ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Split parking

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 16:35

Bilo mi tu lakše parkirati jer je uz cestu

Uffff a pijan AJME

AJME

RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 16:38

RayMabus wrote:Bilo mi tu lakše parkirati jer je uz cestu

Uffff a pijan AJME

AJME
voziš deset kilometara i onda ne voziš pesto metara još do kuće

Onda znaš koliko sam popija

Deset traka vidio

Totalno ubijen
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 16:42

Baš sam se fino ubio taj put

Nekad su me i vozili doma ali rijetko vidio bih da ne mogu i onda to i kažem

Jbte istekla mi vozačka ima dvije godine

Dobro me nisu zaustavili

Em pijan em vozačka nevažeća

Odo popiti još dvije pive
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 16:55

A još je i utakmica

Ne idem ali navijam

Kada umrem uomotan u bilo
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 17:25



Naslovnica
NOVOSTI
DALMACIJA
Split
Split županija
Dubrovnik
Šibenik
Zadar
SPORT
SCENA
STIL
MORE
OSMRTNICE
SVE RUBRIKE
SD PORTALI
Društvo SD
Marketing
Impresum
Digitalna novina
RSS
SD PORTALI
OSMRTNICE
SLOBODNA DALMACIJA
SPLIT
SPLIT ŽUPANIJA
DUBROVNIK
više
Dalmacija Split
'KVARTOVSKE ZONE'
03.08.2017. | 16:36
Splićani ispalili, spremaju veliki prosvjed: 'Sramota! Pa ko ima 6.500 kuna za stanarsko parkiralište!?; Split Parking: Mi to za vaše dobro...
'kvartovske zone'

Piše Ivan Kaštelan
Foto Hanza Media
Podijeli na Facebook-u Podijeli na Twitter-u Pošalji na email
Ako Gradsko vijeće uskoro prihvati prijedloge tvrtke "Split parking", koja se, doduše, još uvijek vodi po "radnom verzijom", čeka nas uvođenje naplate uličnih parkirališta u cijelom gradu.

Novim nametom bit će obuhvaćene redom ulice na Pujankama, Splitu 3, Mertojaku, Brdima, Mejašima, Sirobuji... gdje naši sugrađani danas još uvijek besplatno parkiraju svoje limene ljubimce. Kako smo u jučer prvi pisali, pred gradonačelnika Andru Krstulovića Oparu iz ove novosnovane gradske tvrtke koja je preuzela "Hvidrinu" djelatnost i brojne djelatnike uskoro će stići prijedlog nove odluke o organizaciji i načinu naplate parkiranja, a u kojoj će biti uvršteno i uvođenje "kvartovskih zona" u sklopu uličnih parkirališta za stanare određenog kotara, čime bi se zapravo većina Splita stavila pod naplatu.



U sveopćem kaosu koji po pitanju nedostatka mjesta za vozila već godinama vlada u našem gradu, krenulo se očito od repa problema, jer umjesto novim nametima za budžete lokalnog stanovništa, moglo se krenuti s izradom suvremene prometne strategije, izgradnjom novih prometnica i garaža za parking, ili pronaći novac za modernizaciju javnog prijevoza, čime bi i potreba za korištenjem osobnih automobila bila automatski manja.

Predsjednik kotara Blatine Davor Matijević cijeli prijedlog nazvao je lakrdijom.

- Sramotno je da uopće razmišljaju o naplaćivanju parkinga, kad nam ga kronično nedostaje. Bilo bi logično da na Blatinama proširuju kapacitete, da rade nove garaže pa da kroz njih zarade, a ne ovako, na postojeću infrastrukturu, bez ikakvih ulaganja - smatra Matijević, koji ističe kako su problem nedostatka mjesta već pokušavali riješiti sa "Split parkingom".



- Imamo jednu garažu u kojoj su oni upravitelji i gdje su cijene visoke. Uspjeli smo ove godine u dogovoru s tvrtkom smanjiti cijenu najma za zadnju etažu, međutim, kapaciteti su i dalje neispunjeni jer ljudi nemaju novca da to plate. Suluda je ideja naplaćivati i ova besplatna mjesta - poentira čelnik Blatina.

Ni Ani Franić, stanovnici Tršćanske ulice, nije jasno zašto bi se uvodio ovaj namet kad ni osnove prometne infrastrukture nisu zadovoljene.

- Da mogu ići "Prometovim" autobusom na posao, išla bih, ali kako kad autobusi voze svako prijestupne i u njima je ovih dana milijun turista i još toliko penzionera? Auto moram imati, kao i parking. Kako oni misle da uopće mi, koji imamo prosječne plaće u državi, možemo izdvajat par iljada ili stotina kuna za parking? Šta je njima? - pita se naša sugovornica.



Iz "Split parkinga" pravdaju se kako ovim novitadama žele građanima omogućiti povlašteniji parking, u odnosu na turiste i one koji ne žive pod Marjanom. Nije baš jasno na koji način to misle provesti jer u prijedlogu stoji kako će se ljudima u naselju u kojem stanuju omogućiti vrsta povlaštenog uličnog parkiranja za od 30 do 50 kuna, u odnosu na današnjih između 90 i 175 kuna, koliko plaćaju oni koji su uspjeli upasti u kvotu za mjesečne pretplate.

No, jednom kad pomaknete svoje automobile, višekratno ćete platiti razliku u uštedi. Jer, primjerice, u kvartu gdje radite pokaznu kartu, plaćat ćete mjesečno čak 600 kuna.

Ideja je poprilično uzburkala javnost pa nije dugo trebalo čekati na reakciju. Kako doznajemo od naših čitatelja, u nedjelju se sprema veliki prosvjed protiv ovakve naplate parkinga.

'Gradske vlasti žele uvesti naplatu parkinga u cijelom gradu, čak i na periferiji. Neće graditi nova parkirališta niti ćete za plaćenu pretplatu dobiti rezervirano parkirno mjesto. Znači plaćat ćete pare, a mjesto nećete imati - tražit ćete ga okolo kao i do sada.

Ne dopustimo ovaj lopovluk. Malo što nam uvode porez na nekretnine, sad još hoće i ovo. Uskoro će nam naplaćivati zrak koji dišemo.' stoji u pozivu javno objavljenom u Facebook grupi Protiv naplate parkinga u Splitu, a detalje doznajte u priloženoj objavi.





Ugledajte se na gospare: Dubrovčani u svome gradu mogu cijelu godinu parkirati za 600 kuna!


​Zanimljivo je da se u sklopu materijala kojima će pokušati dobiti glasove 'za' na Gradskom vijeću iznose usporedbe cijena i organizacije parkinga u drugim hrvatskim gradovima. Navode pritom i Dubrovnik kao mjesto gdje se godišnja karta za drugu zonu plaća 14 tisuća kuna, što je daleko od istine, jer upravo bi dubrovačkim slučajem kada bi se preslikao kod nas Splićani mogli biti zadovoljni.

Pravo na korištenje parkirališne karte po povoljnijim uvjetima u pogledu cijene i korištenja javnih parkirališta u Dubrovniku imaju sve fizičke osobe s prebivalištem i pravne osobe koje imaju sjedište u Gradu, a niže cijene osigurane su i stanovnicima okolnih općina Konavala, Župe dubrovačke, Stona, Mljeta...

Pogodnosti zatim ostvaruju i invalidi Domovinskog rata, dobrovoljni darovatelji s preko 40 puta darovanom krvi, te sve osobe s invaliditetom koje imaju prebivalište na području Dubrovnika. Stanovnici grada kojeg vole prozivati zbog skupoće, u prve tri zone mjesečno plaćaju identičan iznos od tek 25 kuna za parking mjesto u svom susjedstvu. Ako oni iz prve žele pokaznu iskaznicu i za druge dvije zone, to će platiti ukupno 85 kuna mjesečno, druga i treća zajedno koštaju tek 60 kuna, a u slučaju da se odluče na godišnju kartu, Dubrovačanima se iznos umanjuje za dodatnih 15 posto.



prosvjed parking
NASLOVNICASPLIT
VIŠE S WEBAMidas - Nativno Internet oglašavanje
Sponsored content
IKEA DOSTAVNI CENTAR od sada nadohvat ruke! Mavrinci 16b, 51291 Čavle. Kupi online
Otvoreno pismo Andreju Plenkoviću: Stoje li HDZ i država iza pokušaja moje likvidacije i zastrašivanja?
Otvoreno pismo Andreju Plenkoviću: Stoje li HDZ i država iza pokušaja moje likvidacije i zastrašivanja?
Sponsored content
Nova metoda učenja stranog jezika. Tajna dobro poznatnog poliglota napokon otkrivena...
ŠTO ZAPRAVO ŽELIMO: Hrvatska u stalnom sukobu između želje za zaradom od turizma i mirnim životom
ŠTO ZAPRAVO ŽELIMO: Hrvatska u stalnom sukobu između želje za zaradom od turizma i mirnim životom
Sponsored content
REVOLUCIONARNO OTKRIĆE! Istopi kilograme i pokaži se na plaži. Promo cijena - 287 kn
Sponsored content
Mlada Zagrebčanka uz pomoć pilula drastično "stesala" svoju figuru. Samo 287,00 kn.


100posto.hr

FENTY BEAUTY Napokon znamo kada u prodaju kreće Rihannina make up linija

DRAMA U NACIONALNOM PARKU KRKA Veliki požar sve bliže Roškom slapu, gase ga vatrogasci, vojska i dva kanadera

30 GODINA OD PRVE EPIZODE Kako izgledaju i gdje su zvijezde 'Bračnih voda' danas?


NAJČITANIJE
U posljednji čas izbjegnuta katastrofa: policija uhitila muškarca iz BiH koji je pokušao zapaliti Marjan!
NAPRAVIO BAKLJU
U posljednji čas izbjegnuta katastrofa: policija...
U posljednji čas izbjegnuta katastrofa: policija...
Vatrogasci pojasnili otkud toliki dim i 'miris' požara koji je uznemirio Splićane
NEUGODNA POJAVA NAD GRADOM
Vatrogasci pojasnili otkud toliki dim i 'miris'...
Vatrogasci pojasnili otkud toliki dim i 'miris'...
Splićani će ispaliti: planira se naplata parkinga u svim kvartovima, čak i na Sirobuji!
NEMA VIŠE MUKTE
Splićani će ispaliti: planira se naplata parkinga...
Splićani će ispaliti: planira se naplata parkinga...
Najpopularnije splitsko okupljalište za mlade postalo i najšporkije mjesto u gradu: 'Peremo svaku zoru, ali nemoćni smo jer ekipa tada još uvijek sjedi i pije'
MATEJUŠKO, JUBAVI MOJA
Najpopularnije splitsko okupljalište za mlade...
Najpopularnije splitsko okupljalište za mlade...
VIŠE IZ RUBRIKE
'Loču ko smukovi, a manča im je ko i zemlja iz koje dolaze': status splitskog konobara nasmijao internet do suza
NAPOJNIČKE AGONIJE
'Loču ko smukovi, a manča im je ko i zemlja iz...
'Loču ko smukovi, a manča im je ko i zemlja iz...
Splićani ispalili, spremaju veliki prosvjed: 'Sramota! Pa ko ima 6.500 kuna za stanarsko parkiralište!?; Split Parking: Mi to za vaše dobro...
'KVARTOVSKE ZONE'
Splićani ispalili, spremaju veliki prosvjed: Pa...
Splićani ispalili, spremaju veliki prosvjed: Pa...
Punih tjedan dana maltretirao susjede blokiravši čitavu ulicu: komunalni redari napokon makli Svagušin bager s Kile
SLOBODAN PROLAZ
Punih tjedan dana maltretirao susjede blokiravši...
Punih tjedan dana maltretirao susjede blokiravši...
'Koja je ovo beštijica?': na Marjanu automobil pregazio malo šumsko stvorenje
JADNA...
'Koja je ovo beštijica?': na Marjanu automobil...
'Koja je ovo beštijica?': na Marjanu automobil...
NA VRH

OPĆI UVJETI KORIŠTENJA ZAŠTITA PRIVATNOSTI ZAŠTITA OSOBNIH PODATAKA IMPRESSUM KONTAKT MARKETING
Copyright © 2017. Slobodna Dalmacija d.d. Sva prava pridržana. | CMS: sistemi.hr
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 17:29

Sva sreća inteligentog sam

ODBIO taj posao na savršeno način

Sad bih imao problema
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 17:29

Morao bih se kačit s ljudima

Ne hvala
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 17:33

I u pravu su građani

Imam stan tu dakle moram imati i svoj parking

Ovi bi samo to označio a nije njihov

Ne hvala

Pa pa split parking

Kradete LJUDE
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 17:34

Podrška prosbjednicima

Ne dajte im ni milimetra
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 17:36

Imam dva stana u centru grada

Nije to bezveze

Yoda rastrgni IH
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 17:43

Svaki GRAĐNIN Grada Splita mora imati svoj parking

Kako

NE ZANIMA ME


SVE BLOKIRAJTE

NI ZRNA ŽITA ČARDAKU
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 22:30


https://m.youtube.com/watch?v=pVcvKEa1rwY
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 23:10

Tko sam ja da ti sudin
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by Guest 3/8/2017, 23:12

Longi zabavljas se? :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 23:16

Pijan sam

Našao sam građevi ca

Susjeda


RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 23:19

Shvatio je da sam mafija

Pili smo pivuu

Shvatiti sve kad sam poludio

SINOVI anarhije

Hr branitelja

Pij

Hr vojnika ima

Ja cijena to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by Guest 3/8/2017, 23:21

uffff,dobra ideja..pozdero sam sladoleda,a sad ce ledeno piffo sjesti kao kec na 11...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 23:22

Dobar čovjek

Dao sam mu pedeset euru kapRe

Novac je povjerenje
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by RayMabus 3/8/2017, 23:23

pismejker wrote:uffff,dobra ideja..pozdero sam sladoleda,a sad ce ledeno piffo sjesti kao kec na 11...
dobro nisi popio metak
.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175913
2014-04-11


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by Guest 3/8/2017, 23:23

RayMabus wrote:Dobar čovjek

Dao sam mu pedeset euru kapRe

Novac je povjerenje

tako je..ja kad zatreebam nesto..mhhhm..onako ..nekonvencionalno,samo frendu rusu dam kesovinu,kolikogod bila potrebna i za tjedan-dva mi je to u rukama.. :chiefi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by Guest 3/8/2017, 23:23

RayMabus wrote:
pismejker wrote:uffff,dobra ideja..pozdero sam sladoleda,a sad ce ledeno piffo sjesti kao kec na 11...
dobro nisi popio metak
.
zasto bih??? :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Split parking  - Page 2 Empty Re: Split parking

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum