAD
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 4/8/2017, 00:08

Zagnjurio joj glavu ispod mora

KO ja danas djeci

Vjeruju mi

ALI IH ZARONIM

TI SI

NULA
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 4/8/2017, 00:10

Ti si nula..


Zato te se ja

Nebojim

Ne znaš ni tko sam


Nitko

NE ZNAU
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 4/8/2017, 00:14

Kad ti sprašim dva metka u koljenima i jedan u sljepoća

Onda ćeš znati tko sam


Da Htjeo ti je ubit sina tu večer

Bilo je to namjerno

Neću svjedočit ali svima ću reći

TKO VAS JEBE

DOĐI
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 4/8/2017, 00:19

Brini se
. Žene samo glumica

Sin ti je mrtav

Šteta
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 4/8/2017, 00:24

Pokopt ću ti i drugog

GF

NEZNAŠ MI NI IME

SPIRITUS NOVIS
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 4/8/2017, 00:26

MOŠ ti sebi dat nadimak Zloćko

Al ja sam anđeoski hijerarhija

BJEŽI
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 4/8/2017, 00:28

Ženama svoje priče prodaji

Ubit ću ti oba sina
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 4/8/2017, 00:29

A ti glumi što god hoćeš
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 4/8/2017, 00:31

Tko sam ja

Obični momak koji šetA ulicom

Da
RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 4/8/2017, 00:37

Iznenaditi ćeš se

DOĐI

Ubojstva u SAMO BRANI


RayMabus
RayMabus

Posts : 175930
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 4 Empty Re: Split parking

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum