ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razmišljanja

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 29/10/2017, 00:14

Biti dobar na ovom svijetu znači ukazivati na zlo koje nas okružuje...

red wolf

Posts : 15947
2016-02-10


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 29/10/2017, 00:16

Kad je u pitanju borba za Svjetlo...Tad ljudi ispadaju kukavice kroz povijest...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 29/10/2017, 00:19

Ispričavam se onima koji su preuzeli ovu temu na sebe, ali morao sam neke stvari još reći...Neću više...Sada vam prepuštam temu...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 29/10/2017, 10:57

red wolf wrote:Biti dobar na ovom svijetu znači ukazivati na zlo koje nas okružuje...

tako ja tebi ukazujem na titove zločine i na nekrofilsku idolatriju evidentnog zločinca u iskazivanju jugonostalgije... znači li to da sam dobra?  geek
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 29/10/2017, 23:24

metilda wrote:
red wolf wrote:Biti dobar na ovom svijetu znači ukazivati na zlo koje nas okružuje...

tako ja tebi ukazujem na titove zločine i na nekrofilsku idolatriju evidentnog zločinca u iskazivanju jugonostalgije... znači li to da sam dobra?  geek
Tvoj um je zarobljen prošlošću...Ne tvojom krivnjom...Ti ni ne znaš da si zarobljena...Velika većina ljudi ne shvaća da su zarobljeni prošlošću...U sadašnjosti čovjek treba raskrstiti s prošlošću...Tad kreće promjena...Tad, u sadašnjosti počinješ stvarati budućnost...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 29/10/2017, 23:26

Uzmi ovo što se događa u Španjolskoj, u Kataloniji...Na ulice izlaze potpuno podijeljeni ljudi...Tako je njima najlakše vladati...Njihovi su umovi zarobljeni...I oni toga nisu svjesni...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 29/10/2017, 23:29

I onda možeš to povezati sa bivšom Jugom...U prošlosti...Do jučer su ljudi živjeli u zajedništvu, bratstvu...A onda su se odlučili igrati rata nesvjesni posljedica koje će iz toga proizaći...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 29/10/2017, 23:32

Budućnost se ne može stvarati prošlošću...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 30/10/2017, 08:54

red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:Biti dobar na ovom svijetu znači ukazivati na zlo koje nas okružuje...

tako ja tebi ukazujem na titove zločine i na nekrofilsku idolatriju evidentnog zločinca u iskazivanju jugonostalgije... znači li to da sam dobra?  geek
Tvoj um je zarobljen prošlošću...Ne tvojom krivnjom...Ti ni ne znaš da si zarobljena...Velika većina ljudi ne shvaća da su zarobljeni prošlošću...U sadašnjosti čovjek treba raskrstiti s prošlošću...Tad kreće promjena...Tad, u sadašnjosti počinješ stvarati budućnost...

Sadašnjost sama po sebi zapravo niti ne postoji. Mi zapravo živimo u prošlosti i stremimo prema budućnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 30/10/2017, 16:53

tko god je prakticirao vježbe disanja zna da je sadašnjost tek jedan dah...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 30/10/2017, 23:48

metilda wrote:tko god je prakticirao vježbe disanja zna da je sadašnjost tek jedan dah...
Ali bitan dah...Rekao bih ovako, istovremeno živimo, i prošlost, i sadašnjost i budućnost...Ali, upravo taj dah, sadašnjost je trenutak kada moraš raskrstiti s prošlošću jer će ti ta prošlost biti uteg...U tom dahu možeš stvoriti budućnost neopterećenu prošlošću...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 31/10/2017, 09:15

red wolf wrote:
metilda wrote:tko god je prakticirao vježbe disanja zna da je sadašnjost tek jedan dah...
Ali bitan dah...Rekao bih ovako, istovremeno živimo, i prošlost, i sadašnjost i budućnost...Ali, upravo taj dah, sadašnjost je trenutak kada moraš raskrstiti s prošlošću jer će ti ta prošlost biti uteg...U tom dahu možeš stvoriti budućnost neopterećenu prošlošću...

Ne živimo ni sadašnjost ni budućnost.
Jedini odsječak vremena koji na fizikalno relevantan način možemo nazvati kao sadašnjost je razdoblje poznato kao Planckovo vrijeme.
No, to je toliko kratak odsječak vremena da ga ne mogu registrirati naša osjetila niti svijest. Da jasna svijest uvijek kasni dokazao je još Benjamnin Libet u svojim čuvenim pokusima sa tzv. spontanim pokretima.
Nama je ne samo budućnost nedostižna nego je to zapravo i sadašnjost.
Dakle, mi zapravo na biološkoj razini uvijek živimo neposrednu prošlost, a na onoj psihološkoj odnosno mentalnoj i onu dalju u odnosu prema kojoj se neprestano reflektiramo nastojeći izbjeći greške koje smo u prošlosti počinili.
To je fizikalno/psihološka/mentalna realnost.
Svaki drugi i drugačiji opis sadašnjost spada u domenu uobičajenih zabluda opisa našeg kolokvijalnog govora koji ne mora, a često i nema puno veze sa stvarnošću samom nego spada u područje uobičajenih i legitimnih jezičnih pa i lirskih pretjerivanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 31/10/2017, 16:42

red wolf wrote:
metilda wrote:tko god je prakticirao vježbe disanja zna da je sadašnjost tek jedan dah...
Ali bitan dah...Rekao bih ovako, istovremeno živimo, i prošlost, i sadašnjost i budućnost...Ali, upravo taj dah, sadašnjost je trenutak kada moraš raskrstiti s prošlošću jer će ti ta prošlost biti uteg...U tom dahu možeš stvoriti budućnost neopterećenu prošlošću...

nisam taj dah opisala lirski nego baš biološki.. tko je prakticirao vježbe disanja zna da u tom "vremenu" nema razmišljanja...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 31/10/2017, 17:45

metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:tko god je prakticirao vježbe disanja zna da je sadašnjost tek jedan dah...
Ali bitan dah...Rekao bih ovako, istovremeno živimo, i prošlost, i sadašnjost i budućnost...Ali, upravo taj dah, sadašnjost je trenutak kada moraš raskrstiti s prošlošću jer će ti ta prošlost biti uteg...U tom dahu možeš stvoriti budućnost neopterećenu prošlošću...

nisam taj dah opisala lirski nego baš biološki.. tko je prakticirao vježbe disanja zna da u tom "vremenu" nema razmišljanja...
A ja sam ti rekao da treba biti...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 2/11/2017, 00:38

Sadašnjost, budućnost.
I sreća je tren.

Što čovjek više zna, to je tužniji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 2/11/2017, 09:26

red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:tko god je prakticirao vježbe disanja zna da je sadašnjost tek jedan dah...
Ali bitan dah...Rekao bih ovako, istovremeno živimo, i prošlost, i sadašnjost i budućnost...Ali, upravo taj dah, sadašnjost je trenutak kada moraš raskrstiti s prošlošću jer će ti ta prošlost biti uteg...U tom dahu možeš stvoriti budućnost neopterećenu prošlošću...

nisam taj dah opisala lirski nego baš biološki.. tko je prakticirao vježbe disanja zna da u tom "vremenu" nema razmišljanja...
A ja sam ti rekao da treba biti...

ti očito ne razumiješ o čemu govorim
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 4/11/2017, 22:35

Voljela bih razgovarati o svemu. Bez predrasuda, bez straha od osude, bez želje za uklapanjem. Voljela bih, kada bi pustili svoje misli nesputano i uživali u njima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 4/11/2017, 23:05

mativka wrote:Sadašnjost, budućnost.
I sreća je tren.

Što čovjek više zna, to je tužniji.
I da i ne...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 4/11/2017, 23:06

mativka wrote:Voljela bih razgovarati o svemu. Bez predrasuda, bez straha od osude, bez želje za uklapanjem. Voljela bih, kada bi pustili svoje misli nesputano i uživali u njima.
Na pogrešnom si mjestu...Ovaj svijet nije spreman za to...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 4/11/2017, 23:11

red wolf wrote:
mativka wrote:Voljela bih razgovarati o svemu. Bez predrasuda, bez straha od osude, bez želje za uklapanjem. Voljela bih, kada bi pustili svoje misli nesputano i uživali u njima.
Na pogrešnom si mjestu...Ovaj svijet nije spreman za to...
Osjećam.
Zbog toga često pomislim da i nisam za ovaj vid komunikacije (forum). No, tada pogledam oko sebe i vidim da sam površna i u realnom vidu. Nikada, ali nikada, biti Ja.
Kako god okreneš, obrneš, uvijek si poput ptice u krletci...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by red wolf 4/11/2017, 23:12

mativka wrote:
red wolf wrote:
mativka wrote:Voljela bih razgovarati o svemu. Bez predrasuda, bez straha od osude, bez želje za uklapanjem. Voljela bih, kada bi pustili svoje misli nesputano i uživali u njima.
Na pogrešnom si mjestu...Ovaj svijet nije spreman za to...
Osjećam.
Zbog toga često pomislim da i nisam za ovaj vid komunikacije (forum). No, tada pogledam oko sebe i vidim da sam površna i u realnom vidu. Nikada, ali nikada, biti Ja.
Kako god okreneš, obrneš, uvijek si poput ptice u krletci...
Ovaj svijet je zatvor...Samo mu ne vidiš rešetke...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razmišljanja - Page 25 Empty Re: Razmišljanja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum